You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Σάββατο, 16 Οκτ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης

Δημοσκόπηση: Νεος προπονητής στον ΟΦΗ 2013-14

Νιόπλιας 41 30.6%
Αναστόπουλος 11 8.2%
Αναστασιάδης 10 7.5%
------------ 19 14.2%
Χατζημουρίνιο 2 1.5%
------------ 20 14.9%
Παπαβασιλείου 3 2.2%
Γκουλής 2 1.5%
Καραγεωργίου 1 0.7%
Ελευθερόπουλος 1 0.7%
Καβακάς 3 2.2%
Χριστόπουλος 9 6.7%
Νίκος Παπαδόπουλος 12 9%
Σούλης Παπαδόπουλος Χωρίς ψήφους 0%
Κωστένογλου Χωρίς ψήφους 0%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων:134 ( Serpente qmanos Holocaust sAviO boukoumtsa BLACK_DEVIL omilitis4 Omilaras4 Omiloparmenos Mavrofidos buzus marios ouga nargiles Leon Catman4 andreas4 DIKTEOS MAKRYS4 manmakr qth TALOS oGRE kargaris stiakos jeeper creeper Johnp alucard manolismmg belis lefteris4 dacreta arhisalahar tzanis-4 typerh V(a)era balalas anaplas_junior Boban Panos-4 manolakis koutsoupias nikos-4 Djpanos-4 nik Duhan Xristos125 messaritis4 MALIAS4 orestaras -4- bionikos-4- vagelis4 stavros4 MICHAELB1987 nanos4 kostis4444 omilitissa slsnakes4 akis4 Nauro OMILOTHRISKIA tsatsoktonos OFIworld akis_4 giorgis Iosif pirgou 4 Marina4 pantoflas Alex Fragk OFI 1925 page hamilton giorgosofi4 Geo papmix headbone kyriaki antfouk ofidas -4 svouras nikos4 Hales quikaras4 zaxos4snakes switzero rinokeros MrNik4 omilitis1987 mps vera19754 mihalis_4 wiper zerkalo n1kolazzz ANTONIS R. mavrakas nikosbo black mamba 4 giannakas ezlin4 Carpenter Mnemotechnics CORUM4 Leviathan kofinas4 Chairman-4 eagle_one pante-4- xeneras loukbeez Minas4 valergantonis4 snake4 )
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση

ΘΕΜΑ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2

Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 07/10/2013 23:28 #149656

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Λοιπόν καλούμαστε για άλλη μια φορά μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα να ψηφίσουμε ποιος, από αυτούς που είναι διαθέσιμοι αυτό το καιρό, θα είναι ο νέος προπονητής στον ΟΦΗ...

Όσοι ψήφισαν κανένα από αυτούς να μας γράψουν ποιον θα ήθελαν, σε λογικά πλαίσια πάντα, και απαραίτητη προυπόθεση να ειναι ελεύθερος.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 07/10/2013 23:31 #149658

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Εγώ ψήφισα Τσιώλη.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 07/10/2013 23:51 #149661

• Omiloparmenos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Φέρτε Τσιόλη και ο Γκαλέτι θα βγάλει τρίτο νεφρό

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 00:02 #149664

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
τσιολη

πουλινακη ξερω που μενεις
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": buzus, ouga, Duhan

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 00:37 #149669

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Καταρχάς να διευκρυνίσω ότι ανέφερα σε προηγούμενο ποστ τον Χατζηνικολάου σε εντελώς χιουμοριστικό ύφος. Για να μην παρεξηγούμαστε.

Ψήφισα Λίνεν διότι πιστεύω ότι είναι τρομερά μεθοδικός αν τον αφήσουν να δουλεύει.

ΔΕΝ ψήφισα Τσιώλη επειδή όλη του η "θαυματουργή" καριέρα έγινε σε Ολυμπιακό Βόλου, Τρίπολη και Λεβαδειακό, και μάλιστα σε περίοδο που όλες οι παραπάνω ομάδες ήταν εμπλεκόμενες σε στημένα. Οπότε για μένα ο Τσιώλης δεν έχει αποδείξει καμία προπονητική ικανότητα απ΄τη στιγμή που τα παιχνίδια "τα κανονίζει ο πρόεδρος"! Μοναδικό του διάλειμμα το πέρασμα από τον Άρη.. όπου τα σκάτωσε αγρίως (προφανώς γιατί ο πρόεδρος δεν είχε λεφτά να στήσει ματς). Προσωπική γνώμη όλα αυτά φυσικά!

ΔΕΝ ψήφισα Κοκό γιατί πιο εύκολα ξεχνάς το κέρατο που σου πέταξε η γκόμενα, παρά το ότι ο Νικολάκης υπέγραψε στον ΠΑΟ πριν αλέκτωρ λαλήσει τρεις, και γιατί σαν προπονητής είναι στο επίπεδο Χατζηνικολάου.

ΔΕΝ ψήφισα Ανάστο γιατί θα βάλει τον Πέρο να παίζει πίσω από τους κεντρικούς αμυντικούς. Αρκετό κατενάτσιο έφαγα μέχρι πέρσι. Ας έρθει κάποιος να δούμε επιθετικό ποδόσφαιρο.

ΔΕΝ ψήφισα Ελευθερόπουλο γιατί παίζει στοίχημα. Ευθύνεται για δύο ιστορικές ήττες του γάβρου από τότε που ήταν παίκτης του. ΜΑΚΡΙΑ

ΔΕΝ ψήφισα Γκουλή γιατί μάλλον χρειαζόμαστε το κάτι παραπάνω.

Οι υπόλοιποι της λίστας μπήκαν για να κλείσουμε εντεκάδα!

Το ξαναλέω.. Λίνεν. Ας το σκεφτούν εκεί στη διοίκηση..

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 00:44 #149670

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Η τελευταία παράγραφος ειδικά,γράφει τα "διαμάντια":
www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/...itzakhs.2445383.html

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 03:21 #149673

• oFi 4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Βαλε ξανα την πρασινη την φορμα..στον βαζελο να πας προπονητης..
ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΝΙΚΟΛΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΟΦΗΤΖΗΣ..
Φωναζαν ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ...

τσιωλης..
Αν επαιζες στον ουρανο θα πεθαινα για να σε δω. ΟΦΗ θυρα 4
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Duhan, switzero, rinokeros

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 07:13 #149674

• Duhan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Τσιωλης
Win or lose we get on the booze

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 07:47 #149675

• switzero
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • MES QUE UN CLUB
Εγω πάντως ρε μαγκες κανω γουστα με τον ένα τον μοναδικό τον Σούλη τον Παπαδόπουλο.
Φαντάζομαι κάτι ονμειρεμένες Κυριακες του χειμώνα.......αχ και να με τοσο τυχερος ΘΕΕ μου
MES QUE UN CLUB

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 08:06 #149676

• mez
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Κούπερ. Απλα τα πράγματα.
Haile Selassie say ah one respect for every man
No care dey race, no care dey colour nor di religion

Καθηλωμένοι είμαστε στη φυλακή του χρήματος, στη φυλακή της ανασφάλειας και της ασφάλειας, τεσσάρων τοίχων και τεσσάρων τροχών, μυαλά ρηχών, θέλουν να μας κάνουνε καρμπόν.

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 08:07 #149677

• Manosatsalenio
Το ξαναγράφω και εδώ Αναστασιάδης με την βοήθεια της Παναγίας να σφίξουν οι κώλοι

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 08:31 #149678

• giannakas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Ο Δερμιτζάκης είναι ένας ΚΑΚΟΣ Προπονητής.
Ο Νιόμπλιας ΔΕΝ είναι καν Προπονητής. Καλιά να κατεβαίνει η ομάδα άνεφ Προπονητή.

ΛΙΝΕΝ να γουστάρουμε! Υπέρβαση εδώ και τώρα, Πουλινάκη πάρε Δάνειο και φέρτονε!

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 08:35 #149679

• messaritis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Από τους παραπάνω,κανείς δεν είναι προπονητής πλην του Λίνεν.

Αλήθεια,μια μεγάλη μερίδα του forum έλεγε ότι ο Τσιώλης είναι No1 ντοπαροπροπονητής,τώρα τι;;

Αλλά για να λέμε και του λόγου το αληθές,με Αναστόπουλο είναι πιθανότερο να δούμε το Ζε στη φυσιολογική του θέση.

Πάντως το πιο Ορθό από όλα τα παραπάνω,αν η ομάδα κάνει νίκη με Εργοτέλη,είναι πάρουμε τους παίχτες με τις ντομάτες!Μας χόρεψε ο κάθε πικραμένος,υποβαθμίστηκε κι άλλο η ιστορία μας επειδή αυτοί είναι βιτσιόζοι.

ΥΓ Το συμπέρασμα που βγάζω από το ΟΦΗ-Παοκ (πλέον),είναι ότι οι παίχτες έκατσαν πίσω εσκεμμένα για την ισοφάριση,αφού ο Δερμιτζάκης στις δηλώσεις είπε ότι η ομάδα δεν ήθελε και δεν έπρεπε να κάτσει πίσω.

edit:
Ερώτηση:Αφού ο Δερμιτζάκης τα έβαλε με τον Μέσι στο κύπελλο,γιατί ο κοντός δεν έκανες 10 μέρες προπόνηση μόνος του και γιατί δεν βγήκε στη δημοσιότητα όπως με Μπανούση-Νιμάνί;;
Πιστεύω να θυμάστε το παράδειγμά μου με Παπάζογλου (πως δε λειτουργούμε με ίδια μέτρα ίδια σταθμά) και κάποιοι έπεσαν να με φάνε!!!!!Καλημέρα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mnemotechnics

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 08:50 #149680

• Mavrofidos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Γιατι δεν ειναι μέσα στην ψηφοφορία ο Νικος Παπαδόπουλος...?

Αν έρθει ο Αναστόπουλος είμαστε αξιοι τις μοίρας μας...
Ομιλάρα κι όλα τα αλλα μου 'ναι αδιάφορα...

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 08:57 #149681

• vera19754
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Ο Τσιώλης θεωρείτε απίθανο να έρθει λόγω υψηλού κασέ,περίπου 200.000-250.000€,αν έρθει θα αποτελέσει μεγάλη έκπληξη...Ο Λίνεν είναι αξιόλογος προπονητής αλλά θα χρειαστεί χρόνο και η ομάδα πλέον χρειάζεται άμεσα αποτελέσματα,Ο Αναστασιάδης μάλλον καταλήγει Απόλλωνα άρα βασικοί υποψήφιοι είναι ο Νιόμπλιας και ο Αναστόπουλος,ο μεν Νιόμπλιας δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει άμεσα την ομάδα ο δε Αναστόπουλος είναι σίγουρο ότι είναι ο καταλληλότερος από άποψη διαχείρισης δύσκολων καταστάσεων,ξέρει την ομάδα και έχει καλά αποδυτήρια παρότι δεν τον θέλω αυτή είναι η πραγματικότητα.Πάνω από όλα πρέπει να δούμε το συμφέρον της ομάδας και όχι να κάνουμε τα γούστα μας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": eagle_one

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 09:48 #149682

• OMILOTHRISKIA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ψηφισα Τσιωλη !! γιατι την Ελληνικη πραγματικοτητα και το τι παιζετε το γνωριζει πολυ καλα.
Μονο τυχαια δεν ειναι εκει που βρισκετε και τον Θρασυβουλο που ειχε τον πηγε τραινο στην S.L. και μονο αποτυχημενος δεν εφυγε οπου και αν πηγε !!! Ολα αυτα εξαρτωνται βεβαια απο το κασε του !!!

Σε μια δευτερη περιπτωση δεν θα ηταν κακος ο Αναστασιαδης αφου ειναι ο ΜΕΤΡ στο ειδος του ..... να σε βγαζει απο την ΕΝΤΑΤΙΚΗ !!!!!!

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 10:02 #149683

• mps
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ο Δερμιτζάκης δεν είναι τόσο κακός προπονητής όσο φαίνεται. Τον αδίκησαν τα αποτελέσματα αλλά και οι παίχτες του.....¨Εχω την εντύπωση οτι τον "έφαγαν" τα αποδυτήρια.Αν ήταν κακός προπονητής θα ανησυχούσα λιγότερο αυτή τη στιγμή.........
Θα προσπαθήσω να ομαδοποιήσω τους προπονητές της παραπάνω λίστας σύμφωνα με τα προσωπικά μου κριτήρια:
1)Ελε,Χατζι δεν είναι προπονητές, θα μπορούσαν να έχουν συλληφθεί για αντιποίηση επαγγέλματος.
2)Αναστο, Καραμουρίνιο: Ξέρουμε τι ψωμί βγάζει ο φούρνος τους και είναι δύσπεπτο. Μακριά και αγαπημένοι.
3)Παπαβασιλειου, Καβακάς,Παπαδόπουλος Νίκος, Γκουλης: Δεν έχουν εμπειρία από αυτό το επίπεδο και θα ήταν επιλογές ίσως και υψηλότερου ρίσκου απο τον Δερμιτζάκη
4)Τσιώλης, Αναστασιάδης,Λίνεν είναι τοπ επιλογές αλλά: α) Ο Τσιώλης πέρα από το υψηλό κασέ είναι σίγουρο οτι στο μυαλό του θα έχει δυο επιλογές, είτε θα περιμένει να αδειάσει ο πάγκος σε ΠΑΟΚ, ΠΑο,Ολυμπιακό (ίσως να συμβιβαζόταν και με Ατρομητο) για να διεκδικήσει τις πιθανότητες του, είτε θα πάει με χοντρά φράγκα στην Κύπρο.
β)Ο Αναστασιάσης είναι μέν καλός προπονητής αλλά και με απίστευτα κολλήματα και δεν νομίζω οτι θα ταιριάξουν τα χνώτα μας.¨Άσε που θα χει βάλει τον πνευματικό του να κάνει βουντού στον Στεβενς....
γ) Ο Λινεν είναι επίσης καλή λύση αλλά με απλησίαστο κασέ ενώ μετα απο τα όσα πέρασε στο Αεκ δύσκολα θα θέλει να ξανακούσει για Ελλάντα.
Ο Νιόμπλιας είναι μια κατηγορία μόνος του και η δική μου επιλογή για τους παρακάτω λόγους
Είναι αποδεδειγμένα γνώστης του αθλήματος και με σωστές ιδέες όπως τον θυμάμαι σε παλιότερες συνεντεύξεις του. Είχε πολύ καλή πορεία με τις μικρές εθνικές ομάδες και κόβει το μάτι του με τους μικρούς κ εμείς αν δεν κάνω λάθος ψάχνουμε για κάποιον που θα μας "βγάλει" και κανένα παίχτη. Τέλος, μετά τις τελευταίες αποτυχημένες επιλογές του(έπιασαν τόπο και οι κατάρες ) πέρα απο το ότι ο εγωισμός του θα έχει καταρρακωθεί λογικά θα έχει μια τελευταία ευκαιρία, είτε θα την εκμεταλλευτει και θα παραμείνει σε τοπ επίπεδο είτε θα περάσει στο επόμενο στάδιο και θα ερίζουν για την πάρτη του η Πεύκη, η Τριγλιά άντε και η Επισκοπή με τον Ατσαλένιο
Στα κατά του είναι ο κωλοχαρακτήρας του αλλά εμείς τον θέλουμε για να μας κάνει μια δουλειά και όχι για να τον παντρέψουμε με τις αδερφάδες μας και το κυριότερο, οτι θα προκαλέσει διχασμό στον κόσμο γιατί μπορεί πολλοί εκει έξω να μοιράζονται την ίδια αποψη με μένα και να τον θεωρούν ιδανική επιλογή αλλά υπάρχουν και αρκετοί που δεν ξεχνούν, δεν συγχωρούν και έχουν και αυτοί τα δίκια τους

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 10:22 #149684

• manolakis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ψηφίζω Λίνεν... γιατί έτσι...

δεν ξέρω γιατί αλλα μου δίνει την αίσθηση οτι ξέρει να κοουτσάρει και αποπνέει επαγγελματισμό... βγάζει μιά σοβαρότητα...

Από αυτόν δεν περιμένω θαύματα αμέσως, αλλα πιστεύω οτι μπορώ να αξιολογήσει σωστά και χωρίς κομπλεξισμούς το υπάρχον υλικό και να πάρει από τον κάθε ένα ότι έχει...

και πιστεύω οτι το υλικό που έχουμε σώζει άνετα την ομάδα παρά το κακό ξεκίνημα...

Τώρα για τα άλλα ονόματα που ακούγονται θα κάνω ένα μικρό σχόλιο για τον κάθε ένα...

Άγγελος
Η ομάδα μπορεί να σωθεί και χωρίς αυτόν... αρα μακριά από τον Μουτζαχεντίν...

Τσιώλης
Όπως λέει και η γνωστή διαφήμηση:
"Πές του... τα παιχνίδια τα παίρνει ο πρόεδρος, δεν περιμένει από κανένα προπονητή"
ή κάπως έτσι...

Νιόπλιας
Τον αγαπήσαμε, αλλά το οτι ξέρεις το ευρωπαικό ποδοσφαιρικό στερέωμα δεν σε κάνει και προπονητή...
κι εγώ ξεψάχνιζα μικρός το Extraspor, την Ομάδα, έκλεβα από τα περίπτερα του κέντρου το Onz, το Kicker, και το Guerin Sportivo, αλλά δεν δηλώνω προπονητής... Αν θέλει μπορεί να κάνει εκπομπή με τον Μαλτεζάκη στο Κρήτη ΤιΒι, και να κάνει και το σχόλιο στα ματς του ΟΦΗ που θα μεταδίδει το OFI web tv, αλλά μέχρι εκεί...

Αλενατόρε...
Την ομάδα μπορεί να την σώσει... τα αποδυτήρια μπορεί να τα κρατήσει... μπάλα δεν πρόκειτε να δούμε με αυτόν...
θα πονάνε τα ματάκια μας κάθε βδομάδα και θα μας φάει το άγχος του 1-0...
Αλλα το πιό σοβαρό του μείον είναι οτι απόδειχτηκε τυχοδιώκτης... δεν αφήνεις μία ομάδα με τα χίλια προβλήματα του ΟΦΗ στη μέση της χρονιάς... Ήξερε οτι θα είχαμε σοβαρό πρόβλημα να σωθούμε αλλα έβαλε πιό πάνω την προσωπική του φιλοδοξία από την ομάδα... και δεν σεβάστηκε και τη δουλειά του τα δύο τελευταία χρόνια στον ΟΦΗ και με το γεγονός οτι πολύ ευκολα την παράτησε αλλα και με τους χαρακτηρισμούς περί ντακότας....
Εν πάση περιπτώση και στο Ατρόμητο με τις καλύτερες συνθήκες απέδειξε οτι δεν είναι για μεγάλα πράματα...

Τα άλλα ονόματα δεν τα σχολιάζω αφού θεωρώ οτι ούτε σαν εφιάλτες δεν πρέπει να περνάνε από τις σκέψεις μας, πλήν του Γκουλή που ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τον διώξαμε στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο και πήραμε τον Παράσχο... αλλά δε νομίζω οτι παίζει περίπτωση Γκουλή...

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 10:35 #149685

• dimitris-4-
Θα ήθελα πολύ να κράξω τον συμφεροντολόγο, φραγκοφονιά και μέτριο προπονητή νίκο νιόπλια για τις χυλόπιτες που μας έχει ρίξει κατά καιρούς αλλά θα το βουλώσω γιατί κατά 90% θα είναι ο επόμενος προπονητής μας και η ομάδα μόνο εμφύλιο και γκρίνια δεν χρειάζεται τώρα! Σε όσους δε μας αρέσει και με το δίκιο μας δεν τον έχουμε συγχωρέσει, καλύτερα να κάνουμε τουμπεκί ή αποχή από το γήπεδο παρά να τον κράζουμε με την πρώτη στραβή! Είπαμε πάνω απ' όλους και απ' όλα η ομάδα...

Και για να πω κι εγώ τη ράδιο αρβύλα μου, μου είχε πει άτομο εμπιστοσύνης (που έχει πελάτες την οικογένεια νιόπλια) πριν καν από το ματς με τον βάζελο ότι ήταν σε συζητήσεις η διοίκηση με τον νιόπλια και σχεδόν τα είχαν βρει! Τώρα αν τελικά τα βρήκαν ή αν άλλαξε γνώμη στο μεταξύ η διοίκηση δε το γνωρίζω αλλά θα το μάθουμε σύντομα...

Υ.Γ. Ψήφισα τσιώλη αλλά αν είναι να μας βγει ο κούκος αηδόνι ας μην έρθει ποτέ του!!!

Υ.Γ.2 Και μόνο που ακούγεται το όνομα αναστόπουλος ειναι γελοίο...

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 10:49 #149686

• Manosatsalenio
Εγώ ρώτησα τον αδερφό του στο περιπτερο του και δεν μου είπε κουβέντα προς το αρνητικός, πριν το ματς με τον παοκ νομίζω.

Πάντων εγώ θα θυμηθώ μια κουβέντα του Νερμους απο το παρελθόν,
ο Νιομπλιας ξέρει πολύ καλά πως να διαχειριστεί ένα γήπεδο σαν το γεντί κουλέ
και τέλος ένα ακόμα θετικό απο εμένα :
είναι ο μοναδικός απο όσους ακούγονται που αν τα πάει καλά θα μπορούσε να κάτσει αρκετά χρόνια!
Πάντως επιμένω σε Αναστασιάδη και αν πάρει νίκη εκτός έδρας μέχρι τα Χριστούγεννα εγώ θα πάω εκκλησία μα το θεο

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 11:06 #149687

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Λοιπόν, Νιόπλια και Αναστόπουλο δεν περίμενα καν να συζητάμε για καθαρά λόγους ηθικής και αισθητικής.Οπότε δεν επιχειρηματολογώ περισσότερο. Αν έρθουν είμαστε άξιοι της μοίρας μας και αναλαμβάνει η διοίκηση την ευθύνη για το ξενέρωμα και το πάγωμα που θα νιώσουν πολλοί από τον κόσμο (ανάμεσά τους κι εγώ).

Για τους υπόλοιπους, με πολλές απόψεις διαφωνώ (πχ για το κράξιμο στον Ελευθερόπουλο) αλλά δεν έχει και μεγάλη σημασία.

Πριν καταλήξουμε σε όνομα, πρέπει να αποφασίσουμε τι θέλουμε. Αν βλέπουμε ότι αυτό το ρόστερ είναι για μια χρονιά τελικά και πρέπει να έρθει κάποιος κομάντο, τότε έχει νόημα να συζητάμε για λύσεις τύπου Αναστασιάδη.

Αν θεωρούμε ότι πάμε να πάρουμε κάποιον και για να σώσει τη χρονιά και για να διορθώσει τα λάθη ενόψει της νέας τότε πάμε σε άλλες λύσεις. Πιο "σοβαρές"

Τέτοιες από όσους έχουμε εδώ στην Ελλάδα ή γύρω τέλοσπάντων είναι ο Τσιώλης και ο Λίνεν. Ο Τσιώλης έχει μάθει να δουλεύει σε ομάδες με λυμένο οικονομικό και καλή παρασκηνιακή υποστήριξη. Επίσης μακροπρόθεσμα, δεν έχει δείξει αν μπορεί να δουλέψει με νέα παιδια.

Ο Λίνεν είναι "δάσκαλος", ξέρει να δουλεύει, γνωρίζει καλά το άθλημα κι έχει μια ισχυρή προσωπικότητα. Επίσης ξέρει και του αρέσει να δουλεύει με νέα παιδιά.

Θα έπαιρνα λοιπόν τον Λίνεν. Αν βέβαια επιθυμεί να ξαναπατήσει το πόδι του στην Ελλάδα.

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 11:35 #149688

• Nermus
Πριν απο πολλα χρονια το 90% των οπαδων και των φιλαθλων του ΟΦΗ εβριζαν τον προδοτη Νικο Μαχλα γιατι οταν γυρισε στην Ελλαδα πηγε στον Ηρακλη και οχι στον ΟΦΗ.Αργοτερα ενα μικροτερο μερος των οπαδων του ΟΦΗ τον εβριζε γιατι πηγε στην Κυπρο να κλησει την καριερα του.

Ολοιιιιιιιιιιιι αυτοι αργοτερα εκαναν κολοτουμπες και κατεβηκαν κατα χιλιαδες στους δρομους και φωναζαν "Μαχλα Θεε,παρε την Παε".

Τωρα αρκετοι βγαινουν και κραζουν τον Νιομπλια γιατι αντι να ερθει στον ΟΦΗ και να παιζει το κεφαλι του καθε Κυριακη και να παιρνει ψιχουλα πηγε στον βαζελο εκανε νταμπλ και επαιξε CL.Οντως προδοτης,το εχει πει και ο Σαρρης αλλωστε.Μπεεεεεεεεεεεε.Πιο τιμιο ειναι να τον κρινετε για τις προπονητικες του ικανοτητες παρα να λετε για προδοτες και τετοια γιατι εαν μια στο εκατομυριο ερθει να ειστε σιγουροι οτι η ομαδα θα ρολαρει απο μονη της και θα κανετε για ακομα μια φορα κολοτουμπες.Σαν προπονητης οντως δεν ειναι καλος αλλα στον ΟΦΗ θα παει πολυ καλα

Απο εκει και περα,ουτε εγω δεν θυμαμε ποσα χρονια τωρα λεω να ερθει στην ομαδα ο Καβακας.Θα κανει πολυ μεγαλα πραγματα στην ομαδα.Αυτον ψηφησα.Ειναι επιπεδου Λινεν με λευτα Χατζινικολαου.Με διαφορα η καλυτερη επιλογη

Αυτο ομως που βλεπω ειναι οτι θα γινει η πιο επικινδινη επιλογη απο ολες.Απο πολλες αποψεις την διοικηση την συμφερει να φερει τον Αναστοπουλο.Και οσο υπαρχουν ατομα που μπορει να τα επιρεασει ο Μαχλας,ο Αναστοπουλος ειναι με διαφορα ο νουμερο ενα υποψηφιος.Ξερει την ομαδα και τους παιχτες,εχει μικρο κασε,θα βγαλει αξιοπρεπος την χρονια (δεν εννοω θεαμα) και δυστοιχος εχει ακομα φανς στους φιλαθλους.Εγω προσωπικα δεν τον θελω γιατι θελω καποια στιγμη στην ζωη μου να ω και λιγο μπαλα.2-3 χρονια πριν πεσουμε μεχρι και σημερα μπαλα δεν εχω δει.

Τσιωλης.Ο μονος που θα ειναι πραγματικα χαρουμενος εαν ερθει στην Κρητη θα ειναι ιππικος ομιλος στον Καρτερο.Οτι ντοπα για αλογα του εχει ξεμεινει θα την παρουν οι παιχτες του ΟΦΗ.Βαριεμε πραγματικα να κατσω και να ψαξω ποσοι νεαροι παιχτες του Αρη ηταν καθε βδομαδα εκτος αποστολης και ποσοι πρωτοκλασσατοι παιχτες του Αρη δεν επαιζαν γιατι δεν ηθελαν να παρουν τις ντοπες του.Τελευταιο αστειο συμβαν,περσυ στο 2ο ματς κυπελου με τον Παοκ,οταν ο Σαββιδης ζητησε αντιντοπινκγ κοντρολ στην επομενη μερα 2-3 παιχτες του Αστερα τραυματιστηκαν στην προπονηση.Και ετσι γεννατε το μεγαλο ερωτημα,εστω οτι βρησκουμε λευτα και ερχετε,που θα βρουμε τα λευτα για αγωραζουμε τις ντοπες;;;;;

Θελω Καβακα
Βλεπω να ερχετε Αναστοπουλος

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 11:59 #149689

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.gentikoule.gr/podosfairo/73569-ola-ta-dedomena-gia-tous-3

Ο Σαρρής εξυμνεί τον Τσιώλη. Κρίμα που δεν αναφέρεται καν το όνομα του Λίνεν. Μάλλον ο Μάνθος δε συζητάει καν μαζί του..

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 12:09 #149690

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
messaritis4 έγραψε:

ΥΓ Το συμπέρασμα που βγάζω από το ΟΦΗ-Παοκ (πλέον),είναι ότι οι παίχτες έκατσαν πίσω εσκεμμένα για την ισοφάριση,αφού ο Δερμιτζάκης στις δηλώσεις είπε ότι η ομάδα δεν ήθελε και δεν έπρεπε να κάτσει πίσω.

Και εγώ πιστεύω οτι τον Δερμιτζάκη τον εφαγαν οι παικτες κατι που ειναι απαραδεκτο. Ο Δερμιτζάκης δεν ειναι κακός προπονήτής, σιγουρα δεν ειναι χειρότερος απο τον Πετράκη και τον Αναστοπουλο. Πρεπει καποια στιγμή να σταματήσουν οι παικτες να κανουν κουμάντο στον ΟΦΗ πιο προπονητή θα κρατήσει η θα πάρει....πρεπει να μαθουν οτι η ομάδα ειναι πανω απο ολους. ΤΕΛΟΣ

messaritis4 έγραψε:

Ερώτηση:Αφού ο Δερμιτζάκης τα έβαλε με τον Μέσι στο κύπελλο,γιατί ο κοντός δεν έκανες 10 μέρες προπόνηση μόνος του και γιατί δεν βγήκε στη δημοσιότητα όπως με Μπανούση-Νιμάνί;;
Πιστεύω να θυμάστε το παράδειγμά μου με Παπάζογλου (πως δε λειτουργούμε με ίδια μέτρα ίδια σταθμά) και κάποιοι έπεσαν να με φάνε!!!!!Καλημέρα.

Τα ιδια ακριβώς ελεγα και εγω σχετικα με την αντιμετώπηση τον παικτών, αφου φαινεται οτι η ομάδα λειτουργέι με δυο μετρα και δυο σταθμά.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kargaris

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 14:03 #149695

• black mamba 4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
[quote="Nermus" post=149688]Πριν απο πολλα χρονια το 90% των οπαδων και των φιλαθλων του ΟΦΗ εβριζαν τον προδοτη Νικο Μαχλα γιατι οταν γυρισε στην Ελλαδα πηγε στον Ηρακλη και οχι στον ΟΦΗ.Αργοτερα ενα μικροτερο μερος των οπαδων του ΟΦΗ τον εβριζε γιατι πηγε στην Κυπρο να κλησει την καριερα του.

Ολοιιιιιιιιιιιι αυτοι αργοτερα εκαναν κολοτουμπες και κατεβηκαν κατα χιλιαδες στους δρομους και φωναζαν "Μαχλα Θεε,παρε την Παε".

αυτο ακριβως συμβαινει το ειπες μονος σου ρε Nermus..μονο που υπαρχει τεραστια διαφορα αναμεσα στα 2.ο μαχλας εβαλε πλατη και εκανε αγωνα αν δεν ηταν αυτος δε ξερω με ποια τριγλια ραφηνας θα επαιζε ο Ο.Φ.Η..ο νικολακης ο νιοπλιας οταν τον χρειαστηκε η ομαδα εβγαινε και εριχνε ακυρα και ελεγε εγω εχω συμβολαιο με την επο κ λοιπες μαλακιες και την επομενη ανακοινωθηκε απο τον ακατανομαστο.ειπαμε να μη μπερδευουμε τις βουρτσες εδω περα..

Τωρα αρκετοι βγαινουν και κραζουν τον Νιομπλια γιατι αντι να ερθει στον ΟΦΗ και να παιζει το κεφαλι του καθε Κυριακη και να παιρνει ψιχουλα πηγε στον βαζελο εκανε νταμπλ και επαιξε CL.

αυτο εσυ καταλαβες απο εκεινη την εποχη?οχι οτι σε εφτυνε και κρατουσες ομπρελα?ποιο εντιμο θα ηταν να πει παω για το αλμα(και καλα) στην καριερα μου και δε μπορω να οδηγησω τον Ο.Φ.Η. στα σκατα της β,παρα αυτο που εκανε.και τωρα τον θελετε μερικοι μερικοι γιατι ειναι η τελευταια του ευκαιρια να αποδειξει την αξια του και να κανει μετα το αλμα?και τι ειναι ρε ο Ο.Φ.Η? μια ντακοτα ειναι κ αυτος οπως ο αναστο.δε τους θελουμε και αν παρουμε καποιον απο δαυτους μαζι και ο μοναστηρακιας δεν ηθελε η παναγια να κερδισουμε κλπ θα ξενερωσω ασχημα. τελος
μόνο Ο.Φ.Η.
black mamba 4
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rinokeros

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 14:18 #149696

• Mavrofidos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δικιμασμένη επιλογή, Γιαννης Σαμαράς.

Δουλευει χρόνια τις μικρές ηλικίες, έχει δουλέψει στο εξωτερικο, έχει περάσει σαν παίκτης και σαν προπονητης από τον ΟΦΗ, είναι σοβαρός και μπορεί να εμπνευσει σεβασμο στους παίκτες.

Στα τσικο του βάζελου είναι...

Δευτερη επιλογή Λίνεν για τους λογους που αναφερει ο Μπομπαν πιο πανω
Ομιλάρα κι όλα τα αλλα μου 'ναι αδιάφορα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, kargaris, Mnemotechnics

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 14:50 #149697

• vera19754
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Διαβάζω και ακούω διάφορα από το πρωί αλλά στο ζουμί δεν έχει μπει κανένας.Καλός ο Λίνεν καλός και ο Τσιώλης αλλά τα κασέ τους είναι απλησίαστα για την ομάδα άρα συζητάμε άδικα για αυτούς τους δύο.
Οι πραγματικές επιλογές είναι δύο ή Νιόμπλιας ή Αναστόπουλος με επικρατέστερο τον δεύτερο,μας αρέσει δεν μας αρέσει έτσι είναι.
Ο Σαμαράς είναι καλή επιλογή και δεν την είχα σκεφτεί αλλά δεν έχει πέσει στο τραπέζι.

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 14:52 #149698

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
μανθο αλαξα αβαταρ,το νου σου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Duhan, oFi 4, black mamba 4

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 15:26 #149699

• Dimitris Patatas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μπορεί να ξέρει μπάλα ο Δερμιτζάκης αλλά προπονητής δεν είναι. Εάν δεν μπορείς να κάνεις καλά τους παίχτες σου προπονητής δεν μπορείς να λέγεσαι, παίξε σε κανένα τουρνουά football manager να βγείς πρώτος.

Κατακαημένε ΟΦΗ τόση προσπάθεια για το τίποτα πάλι φέτος.
"Beware of the man of one book" St. Thomas Aquinas

Απ: Ποιος θα είναι ο νέος Προπονητής στον ΟΦΗ; V2 08/10/2013 15:33 #149700

• Geo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
ΑΝΑΣΤΟ ΝΑ ΣΩΘΕΙ Η ΧΡΟΝΙΑ! ΕΤΣΙ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΜΑ ΣΩΝΕΙ
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΑΜΑ.ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ Β ΕΘΝΙΚΗ Ο ΟΦΗ!

ΝΙΟΠΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ (ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ....).

ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΣΙΩΛΗΔΕΣ,ΛΙΝΕΝ ΚΤΛ..
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.68 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.