You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Κυριακή, 23 Φεβ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 10/09/2019 20:58 #165708

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ακριβώς ετσι ειναι Ζαχο...και όχι μόνο οι βαζελοφηδες νομίζουν ότι πίσω από τον Μπουση είναι ο Βαρδινογιάννης αλλα ακόμα και αγνοί ομιλίτες.

Πόσο κακό μας εχει κάνει αυτή η συνιδιοκτησία.. Ποσα χρόνια ακόμα θα παλεύουμε για να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες; ΠΟΣΑ;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Maze και ΟΦΗ γυαλιά ηλίου-οράσεως www.wooden-eyeware.eu
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 01:01 #165709

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Μα το χειρότερο είναι αυτό ότι τα λένε και κάποιοι δικοί μας για καπετάνιο.
Αλλά το χειρότερο από όλα, εκεί που με έχει απογοητεύσει ο λαός του ΟΦΗ, είναι ότι δεν περίμενα ποτέ ότι θα ερχόταν επιτέλους αυτή η μέρα που θα αποπνέαμε τόση υγεία σαν σωματείο και αρκετοί δικοί μας θα ψύριζαν τόσο πολύ τη μαϊμού, μιζεριάζοντας για τόσο ανούσια θέματα, ασκώντας κριτική για μικρολεπτομέρειες.
Ενώ τα διαρκείας έπρεπε να είχαν γίνει σολντ άουτ. Ακόμα και με αυτές τις τιμές.
Δυστυχώς αποδείχτηκε ότι τόσα χρόνια δεν ψάχναμε επενδυτή αλλά μια κοροϊδάρα να σπαταλάει χρήμα.
Γιατί να πάρει ο Μπούσης τον ΟΦΗ; Αφού δεν μπορεί να κόψει 2 χιλιάδες διαρκείας;
Ας έπαιρνε τον Εργοτέλη καλύτερα, να μην του πρίζανε και τα ρχίδια από δω κι από κει.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Duhan, slsnakes4, ANTONIS R., ΒΡΑΧΑΣΙ-4

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 08:08 #165710

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Από την παρουσίαση της μπουτίκ, ξέρεις κανένας ποια είναι αυτή με το άσπρο κουστούμι?
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 11:08 #165711

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
axinos έγραψε:
Από την παρουσίαση της μπουτίκ, ξέρεις κανένας ποια είναι αυτή με το άσπρο κουστούμι?

Λογικά καποια υπάλληλος του Cosmos Sport
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 13:32 #165712

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
axinos έγραψε:

Λογικά καποια υπάλληλος του Cosmos Sport

Δεν νομίζω bro, αν είναι αυτή που φαντάζομαι είναι βαμμένη βαζέλα και με τριφύλλι tatoo στο χέρι. Εξού και το σακάκι καλοκαιριάτικα!!
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 14:14 #165713

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Σίγουρη για μια επιτυχημένη συνεργασία εμφανίστηκε η υπεύθυνη Μάρκετινκ του Cosmos Sport Αριστεά Μανιδάκη στην συνέντευξη τύπου της παρουσίας της συνεργασίας των δύο πλευρών.
Οι δηλώσεις: “Εκ μέρους του Cosmo Sport και της οικογένειας Τσικνάκη σας καλωσορίζουμε στην παρουσίαση του ΟΦΗ Official store αποκλειστικά από τα Cosmos Sport. Nα σας ευχαριστήσουμε για το δυναμικό παρών. Είναι μια επισφράγιση της κοινής πορείας που έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό μεταξύ δύο κρητικών οργανισμών που έχουν βαριά φανέλα στον χώρο του ο κάθε ένας. Ανακοινώνουμε και επίσημα ότι τα cosmos sport θα είναι ο επίσημος και αποκλειστικός χορηγός για τα προϊόντα της ομάδας. Το ένα θα είναι εδώ στο διαμορφωμένο χώρο στο μαγαζί στην 1821, το άλλο θα είναι στην Μπουτίκ που θα είναι Ευρωπαϊκών προδιαγραφών και από το Ίντερνετ. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό για να είναι σύντομα στον αέρα και το αποκλειστικό κατάστημα του ΟΦΗ για να εξυπηρετήσουμε γρήγορα τον κόσμο της ομάδας που βρίσκεται εκτός Κρήτης – Ελλάδος”.

www.gentikoule.gr/podosfairo/174632-mani...IFeEABQAdDrOirdQwyNY

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 14:18 #165714

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Απορία. Εμάς σαν οπαδούς του ΟΦΗ τι στο μπούτσο μας ενδιαφέρει αν αυτή η κυρία είναι βαζέλα με τατού τρυφίλι στα κωλομέρια, ο τσικνάκης γαύρος ή αν ο διευθύνων σύμβουλος της ΖΑΡΟΣ είναι ξέρω γω χανουμάκι. Αλήθεια μας ενδιαφέρει;

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 15:28 #165715

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zaxos4snakes έγραψε:
Σίγουρη για μια επιτυχημένη συνεργασία εμφανίστηκε η υπεύθυνη Μάρκετινκ του Cosmos Sport Αριστεά Μανιδάκη στην συνέντευξη τύπου της παρουσίας της συνεργασίας των δύο πλευρών.
Οι δηλώσεις: “Εκ μέρους του Cosmo Sport και της οικογένειας Τσικνάκη σας καλωσορίζουμε στην παρουσίαση του ΟΦΗ Official store αποκλειστικά από τα Cosmos Sport. Nα σας ευχαριστήσουμε για το δυναμικό παρών. Είναι μια επισφράγιση της κοινής πορείας που έχει ξεκινήσει εδώ και αρκετό καιρό μεταξύ δύο κρητικών οργανισμών που έχουν βαριά φανέλα στον χώρο του ο κάθε ένας. Ανακοινώνουμε και επίσημα ότι τα cosmos sport θα είναι ο επίσημος και αποκλειστικός χορηγός για τα προϊόντα της ομάδας. Το ένα θα είναι εδώ στο διαμορφωμένο χώρο στο μαγαζί στην 1821, το άλλο θα είναι στην Μπουτίκ που θα είναι Ευρωπαϊκών προδιαγραφών και από το Ίντερνετ. Θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό για να είναι σύντομα στον αέρα και το αποκλειστικό κατάστημα του ΟΦΗ για να εξυπηρετήσουμε γρήγορα τον κόσμο της ομάδας που βρίσκεται εκτός Κρήτης – Ελλάδος”.

www.gentikoule.gr/podosfairo/174632-mani...IFeEABQAdDrOirdQwyNY

Ναι, αυτή είναι.
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 15:29 #165716

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zaxos4snakes έγραψε:
Απορία. Εμάς σαν οπαδούς του ΟΦΗ τι στο μπούτσο μας ενδιαφέρει αν αυτή η κυρία είναι βαζέλα με τατού τρυφίλι στα κωλομέρια, ο τσικνάκης γαύρος ή αν ο διευθύνων σύμβουλος της ΖΑΡΟΣ είναι ξέρω γω χανουμάκι. Αλήθεια μας ενδιαφέρει;

Δεν ήξερα αν εκπροσωπούσε τα cosmos ή εμας!
Αν εκπροσωπούσε εμάς, τότε ναι, εχω πρόβλημα.
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 15:54 #165717

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Την πλευρά του κόσμος εκπροσωπούσε. Τη δικιά μας πλευρά εκπροσωπούσε ο Λεωνίδας Παπαδοβασιλάκης.
Είμαστε σίγουροι ότι είναι ΟΦΗ αυτός ή να αρχίσουμε να ζητάμε την απομάκρυνσή του.
Ένας οφητζής ρε παιδιά για τη θέση του Διευθυντή Εμπορικού Τμήματος.
Θα στείλω βιογραφικό, μακάρι να με πάρουν.

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 17:52 #165718

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
και εγω αν μας εκπρωσοπουσε καποια με τατου τριφιλι στο χερι θα ειχα προβλημα,γαμω το σπιτι σου λαγουδινα

ΕΙΜΑΙ ΚΑΦΡΟΣ

υγ4:ζαχο ασε τις καρεκλεσ η θεση σου ειναι στα ορεινα!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 18:44 #165719

• manolakis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Παιδιά, έχω μιάν απορία...

ο πρόεδρος, είναι ΟΦΗ από τα γενοφάσκια του, ή να κάμω ταραχή !!!!!!!!!!!!!!!!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 19:29 #165720

• wiper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
rinokeros έγραψε:
και εγω αν μας εκπρωσοπουσε καποια με τατου τριφιλι στο χερι θα ειχα προβλημα,γαμω το σπιτι σου λαγουδινα

ΕΙΜΑΙ ΚΑΦΡΟΣ

υγ4:ζαχο ασε τις καρεκλεσ η θεση σου ειναι στα ορεινα!

Ρε ξεκολλάτε "εμφανίστηκε η υπεύθυνη Μάρκετινκ του Cosmos Sport Αριστεά Μανιδάκη"

έλεος

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 20:08 #165721

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Και οπως εγραψα ειναι υπάλληλος του Cosmosports...και οχι μονο αυτο αλλα πρεπει να ειναι και πολυ σπανια...αφου πια λαγοι και λαγουδινες δεν υπαρχουν στο Ηρακλειο η και αν υπαρχουν εχουν κρυφτει στα λαγούμια τους!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 20:15 #165724

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
το καταλαβα ρε γουιπερ γιαυτο εγραψα "αν...θα ειχα προβλημα..." ελληνικα μιλαμε

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 20:45 #165727

• Mnemotechnics
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Εγώ δεν κατάλαβα... Μπορώ ή όχι να παραγγείλω από το cosmossport που επιτέλους εμφάνισε τα προϊόντα στην αναζήτηση; Δε μένω Κρήτη. Θα υπάρχει και ξεχωριστό online κατάστημα; Να περιμένω;

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 23:00 #165729

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Νομίζω είπαν στη συνέντευξη ότι θα φτιάξουν και ονλαιν. Δες τη χθεσινή συνέντευξη κάτι τέτοιο λένε.

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 11/09/2019 23:29 #165730

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Ήμουν κι εγώ από αυτούς που έλεγαν πως δε θα πάρω διαρκείας και πως μείναμε χωρίς στόπερ κλπ. Σίγουρα κάποια πράγματα στις μεταγραφές δεν έγιναν όπως θα έπρεπε, αλλά πλέον κοιτάω το δάσος και όχι το δεντράκι. Στο κάτω κάτω οι κινήσεις μας είναι πλέον δεδομένο ότι γίνονται ΜΟΝΟ με σκάουτινγκ και όχι με γραφεία και μανατζεραίους. Το σκάουτινγκ όμως δεν μπορεί να αποδώσει στο μέγιστο σε 9 μήνες, με 1 σκάουτερ και μπαράζ μέσα Μαΐου. Το πρότζεκτ είναι πραγματικά πολύ αξιόλογο και θα το θαυμάζει όλη η Ελλάδα. Παρατηρώ τις κινήσεις που γίνονται και αντιλαμβάνομαι ότι ο Γιάννης Σαμαράς είναι το βασικό κομμάτι όλου αυτού του εγχειρήματος. Είναι ξεκάθαρο ότι προσπαθεί να περάσει στην ομάδα την ολλανδική νοοτροπία σε όλους τους τομείς. Και αν το σκεφτεί κάποιος θα καταλάβει γιατί δεν πανικοβλήθηκαν στα μεταγραφικά θέματα, γιατί προσπαθούν να πάρουν το μέγιστο δυνατό από τους παίκτες του ρόστερ δοκιμάζοντας τους σε αρκετές θέσεις και γιατί επέλεξαν έναν νέο φιλόδοξο προπονητή με γνώσεις στις ακαδημίες. Ο Άγιαξ του 95 πάντως (ας διορθώσουν οι πιο παλιοί γιατί εγώ τότε έτρωγα φρουτόκρεμες) είχε το φαν χάαλ προπονητή στα 44 του ο οποίος ανέλαβε την ομάδα 4 χρόνια πριν. Επίσης είχε μέσο όρο τα 23 έτη με τους περισσότερους να είναι Ολλανδοί και οι σέντερ μπακ αλλά και οι χαφ έπαιζαν διάφορες θέσεις π.χ. Rijkaard, Blind, Seedorf. Άλλωστε η ολλανδική σχολή εφαρμόζει τη μέθοδο αυτή των πολλαπλών θέσεων και στους νέους ποδοσφαιριστές για να βελτιώσουν την τακτική τους πριν καταλήξουν σε συγκεκριμένη θέση. Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ότι έτσι θα πάει από εδώ και πέρα και ότι μεταγραφές τύπου Ιντέγιε, Γιουνές, Βελέζ, Ουάρντα, Μακουκούλα, Γκαλέτι (με μεταμόσχευση νεφρού) δε θα δούμε στον νέο ΟΦΗ (ευτυχώς). Φανταστείτε τι θα έπρεπε να λένε οι οπαδοί του Άγιαξ που πέρσι πήραν τόσα μύρια και πούλησαν 2 De Lijt, De Jong. Αν ήταν ομιλίτες θα ζητούσαν Messi, Ronaldo, Salah πακέτο και θα έλεγαν τον Μπούση καρμοίρη! Όμως αυτοί σε 2-4 χρονιά θα έχουν 2 ακόμα παικταράδες στις ίδιες θέσεις.
Εγώ θέλω να βλέπω όρεξη, πάθος,καλό ποδόσφαιρο και καινούριους ομιλίτες για φέτος είτε βγούμε πρώτοι είτε βγούμε 9οι (για πιο κάτω δε μας έχω με τίποτα)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Geo, zaxos4snakes

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 12/09/2019 17:54 #165734

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
gio4444 έγραψε:
Ήμουν κι εγώ από αυτούς που έλεγαν πως δε θα πάρω διαρκείας και πως μείναμε χωρίς στόπερ κλπ. Σίγουρα κάποια πράγματα στις μεταγραφές δεν έγιναν όπως θα έπρεπε, αλλά πλέον κοιτάω το δάσος και όχι το δεντράκι. Στο κάτω κάτω οι κινήσεις μας είναι πλέον δεδομένο ότι γίνονται ΜΟΝΟ με σκάουτινγκ και όχι με γραφεία και μανατζεραίους. Το σκάουτινγκ όμως δεν μπορεί να αποδώσει στο μέγιστο σε 9 μήνες, με 1 σκάουτερ και μπαράζ μέσα Μαΐου. Το πρότζεκτ είναι πραγματικά πολύ αξιόλογο και θα το θαυμάζει όλη η Ελλάδα. Παρατηρώ τις κινήσεις που γίνονται και αντιλαμβάνομαι ότι ο Γιάννης Σαμαράς είναι το βασικό κομμάτι όλου αυτού του εγχειρήματος. Είναι ξεκάθαρο ότι προσπαθεί να περάσει στην ομάδα την ολλανδική νοοτροπία σε όλους τους τομείς. Και αν το σκεφτεί κάποιος θα καταλάβει γιατί δεν πανικοβλήθηκαν στα μεταγραφικά θέματα, γιατί προσπαθούν να πάρουν το μέγιστο δυνατό από τους παίκτες του ρόστερ δοκιμάζοντας τους σε αρκετές θέσεις και γιατί επέλεξαν έναν νέο φιλόδοξο προπονητή με γνώσεις στις ακαδημίες. Ο Άγιαξ του 95 πάντως (ας διορθώσουν οι πιο παλιοί γιατί εγώ τότε έτρωγα φρουτόκρεμες) είχε το φαν χάαλ προπονητή στα 44 του ο οποίος ανέλαβε την ομάδα 4 χρόνια πριν. Επίσης είχε μέσο όρο τα 23 έτη με τους περισσότερους να είναι Ολλανδοί και οι σέντερ μπακ αλλά και οι χαφ έπαιζαν διάφορες θέσεις π.χ. Rijkaard, Blind, Seedorf. Άλλωστε η ολλανδική σχολή εφαρμόζει τη μέθοδο αυτή των πολλαπλών θέσεων και στους νέους ποδοσφαιριστές για να βελτιώσουν την τακτική τους πριν καταλήξουν σε συγκεκριμένη θέση. Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ότι έτσι θα πάει από εδώ και πέρα και ότι μεταγραφές τύπου Ιντέγιε, Γιουνές, Βελέζ, Ουάρντα, Μακουκούλα, Γκαλέτι (με μεταμόσχευση νεφρού) δε θα δούμε στον νέο ΟΦΗ (ευτυχώς). Φανταστείτε τι θα έπρεπε να λένε οι οπαδοί του Άγιαξ που πέρσι πήραν τόσα μύρια και πούλησαν 2 De Lijt, De Jong. Αν ήταν ομιλίτες θα ζητούσαν Messi, Ronaldo, Salah πακέτο και θα έλεγαν τον Μπούση καρμοίρη! Όμως αυτοί σε 2-4 χρονιά θα έχουν 2 ακόμα παικταράδες στις ίδιες θέσεις.
Εγώ θέλω να βλέπω όρεξη, πάθος,καλό ποδόσφαιρο και καινούριους ομιλίτες για φέτος είτε βγούμε πρώτοι είτε βγούμε 9οι (για πιο κάτω δε μας έχω με τίποτα)

Τωρα επιασες το νοημα και αυτο που φωναζουμε τοσο καιρο...Ευγε!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/09/2019 09:51 #165739

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Βλέπω ανακοινώνονται οι χορηγίες αβερτα. Ο Τζιράκης (Stella hotels) δε θα είναι φέτος στη φανέλα;

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/09/2019 12:22 #165741

• perifanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Αφού πετύχαμε την λευτεριά , όλα είναι δυνατά..!!
Γειά σας αδέρφια.. Επειδή κι εγώ ήμουν απο αυτούς που έκανε κριτική στην διοίκηση θα ήθελα να πώ πως εχτές πήγα τελικά και έβαλα 3 δόσεις για το διαρκείας της 8(για να μην μου φανούν μαζεμένα τα 350).

Θα ήθελα να ζητήσω απο την διοίκηση να ξεκαθαρίσει το θέμα των play-off καθώς στα εκδοτήρια έλεγαν οτι δεν υπάρχει πληροφόρηση σχετικά και είναι όλα ανοιχτά.. Θεωρώ πως ο πελάτης(εμείς) θα πρέπει να γνωρίζει τι πληρώνει(ακριβοπληρώνει στην συγκεκριμένη περίπτωση).

Νομίζω πως το να διευκρινιστεί αυτό αργότερα και αφού ξεκαθαρίσει αν θα παίξουμε μπαράζ Ευρώπης ή μπαράζ καθόδου είναι μπακαλίστικη και δεν αρμόζει ούτε στην διοίκηση αλλά ούτε και σε μας..

Θεωρώ οτι θα δημιουργήσει περιττή ένταση στον κόσμο..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, Johnp, zaxos4snakes

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 15/09/2019 11:55 #165755

• ΒΡΑΧΑΣΙ-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
ωραια πραματακια...

www.sportime.gr/parafootball/ofi-rantevou-me-tin-porto/
ΑΝΑΨΑΜΕ ΦΩΤΙΑ Κ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, zaxos4snakes

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 16/09/2019 18:30 #165771

• Mnemotechnics
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
www.gentikoule.gr/podosfairo/175353-pics...e#jp-carousel-175357

Ρε μάγκες... η αριστερή φανέλα (μαύρη-γκρι) πού χρησιμοποιείται;; Πρώτη φορά τη βλέπω...

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 17/09/2019 06:12 #165777

• vagelis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Mnemotechnics έγραψε:
www.gentikoule.gr/podosfairo/175353-pics...e#jp-carousel-175357

Ρε μάγκες... η αριστερή φανέλα (μαύρη-γκρι) πού χρησιμοποιείται;; Πρώτη φορά τη βλέπω...

Προπόνησης ειναι
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mnemotechnics

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/11/2019 09:50 #166221

• perifanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Θέμα: 5.219.900 εκ. ευρώ έχουν μπει στα ταμεία του ΟΦΗ σε 14 μήνες!

Διαβάζω το συγκεκριμένο ρεπορτάζ και αναρωτιέμαι αυτός ο άνθρωπος πότε θα αρχίσει να λαμβάνει κάποια εκ τον χρημάτων που διαθέτει.. Να μου πείς πως αυτό το ποσό μπορεί να το πάρει ακόμα και απο 1 καλό ταλέντο που θα αναδείξει.. Νομίζω πρέπει να κάνουμε κοντρόλ και στο πόσα χρήματα εισπράττει η ομάδα!!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/11/2019 12:35 #166222

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
perifanos έγραψε:

Διαβάζω το συγκεκριμένο ρεπορτάζ και αναρωτιέμαι αυτός ο άνθρωπος πότε θα αρχίσει να λαμβάνει κάποια εκ τον χρημάτων που διαθέτει.. Να μου πείς πως αυτό το ποσό μπορεί να το πάρει ακόμα και απο 1 καλό ταλέντο που θα αναδείξει.. Νομίζω πρέπει να κάνουμε κοντρόλ και στο πόσα χρήματα εισπράττει η ομάδα!!

Δεν ειναι δικια μας δουλεια να ασχολουμαστε με τα οικονομικα της ομαδας. Ο Ανθρωπος εχει ενα πλανο και θεωρω οτι τα εχει υπολογίσει ολα.

Λογικα παντως εχει παρει πακετα. Απο την Νοβα πειρε σχεδον 2 μυρια φετος και 1 μυριο περισυ. Εχει εσπραξει απο διαρκειας φετος και περυσι κοντα στα 800 χιλ. Εχει παρει και απο χορηγίες σε ταμπελες και φανελες πανω κοντα στα 500-600 χιλ. Συν τα εισητηρια καμια 500χιλ. Οποτε αν τα βαλεις κατω εχει παρει πισω τουλαχιστων τα μισα απο αυτα που εχει βαλει μεχρι σημερα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/11/2019 14:12 #166224

• perifanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
perifanos έγραψε:

Δεν ειναι δικια μας δουλεια να ασχολουμαστε με τα οικονομικα της ομαδας. Ο Ανθρωπος εχει ενα πλανο και θεωρω οτι τα εχει υπολογίσει ολα.

Λογικα παντως εχει παρει πακετα. Απο την Νοβα πειρε σχεδον 2 μυρια φετος και 1 μυριο περισυ. Εχει εσπραξει απο διαρκειας φετος και περυσι κοντα στα 800 χιλ. Εχει παρει και απο χορηγίες σε ταμπελες και φανελες πανω κοντα στα 500-600 χιλ. Συν τα εισητηρια καμια 500χιλ. Οποτε αν τα βαλεις κατω εχει παρει πισω τουλαχιστων τα μισα απο αυτα που εχει βαλει μεχρι σημερα.Οπότε πρέπει απλά να τα προσθέσουμε στα 5.219.900 για να έχουτμε το ποσό που έχει στοιχίσει η ΠΑΕ απο πέρυσι

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αρχικά αλλα άν το καλοσκεφτείς για να κάνει συνεχώς αυξήσεις μετοχικού κεφαλαίου σημαίνει πως αυτά που έχει εισπράξει δεν φτάνουν και δίνει και άλλα.. Εκτός αν αυτά που έχει εισπράξει η ΠΑΕ τα πήρε με βαλίτσες πράγμα δύσκολο.. το πιο λογικό είναι να έχουν χρησιμοποιηθεί και αυτά απο την ΠΑΕ..!!

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/11/2019 17:23 #166225

• perifanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Και ναί ο Γιώργος Σαμαράς και το SDNA διαβάζουν snakes.. Απάντησε λοιπόν οτι η λογική είναι να είναι τα έσοδα σχεδόν ίσα με τα έξοδα και ότι αυτό συμβαίνει ήδη..

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/11/2019 18:18 #166226

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Στη συνέντευξη που είχαν δώσει για την Ακαδημία, νομίζω ότι ο Γιάννης Σαμαράς είχε πει για 2 ξεχωριστούς προϋπολογισμούς. Ένας για την πρώτη ομάδα και ένας για την Ακαδημία. Όπως το σκέφτομαι την πρώτη χρονιά λίγο δύσκολο να είναι ισοσκελισμένα τα έσοδα με τα έξοδα, και γενικά τις πρώτες χρονιές μέχρι να αρχίσουμε να πουλάμε παίκτες. Μην ξεχνάτε ότι πέρυσι πουλήσαμε τον Πλατέλα στην Τουρκία νομίζω μια 200αρα. Μέχρι να αρχίσουμε να πουλάμε παίκτες ή να βγούμε Ευρώπη να μπαίνουν λεφτά στα ταμεία, πρέπει να γίνονται ΑΜΚ. Οι περσινές ΑΜΚ φαντάζομαι ότι έγιναν για να καλυφθούν τα τότε χρέη. Δεν ανέλβαν την ομάδα ισοσκελισμένη.

Απ: ΕΠΟΧΗ ΜΠΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΟΦΗ! 13/11/2019 18:36 #166227

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
www.sdna.gr/podosfairo/658508_o-neos-tsi...PETxvvAEHtLJcaiTQgug

Σορρυ αν είμαι οφ τοπικ, αλλά αυτόν δεν τον έχουμε ήδη κλείσει εμείς; Και απλά τον αφήσαμε στον Πανσεραικό για να παίζει;
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.47 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.