You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 04 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ιωνικός - Ο.Φ.Η.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 10/12/2009 22:46 #91721

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
stayros-4 έγραψε:
κάποιοι ντρέπονται για την ελληνική σημαία τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα!!!

Πω ρε πούστη, ποιος ΕΙΠΕ ΡΕ ΟΤΙ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ!
Τα πράγματα είναι απλούστατα έστω και για τους κάπως πιο "διανοητικά σταθερούς"!
ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΚΡΕΜΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΧΙ ΜΙΑ αλλά 4,5,6!
Και προς θεού, δηλαδή ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ???? ΟΕΟ????

Και για μία μικρή εισαγωγή, το νέο σήμα του ΟΦΗ θα είναι κάπως έτσι:

Τουλάχιστον αυτοί έτσι το έχουν φανταστεί στο μυαλό τους!

9:54 Σημείωση: Όπως οι περισσότεροι από εδω μέσα προσπαθούν να βλέπουν τον ΟΜΙΛΙΤΗ με άλλο ματι, πιο "καλό" έτσι και κάποιοι άλλοι προσπαθούν να εκμεταλευτούν την κατάσταση αυτή για να προτάξουν τις ΞΕΦΤΙΟΛΟΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥΣ, μέσα από την ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ που ΕΝΩΝΕΙ όλους εμάς κάθε μέρα, κάθε ώρα ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΤΙΚΗ! Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ δίκαιο λοιπόν και πριν αρχίσουν να μπαίνουν και άλλες ιδεολογίες και ξεμπουρδελέψουμε την κερκίδα εντελώς ή να απομακρυνθούν τα διάφορα φασιστικά { για τα οποία θα έπρεπε να ντρεπόμαστε ιδίως σαν ΕΛΛΗΝΕΣ } ή να περιθωριοποιηθεί ένα μικρό κομματάκι 30 καθισμάτων { ανάλογα του πληθυσμού τους } στην 4 και να πηγαίνουν να κάθονται εκεί όπως έχει γίνει άλλωστε και σε πολλά άλλα γήπεδα!
Συνημμένα:
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 10/12/2009 23:38 #91723

• alucard
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ΜΟΙΡΕΣ_4 έγραψε:
οχι εικονα δεν αλλαζω.αρχηγος ηταν κ θα παραμεινει για παντα στις καρδιες μας!

Στην δικια σου την καρδια μπορει στην δικια μου ΟΧΙ.
Και οχι επειδη ξενερωσα, αλλα επειδη ποτε δεν τον ειχα,
ουτε αυτον ουτε ΚΑΝΕΝΑ. Και τις σημαιες να τις κατεβασετε (μεταφορικα και κυριολεκτικα)
και τα κονταρια να τα βαλετε στο κωλο αυτων που παιζουν με την νοημοσύνη σας.
Δεν χρειαζομαστε σημαιες ρε (παλι μεταφορικα και κυριολεκτικα)! Ουτε ηρωες!
Ολοι τη ρεμουλα κοιτανε. ΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΜΙΛΙΤΕΣ ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ
Χωρις ινδαλματα και ειδωλα δεν μπορειτε να ζησετε?
ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΤΥΠΑΝ ΜΕ ΟΛΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΑ...

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 10/12/2009 23:51 #91725

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μια μικρη διορθωση στο ποστ μου και θα συνεχισω να απεχω,γιατι εχω την πεποιθηση οτι δεν προκειται να βγει ακρη(Giannis4,ουτε εσυ θα καταφερεις καημενε να αλλαξεις καποιου τη γνωμη.παντα ορισμενοι θα πνιγονται σε μια κουταλια με...αυτονοητα!μαλλον αδικα πολεμας).
Το "...αν ειμαστε απο Αγγλια" το εγγραψα τυχαια.Εκ των υστερων θυμηθηκα οτι υπηρχε και μια βρετανικη σημαια.Ανεξαρτητα του λογου,ειτε του Simon ειτε του Σ.Φ.Ο.Ην.Β.!

Τι να πω ρε μαγκες ομως...Ελευθερωθηκαμε,αναζωογονηθηκαμε(?)συνδεσμιακα,κανουμε-εντος και εκτος-οσο μπορουμε ομορφες κερκιδες και κυριως,εχουμε πια τις βασεις για να δημιουργησουμε τοσα πολλα και να παμε τον Ομιλο πολυ ψηλα...και δε μπορουμε να συνειδητοποιησουμε ποσο μεγαλη μαλακια ειναι να σηκωνουμε σημαιες "ΠΑΠΑΘΕΜΕΛΗΣ" ή "ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΕΒΕΝΤΗΣ"?????ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!ΠΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ??ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΣΤΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
Ε,αμα δεν το καταλαβαινουμε,τι να πω...ξαναγυρναω στην προταση μου.Να κανουμε μια μεγααααλη ελληνικη σημαια να πιανει ολη την 4 να ηρεμησουμε!Α!να βαζουμε και μπλουζες της εθνικης σε καθε ματς!α!να βαψουμε και τα προσωπα μας γαλανολευκα!καλα δεν τα λεω?γιατι οχι?αφου..."δεν υπαρχει προβλημα με την ελληνικη σημαια"!!!αν ειναι δυνατον,ρε παιδες...

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 00:00 #91726

• vog4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
alucard έγραψε:
ΜΟΙΡΕΣ_4 έγραψε:
οχι εικονα δεν αλλαζω.αρχηγος ηταν κ θα παραμεινει για παντα στις καρδιες μας!

Στην δικια σου την καρδια μπορει στην δικια μου ΟΧΙ.
Και οχι επειδη ξενερωσα, αλλα επειδη ποτε δεν τον ειχα,
ουτε αυτον ουτε ΚΑΝΕΝΑ. Και τις σημαιες να τις κατεβασετε (μεταφορικα και κυριολεκτικα)
και τα κονταρια να τα βαλετε στο κωλο αυτων που παιζουν με την νοημοσύνη σας.
Δεν χρειαζομαστε σημαιες ρε (παλι μεταφορικα και κυριολεκτικα)! Ουτε ηρωες!
Ολοι τη ρεμουλα κοιτανε. ΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΜΙΛΙΤΕΣ ! ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ
Χωρις ινδαλματα και ειδωλα δεν μπορειτε να ζησετε?
ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 03:52 #91735

• Nermus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Και τις σημαιες να τις κατεβασετε (μεταφορικα και κυριολεκτικα)

Εγω ειμαι χαζος.Για καντο μου λιανα αν γινεται σε παρακαλω.Το "κυριολεκτικα" εννοω.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 17:23 #91756

• Antwnis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
το αβαταρ με τα πσαρακια στην μοδα ειναι?

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 17:59 #91762

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Έτσι φαίνεται, αλλά μάλλον θα ψάξω για κάτι πιο μοναδικό , μην μου πουν ότι το κλέβω και από τον Alucard

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 21:56 #91774

• alucard
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Antwnis4 έγραψε:
το αβαταρ με τα πσαρακια στην μοδα ειναι?

Τα Ψαρακια σε ενοχλησαν?
Απο το σημα των μπατσων που εχεις εσυ, παντως καλυτερο ειναι.

Μετα το φασιστογλεντι των σημαιων στην κερκιδα, θα εχουμε και μπατσογλεντι με αβαταρ στο φορουμ?
Τι αλλο θα δουμε ρε πστη μου???!!....
ΔΕΝ ΠΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΤΥΠΑΝ ΜΕ ΟΛΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΑ...

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 22:10 #91775

• Antwnis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
το αλλαξα καλε

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 11/12/2009 23:34 #91779

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder

Φώτο από μπατσογλέντι στην Αθήνα.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 12/12/2009 15:52 #91787

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Salvador έγραψε:

Φώτο από μπατσογλέντι στην Αθήνα.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 13/12/2009 18:23 #91815

• manolismmg
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Συμφωνω με την αποψη οτι η μοναδικη ιδεολογια που πρεπει αμεσα η εμεσσα να εκφραζεται απο την κερκιδα μας ειναι η ομιλιτικη και καμια αλλη.
Παρ ολα αυτα θεωρω πως μια Ελληνικη σημαια δεν εκφραζει καμια απολυτως ιδεολογια.Το μονο που εκφραζει ειναι την καταγωγη μας,το αιμα μας,την ψυχη μας και ισως και να υπαρχει και ενας παραλληλισμος μεταξυ των διαρκων αγωνων του Ελληνικου εθνους για την ελευθερια,και του αγωνα των ομιλητων για τον ιδιο ακριβως λογο.
Η αποψη οτι η σημαια ειναι φασιστικο συμβολο ειναι προιον μιας συγκεκριμενης ιδεολογιας,οποτε ειναι λιγο υποκριτικο να ζηταμε την αποχη ασχετων ιδεολογιων απο το ομιλιτικο κινημα ορμομενοι απο την προσωπικη μας ασχετη ιδεολογια.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 13/12/2009 20:58 #91819

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δε θα σου απαντουσα,Μανωλη,αλλά η τελευταια σου προταση με προκαλεσε.Δεν αντιπροσωπευω ουτε προσπαθω να περασω καμια ιδεολογια.Κι αν ηξερες ποιοι τις σηκωνουν και τι συμβολα φερουν θα επαυες να μιλας για συμπτωση.Α!και ναι.1 σημαια δε θα χαλουσε και τον κοσμο!ουτε εκφραζει ιδεολογια,οπως σωστα λες!15651722 ομως παραπανε!ποσες ειναι αρκετες για να...δειξουμε την καταγωγη μας???
Και μιλουσαμε για συγκεκριμενο συμβαν σε συγκεκριμενο τοπο(Νικαια).Εφοσον δεν ησουν,σε παρακαλω ας σταματησει εδω κι ας μη γενικοποιησουμε μια χιλιοειπωμενη κατασταση.Συντομα,εξαλλου,θα γινει αφορμη να φαγωθουμε σοβαρα μεταξυ μας,δε μπορει,πιθανως στην ιδια κερκιδα.αφου κανεις δε φαινεται διατεθιμενος να κανει κατι...

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 13/12/2009 21:02 #91820

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ΤΑ ΠΕΣ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 14/12/2009 01:36 #91825

• manolismmg
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Φιλε ομιλιτη καταρχας δεν αναφερθηκα σε εσενα συγκεκριμενα.Ξερω οτι καποιοι που τις σηκωσαν προσπαθουν να σηκωσουν και αλλα συμβολα και φυσικα δεν μου αρεσει γιατι ειναι οντως φασιστικα συμβολα.Απλα ειπα τη γνωμη μου οτι για μενα (και μεσα στο γενικοτερο κλιμα της εποχης που σαφως μας επηρεαζει ολους) η σημαια δεν ειναι φασιστικο συμβολο.
Οσων αφορα τη Νικαια,ημουν εκει,δεν θα μπορουσα να λειψω εξαλλου απο αγωνα του ΟΦΗ στο λεκανοπεδιο και ουτε το εχω κανει ποτε

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 14/12/2009 02:14 #91827

• OMILOPARMENOS4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
οι φασιστες σπιτια σας ρε!!!!!!
στο γηπεδο μονο Ο.Φ.Η
καπωσ ετσι δλδ:
Συνημμένα:

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 14/12/2009 02:51 #91828

• Mavrofidos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
manolismmg έγραψε:
Συμφωνω με την αποψη οτι η μοναδικη ιδεολογια που πρεπει αμεσα η εμεσσα να εκφραζεται απο την κερκιδα μας ειναι η ομιλιτικη και καμια αλλη.
Παρ ολα αυτα θεωρω πως μια Ελληνικη σημαια δεν εκφραζει καμια απολυτως ιδεολογια.Το μονο που εκφραζει ειναι την καταγωγη μας,το αιμα μας,την ψυχη μας και ισως και να υπαρχει και ενας παραλληλισμος μεταξυ των διαρκων αγωνων του Ελληνικου εθνους για την ελευθερια,και του αγωνα των ομιλητων για τον ιδιο ακριβως λογο.
Η αποψη οτι η σημαια ειναι φασιστικο συμβολο ειναι προιον μιας συγκεκριμενης ιδεολογιας,οποτε ειναι λιγο υποκριτικο να ζηταμε την αποχη ασχετων ιδεολογιων απο το ομιλιτικο κινημα ορμομενοι απο την προσωπικη μας ασχετη ιδεολογια.

Υποτίθεται ότι στην κερκίδα χρησιμοποιείς συμβολισμούς που σε διαχωρίζουν από τον αντίπαλο. Χρώματα, σήματα, συμβολισμους κλπ...

Σε τι σε διαχωρίζουν οι Ελληνικές σημαίες από τους Ιωνικούς, τους Βολιώτες ή τους Καρδιτσώτες..? Είσαι περισσότερο Έλληνας από αυτούς? Τι ακριβώς προσπαθείς να δείξεις? Αν οι σημαίες ήταν Κρητικές, θα μπορούσα να το αντληφθώ σαν διαχωρισμο της καταγωγής μας. Οι Ελληνικές σημαίες τι ακριβώς προσφέρουν και σε ποιόν?

Καλύτερα να μην προσπαθούνε μερικοι έτσι ανάλαφρα να μας τυλίξουνε με τις σημαίες τους και τις ιδεολογιες που κρύβουνε κάτω από αυτές. Μονο ΟΦΗ λέμε
Ομιλάρα κι όλα τα αλλα μου 'ναι αδιάφορα...

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 14/12/2009 03:58 #91832

• manolismmg
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Η ενσταση η δικη μου ειχε να κανει με το γενικοτερο κλιμα που επικρατει,οπου οποιος εχει μια σημαια στο μπαλκονι του ειναι φασιστας,οποιος αγαπαει την πατριδα του ειναι χρυσαυγιτης,οποιος θεωρει πως πρεπει με καποιο τροπο να αντιμετωπιστει η τοσο μαζικη λαθρομεταναστευση ρατσιστης και οποιος πιστευει οτι οι μπατσοι δεν ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος του ασφαλιτης.Καπως ετσι λοιπον μου ακουγεται το "οποιος κρεμαει μια Ελληνικη σημαια στα πανο κρυβει φασιστικες ιδεολογιες" και μια τετοια υπερβολη δημιουργειται μονο στα πλαισια μιας συγκεκριμενης ιδεολογιας η οποια πιστευω πως δεν εχει καμια θεση στο ομιλιτικο κινημα οσο καμια θεση δεν εχει και ο φασισμος.
Με αυτα που ειπε και ο φιλος ομιλιτης ""και ναι.1 σημαια δε θα χαλουσε και τον κοσμο!ουτε εκφραζει ιδεολογια,οπως σωστα λες!15651722 ομως παραπανε!ποσες ειναι αρκετες για να...δειξουμε την καταγωγη μας??? "" συμφωνω απολυτα.Μια σημαια δεν θα χαλουσε τον κοσμο.Εγω λοιπον για μια σημαια μιλαγα.Αμα εχετε εντοπισει ανθρωπους που αποδεδειγμενα κρυβουν και προσπαθουν να περασουν φασιστικες ιδεολογιες τοτε συμφωνω απολυτα στο να τους απομωνοσετε.

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 14/12/2009 05:27 #91836

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
1.Εφοσον η γνωμη σου ειναι "γενικοτερου κλιματος" εισαι εκτος θεματος,Μανωλη.Ανεξαρτητως αν εχεις δικιο ή αδικο σε αυτα που λες.Εδω επικρατει ενα "ειδικοτερο" κλιμα και ειναι αυτο της Νικαιας(δυστυχως οχι το μοναδικο).Μπορει να ησουν,αλλά απ'οτι διακρινω,δεν εδωσες μεγαλη σημασια!
2.Στη συγκεκριμενη κερκιδα δε σηκωθηκαν οι σημαιες για να εκφρασουν καταγωγη ουτε για...γενικοτερο κλιμα(παλι δυστυχως,αυτο γινεται και στο Ηρακλειο φυσικα,στο Γεντι και στο μπασκετ!).
3.Δε θελω να πιαστεις απο τη συγκεκριμενη φραση μου,γιατι το υφος μου νομιζω ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι λεει "ΚΑΜΙΑ σημαια".Αδιαπραγματευτα.Δεν το εγραψα για να παζαρεψουμε τελικα οτι "μια-δυο δε χαλαν τον κοσμο".Ειναι αχρειαστες ολες!
4.Ειναι αυτο που λεει ο Mavrofidos.Τι να τηνε κανουμε την ελληνικη σημαια σε ματς ελληνικων ομαδων?οποτε,δυστυχως,ακομα και τωρα που τα ατομα αυτα κρυβονται πισω απο τη(sic)φραση "τι ενοχλουν οι ελληνικες σημαιες?",θεωρω προκλητικη την υπαρξη τους σε τοσο μεγαλο βαθμο!
5.Σου ξαναειπα οτι ειναι ελαχιστα τα ατομα που εχουν αντιληφθει τη σοβαροτητα της καταστασης.Και θα το δεις συντομα.Δε με νοιαζει τιποτε αλλο,περαν του οτι σε λιγο καιρο θα υπαρξουν σοβαρες επιπτωσεις.Γι'αυτο και μονο τα γραφω.Απλα το χειροτερο ειναι οτι θα φαγωθουμε με μαλακιες,που θεωρητικα ηταν ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να αποφυγουμε.....

Απ:Ιωνικός - Ο.Φ.Η. 14/12/2009 18:08 #91847

• marios
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator

η σημαία της (αποικιοκρατικής) Βρετανικής Εταιρείας των Ανατολικών Ινδιών.

Γενικά οι κρατικές σημαίες είναι σύμβολα που έχουν να κάνουν με το κράτος.
Το κράτος και το έθνος όπως γνωρίζουν όλοι όσοι έχουν λειτουργικό εγκέφαλο
είναι έννοιες οι οποίες ΔΕΝ είναι ταυτόσημες και πολλές φορές αλληλοσυγκρουόμενες.
και η πραγματικότητα δεν έχει να κάνει με κανένα ιδεολογικό πρίσμα.
(κοινή θεώρηση των εννοιών από το ένα πολιτικό άκρο ως το άλλο)

Ελληνικές σημαίες περιμένω να δω από τους υπαλλήλους του κράτους
Αστυνομικοί και κρατικοί υπάλληλοι για παράδειγμα, όχι από οπαδούς
σε αγώνα που δεν παίζει η ..εθνική Ελλάδος.

Ελευθερία έχουμε, αλλά αντί να τσακωνόμαστε δεν ανοίγουμε κάνα βιβλίο?
Κρήτη-κλικ
Mit der Dummheit kaempfen Goetter selbst vergebens
Friedrich von Schiller
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.35 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.