You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 04 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 16:31 #95071

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
ΣΥΝΦΩΝΟ 100%%%
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 16:49 #95072

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μου φαίνεται μερικοί δεν έχουν καθόλου ψυχραιμία! Γιατί πάλι σήμερα πάθαμε ντελίριο? Επειδή χάσαμε?

Λοιπον τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Δεν παίξαμε,έχουμε τους 3-4 παικτες διαφοράς εκτός είτε απο τραυματισμό είτε απο ντεφορμαρισμα, η ομάδα χαλάρωσε με το σερί και απογοητευτηκε με Διαγόρα, έγινε και το θέμα με το Φαβα και πήγαμε εκει ανέτοιμοι. Πάθημα-μάθημα! Θεμε σήμερα 1-2 προσθήκες μακαρι να τις μπορέσουν... Θέμε και λίγο να παθιαστούμε έτσι να γυαλίσει το μάτι λίγο ξανά και θα ξαναβρούμε ρυθμό!Αυτά για χτες.

Για το πρόγραμμα μου φαίνεται αστείο να λέμε παλούκι ή ευκολο. Εκτός το ματς με Αιγάλεω είδατε αλλο ευκολο φετο? (κι αυτο οχι και περιπατος). Και επίσης εκτος στην Κέρκυρα (με το προπονητικο τιμ ουσιαστικα φευγάτο) είδατε κανένα δύσκολο που δεν μπορέσαμε να το διεκδικήσουμε? Ακόμα και με χάλια εμφάνιση χτες λίγο ηθελε να γίνει το 1-1 και να αλλάξει το ματς.Επίσης πήρατε χαμπάρι οτι κάναμε διπλά στον Πιερικό τη Δράμα και την Καισαριανή και γκελάραμε στην Καλαμάτα και τον (τότε) Ιωνικό? Αφήστε λοιπον την αναλυση του προγράμματος και πιαστε το κάθε μάτς. Ειμαστε ο ΟΦΗ και μπορούμε σε ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ να παρουμε τη νίκη. Φυσικά μπορεί να είναι και κακό το αποτέλεσμα,για μπάλα μιλάμε. Αλλά μη ακουω οτι ο ΟΦΗ φοβάται μερικά εκτός στο Βολο και στον Εθνικο!! Στην τελική στον α γύρο στα και καλα δυσκολα εκτος πήγαμε καλύτερα.

Και τέλος για τα μπαραζ και τις ανοδους και τους στοχους. Εγω προβλεπω ότι θα βγούμε 2οι. Ετσι μου χει κατσει! ΑΛΛΑ το βασικό μου θέμα είναι το ξεμαγάρισμα αφενος και η εγκατάσταση μια νέας υγιούς μακρόπνοης, με καθαρη ποδοσφαιρική λογική νοοτροπιας στην ομάδα αφετέρου. Περσι έλεγα οτι στα φρύδια μου αν πέσω (ως κ πιθανο ηλεκτροσοκ-σωτηριο το έβλεπα) ετσι και φέτο λέω ότι στα φρύδια μου αν δεν ανέβω. Ναι θέλω και ναι το πιστεύω αλλά έχω θέσει προτεραιότητες στο μυαλό μου.

Ψυχραιμία,κριτική στους τόνους που χρειάζεται (γιατι ειναι απαραίτητη κι αυτή) και το λέω πάλι... ΣΤΗ-ΡΙ-ΞΗ!! Πήραμε επιτελους το δύσκολο δρόμο και πρέπει να στηρίξουμε!

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 17:12 #95075

• vog4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
MANOLIS έγραψε:
ΟΙ ομάδα δεν έπεξε μπάλα έχασε βάση του σπίκερ στο ράδιο η χειρότερη εφάνιση του ΟΦΗ μας .....

Δεν παίζω χάνω νόμος η καλύτερη ομάδα να είσαι ..

Πρέπει όλοι μας να είμαστε δίπλα στην ομάδα πάντα.

Αλλά ρε ΟΦΑρα μας δώσε μας ένα διπλό χωρίς άνχος βάλε κανένα 3-0 στην Καλαμάτα..

Ημαρτον να χαρούμε και εμείς λίγο, κάθε Κυριακή δεν μιλιόμαστε... τι παίζεται στα άλλα μάτς ας μην τα κοιτάμε, για να βγάλουμε συμπαίρασματα είπαμε δύσκολη η Β εθνική αλλά να χάνεις με 2 γκόλ διαφορά από αγροτικό αστέρα, τι να πώ κάποτε ούτε που ασχολιόμαστε με αυτές τισ κολοομάδες...

επιτέλους ΗΜΑΡΤΟΝ θέλω να φωνάζω ΟΦΗ σ'αγαπώ ΤΕΛΟΣ
ναι δεν ασχολιομασταν μ αυτες τις ομαδες αλλα ημασταν τσατσοι τοτε να σου θυμισου.αν ξαναγινουμε τσατσοι να σαι σιγουρος πως παλι δεν θα ξανασχοληθουμε με τετοιες ομαδες, αυτο θελουμε?να ξερω και γω αμα ειναι να κανω του μπεκι και να μη ξανασχοληθω και να χαλιεμαι αδικα αμα ειναι ετσι.Μου φαινεται κοιταμε το δεντρο και τεινουμε να χασουμε το δασος.

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 17:16 #95076

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Γιαννης έγραψε:
Για εμενα η ομαδα ειναι ανεξαρτητη.Οτι και αν κανει ο κουρτηνας,παλι στο ιδιο σημειο θα φτασει,θα μας δωσει τσαμπα την ομαδα και θα παει φυλακη τελος.Εμενα αυτο που με καιει ειναι να ανεβει η ομαδα γιατι αν δεν γινει φετος θα εχουμε την μοιρα της λαρισας που εκανε 10 χρονια να ανεβει...

Απο την αρχη στοχος ηταν η ανοδος,οποτε οποιος βγαινει και λεει:"πρωτα να γινουμε ανεξαρτητοι και μετα να δουμε αν ερθει η ανοδος" γινεται το ιδιο απαισιοδοξος και κακομοιρης με τον μοιρες.Οτι κανουμε πρεπει να το κανουμε φετος!Του χρονου θα ειναι πολυ αργα...Ο Κουρακης μακαρι να κατσει μεχρι το καλοκαιρι,για του χρονου δεν νομιζω.Ολοι ξερουμε οτι αν ο ΟΦΗ δεν ανεβει αυτο συμαινει αυτοματα και μια μεγαλη οικονομικη καταστροφη.Με το να λεμε σε καθε ηττα,ε ενταξει μορε δεν πειραζει, κανουμε κακο στην ομαδα.Η ομαδα θελει βοηθεια αλλα και πιεση.

Τώρα θέλεις να το σχολιάσω αυτό, ελπίζω όχι γιατί με το ζόρι κρατιεμαι....

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 17:36 #95080

• frank-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Καλό μήνα σε όλους και καλά μυαλά σε μερικούς που με την πρώτη στραβή αρχίζουν και βρίζουν και ψυχραιμία μηδέν , μάγκες αν δεν την παλεύετε καλά θα κάνετε να μην ασχολείστε γιατί μας χαλάτε και τους υπόλοιπους, αν δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι έχει δρόμο μακρύ και δύσκολο πρόβλημα σας ,…το λέγαμε από την αρχή ότι είναι δύσκολα τα πράγματα και κάποιοι την είδαν υπέρ άνω και ότι με την φανέλα θα κερδίζουμε χωρίς να παίζουμε…. έτσι είναι θέλει άντερα και όποιος δεν τα έχει ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥ,
ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΝ….ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ….ας αφήσουν όμως τους υπόλοιπους στην ησυχία μας να κανουμε αυτο που πρεπει...

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 18:06 #95083

• giorgosofi4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 18:06 #95084

• VENDETTA-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δεν θα κατακρίνω απόψεις απλά αναλογιστείτε ότι ξεκινήσαμε απ το 0 με πολλά όνειρα κ στόχους για να δούμε τον Ο.Φ.Η. μας ψηλά.... Η ΡΩΜΗ ΔΕΝ ΧΤΙΣΤΗΚΕ Σ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.... Ας βάλουμε όλοι νερό στο κρασί μας....

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 18:22 #95085

• MrNik4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
MANOLIS έγραψε:
ΘΈΛΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Α ΕΘΝΙΚΗ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ[/quote]

Δεν ειναι μονο να ανεβουμε και τελος... Το θεμα ειναι να μπουνε οι σωστες βασεις
να γινουνε σωστες κινησεις με αργα αλλα σταθερα βηματα για να εχεις μελλον.
Ειμαστε νεα ομαδα που θελει παρα πολλη δουλεια και ητες θα κανουμε και θα κερδισουμε
Τωρα ξεκινανε τα δυσκολα για τον ΟΦΗ που καλειτε να κανει ομαδα ανταξια στης
προσδοκιες ολων μας και ειναι μεγαλες!!
Γιαυτο μην σκεφτομαστε μονο οτι πρεπει να ανεβουμε και τιποτα αλλο γιατι
ειναι και αλλα σημαντικα πραγματα που αν δεν τα εχεις θα προσπαθεις να σωθεις
και να ανεβεις!

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 18:42 #95086

• boukoumtsa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Όταν στις 1 Νοεμβρίου ο ΟΦΗ έχανε 3-0 από την Κέρκυρα και βρισκόταν στην 14η θέση και φαινόντουσαν όλα μαύρα, αν ερχόταν κάποιος να σας πει ότι: στις επόμενες 12 αγωνιστικές ο ΟΦΗ θα έχει μόλις 2 ήττες και στις 1 Φεβρουαρίου θα βρίσκεται στην 4η θέση, θα παίρνατε την προσφορά με κλειστά μάτια, ακόμα και όσοι φέρατε από χθες την απόλυτη καταστροφή.
Ψυχραιμία και στήριξη.

www.dokari.gr/index.php?option=com_jooml...p;p=8&Itemid=521

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 18:43 #95087

• Nermus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ναι ρε Giannis4 σχολιασε το.Θελω να δω τι εχεις να πεις!Πραγματικα.Κρυβομαστε ολοι πισο απο το δακτυλο μας.Οταν η ομαδα παει καλα δεν βγαζουμε αχνα και οταν κανει 1-2 ηττες ολοι μας λεμε για ανεξαρτησια,για τον βατσινα κτλ.Το να βγαινεις και να λες οτι δεν με νοιαζει η ανοδος αρκει να ειμαι ανεξαρτητος εγω το θεωρο γελιο,απο την στιγμη που η ανεξαρτησια με τον ενα η τον αλλο τροπο θα ερθει σε 20 μερες.Ο φαβας δεν μπορει να κανει αλλιως.Ειναι αναγκασμενος να δωσει την ομαδα,απλα θελει να κερδισει χρονο.Ειναι αστοχο να προσπαθεις να κρυψεις τα αγωνιστηκα και μεταγραφηκα προβληματα της ομαδος πισω απο την ανεξαρτησια,την οποια ουσιαστηκα την εχεις!

Ο κουρακης μας ελεγε οτι η ομαδα θα παρει πρωταθλημα και οτι το δεκεμβρι θα φερει 3-4 παιχτες για 11αδα.Που ειναι ολα αυτα;Ολοι μιλουσαμε για ομαδα τρενο πριν απο 2 αγωνιστηκες και τωρα στοχος ειναι η ανεξαρτησια παλι;Για εμενα μονος στοχος ειναι η ανοδος.Γνωμη μου ειναι πως ο στοχος που ειχαμε σαν οπαδικο κινημα τα τελευταια 3-4 χρονια (πιο μαζικα,και τα τελευταια 8-9 σαν συνδεσμος) πραγματοποιηθηκε το καλοκαιρι.Απο τη στιγμη που εχουν κανει προσυμφωνο δεν μπορει να κανει πισω.Ο Κουρακης τον εχει στο χερι.Αυτο το θεμα (για εμενα τουλαχιστον) εχει τελειωσει.Η ομαδα θελει ακομα 30-35 βαθμους σε 15 παιχνιδια.Αυτος ειναι ο στοχος τωρα.

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 19:34 #95098

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Σοβαρευτείτε,βάλτε εκείνο το ρημάδι το μυαλό να δουλέψει και σταματήστε να φέρνετε την καταστροφή!
Λέει ένας είδα "ο Κουράκης μας έλεγε για πρωτάθλημα". Ναι και? Πρώτον είναι ο πιο μη-ποδοσφαιρικός στη διοικηση,δήμαρχος είναι όχι ποδοσφαιράνθρωπος άρα και δεν έχει μια σαφή εικόνα για το πως δημιουργείται μια ομάδα (και λογικό!), δευτερον γενικά δεν είχαν ιδέα οι πιο πολλοί τι σημαίνει Β,τρίτον οπως μας είπε και προχτες ανέλαβε γνωρίζοντας για χρέη πολύ πολύ λιγότερα από οσα είναι. κλπ κλπ. Λέει ο ίδιος ότι έταξε 3-4 μεταγραφές 11αδας αλλά που είναι??? Ογκουνσότο,Ακότο,Χαραλαμπάκης,Κάλαιτζιτς κι ότι έρθει σήμερα! Εκτός αν περίμενες τον Καστιγιο, τον Νόιβιλ και τον Νίνη... Αυτοί ήταν να έρθουν επι Βατσινά αλλά πήγαμε και τον διώξαμε και χάσαμε τις ευκαιρίες! Ναι κι εγώ στο γούστο μου μπορεί να έπαιρνα αλλον χαφ αλλά καλώς ή κακώς αποφασίζει ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ και υλοποιεί η (απειρη και με χρεη)διοίκηση! Ετσι συνηθίζεται στις ομάδες! Οσο για το γεγονός ότι το θέμα έχει τελειώσει των μετοχών ΚΑΙ δεν είναι έτσι αλλιώς θα τις είχες ήδη στα χέρια σου τις μετοχές σου ΚΑΙ το οτι ΘΑ φυγει ο Φαβας δεν σημαίνει οτι επετευχθη ο στοχος του ξεμαγαρισματος και της δημιουργιας ομαδας αναλογης της ιστοριας και της δυναμικης μας. Ειναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ βήμα αλλά δεν τελειώνει εκεί ο δικός μου στόχος τουλάχιστον. Θα πω ότι μπηκε το νερό στο αυλάκι, όταν δω την ομάδα νέων να υπάρχει, όταν δω κινήσεις μαρκετινγκ (μπουτικ κλπ), όταν δω να σφύζουμε απο υγεία για να μην το κουράζω πολύ μεσημεριάτικα!
Ναι στόχος είναι ΚΑΙ η άνοδος. Οχι όμως αυτοσκοπός! Τα ίδια λέγαμε όταν καποιοι ισχυρίζονταν πως ο υποβιβασμος θα ναι καταστροφη. Ηταν?? Ετσι και δεν πιστευω ότι ολόκληρος ΟΦΗ αν δεν ανέβει (που για μένα ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ)μπορεί να καταστραφεί! Πολύ χαμηλά τον έχετε τον ΟΦΗ όσοι το πιστεύετε αυτό! Κανείς δεν κρύβει τα αγωνιστικά και μεταγραφικα προβλήματα της ομάδας. Αλλά απλά κάποιοι θυμόμαστε τι λέγαμε τέλη Ιουλιου... Και ξέρουμε ότι τα θεμέλια πάνω στην οποία στήθηκε η ομάδα το καλοκαίρι ήταν βιαστικά και πολύ πρόχειρα κι αρα έπρεπε να υποκαταστήσουμε αλλιώς τις αναμενόμενες (αγωνιστικές) αδυναμίες μας!
Οπως τα πε ο boukoumtsa 1 Nοέμβρη θα παρακαλάγαμε να είμασταν εδώ που είμαστε.
Ξαναμαναλέω κι εγώ! ΣΤΗ-ΡΙ-ΞΗ και ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 20:27 #95109

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ενταξει χασαμε παλι.μεινανε αλλοι 15 αγωνες.ας ελπισουμε
να τους παλεψουν αυτους και οτι προκυψει.εμεις το μονο
που μπορουμε να κανουμε ως οπαδοι ειναι στο πεταλο.θυρα 4.
ολοι εκει.και φωνη 90 λεπτα.να μη σταματησουμε καθολου αυτη
τη φορα.μη με αναγκασετε να φτιαξω πυρηνα:laugh: πρεπει να
υπαρχουν εξαλλου τρελοι απλωμενοι σαν εμενα παντου διασπαρτοι
για ναπαρασερνουν και τους αλλους.τεσπα.φωναζουμε για την
καψουρα μας στο γηπεδο.τα υπολοιπα ειναι δουλεια του γκουλη
και του δς.therissos city 4 not normal fans:woohoo:
oχι μετα απο δυο ηττες αλλα και στο γαμα τοπικο.ΟΦΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥB)
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 20:29 #95111

• kk-4
ΧΟΥΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΕΙ…

Ξέραμε ότι το θέατρο του παραλόγου που παίζεται τις τελευταίες μέρες (και για πολλοστή φορά τα τελευταία χρόνια) σχετικά με τις οργανωμένες μετακινήσεις οπαδών δεν θα μπορούσε να μας αφήσει ανεπηρέαστους…

Είμαστε βέβαιοι ότι γύρω από τα διάφορα «μέτρα για την καταπολέμηση της βίας στα γήπεδα» παίζεται κάτι πολύ μεγαλύτερο που δεν αφορά μόνο εμάς σαν οπαδούς αλλά την κοινωνία ευρύτερα…

Ξέρουμε ότι ο χώρος του ποδοσφαίρου αποτελεί αυτή τη στιγμή το δοκιμαστικό σωλήνα για την εισαγωγή και την εμπέδωση μιας σειράς από κατασταλτικά μέτρα, όπου ακόμα και θεμελιώδη συνταγματικά δικαιώματα τίθονται ύπο αμφισβήτηση...

Ας μην τρέφουν όμως αυταπάτες ότι θα ανεχτούμε για πολύ καιρό ακόμα να κάνουμε τα πειραματόζωα …

Ήμασταν βέβαιοι ότι «παράγοντες» τύπου Ραβιόγλου και όλος ο συρφετός που λυμαινεται την κατηγορία στην οποία συγκυριακά βρισκόμαστε, δεν θα άφηναν την ευκαιρία να πάει χαμένη…

Δεν φανταζόμασταν όμως το καριαγκιοζιλίκι που θα αντιμετωπίζαμε στην «φιλόξενη» έδρα του Αγροτικού Αστέρα…

Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2010 και το ποιος κάτοχος εισιτηρίου μπορεί να εισέλθει στο γήπεδο κρίνεται με βάση την καταγωγή και την οπαδική του προτίμηση. Ενώ στην αρχή της εβδομάδας είχαμε ενημερωθεί ότι ο Αγροτικός Αστέρας είχε συμφωνήσει να παραχωρηθεί θύρα για τις ανάγκες των οπαδών του ΟΦΗ, μετά από μερικές μέρες η δέσμευση αυτή αναιρέθηκε. Ο πρόεδρος του Αγροτικού Αστέρα, οχυρωμένος πίσω από τις πρόσφατες εξαγγελίες Χρυσοχοΐδη, μας αρνήθηκε όχι μόνο την παραχώρηση ενός κομματιού του σχεδόν άδειου γηπέδου του, αλλά ακόμα και την είσοδο μεμονωμένων οπαδών της ομάδας μας οι οποίοι είχαν αγοράσει εισιτήρια. Μια κίνηση τουλάχιστον άστοχη οικονομικά αν αναλογιστούμε τον αριθμό των εισιτηρίων που έκοψε η ομάδα του στο συγκεκριμένο ματς. Δεν πειράζει, φαίνεται ο Αγροτικός Αστέρας έχει επαρκείς πόρους από άλλες πηγές, ώστε να μπορεί να συντηρείται σε επαγγελματικό επίπεδο τόσα χρόνια, χωρίς την παραμικρή οπαδική βάση.

Ο τραγέλαφος όμως δεν είχε τελειώσει εκεί. Ακόμα και όταν πήραμε θέση εκτός γηπέδου σε παρακείμενο κοντέινερ προκειμένου να παρακολουθήσουμε, όπως ήταν δυνατόν τον αγώνα, η ΕΛ.ΑΣ. επιδεικνύοντας την ίδια μηδενική ανοχή που παρακολουθήσαμε όλοι πριν από δυο βδομάδες στην Καβάλα, απαίτησε με την απειλή προσαγωγών την απομάκρυνση μας. Τελικά καταλήξαμε να βλέπουμε το ματς ανεβασμένοι σε κάτι κάγκελα εκτός γηπέδου με μία διμοιρία να μας κρατάει συντροφιά. Μια προεικόνα για τις εναλλακτικές που επιφυλάσσουν κάποιοι προς τους οπαδούς: είτε σαν θηρία στο κλουβί, είτε πίσω από τα κάγκελα.

Για να μη νομίζουν κάποιοι ότι μασάμε κουτόχορτο έχουμε να επισημάνουμε τα εξής:
• Δεν μας πείθεται ότι η λύση για το πρόβλημα της βίας είναι η απαγόρευση της οργανωμένης μετακίνησης οπαδών ή το ιδιώνυμο για τα αδικήματα στα γήπεδα. Η βία είναι ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ πρόβλημα και δε λύνεται με τέτοια αποσπασματικά μέτρα. Όσο μετατρέπεται τα γήπεδα σε αποστειρωμένες ζώνες, τόσο θα μετράτε έκπληκτοι απώλειες στην κάθε Λαυρίου, καθώς το μόνο που καταφέρνεται είναι να μετατοπίσεται το πρόβλημα και να χώσετε τα σκουπίδια κάτω από το χαλάκι.
• Δεν μπορούν να μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι οι οπαδοί του ΟΦΗ που στην προηγούμενη έξοδο τους από κοινού με τους οπαδούς της Δράμας δείξανε ποια είναι η υγιής αντίληψη περί οπαδισμού με το στρατό των υπαλλήλων που επέδραμε στην Καβάλα πριν δυο βδομάδες.
• Δεν μπορούν να ισχύουν δύο μέτρα και δύο σταθμά για τους οπαδούς και για τους υπόλοιπους έλληνες πολίτες. Αν οι οπαδοί του ΟΦΗ ή οποιασδήποτε άλλης ομάδας αποφασίσουν να εκδράμουν σε οποιαδήποτε πόλη της Ελλάδας έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν. Όπως έχουν τα μέλη του ΚΑΠΗ Πέρα Ραχούλας, του συλλόγου για τη διάσωση του Γυπαετού της Πίνδου ή(για να καταλαβαινόμαστε και καλύτερα) οι μεταφερόμενοι κομματικοί στρατοί κατά τη διάρκεια κάθε προεκλογικής περιόδου.
• Δεν μπορεί κάθε υπάλληλος μιας Ανώνυμης Εταιρίας όπως οι σεκιουριτάδες της ΠΑΕ Αγροτικός Αστέρας να κρίνει ποιος θα εισέλθει σε οποιαδήποτε δημόσια εκδήλωση από τη στιγμή που αυτός συμμορφώνεται με όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις(έχει αγοράσει εισιτήριο).
Καταλαβαίνουμε ότι κάποιοι θέλουν να στερήσουν από τον ΟΦΗ το βασικό του πλεονέκτημα σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες της κατηγορίας: τη δύναμη που του δίνει ο κόσμος του. Σε ένα πρωτάθλημα που όπως φαίνεται τα πάντα είναι κανονισμένα και διευθετημένα από την πρώτη στιγμή(το πιο βρώμικο πρωτάθλημά στην Ευρώπη σύμφωνα με το Λιμάχερ) ο ΟΦΗ αποτελεί τον αστάθμητο παράγοντα, λόγω του μετάλλου που έχει αποκτήσει όλα αυτά τα χρόνια με την παρουσία του στην ελίτ του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Ε ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΦΟΒΑΣΤΕ…

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ
Σ.Φ. ΟΦΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ SALONICA CLUB

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 22:22 #95124

• headbone
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Πολύ ωραίο κείμενο. Συγχαρητήρια στον συγγραφέα! Τίποτα άλλο..

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 23:07 #95132

• antfouk
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Στόχοι ΟΦΗ 2009-2010:

1) Ξεμαγάρισμα

2) Θέση βάσεων για την εξέλιξη της ομάδας σε αγωνιστικό, οικονομικό, οπαδικό, επικοινωνιακό, στελεχικό, οργανωτικό επίπεδο

3) Άνοδος
3α. Μέσω μπαράζ
3β. Μέσω 2ης θέσης
3γ. Μέσω 1ης θέσης

1-2) Όσο κι αν σωθήκαμε από τη διάλυση, όσο κι αν έχουμε ανασάνει καθαρό αέρα, το ξεμαγάρισμα δεν έχει ολοκληρωθεί. Κι όσο το οριστικό ξερίζωμα των (υπ)εξαιρετικών μας μεγαλομετόχων εκκρεμεί, ΔΕΝ μπορούμε να ξέρουμε τη μορφή και τις προοπτικές του μελλοντικού ΟΦΗ, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν γνωρίζουμε ακόμη ούτε τις ακριβείς προθέσεις ούτε τις ακριβείς δυνατότητες των ανθρώπων που έχουν συσπειρωθεί και συναποτελούν τη μεταβατική κατάσταση στην ΠΑΕ. Αναμένω αυτές να ξεκαθαριστούν στην πρώτη ελεύθερη Γ.Σ. μας. Ως τότε, ως ομιλίτης που κάθομαι στο ΒΑΚ και όλο βλέπω να αναβάλλεται η γέννηση του καινούριου ΟΦΗ, νιώθω απλώς να συμμετέχω περίπου σαν κομπάρσος στα τεκταινόμενα, περιμένοντας κάποιες σκηνοθετικές εντολές που ακόμα δεν έρχονται.

Δεν υπονοώ απολύτως τίποτα σε βάρος Κουράκη, Μαχλά, Λεβεντάκη και λοιπών. Διαπιστώνω όμως το απλούστατο ότι όσο το νομικό καθεστώς παραμένει νεφελώδες, δεν πρόκειται να πάρουμε απάντηση για το αν οι ώμοι της ομάδας της οποίας ηγούνται αντέχουν να σηκώσουν το βάρος ενός πολυμετοχικού ΟΦΗ. Όσο λοιπόν παίζεται ένα σκληρό πόκερ μεταξύ πρώην και νυν, από τη μια κάνω ένα προσωρινό σκόντο στις απαιτήσεις μου για διαφάνεια, από την άλλη προτιμώ να μην μπαίνω σε διάφορα ισοπεδωτικά μονοπάτια. Από πού συμπεραίνουμε ότι κινδυνεύουμε να γίνουμε Λάρισα; Από πού προκύπτει ότι μη άνοδος σημαίνει καταστροφή; Πώς προεξοφλούμε ότι μόνο ένας Μεσσίας μάς σώζει; Αυτά μπορεί και να συμβούν. Με τη λογική, πάντως, δε βλέπω να προκύπτουν από την παρούσα κατάσταση. Αν θέλετε κάποιοι ομιλίτες να βασιστείτε στη διαίσθηση ή στην τύχη, σύμφωνοι. Αν θέλετε όμως να πείσετε, προσωπικά χρειάζομαι περισσότερα.

3) Κοιτάτε ορισμένοι το πρόγραμμα και βγάζετε συμπεράσματα. Θυμηθείτε μόνο ποια ματς είχατε για ζόρικα κοιτώντας στην αρχή της σεζόν το πρόγραμμα του α' γύρου και συγκρίνετέ τα με αυτά του β' που σας φαίνονται σήμερα βουνά. Αν τα βρίσκετε ίδια, εμένα μου περισσεύει. Κι αν δε φτάνει αυτό, χωρίστε μου τα παιχνίδια που έχουμε δώσει ως τώρα σε εύκολα και δύσκολα, με βάση το τι φάνηκε στο γήπεδο. Σκεφτείτε ακόμα πόσο ευάλωτη αποδείχθηκε η "17/17" έδρα μας. Το πρόγραμμα λοιπόν δε μας λέει απολύτως τίποτα. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι λόγω συστήματος (δόξα τω Θεώ, αλλιώς θα μας καταβρόχθιζαν σίγουρα οι καρχαρίες, ενώ τώρα μπορεί και να τη βγάλουμε) το πρωτάθλημα θα έχει ελάχιστες αδιάφορες ομάδες, οι οποίες και πάλι δε νομίζω να είναι περισσότερο αδιάφορες από τους όποιους Πανθρακικούς και τα χουνέρια που μπορούν να κάνουν σε αλαζονικούς αντιπάλους.

Η ομάδα μπορεί και πρέπει να κυνηγήσει το Βόλο. Όση κι αν είναι η διαφορά. Δεδομένου ότι όποιος ζει με όπλα, πεθαίνει απ' αυτά, ο Βόλος είναι άρρηκτα δεμένος με τον πρόεδρό του. Αν η φούσκα Μπέου για χ ή ψ λόγους σπάσει, κανείς δεν εγγυάται ότι ο Βόλος θα αντέξει. Αφετέρου, μην ξεχνάτε το κρισιμότατο γεγονός της σημασίας της βαθμολογικής συγκομιδής για τα μπαράζ. Αν τελικά καταλήξουμε στα μπαράζ, μια καλή διαφορά βαθμών από τους υπόλοιπους τρεις μπορεί να είναι μισή άνοδος. Κυνηγάμε λοιπόν τον δεύτερο, ΚΑΙ για να ξεφύγουμε από τον τέταρτο (θέλω να πιστεύω ότι τέταρτοι είμαστε μόνο προσωρινά!). Υπάρχουν δυο δρόμοι για την άνοδο, μα η ουσία και η γλύκα θα είναι ίδια.

Από τη στιγμή που κάθε πόντος μετράει, μπαίνει και το θέμα του πώς κρατάμε την ομάδα σε εγρήγορση. Καταρχάς, μπαίνοντας για λίγο σε ποστ άλλων, φίλε snakakis, δε νομίζω ότι διαφωνείτε σε όλες τις διαστάσεις με τον xainis. Νομίζω ότι εδώ στο φόρουμ μιλάμε ως άτομα, και μιλάμε για τον ΟΦΗ πιο πολύ προσωπικά και συναισθηματικά και λιγότερο "στρατηγικά". Αυτό όμως που λες για τον κίνδυνο του δημοσιοϋπαλληλισμού στην ομάδα με βρίσκει σύμφωνο, αν και νομίζω ότι αυτή τουλάχιστον τη στιγμή η ομάδα υποφέρει όχι από δημοσιοϋπαλληλισμό, αλλά από περίπου φυσιολογική έλλειψη ομοιογένειας και δυσκολία προσαρμογής σε νέα δεδομένα. Αν πάντως κάποιοι πρέπει να κρατάνε στην πρίζα τους παίκτες, αυτοί πρέπει να είναι οι "θεσμικές" εκφράσεις του κόσμου: ο σύλλογος μετόχων, οι σύνδεσμοι, τυχόν εκπρόσωποι στα όργανα της ΠΑΕ. Και θα ήθελα να ακούσω και γνώμες για το πώς πρέπει να συμπεριφέρεσαι στο γήπεδο απ' αυτή την άποψη. Πότε ενθαρρύνεις, πότε γκρινιάζεις, ποιες ήττες χειροκροτάς. Είναι θέμα προσπάθειας; Είναι κάτι άλλο;

Αυτά προς το παρόν. "Ψυχραιμία" θα πω κι εγώ. Όχι "παθητικότητα". "Ψυχραιμία".

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 23:40 #95134

• NEROFIDO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μπραβο στα παιδια του SALONICA για την ανακοινωση τους, αυτα να βλεπουν οι δικοι μας και να καταλαβουν επιτελους πως τους αντιμετοπιζουν και να μην ξαναφιλοξενησουν κανεναν πια στο ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ. Τελειωσανε οι φιλοξενιες και μ@@@@@@ες, κανεις πια γενιτσαρος στο ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ.

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 01/02/2010 23:44 #95136

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zerkalo έγραψε:
Για μένα, οι στόχοι είναι ξεκάθαροι από πριν την έναρξη του πρωταθλήματος (τους έχω γράψει πολλάκις) και παραμένουν ίδιοι.

κατά σειρά ιεράρχησης

1. Εδραίωση και εμβάθυνση της νέας εποχής του ΟΦΗ. Οριστικοποίηση της ιδιοκτησιακής αλλαγής με εμπλοκή αξιόλογων προσώπων και άνοιγμα των πραγματικών δυνατοτήτων και προοπτικών του εγχειρήματος. Προυποθέτει έμπνευση, άνοιγμα στην κοινωνία και σύνδεση μ' αυτή, αύξηση της συμμετοχής μας έργω και χρήμα.
2. Αποφυγή υποβιβασμού(δεν ξεχνώ ότι η ομάδα ήταν ουσιαστικά για Δ' εθνική και αυτό που άλλαξε ήταν οι προοπτικές της και όχι η πραγματικότητα)
3. Αν είναι δυνατόν διεκδίκηση ανόδου.
4. Δεν με πειράζει τι κάνει αγωνιστικά η ομάδα, αρκεί να αγωνίζεται στα όριά της.

Η προηγούμενη τεχνική ηγεσία έφυγε γιατί η ομάδα δεν εξαντλούσε τις δυνατότητές της και γιατί το ποδόσφαιρο αποτελούσε περισσότερο άσκηση επί χάρτου σε νορμάλ δυτικοευρωπαϊκά περιβάλλοντα και αδυνατούσε να προσαρμοστεί στο αγχωτικό ζώ ή πεθαίνω της κάθε Κυριακής του ελληνικού ποδοσφαίρου και μάλιστα στην πιο βουρκώδη εκδοχή του, αυτή της Β'.
Φέραμε το Γκουλή, γνώστη και μπαρουτοκαπνισμένο της Β'. Το ΤΡΥΚ έπιασε. Το μάτι γυάλισε, δύσκολα χάναμε, δύσκολα κερδίζαμε, σ' άλλα ήμασταν άτυχοι, σ' άλλα βγάζαμε απ' τη μύγα ξίγγι. Αφήνω έξω τον παράγοντα διαιτησία και παράπλευρους και αόρατους εχθρούς, για όποιον θέλει νάναι λεύτερος.
Ήρθε ένα καλό σερί, το μυαλό χαλάρωσε, το σώμα έγινε πιο πλαδαρό ή παχύ, το μάτο σταμάτησε να γυαλίζει. Ψάχνουμε το νέο τρυκ (δεν εννοώ άλλον προπονητή) και επειδή χρήμα δεν υπάρχει, θα πρέπει να καταλάβουμε ότι θα πάμε με 'ανεγκοσακιές' ως το τέλος.
Με μόνο καύσιμο τον κόσμο και την πρόσκαιρη ψυχολογία που θα δημιουργείται.

Είναι εμφανές απ' την αρχή ότι για μια άλλη πορεία θα χρειαζόμασταν, εκτός των άλλων, και παίκτες. Εδώ και καιρό χάσκει το κενό κάποιου μπαλαδοράκου στο κέντρο. Και κάποιου μπακ, ας ήταν και αναπληρωματικός, που θα πρόσθετε φρεσκάδα, νιάτα και αγωνιστικότητα. Αντ' αυτού είμαστε έτοιμοι να αφήσουμε ελεύθερο και τον Πετρά!
Ουσιαστικά τα μόνα λεφτά που δόθηκαν ήταν για τον Ακότο. Κατά τ' άλλα η διοίκηση μιλά για μεταγραφές (σαν να υπάρχουν λεφτά) και μεταγραφές δε γίνονται (σα να μην υπάρχει σάλιο). Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι την ύστατη στιγμή, αλλά δεν είναι κακό να μας πουν πως δεν υπάρχουν λεφτά. Αυτή είναι η ομάδα ΜΑΣ και θα περάσουμε με ότι έχουμε. Κανένα πρόβλημα. Αν θέλει οικονομική ενίσχυση να μας το επικοινωνήσει. Εξάλλου, αν γίνονταν τρελές μεταγραφές, θα ήμουν ο πρώτος που θα ρωτούσα με τίνος τα χρήματα έγιναν (χωρίς παρεξήγηση).

Τώρα πιστεύω πως είναι ξανά η ώρα να πιέσουμε με το σωστό τρόπο τους παίκτες και την ομάδα μας. Όχι για να κάνουν το θαύμα, αλλά για ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ξανά κοντά ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ. Το καλύτερο που μπορούν, το καλύτερο που μπορούμε. ΠΙΕΣΗ, χωρίς βρισιές, και ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ συνεχή. Νομίζω από την Κυριακή, ότι θα δούμε ένα άλλο έργο. Νίκες στο γήπεδό μας, πολύ πιο δύσκολα εκτός.

Είναι πολύ θετικό, ότι η άνοδος μπορεί να διεκδικηθεί τελικά. Και θα το κάνουμε!

Συμφωνώ με αντφουκ.
Σχετικά με τα διοικητικά, όντως υπάρχει μια γκρίζα ζώνη. Γκρίζα ζώνη στην οποία βρίσκονται οι ενστάσεις μας για την επικοινωνιακή στρατηγική, την προώθηση των Νέων Στόχων, το ξε-καθάρισμα, με ποιο τρόπο θα γίνει και πως θα βγει προς τα έξω. Έχεις την αίσθηση για μια παρασκηνιακή ισορροπία τρόμου, για κάτι σαν 'καλλιά τ΄αμίλητα παρά τα μιλημένα', για στρατηγικούς στόχους και τακτικές κινήσεις. Φαίνεται πως όλο αυτό το νεφέλωμα, που λέει κι ο Αντφουκ, κάποια στιγμή θα ξεκαθαρίσει. Περιμένουμε με πίστη κι επιφύλαξη.

Μέχρι τότε, η άνοδος μπορεί να προωθήσει πράγματα, να επεκτείνει δυνατότητες, αλλά όχι να κρύψει αδυναμίες αν υπάρχουν.
Και η μη άνοδος μπορεί να ανακόψει την έκρηξη, να δυσκολέψει τα πράγματα, αλλά όχι να κρύψει τις δυνατότητες αν υπάρχουν.

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 02/02/2010 00:55 #95148

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αντφουκ από τη μία, Ζερκάλο από την άλλη, ανακοινώσεις, καρδιά κερκίδας, τι θα πρωτοδιαβάζουμε????

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 03/02/2010 12:59 #95291

• Xainis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
snakakis έγραψε:

Φιλάρα μου διαφωνώ κάθετα,οριζόντια και διαγωνίως.
Αυτό που υποστηρίζεις παραπάνω ΠΡΕΠΕΙ να είναι ευαγγέλιο του κάθε ΑΡΡΩΣΤΟΥ οπαδού του ΟΦΗ.Αλλά πολύ φοβάμαι ότι αν αυτό περάσει και στα ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ τμήματα της ομάδας,είτε είναι το διοικητικό κομμάτι,είτε το αγωνιστικό,που είναι και το σπουδαιότερο,τότε θα έχουμε μια ομάδα αποτελούμενη από δημόσιους υπάλληλους και χαρωπούς φιλάθλους

Με συγχωρείς, μπερδεύτηκα.
Νόμιζα ότι έγραφα σε ένα φόρουμ άρρωστων οπαδών.
Δεν ήξερα ότι έγραφα τον εσωτερικό κανονισμό των αποδυτηρίων της ΠΑΕ, το πλάνο λειτουργίας του ΔΣ της εταιρίας και το μανιφέστο για την πολιτική και το όραμα των συνδέσμων.
Δεν ήξερα ότι απευθύνομαι στο επαγγελματικό κομμάτι του ΟΦΗ!!

Από εδώ και πέρα θα είμαι πιο προσεκτικός.
Κανένα σάιτ άρρωστων οπαδών για να μπαίνω να γράφω καμιά χαλαρή προσωπική οπτική, παίζει;
Άθρωπος μπλιο δε με ρωτά ποιός είμαι κι από που 'μαι
και θα ντακάρω μα το θιό κι εγώ να μη θυμούμαι...
www.ecocrete.gr

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 03/02/2010 13:14 #95292

• snakakis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μωρέ δίκιο έχεις αλλά το κακό είναι ότι αυτά που λέμε μεταξύ μας, τα δε πειράζει δηλαδή και τα πάμε γι' άλλα, ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ τα παίρνει τοις μετρητοίς κατά που φαίνεται.Αν λοιπόν δεν πιάνουμε πότε πότε και τα "ανάποδα φάλτσα",που έλεγα όταν έπαιζα γαλλικό,θα συνεχίσουμε να χάνουμε με κάτω τα χέρια και θα αναρωτιόμαστε τι διάολο έφταιξε.
ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗ ΠΡΙΖΑ,ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ 10 ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ.ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΠΕΡΙ ΑΝΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ,ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
Δεν ελπίζω τίποτα,
Δε φοβάμαι τίποτα,
είμαι .... Ο.Φ.Η.

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 04/02/2010 15:30 #95357

• ofissss
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Παρτε video απο Ευοσμο και θαυμαστε δημοκρατια

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 04/02/2010 15:52 #95358

• liakoni
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
ofissss έγραψε:
Παρτε video απο Ευοσμο και θαυμαστε δημοκρατια

Πραγματικά δεν μπορώ να το ξαναδώ γιατί θα σπάσω την οθόνη.Την ώρα που έκαναν μούντα στο Μαχλά οι μπατσοί ήταν έξω και έκαναν μούντα στους δικούς μας που ήταν στιβαγμένοι σαν τα ζώα.Ευτυχώς που υπάρχουν και αυτά και τα βλέπει ο κόσμος!Αλλα και που τα βλέπουn αυτοί που τα βλέπουν λες και θα ανοίξει καμία μύτη.Πληρώνουμε την αστυνομία για να προστατέυει τον Ριαβόγλου και τους μπράβους του και κάποιους τοπικούς εγληματίες!

ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ!!ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΧΑΜΠΑΡΙ.(Στείλτε το σε κανένα www.troktiko.blogspot.com)

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 04/02/2010 15:53 #95359

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Και το χειροτερο,οfissss,δεν ειναι οτι αδικεισαι γενικα,ειναι οτι δε μπορεις να βρεις δικιο σου γιατι αδικεισαι στην ελλαδα του "κονέ" και της ψευτομπραβοεξουσιας.Ακου ηταν ο Μπεος(?) στο γηπεδο...

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 04/02/2010 16:22 #95362

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
ρε παιδια σε κάθε αγώνα εκτός ας έχουμε και ένα condainer 40άρη για 50 άτομα καλά δεν είναι???ΟΕΟΕΟΕΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟ

ποποποποπ ΠΟΠΟΒΙΤΣ!!!!
ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 04/02/2010 16:31 #95363

• Nermus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Λοιπον 1-2 παρατηρησεις.

1)Στο ματς με τον βολο μας εβαλαν ποινη γιατι βριζαμε.οκ δεκτο.Στην αρχη του βιντεο ακουγετε καθαρα το "ΟΦΗ $#%$#$ @#$@ τη Κρητη ολη,π&^@$%# π!&$@%$ και του μαχλα η μανα" Θελω να μαθω ποια θα ειναι η ποινη τους.Και απο την στιγμη που υπαρχει το βιντεο υπαρχουν δεν μπορουν να πουν τιποτα.

2)Τι δουλεια εχιε ο μπεος εκει;

3)Ποιος ηταν ο λογος που σας εδειωξαν απο εκει;Αν καταλαβα καλα το κτηριο που ησασταν ηταν εκτος του γηπεδου και δεν ειναι ιδιοκτησια του γηπεδου αλλα ειναι δημοσιος χωρος.Ισως κανω και λαθος ομως...

4)Ο ΟΦΗ εχει φιλαθλους σε ολη την ευρωπη!Ειδα οτι στο ματς ειχε ερθει και αντιπροσωπια απο το αδελφο σωματειο της St.Pauli

Υγ κατι εντελος ασχετο αλλα θελω να το γραψω.Το sportarena εχει κατι προσφορες σε φανελες του ΟΦΗ και αγορασα μια.Οταν λοιπον πηγα να κανω την αγορα μου εβγαλε απο κατω ενα κουτακι και ελεγε: Ατομα που εχουν αγορασει την φανελα του ΟΦΗ εχουν αγορασει επεισεις:" και εκει ειχε μια φανελα της λιβερπουλ και μια φανελα του λαγου!!!!

Απ:Αγροτικός Αστέρας - Ο.Φ.Η 04/02/2010 16:47 #95365

• boukoumtsa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder

Ο Ριαβόγλου είναι όχι ο Μπέος. Είναι και οι δύο το ίδιο μπούληδες και μοιάζουνε

Γιάννη, μη δίνεις σημασία σε αυτό του σπορταρένα, έτσι το γράφει. Αν πας πχ σε φανέλα του γαύρου μπορεί να σου πει ότι "ενδιαφέρθηκαν και για φανέλα του βάζελου ή του ΠΑΟΚ" πχ
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.32 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.