You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Δευτέρα, 30 Νοε 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 00:40 #95556

• OFI 1925
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • IRON OFI
Κατι ηξερε ο γαυρος και εκανε νεο συμβολαιο στον Κατσικογιαννη...Θα κανει ονομα.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 01:14 #95557

• chrisb
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 01:38 #95558

• Geo-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
νταξει τι να λεμε τωρα ολα καλα αυτο το Σ/Κ! Αν και ο αντιπαλος δεν ηταν αξιας εγω εχω να πω οτι τρομερα κλαη κυκλοφορια της μπαλας,σιγουρες πασες,σωστες μεταβιβασεις και αρκετο παθος. ανοιχτα πιστευω οτι ο κατσικογιαννης αλλαξε ολο το στυλ παιχνιδιου φαινοταν λες και επαιζε καιρο στην ομαδα, σωστοτατος και στα αμυντικα και στα δημιουργικα καθηκοντα πολυ ανετος με την μπαλα στα ποδια και ολες οι πασες του ακριβειας.

σχολια γενικως και δηλωσεις

κατσικογιαννης "εμεινα αφωνος με τον κοσμο του ΟΦΗ,ηταν πραγματικα ο 12ος παικτης" (που να μην εβρεχε κιολας!) επισης οπως ξαναεπισημανθηκε ανταπεδωσε το χειροκροτημα στον κοσμο στο σουτ που εκανε και στο τελος του αγωνα! λιρα 1000 ο μικρος!

sylla "ο ΟΦΗ ομαδα με πολλους fan:laugh: "

tasic "ομαδαρααα ο ΟΦΗ"

για την κερκιδα μας,καλοι κ ορεξατοι μετα τα 2 γκολ αλλα οπως παντα με καποια κενα διαλλειματα.
Η μυρωδιά του καπνογόνου καλύτερη απ\'το άρωμα σου..Ο ρυθμός του τύμπανου πιο γρήγορος απ\'την καρδιά σου!Μια ζωή ελεύθερος παρά φυλακισμένος.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΡΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ!!!

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 01:47 #95560

• headbone
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Όλα κύλησαν καλά σήμερα!!! Ααα, όλα και όλα.. Μην μου κάνετε παράπονα για τον Πάτρικ...Θα τον βρει τον δρόμο του και τότε ποιος τον πιάνει..

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 01:56 #95561

• totoni
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
καθε επιθεση θελει τον μαυρο της

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 01:59 #95563

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
headbone έγραψε:
Όλα κύλησαν καλά σήμερα!!! Ααα, όλα και όλα.. Μην μου κάνετε παράπονα για τον Πάτρικ...Θα τον βρει τον δρόμο του και τότε ποιος τον πιάνει..

πες τα στον αδερφο μου αυτα:laugh:
τοτονι τελικα ο γκουλης θα μεινει ε?
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 02:32 #95569

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Παιδιά συγχαρητήρια στον Κόσμο μας, με τέτοιο καιρό και το γήπεδο είχε πάνω από 4.500 κόσμο.

Τώρα για τους παίκτες μας αυτή που ξεχώρισαν ήταν Ο Ζορμπάς, φοβερό παιχνίδι, Πόποβιτς, σαν να μην είχε φύγει από την ομάδα το φοβερό μακρινό σουτ του που χρειάζεται η ομάδα μας ήταν παρών με την πρώτη γκολάρα που πέτυχε, κλασική κίνηση Πόποβιτς. Κατσικογιαννης Φοβερό ταλέντο, κρίμα που είναι δανεικός, Καλατζιτς, σήμερα με την είσοδο του Κατσικογιαννη και το ατελείωτο τρέξιμο του ελευθερώθηκε ο Καλαιτζιτς και μοίραζε το παιχνίδι πάρα πολύ καλά, Μπερτιν τέλειος και σήμερα.

Γενικότερα όλοι η ομάδα έπαιξε πάρα πολύ καλή μπάλα και σε αυτό βοήθησε το δυνατό ξεκίνημα και το γρήγορο γκολ του Αγρίτη.

Και μία Φώτο που ταιριάζει με το σύνθημα......
Συνημμένα:
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 03:20 #95571

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder

Λίγα σχόλια κυρίως για τους εκτός γηπέδου και Κρήτης.
Σήμερα όλα ήταν υπέροχα*.

Αν και έβρεχε όλη μέρα και κατά τη διάρκεια του ματς, ξυπνώντας μνήμες βροχερών ηττών με Εθνικό και Διαγόρα, η εμφάνιση ήταν η κορυφαία, σε ποιότητα, της χρονιάς και η νίκη η πιο άνετη.
Άρα όταν παίζεις μπάλα δεν σε σταματάει ούτε η βροχή.
Σήμερα η ομάδα θύμισε, δεν πειράζει να το πούμε, κάτι από τα παλιά. Από τα μυθικά βάθη της ένδοξης εποχής της ( μήπως η σημερινή είναι η ...ένδοξη εποχή της?). Ποδόσφαιρο με ροή, ανοίγματα στα φτερά, πολλές επιθέσεις, ποιότητα, η μπάλα κάτω, τα γκολ 3 αν και θα μπορούσαν να ήταν άνετα 6.
Κι όλα αυτά, με παίκτες δανεικούς, με παίκτες που έπαιζαν πρώτη φορά μαζί και με την ομάδα. Η ενδεκάδα όταν ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα ήταν για μένα έκπληξη, για την επιθετικότητα και την τόλμη της. Έμαθα τώρα ότι έφταιγε η δυσφορία του Χαραλαμπάκη (εύχομαι νάναι καλά), αλλά επιβάλλει πλέον στον Γκουλή να σκεφτεί αυτήν την εκδοχή, τουλάχιστον για ματς στην έδρα μας. Εξάλλου οι περισσότερες ανακαλύψεις έγιναν τυχαία ή προσπαθώντας να βρεις κάτι άλλο.

Σύντομη μικρή ατομική κριτική

-Βεζυρίδης/ Δεν κινδύνευσε, όπου χρειάστηκε και όπου δεν χρειάστηκε-έπιασε και δυο οφσάιντ, ήταν εκεί
Η άμυνα δεν απειλήθηκε, εξάλλου το κέντρο δούλεψε καλά στα αμυντικά, μην αφήνοντας ούτε υπόνοιες απειλής να δημιουργηθούν
-Κιάσσος/ σαν δεξί μπακ ήταν άριστος, προσθέτοντας ποιότητα και ταχύτητα στην άμυνα, αλλά κυρίως συμβολή στην ανάπτυξη και επιθετικότητα. Κάτι που έλειπε από το δεξί μας μπακ σε προηγούμενα ματς.
Πίτσος/ αγωνιστικός, αποφασιστικός, με αρκετές δυνάμεις, από τα καλύτερά του ματς
Μπερτίν/ ο άρχων της άμυνας, άνετος, σωστός, καίριος
Νατσούρας/ δεν χρειάστηκε να κάνει πολλά, όπυ χρειάστηκε ήταν εκεί
Κέντρο και επίθεση, με το δύσκολο και απαιτητικό 4-3-3, λειτούργησε άψογα. Με φρεσκάδα, ροή, ταχύτητα, άμυνα και δημιουργία.
Κάλαιντζιτς/ Η καλύτερή του συγκριτικά εμφάνιση, περιόρισε τα λάθη, είχε καλές τοποθετήσεις, ήταν μαχητικός και με σωστές αποστάσεις με τους άλλους του κέντρου και τις γραμμές
Κατσικογιάννης/ Μπράβο του! ¨εφερε πράγματα που έλειπαν. Φρεσκάδα, ωριμότητα, ποδοσφαιρική παιδεία τακτικά και τεχνικά. Εξάρθρωσε, κυρίως αυτός αλλά και οι άλλοι του κέντρου, τον Τάσιτς (επικίνδυνο σκυλί), με σπουδαία αίσθηση του πόσο θα κρατήσει την μπάλα, που και πως θα τη δώσει. ¨Ετρεχε, έκοβε, μάζευε τις μπάλες, προωθούσε με σωστό ρυθμό το ματς.
Ζορμπάς/ Ένα παιδί με ποιότητα, ψυχραιμία, φρεσκάδα, ατελείωτα τρεξίματα, ο καλύτερος πασέρ και σε σέντρες, έκοψε, μοίρασε ασίστ για γκολ, κρίμα που δεν έβαλε το θαυμάσιο ψιλοκρεμαστό πλασέ έξω από την περιοχή στο τέλος. Με υπερένταση το έδιωξε στο δοκάρι ο τερματοφύλακας. Τον εκτιμώ πάρα πολύ!

Αγρίτης/ Αυτή τη φορά΄έχασε 2, αλλά έβαλε 1. Είχε πολύ καλή εμφάνιση, γρήγορος και με καλή συνεργασία με το κέντρο, έκανε ωραίες κούρσες και δημιούργησε φάσεις.
Πόποβιτς/ Επιτέλους. Ένας παίκτης με σουτ και σχετικά εύκολο γκολ. Θαυμάσιο ντεμπούτο, με μεγάλη διάθεση, σε ένα πιο υγιές περιβάλλον και γήπεδο.
Ογκουνσότο/ Το ήθελε τόσο, μα τόσο πολύ το γκολ. Δεν έχασε κάποιο, απλά δεν το έβαλε γιατί δεν βρέθηκε η κατάλληλη φάση. Πάλεψε, κυνήγησε, έκανε 2 λάθος επιλογές διεμβολισμών, δεν πειράζει Πάτρικ. Την άλλη φορά.

Τρομερός ρυθμός και διάθεση, για βροχή. Το πιο όμορφό μας παιχνίδι. Κορυφαίοι οι Κατσικογιάννης, Ζορμπάς, Πόποβιτς. MVP για μένα ο Ζορμπάς.

Σε τρομερή ενέργεια και κέφια η κερκίδα (4)!. Επίσης η καλύτερή της εμφάνιση. Καινούργια κόλπα και καινούργια συνθήματα, νομίζω 2. Το κλου? Το σύνθημα για το Βατσινά με τα ριγέ. Τους έφτιαξε, τους ενθουσίασε τόσο, που μετέδωσαν τον ενθουσιασμό και στην 8 που τραγουδούσε μαζί τους, μαθαίνοντάς το.

* Το μόνο αρνητικό, τα κουτιά της Γιούνισεφ για τον έρανο. Τουλάχιστον στην 8, δεν ήταν σε εμφανές σημείο, κανείς δεν στεκόταν εκεί ή δεν ενημέρωνε. Αν δεν το θυμόσουν να τα ανζητήσεις και να ρωτήσεις, είχες ήδη μπει μέσα. Εγώ ρώτησα που ήταν, για να τα ανακαλύψω πάνω στον πάγκο με τα σουβλάκια, στο πλάι...

Μικρή δικαίωση για μεταγραφικά. Εύχομαι τα παιδιά να συνεχίσουν έτσι.
Απ:Μεταγραφές Χειμώνα 2009 Δημοσιεύτηκε στις 01/02/2010 22:11
περί μεταγραφών, πρόχειρα κι επιδερμικά
θετικά
- αναμφισβήτητα θα προσφέρουν μια φρεσκάδα, που λείπει από την ομάδα, λογω ηλικίας και λόγω προβλεψιμότητας πλέον των υπαρχόντων
- Μπούρμπος, μπορεί να καλύψει πλευρές, από πίσω μέχρι μπροστά. Θα τον χρειαστούμε σίγουρα. Από τις τελευταίες του ευκαιρίες να βάλει την καριέρα του ξανά σε κίνηση. Τον θυμάμαι ως καλό ταλέντο (τώρα 26 νομίζω), με δυναμισμό, ταχύτητα και καλούτσικη τεχνική
-Κατσικογιάννης, παίκτης με δυνατότητες, που σίγουρα θέλει να φανεί. Αν και νέος, σίγουρα προερχόμενος από την ομάδα που ήρθε θα είναι πιο τολμηρός σε πρωτοβουλίες. Ένας πιο τολμηρός και καλύτερος Κοκκινάκης (προς το παρόν)
- Πόποβιτς, σίγουρα σε μια πιο υγιή κατάσταση θα θέλει και θα μπορεί να δείξει περισσότερα. Στο προηγούμενο νοσηρό στάτους, τον ενδιέφερε κυρίως να περισώσει το ποδοσφαιρικό του τομάρι. Έχει και σουτ έξω από περιοχή (επιτέλους κι ένας) και καλά στημένα.
- Όσο κι αν οι κινήσεις δεν ήταν πολυέξοδες, δείχνουν τη διάθεση της διοίκησης να ενισχύσει καθώς και μια αίσθηση προοπτικής, που γκριζάριζε από τις ιδιοκτησιακές παλινωδίες, και την είχαμε ανάγκη.

...από ΟΦΗ-Καλαμάτα 6/2/2010
Όσον αφορά το σχήμα και γω θεωρώ ότι πρέπει να παίζει ο Ζορμπάς, ο πιο φρέσκος και ποιοτικός παίκτης, αυτή τη στιγμή. Το πρόβλημα είναι ότι για να τον 'χωρέσει' τον βάζει συνήθως αριστερά, ενώ το παιδί αποδίδει μάξιμουμ δεξιά στο 4-4-2.
Τέλος πάντων, αν ο Αγρίτης συνεχίσει να παίζει με εξάρσεις, αλλά χωρίς ουσία, θα πρέπει να βρεθεί στον πάγκο λίγο και να μπεί βασικός (και όχι διαρκώς να σπρώχνεται να 'χωρέσει') δεξιά ο Ζορμπάς, είδικά όταν παίζει δεξιά ο Χαραλαμπάκης που είναι αμυντικογενής 100%. Ο Ζορμπάς και έχει τρεξίματα και μαρκάρει καλύτερα από τον ντιλετάντε Αγρίτη.
Αν και βλέπω Αγρίτη αύριο να σκοράρει ή να παίζει καλά.

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 04:05 #95576

• matador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εβιβα σε οσους Ομιλοβατουν,8 ημερες τση εβδομαδας...

www.myron4hersonissos.blogspot.com

www.hersonisos.com

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 07:14 #95578

• buzus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
γεια σας ρε μαγκες,μου φτιαξατε το βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!
χαρηκα τη νικη σημερα,ειδα και τα γκολακια χαρη στο παιδι που ποσταρε το λινκ του γιουτουμπ,ακουσα και το ΓΑΜΑΤΟ συνθημα με τα ριγέ,τι αλλο να ζητησει κανεις;
Η ομαδα πιστευω δεν χανει την ανοδο,αλλα πρεπει να συνεχισει να δουλευει.
οι μεταγραφες απ'οτι φαινεται επιασαν τοπο,αλλα ακομα σιγουρα πρεπει να δεσουν μεταξυ τους οι παικτες,και μονο καλυτερα μπορουμε να παμε!
γερα ρε ΟΜΙΛΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!

υγ.στο βιντεο με τα γκολ,ποιος ειναι αυτος που κανει δηλωσεις μετα τον Γκουλη;
υγ2.Ο Γκουλης δεν ειναι ιδιος ο μακαριτης ο Σεργιανοπουλος;;;;ξαδερφια ειναι;;;
Σημασια εχει το τιποτα και η ανωμαλαρα

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 11:33 #95579

• Basilis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
buzus έγραψε:
γεια σας ρε μαγκες,μου φτιαξατε το βραδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!
χαρηκα τη νικη σημερα,ειδα και τα γκολακια χαρη στο παιδι που ποσταρε το λινκ του γιουτουμπ,ακουσα και το ΓΑΜΑΤΟ συνθημα με τα ριγέ,τι αλλο να ζητησει κανεις;
Η ομαδα πιστευω δεν χανει την ανοδο,αλλα πρεπει να συνεχισει να δουλευει.
οι μεταγραφες απ'οτι φαινεται επιασαν τοπο,αλλα ακομα σιγουρα πρεπει να δεσουν μεταξυ τους οι παικτες,και μονο καλυτερα μπορουμε να παμε!
γερα ρε ΟΜΙΛΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!

υγ.στο βιντεο με τα γκολ,ποιος ειναι αυτος που κανει δηλωσεις μετα τον Γκουλη;
υγ2.Ο Γκουλης δεν ειναι ιδιος ο μακαριτης ο Σεργιανοπουλος;;;;ξαδερφια ειναι;;;

Ο Αγρίτης είναι αυτός που μιλάει μετά τον Γκουλή φίλε buzus.
Οσο για την ομάδα και την απόδοση της γενικά..Χάρμα ιδέσθαι!!!Δώστε μου άλλα δυο ζευγάρια μάτια να τους καμαρώνω!!ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ!!

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 12:14 #95580

• elma
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
πριν το παιχνίδι βλέποντας τον καιρό σκεφτόμουν
"Μακάρι μετά που θα τελειώσουμε να λέμε ότι το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι οι 3 βαθμοί που πήραμε άλλωστε δεν περιμένεις με τέτοιες καιρικές συνθήκες σε τετοιο αγωνιστικό χώρο να παίξουν μπάλα"
Τελικά το παιχνίδι αρχισε και κοιταζόμασταν μεταξύ μας μη πιστέυοντας αυτό που βλέπαμε. Ευχάριστη εκπληξη.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
στον οργανωτή της κερκίδας με τις σκηνοθετικές του εμπνευσεις!!!! Αυτό το καθήστε όλοι κάτω ανάγκασε όλους να συμμετέχουν (έκανε μπαμ όποιος δεν ακολουθούσε)και πρέπει να ΄ταν καλό. Αν υπάρχει κανένα βιντεάκι καλό ενημερώστε.
ΕΙΜΑΙ ΟΦΗ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΖΩ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΣΤΡΟ

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 12:14 #95581

• thetrooper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Basilis έγραψε:

Ο Αγρίτης είναι αυτός που μιλάει μετά τον Γκουλή φίλε buzus.
Οσο για την ομάδα και την απόδοση της γενικά..Χάρμα ιδέσθαι!!!Δώστε μου άλλα δυο ζευγάρια μάτια να τους καμαρώνω!!ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ!!

+10000
Έτσι...
ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΩ ΟΦΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΑΩ
OFI FOREVER TILL I DIE.
SΑLΑΜΙΝΑ CITY
(Τώρα και στην Αλάσκα)

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 15:35 #95584

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Είσοδος ομάδων ΟΦΗ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ

H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 15:51 #95586

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
χωρτασε η ψυχη μου μπαλα. Μπραβο ρε ΟΦΑΡΑ. Παντα τετοια και παντα με τετοιο παθος. δεν θα μιλησω για διακριθεντες αφου ολη η ομαδα μασουσε σιδερα. Για καποια στιγμη ξεχασα οτι επαιζε ο Βεζυριδης. Εγω θελω να σταθω στο οτι στον παγκο μας εβλεπες παικτες που σε αλλες ομαδες θα ηταν οχι απλα βασικοι αλλα και αναντικαταστατοι. Επισης πολυ καλη η παρουσια του καρακατσανη για οσο επαιξε το παληκαρι. Αγωνιστηκε με παθος και δυναμη και αφησε υποσχεσεις για το μελλον αφου με τον τραυματισμο του Κωνσταντινιδη και σε περιπτωση καρτων του Πιτσου θα πρεπει να ειναι ετοιμος. Πολλα συγχαρητηρια σε οσους ηταν στο γηπεδο και ειδικα στα παιδια σε θυρες 4 και 5 για τα εμπνευσμενα συνθηματα (στιχουργικα και σκηνοθετικα). δεν θυμαμαι την 4 καθιστους ποτε και οταν χορευαν παρεσυραν μαζι τους την 8 και τα αμπονε. ΜΠΡΑΒΟ.

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 16:00 #95590

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
Επιτέλους γέλασε το χηλάκι μας ένα ματσ που τοκαθάρισαν τα παλικάρια μας χωρί φόβο και πάθος....

Έτσι γιατί εμείς φταίμε που δώσαμε σημασία σε ομάδες όπως Αγροτικός αστερ.....

τι να πω.. από τα αλόνια στα σαλόνια... γρήγορα..γιατί βρωμάει η Β Εθνική..

Και κάτι άλλο μπράβο στα παιδιά που είταν στο chat χτές τέλεια ενειμέρωση...

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΠΑΙΔΕΣ

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 16:47 #95593

• mkri
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
οε οε οε ο φανούρης με φόρμα ριγέ
για να κάτσεις καλά
και να βάλεις μυαλό
10 στο Κόρυδαλλό!!!!!!!

όταν τραγουδουσατε αυτό.
Στην θυρα-3, ενας 15 χρονος δίπλα μου γυρνάει και ρωτάει. "Ρε παιδιά ποιος είναι ο Φανουρης???"
Freedom is a package deal - with it comes responsibilities and consequences.

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 16:51 #95594

• frank-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Καλά μάγκες μην τρελαίνεστε με την Καλαμάτα παίζαμε .. δεν λέω καλά παίξαμε
αλλά μην την δούμε πάλι τίποτα ομαδαρα γιατί είδατε τι παθαίνουμε όταν την δούμε έτσι.. δεν ξέρω ποιος έβγαλε το συνθηματακι για τον φαβα αλλά ήταν όλα τα λεφτά..
μπράβο .. πολύ γέλιο..

Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 16:53 #95595

• KLINA4
παιδια εχω 3 βιντεακια που μου εστειλε ενα παιδι απ'την 8 και ειναι μποοοοομπααααα...
το οφη ολε ολεο..... αλλα δεν ξερω να τα περασω στο γιουτουμπ

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 17:02 #95596

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
ΦΡΑΝΚ ΜΗΝ είσαι απαισιόδοξος θα γίνουμε ομαδάρα γιατί είμασταν και κάποιοι σαν τον μαστροφανούρη μας κατάντησαν από ομάδα μοντέλο ομάδα μπουρδέλο...

ΕΛΑ ΓΕΡΑ ΟΦΑΡΑ ΚΑΙ Α ΕΘΝΙΚΗ ΜΟΝΟ

Απ: 08/02/2010 17:30 #95598

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
KLINA4 έγραψε:
παιδια εχω 3 βιντεακια που μου εστειλε ενα παιδι απ'την 8 και ειναι μποοοοομπααααα...το οφη ολε ολεο..... αλλα δεν ξερω να τα περασω στο γιουτουμπ

Αν έχεις account στο youtube που μου φαίνεται ότι σε κάποια κόμεντς σε έχει πάρει το μάτι μου, πηγαίνε πάνω δεξιά και πάτα upload! Εκεί θα σου δώσει πληροφορίες για το πως να το κάνεις!

Απ: 08/02/2010 18:14 #95602

• zerocool
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Δεν θα κάνω σχόλια για την μπάλα μιας και δεν είδα το ματς αλλά από ότι διάβασα και τα πλάνα που είδα, Πρέπει να παίξαμε μπαλάρα.. άντε ρε ΟΦΑΡΑ να κερδίζεις άνετα να φέυγει και σε μας το αγχος..

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχουμε κανένα νεότερο από τον Χαραλαμπάκη..
Είναι καλά το παιδί? Τι είχε τελικά?
Γενίτσαροι που υπάρχετε είστε ντροπή μεγάλη
για Κόρακα και Μπαντουβά και Καπετάν Μιχάλη..

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 18:36 #95603

• Nermus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
1)γιατι κατεβασες το ποστ μου;Δεν ελεγα ουτε κατι κακο,ουτε κατι που να προσβαλει τον ΟΦΗ η καποιον εδω μεσα.Απλος ειπα κατι που δεν μου αρεσε...Και στο κατω κατω της γραφης αν πιστευεις οτι αυτο προσβαλει καποιον απο εδω μεσα θα μπορουσες μονο να διαγραψεις μερικα σημεια και οχι ολο το ποστ.
2)Εγω πιστευω οτι ειμαστε ΟΦΗ και οχι αντιβαζελοι.Οταν η ομαδα παει εστι πρεπει να τραγουδας για αυτη και οχι να ασχολεισε με αλλα ασημαντα πραγματα.

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 19:25 #95605

• chrisb
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
ρε παιδια ο μοιρες που ειναι?

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 19:53 #95607

• makelaris -4-
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Ο.Φ.Η. contra mundum
chrisb έγραψε:
ρε παιδια ο μοιρες που ειναι?

μαλλον δεν βρηκε αυτην την κυριακη κατι για να γκρινιαξει κ γι' αυτο δεν εμφανιστηκε:laugh:

υγ. χωρις παρεξηγηση πλακα κανουμε..
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη , οι ζόρικοι συνεχίζουν..

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 19:55 #95608

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Γιαννης έγραψε:
1)γιατι κατεβασες το ποστ μου;Δεν ελεγα ουτε κατι κακο,ουτε κατι που να προσβαλει τον ΟΦΗ η καποιον εδω μεσα.Απλος ειπα κατι που δεν μου αρεσε...Και στο κατω κατω της γραφης αν πιστευεις οτι αυτο προσβαλει καποιον απο εδω μεσα θα μπορουσες μονο να διαγραψεις μερικα σημεια και οχι ολο το ποστ.
2)Εγω πιστευω οτι ειμαστε ΟΦΗ και οχι αντιβαζελοι.Οταν η ομαδα παει εστι πρεπει να τραγουδας για αυτη και οχι να ασχολεισε με αλλα ασημαντα πραγματα.

Γιάννη όταν είσαι ΟΦΗ απαραίτητη προϋπόθεση (εκτός το να είσαι μόνο ΟΦΗ) είναι να είσαι και αντιγαυρος και αντιβάζελος και αντιαεκ και γενικότερα ΑντιΠΟΚ.

Προσοχή δεν λέω ότι όταν είσαι αντιβαζελος η αντιγαυρος η αντιαεκ ότι πρέπει να είσαι και ΟΦΗ... Δεν ξέρω αν με πιάνεις........

Υγ φίλε Γιαννη sorry, από λάθος το κατέβασα το ποστ σου, αντί να πατήσω "παράθεση" πάτησα "επεξεργασία" και έτσι αντί να παραθέσω το κείμενο σου στο δικό μου πόστ και να σου απαντήσω από κάτω σβήστηκε το δικό σου και περάστηκε η απάντηση μου στο δικό σου ποστ....

Sorry μεγάλο λάθος μου που έγινε εκ παραδρομής.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 21:15 #95612

• bionikos-4-
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Johnp έγραψε:

Γιάννη όταν είσαι ΟΦΗ απαραίτητη προϋπόθεση (εκτός το να είσαι μόνο ΟΦΗ) είναι να είσαι και αντιγαυρος και αντιβάζελος και αντιαεκ και γενικότερα ΑντιΠΟΚ.

Προσοχή δεν λέω ότι όταν είσαι αντιβαζελος η αντιγαυρος η αντιαεκ ότι πρέπει να είσαι και ΟΦΗ... Δεν ξέρω αν με πιάνεις........

Υγ φίλε Γιαννη sorry, από λάθος το κατέβασα το ποστ σου, αντί να πατήσω "παράθεση" πάτησα "επεξεργασία" και έτσι αντί να παραθέσω το κείμενο σου στο δικό μου πόστ και να σου απαντήσω από κάτω σβήστηκε το δικό σου και περάστηκε η απάντηση μου στο δικό σου ποστ....

Διαφωνώ κάθετα! Οταν είσαι ΟΦΗ, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να είσαι ΟΦΗ και μόνο ΟΦΗ. Δεν χρειάζεται να είσαι αντι-ΤΙΠΟΤΑ κι εγώ ποτέ δε θα δηλώσω αντι-ΚΑΤΙ παρά μόνο ΟΦΗ. Κι όταν η ομάδα αγωνίζεται και δίνει τα πάντα σε έναν αγώνα, είναι κρίμα να φωνάζουμε "Γαμώ τον έναν και τον άλλο" κι όχι μόνο για την ΟΦΑΡΑ μας. Κι εγώ ξενέρωσα στο συγκέκριμενο, αλλά καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να έχουν όλοι την άποψη μου. Αλλά μη μας λες σε Johnp να είμαστε αντι-ΚΑΤΙ. ΟΧΙ! Και θα προτιμούσα αν συμφωνούν κι άλλοι, να μην ξανασχοληθούμε με κάποιον που δε βρίσκεται στο γήπεδο.

ΟΦΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΦΗ!
Φοβάμαι όλ'αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα...

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 21:48 #95613

• omilitissa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Συμφωνω ΟΦΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΦΗ

Μπορεις να εισαι και ΑΝΤΙρατσιστης και ΑΝΤΙκαπιταλιστης κτλπ

Αλλα ΜΟΝΟ ΟΦΗ εισαι μεγαλη ομαδα δεν σε προσδιοριζει το αντι στη συγκεκριμενη περιπτωση γιατι απλα δεν ασχολεισαι με μικρους που τους διογκωσαν μονο τα συμφεροντα των παραγοντων τους
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!
ΠΙΟ ΨΗΛΑ!!!
ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ!!!

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 08/02/2010 23:09 #95628

• kostas82
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
Εγω θα πω κατι κ ας το παρει το ποταμι..Μονο ΟΦΗ και τιποτε αλλο,ΟΜΩΣ οταν γινεσαι υπερανω και ξεχνας καποια πραγματα τοτε....

Προσωπικα ναμου τι κανει ο γαυρος ή η αεκ,δεν με νοιαζει..τον λαγο ομως δεν μπορω να τον ξεχασω,δεν γινεται..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΤΑΕΙ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ..ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΛΑΓΟΥΣ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ.
(ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΛΑΓΟΙ ΠΟΥΤ@ΝΑΣ ΓΙΟΙ...)

ΥΓ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ..ΑΝΤΙ-ΠΟΚ ΜΕΧΡΙ ΚΟΚΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΕΔΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΟΥ Η ΓΕΝΙΤΣΑΡΙΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΞΑΡΣΗ!!

Πρωτα ΟΦΗ μετα αντι λαγος κ για τελος ΑΝΤΙ-ΠΟΚ..

Απ:Ο.Φ.Η - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 09/02/2010 00:02 #95632

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
bionikos-4- έγραψε:
Johnp έγραψε:

Διαφωνώ κάθετα! Οταν είσαι ΟΦΗ, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να είσαι ΟΦΗ και μόνο ΟΦΗ. Δεν χρειάζεται να είσαι αντι-ΤΙΠΟΤΑ κι εγώ ποτέ δε θα δηλώσω αντι-ΚΑΤΙ παρά μόνο ΟΦΗ. Κι όταν η ομάδα αγωνίζεται και δίνει τα πάντα σε έναν αγώνα, είναι κρίμα να φωνάζουμε "Γαμώ τον έναν και τον άλλο" κι όχι μόνο για την ΟΦΑΡΑ μας. Κι εγώ ξενέρωσα στο συγκέκριμενο, αλλά καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να έχουν όλοι την άποψη μου. Αλλά μη μας λες σε Johnp να είμαστε αντι-ΚΑΤΙ. ΟΧΙ! Και θα προτιμούσα αν συμφωνούν κι άλλοι, να μην ξανασχοληθούμε με κάποιον που δε βρίσκεται στο γήπεδο.

ΟΦΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΦΗ!

Πέστα ρε φίλε! Βασική προυπόθεση για να είσαι ΟΦΗ είναι απλά να ξέρεις τι είναι ο ΟΦΗ { τίποτα παραπάνω για τους απέξω από ένα αθλητικό σωματείο }! Όλα τα άλλα τύπου ο ΟΦΗ είναι ιδέα και οι άλλοι μαλάκες κλπ είναι μόνο για κατανάλωση! Για μένα ο ΟΦΗ είναι ιδέα για τον Βάζελο ο Βάζελος είναι ιδέα!
Το δεδομένο της κατάκρισης μεγαλοπαραγόντων όπως ο Βαρδινογιάννης, ο Μάκαρος, ο Κόκκαλης και λοιποί πρέπει να είναι δεδομένο! Ωστόσο δεν κατακρίνω το σωματείο του γαύρου και τους οπαδούς του αν απλά τους έτυχε αυτή η κατάσταση! Πιθανότατα και σε κάποιους από εσάς να άρεσε από τη στιγμή που μόλις λίγους μήνες μετά από αυτό που πετύχαμε δηλαδή να κάνουμε την ομάδα δικιά μας και με έγγραφα {μετοχές} και ενώ τραβάμε ακόμα κουπί με τον ΒΑΤΣΙΝΑ τον ΓΑΜΑΤΟ ΜΕΓΑΛΟΠΑΡΑΓΟΝΤΑ που έχωσε χρήμα ΕΣΕΙΣ ΖΗΤΑΤΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΑΒΑΤΖΩΜΕΝΟ ΜΕΓΑΛΟΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΧΩΣΕΙ ΧΡΗΜΑ!

Και στο κάτω κάτω επειδή αυτοί οι παράγοντες έχουν πηδήξει το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν μου φταίνε οι οπαδοί των ομάδων μέσα από τις οποίες το κάνουν! Οκ, έτυχε να είναι ο Βάζελος και ο Γαύρος,με γειά τους με χαρά του και αν δεν αντιδρούν μεγάλη μαλακία τους, δεν θα κάνω εγώ κουμάντο στο ΤΙ ΘΕΩΡΟΥΝ καλό για την ομάδα τους ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ γιατί απλούστατα έχουν βρει αυτό που κάθε οπαδός επιζητεί στην ομάδα του, ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα έβριζα άλλο οπαδό είναι για τα διάφορα επεισόδια μεταξύ μας και "την καύλα που βγάζουν" αλλά γιατί να βρίσω αυτούς και να μην βρίσω τους ΗΘΙΚΟΥΣ ΑΥΤΟΥΡΓΟΥΣ, το σύστημα που έχει βάλει τους οπαδούς να σκοτώνονται για τα διάφορα συμφέροντα και αυτοί να κάνουν τα κουμάντα του χωρίς να έχουν στο κεφάλι τους ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΡΟΣ των ανθρώπων που δεν είναι άλλοι από τους οπαδούς και συνήθως δυστυχώς ΜΟΝΟ οπαδούς......

Υ.Γ. Ο Κατσικογιάννης έχει δηλώσει ανοιχτά ότι είναι γαύρος, χθες την ώρα που βρίζαμε {και βάζω και τον εαυτό μου μέσα} τον Γαύρο έχει φανταστεί κανείς πως μπορεί να ένιωσε ο Κατσικογιάννης! Σκεφτείτε απλά τον ευατό σας σε ένα καυτό Καραισκάκι να παίζετε {σαν επαγγελματιες} για τον Γαύρο και όλη η 7 να βρίζει τον ΟΦΗ....
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.46 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.