You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Δευτέρα, 30 Νοε 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 01:48 #96849

• stefanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Σπάνια γράφω αλλά παρακολουθώ καθημερινά το φόρουμ. Το σημερινό ήταν αναπάντεχο και δεν παλεύεται.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με το σνακάκη.
Επισης αν κυριοι θελετε να στηνετε παιχνίδια ( και γω μαζι σας γιατι δεν υπάρχει χρημα) κάντε το με τρόπο. Με αποτελέσματα στυλ Διαγόρα. Δεν μπορείτε να ξεφτιλίζεται την ιστορία και τον κόσμο που ακολουθεί παντού την ομάδα.
Διαβασα στον αθλετικ οτι πηγανε λεει και στο αεροδρομιο και ειπαν δεν πειραζει.
Ρε τι δε πειράζει με δουλεύτε; Νιωσατε οτι δεν πειραζει δλδ σημερα? Να αρπάς 3 γκολ από τον Εθνικό! με κάτω τα χέρια λες και έπαιζες με την Μπαρτσελόνα;
ΟΦΗ είμαστε ρε ! Δεν θα πρέπε να το σηκώνει ο εγωισμός μας αυτό! Ας παίξουν και ας χάσουν. Οχι τετοια αδικαιολόγητα φιάσκο και με γεμάτες τσέπες. Και ξαναλέω αν ηταν θέμα στησίματος ας το έστηναν πιο όμορφα γιατί σήμερα γράφτηκε πλέόν στην ιστορία Εθνικός - ΟΦΗ : 3-0.

Επιειδή κοντέψαμε να διαλύσουμε το καλοκαίρι δε σημαίνει ότι θα είμαστε ανεκτικοί στα πάντα.
Αν δεν ήταν στημένο εννοείται ότι πρέπει να πέσει πρόστιμο, εννοείται!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 01:57 #96850

• ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
Θα πω ότι δεν τίποτα δεν χάθηκε ακόμα είμαστε στην τελευταία στροφή του πρωταθλήματος της Β! Εθνικής μετά από τρεις αγωνιστικές μπαίνομε στην ευθεία αυτού του πρωταθλήματος.

Ότι δεν έχομε το πρώτο λόγο είναι γεγονός αφού με τους αντιπάλους διεκδικητές μας απέχουμε 9 βαθμούς. Την δευτέρα παίζομε ένα καθοριστικό ματς με την Κέρκυρα και το άλλο ματς μέσα στην έδρα του Βόλου, τα πράγματα είναι ΑΒΟΛΑ για εμάς αφού τους κυνηγάμε.

Όσο για το σημερινό μάτς δεν θέλω να το σχολιάσω γιατί ένα ματς ήτανε και πάει, τώρα ότι και να λέμε δεν γυρίζει πίσω.
Προσωπικά έχω αποδεχτή εδώ και καιρό την διαδικασία τον Μπαράζ.

Ο κόσμος είναι δίπλα στην ομάδα ,ας φροντίσουνε και οι ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ για την ποιότητα τους ποδοσφαιριστές να κάνουνε σωστά την δουλειά τους ,ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΣΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ,και ας αποκτήσουνε <καλά τι λέω τώρα!!> και λίγο ποδοσφαιρικό ΘΡΑ-ΣΟΣ.. Γιατί στα κυβικά τους ΟΜΑΔΑ ΣΑΝ ΤΟΝ ΟΦΗ και τον κόσμο του δεν θα ξαναδούνε. Έχετε τρεις αγωνιστικές να μας δείξετε τι ΕΙΣΤΕ γιατί μετά!!!!!!! κύριοι ποδοσφαιριστές –προπονητές , αυτοί που τώρα σας λιβανίζουνε θα θέλουνε να σας κρεμάσουνε .. ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΠΑΡΑΒΑΤΗ ,ΦΡΟΝΤΙΣΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ.

Δεν έχει σημασία πόσο στενή είναι η πύλη
ή πόσο μεγάλο είναι το τίμημα.
Εγώ είμαι ο κυρίαρχος της μοίρας μου
εγώ είμαι ο καπετάνιος της ψυχής μου.

Μπούτζουκας Θεοδ. Τηλεμ.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 02:01 #96851

• boukoumtsa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ΟΜΙΛΙΤΙΣΣΑ έγραψε:
boukoumtsa έγραψε:
Έτσι μπράβο, φέρτε την απόλυτη καταστροφή και πάλι, μη χαλάσει και η παράδοση.
Και μην ξεχάσετε σε μια-δυο βδομάδες να πάτε και στο ακριβώς αντίθετο άκρο, για να μην ξεχνιόμαστε.

boukoumtsa με συγχωρεις αλλα

αυτο καταλαβαινεις απο οσα γραφουμε ποιος μιλησε για απολυτη καταστροφη!!!

μιλαμε για στοιχειωδη πραγματα που αν τα εκαναν δεν θα τρωγανε τρια

Πόπη μου, διάβασε 2 ποστ πάνω από το δικό μου. Επειδή γίνεται ένα ποστ δε σημαίνει ότι απευθύνεται σε όλους. Άλλο να κάνεις εσύ ένα ποστ φυσιολογικής απογοήτευσης κι άλλο να εκφράζει ο άλλος τον απόλυτο μηδενισμό, την απόλυτη καταστροφή.
Αν συγκρίνει κάποιος τι γράφεται μετά από μια νίκη και τι μετά από μια ήττα, είναι να τρελαίνεσαι αν σκεφτείς ότι αφορούν την ίδια ομάδα. Η ομαδάρα μετατρέπεται σε ανίκανη μέσα σε μια μόνο βδομάδα. Λίγο μέτρο δε βλάπτει.

Εγώ επιλέγω να ακούω μόνο τα παιδιά που ήταν στο γήπεδο και γενικά εμπιστεύομαι μόνο τα μάτια μου και, αφού δεν ήμουν εκεί, τα μάτια των συνΟμιλιτών. Δεν μπορώ να κρίνω από ότι ακούω στο ράδιο και να έχω τον άλλον να λέει για "τραγωδία του ΟΦΗ στα 5 πρώτα λεπτά". Για να διαμορφώσω άποψη θα διαβάσω τι έγραψε ο Μπόμπαν, ο Τάλως, ο Ναύαρχος κτλ, δεν μπορώ να αναπαράγω σε ένα φόρουμ ότι δραματικό σκέφτεται ο άλλος πάνω στην περιγραφή. Σύμφωνα με αυτούς: κορυφαίοι παίκτες του ΟΦΗ στην προετοιμασία ήταν ο Λάμεσιτς και ο Μαρίνοβιτς, for fuck shake - Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ είναι 3000 σε κάθε εντός αγώνα και 100 σε κάθε εκτός. Μόνο ότι βλέπουν τα μάτια μας εμπιστεύομαι.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 02:15 #96853

• oFi 4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ο Ο.Φ.Η της Β εθνικης χωρις να κανει οργανωμενη εκδρομη
μαζευει 400 ατομα στην Αθηνα...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΕΛΙΚΑ..

ΥΓ:ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ...Η ΚΕΡΚΥΡΑ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
Αν επαιζες στον ουρανο θα πεθαινα για να σε δω. ΟΦΗ θυρα 4

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 02:18 #96854

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
boukoumtsa έγραψε:

Πόπη μου, διάβασε 2 ποστ πάνω από το δικό μου. Επειδή γίνεται ένα ποστ δε σημαίνει ότι απευθύνεται σε όλους. Άλλο να κάνεις εσύ ένα ποστ φυσιολογικής απογοήτευσης κι άλλο να εκφράζει ο άλλος τον απόλυτο μηδενισμό, την απόλυτη καταστροφή.
Αν συγκρίνει κάποιος τι γράφεται μετά από μια νίκη και τι μετά από μια ήττα, είναι να τρελαίνεσαι αν σκεφτείς ότι αφορούν την ίδια ομάδα. Η ομαδάρα μετατρέπεται σε ανίκανη μέσα σε μια μόνο βδομάδα. Λίγο μέτρο δε βλάπτει.

Εγώ επιλέγω να ακούω μόνο τα παιδιά που ήταν στο γήπεδο και γενικά εμπιστεύομαι μόνο τα μάτια μου και, αφού δεν ήμουν εκεί, τα μάτια των συνΟμιλιτών. Δεν μπορώ να κρίνω από ότι ακούω στο ράδιο και να έχω τον άλλον να λέει για "τραγωδία του ΟΦΗ στα 5 πρώτα λεπτά". Για να διαμορφώσω άποψη θα διαβάσω τι έγραψε ο Μπόμπαν, ο Τάλως, ο Ναύαρχος κτλ, δεν μπορώ να αναπαράγω σε ένα φόρουμ ότι δραματικό σκέφτεται ο άλλος πάνω στην περιγραφή. Σύμφωνα με αυτούς: κορυφαίοι παίκτες του ΟΦΗ στην προετοιμασία ήταν ο Λάμεσιτς και ο Μαρίνοβιτς, for fuck shake - Οι φίλαθλοι του ΟΦΗ είναι 3000 σε κάθε εντός αγώνα και 100 σε κάθε εκτός. Μόνο ότι βλέπουν τα μάτια μας εμπιστεύομαι.

Eμ πέστα ρε Βoukoumtsa, αυτό λέω και εγώ ότι λίγο μέτρο δεν βλάπτει και στην Νίκη και στην ήττα, έλεος πια με το Ασανσέρ την μία στην Κορυφή και την άλλη στον πάτω......

Εγώ δεν είπα ότι παίξαμε η δεν παίξαμε μπάλα γιατί πολύ απλά δεν ήμουν εκεί, ούτε προσπάθησα να υπερασπιστώ την ομάδα και τους παίκτες ούτε είπα να μην γίνετε κριτική απλά είπα να κάνουμε κριτική με μέτρο, σε κάθε περίπτωση τίποτα δεν χάθηκε όπως λέει και ο Τηλέμαχος και θα συμφωνήσω μαζί του ότι πλέων εκ των πραγμάτων πάμε για τα μπαράζ ,υπάρχει βέβαια και μία μικρή πιθανότητα για απευθείας άνοδο....όλοι με Κέρκυρα, εκεί θα κριθούν πολλά.

ΥΓ μαυρίφιδε η περιγραφή η δικιά σου που έστω λες ότι κάναμε τρεις ευκαιρίες σε σχέση με την περιγραφή του Σαρρή που είπε oτι δεν πλησιάσαμε ούτε καν την περιοχή του Εθνικού με αξιώσεις, απέχει μίλια μακριά .....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 02:29 #96855

• geomel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Πριν δύο ώρες επιστρέψαμε αεροπορικώς.Ήταν η πρώτη φορά που είδα τον ΟΦΗ εκτός Κρήτης αλλά δυστυχώς η εμφάνιση ήταν απαράδεκτη.Πικραθήκαμε πολύ.
Παίχτες σαστισμένοι λες και μπήκαν στην τούμπα να παίξουν.Φέτος ο Εθνικός μας έχει ξεφτιλίσει 5-0 συνολικό σκορ.Ο Εθνικός όπως και στον πρώτο γύρο έδειξε μια ομάδα καλογυμνασμένη με καλή λειτουργία σε όλες τις θέσεις.Από τους δικούς μας παίχτες εννοείται δεν ξεχώρισε κανείς.Αυτό που μου έμεινε ήταν η κεφαλιά του Ογκουνσότο η οποία αν γινόταν γκολ ίσως να άλλαζε τη ροή του αγώνα.
Όσον αφορά τη μετάβαση στο γήπεδο όλα πήγαν καλά.Η αστυνομία δεν δημιούργησε κανένα πρόβλημα και μας παραχωρήθηκε η κερκίδα πίσω από το τέρμα.Βέβαια 20 euro για ματς Β΄ εθνικής είναι πολλά.
Αυτά για όλους εκείνους που τρομοκρατούσαν τον κόσμο να μην ανέβει στην Αθήνα γιατί δεν θα μπει στο γήπεδο και διάφορες άλλες βλακείες που έλεγαν με αποκορύφωμα την πληροφορία που είχαν ότι οι Ολυμπιακοί μας ετοίμαζαν ντου στο λιμάνι ή στο γήπεδο.
Ο κόσμος του Εθνικού ελάχιστος για μια ομάδα με τέτοια ιστορία.Μπράβο σε όσους πήγαμε.Τουλάχιστον από τηλεόραση δεν έχω δει ποτέ πίσω από το τέρμα να είχε τόσο κόσμο στο γήπεδο του Εθνικού.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 02:31 #96856

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ταλω φίλε δε σε είδα αλλά ΟΚ... Μετά το 5ο λεπτό ομολογώ δεν είχα επαφή με το περιβάλλον! Ως προς τους διακριθέντες και μη, συμφωνώ σε μερικούς διαφωνώ με άλλους. Εκτός τον όντως περιπατητή Ποποβιτς να βάλουμε στην ίδια παρέα Αγρίτη και Ζορμπά! Ο Πατρικ ουσια μηδεν αλλά τουλάχιστον ίδρωσε.
Οσο για τον Κατσικογιάνη,όπως πήγε το ματς πελαγοδρομούσε όντως ανασταλτικά αλλά εστω έτρεξε,το ψαξε και τα κανε μαντάρα. Τετοια εμενα δε με στενοχωρούν! Να τα κάνουν μαντάρα αρκει να δείξουν διαθεση σε αντιθεση με την 3αδα που προανέφερα που και καλά είναι και οι πολυτέλειες μας έτσι?

Να βγάλω το καπέλο στον Βεζυρίδη. Διαφωνώ κυρίως για Πίτσο. Τον εξέθεσαν τρελά το χαφ-εξτρεμ του (Ποποβιτς) και ο μεσα αριστερα Καλαιτζιτς. Δεν προλαβε να ανασάνει σήμερα ο Πίτσος. Ο Κιάσσος επίσης εκτέθηκε από τις αλληλοκαλύψεις αλλά κι ο ίδιος δεν καλυπτε...

Οσο για τους δημοσιογράφους ποτέ δεν τους έπαιρνα στα σοβαρά. Σήμερα είπαν λέει για 100 άτομα. Αυτό είναι ή δόλος και ασέβεια στον κόσμο που ήρθε ή γκαβομάρα. 300 στην εξέδρα την πίσω και ξέρω πως υπήρχαν και καποιοι διασπαρτοι στις άλλες εξέδρες. Οσο για τεχνική αναλυση κανεις τους δεν είναι πιο καταλληλος να κρίνει τα ματς σε σχέση με τους απλούς φιλάθλους. Ιδιες και λιγότερες είναι οι γνώσεις τους...

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 02:50 #96857

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ξεκινώντας και σε μια προσπάθεια να αλαφρύνω λίγο το κλίμα να σας ανακοινώσω ότι στο επόμενο αγώνα με την έξοδο των φίλων και οπαδών από τις θύρες 4-5 θα μοιράζονται χαρτομάντηλα στο ευτελέστατο ποσό των 0.5 Ευρώ......

Θα γίνουν μερικώς εκπτώσεις αναλόγως τα γκολ που θα δεχθεί η ομάδα....

ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ δωρεάν χαρτομάντηλα με την τεχνική "ΤΟ ΠΕΤΩ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΡΕΙ" ενώ στο 2ο θα έχετε οι πρώτοι 20 το καταπληκτικό προνόμια να το αποκτήσετε μόλις στην τιμή των 0.2 Ευρώ....

Το γιατί τα γράφω όλα τα παραπάνω ευνόητο, αρκεί κάποιος να διαβάσει ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ποστ από τα παραπάνω .... ΚΑΙ ΝΑΙ , σχεδόν όλοι σας καταστροφολογείτε, ΕΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ όλοι βγαίνατε και λέγατε ναι ΓΑΜΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ, πάμε , κάθε ένας από εδώ και εμπρός θα γευτεί την μακριά !@#$ {<?οπή?>} του ομίλου και θα απολαύσει το μεγαλείο.......

Συνεχίζω να πιστεύω ότι ο ΟΦΗ είναι ομαδάρα και πως αν είχαμε ξεκινήσει με τον ΓΚουλή και το παρόν ρόστερ θα είμασταν πρώτοι και με διαφορά....Τώρα πλέον χάθηκανα καθώς φαίνεται οι 2 πρώτες θέσεις και πάω για μπαράζ αλλα ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ { ΜΟΥ } ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΩΡΑΙΑ ΜΠΑΛΑ και αν σήμερα δεν έπαιξε δεν με νοιάζει ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΔΩ ΧΡΟΝΙΑ.......

ΚΑΙ ΝΑΙ, ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ.Η ΟΜΑΔΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΝΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ γιατί ενω όλοι το καλοκαίρι, χαβαλετζίδες και έτσι λέγατε αχ ναι, αυτή είναι η ομάδα μου, τον όμιλο να παίζει στον ναο και ας είναι με την κωλοπετινίτσα, τώρα φαινεται κάπως το γυρνάτε και σκυλιάζετε κιόλλας που έχασε η ομάδα... ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΜΨΥΧΩΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΤΕ ΠΟΙΟΣ????

Προηγούμενη Κυριακή : τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ τσαφ τσουφ {τραίνο}

Σήμερα τσαφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ τσουφ {τραίνο......χαλασμένο}

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 03:22 #96859

• dea 4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
oFi 4 έγραψε:

πρεπει να χασει απο το αεροδρομιο.ας οργανωθουμε ομως λιγο καλυτερα να τα πουμε κ ενα χερακι με τον μαλακα τον καλογιαννη εκτος γηπεδου μην πληρωσουμε κανενα προστιμο.ας παμε λοιπον στο ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ να δουν που ηρθαν.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 03:25 #96860

• tzanis-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δε πειραζει ρε παιδες συνεχιζουμε!Νικη με κερκυρα και βλεπουμε!Μπραβο σε ολους που ηρθαν σημερα και υποστηριξαν την ομαδα!

υγ.παντως αυτο με το συλιγαρδακη και τη δηλωση η μη της τιμωριας του δε χανει τιποτα η παε να ασχοληθει!Αν ειναι λαθος της επαε στο ιντερνετ οκ...αν δεν ειναι ομως???...γιατι οχι!

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 04:50 #96861

• TALOS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Παιδιά ο Χάρης ο Συλιγαρδάκης είναι παιδικός μου φίλος,πολλά χρόνια,από τότε που έπαιζε Παπάγου.Κάναμε μαζί προπονήσεις αν και σε διαφορετικά αθλήματα και μάλιστα ο πατέρας του είναι άρρωστος ΟΦΗΤΖΗΣ-Χανιώτης ταρίφας στην Αθήνα και σήμερα ήταν στο γήπεδο μαζί μας!
Και μια που το άνοιξα να πω οτι αν ο Χάρης δεν έκανε μαλακίες και με άκουγε κάποτε,σήμερα θα έπαιζε Εθνική Ελλάδος.Και παρά την τιμωρία του δεν το έβαλε κάτω και κάνει φανταστικό πρωτάθλημα φέτος.Ίσως το καλύτερο αμυντικό χαφ της Β'Εθνικής και ήδη έχει πρόταση από τον Πανιώνιο.

Λοιπόν,στο θέμα μας.Όλη την εβδομάδα τον έβλεπα στους τιμωρημένους στα διάφορα site και μιλήσαμε Πέμπτη στο τηλέφωνο.ΔΕΝ υπάρχει κανένα θέμα,το γνώριζε και ο ίδιος οτι τον θεωρούσαν τιμωρημένο και γελούσε.Μου είχε πει επί λέξη "Φιλαράκι ο Ζορμπάς θα περάσει άσχημο απόγευμα" και πραγματικά δεν πήρε ανάσα.

Και θα πω και το άλλο.Πέμπτη μετέφερα στο Μαχλά όσα έμαθα από το Χάρη(οι φίλοι φίλοι,ο Ο.Φ.Η. πάνω από όλα)συν οτι θα παίξει.Μου είχε πει οτι δούλευαν όλη την εβδομάδα ΣΤΗΜΕΝΑ.Φάουλ,Κόρνερ κλπ..Πηγαίνεται 2-3 σελίδες πίσω σε αυτό το topic και τα γράφω!"Στημένα και Κιάσσος,εκεί θα χτυπήσουμε".Και δείτε το 1-0!Και δείτε και όλο το παιχνίδι!Συνεχώς από αριστερά(δεξιά στην άμυνά μας) έπαιζαν,γιατί ο Κιάσσος απλά δεν είναι αμυντικός.

Στον πόντο βγήκαν όλα όσα μου είπε.Έχω βάσιμες υποψίες οτι ο Μαχλάς με έγραψε στα αρχίδια του και δε μετέφερε τίποτα στο Γκουλή.Και καλά έκανε κιόλας.Δεν είναι δυνατόν ν'ακούει τον κάθε μαλάκα που νομίζει οτι ξέρει μπάλα.
Ο.Φ.Η. είναι αυτό που με κάνει να χαμογελώ όταν είμαι κουρασμένος..

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 10:54 #96873

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
Απαράδεκτη ενφάνιση ούτε καν προσπαθήσαμε για να αποδείξουμε ότι η μπάλα παίζεται στο γήπεδο, ο δε Ακότο αλλού για αλλόυ με το που έπαιρνε την μπάλα ήθελε να την ξεφορτωθή, τη να πώ δεν θα ήθελα να ξαναζήσω αυτό το παιχνίδι.
..καλύτερα να το ξεχάσουμε όλοι εμείς που βρέθήκαμε κοντά στην ομάδα που αγαπάμε, και γρήγορα να κοιτάξουμε μπροστά μας...
Αλλά, ρε παιδιά (και απευθήνομαι στους παίκτες) ήμαρτον κάνουμε μιά προσπάθεια να ξεφήγουμε από την γαμημένοι Β εθνική μήν στεναχωρήτει τους φιλάθλους που τόσο σας σας στηρίζουν με τέτοιες ενφανίσεις,
και το χειροκρότημα στο τέλος του αγώνα δεν το θέλαμε πιστέψτε μας.

Έχω ξενερώσει γιατί μπείκαμε στα μπαράζ από δικιά μας μαλακία..
αλλά ελπίζω να βάλουμε μυαλό και λέω να βάλουμε γιατί νοιώθο ότι είμαι ομάδα και εγω και έτσι πιστέυω ότι νοιώθουμε όλοι οι Ομιλήτες..

Πάμε γερά για νίκη με την Κέρκυρα...

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 13:55 #96876

• Basilis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Πάνω που λέμε οτι η ομάδα έχει βρεί ενα ρυθμό και οτι ρολάρει πρός το καλύτερο,νάσου και οι..φάπες.Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και η ομάδα την έχει δει..ασανσέρ.Δυο πάνω μια κάτω..Θέλω να ελπίζω οτι δεν θα παρουσιάσουν τα ίδια χάλια με την Κέρκυρα και στα επόμενα δυο εκτός έδρας παιχνίδια.Φυσικά με το θέατρο του παραλόγου που παρουσιάζει ο ΟΦΗ δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα.Οι παίκτες μας είναι ικανοί για το καλύτερο..αλλά δυστυχώς και για το χειρότερο.Γεμίζουμε τον κουβά και μετά του δίνουμε μια κλωτσιά και τον αδειάζουμε.Μ'αρέσει που πήγαν στον Εθνικό με γεμάτες τσέπες.Φαντάσου να ήταν και απλήρωτοι..

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 15:04 #96878

• snakakis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αθώα απορία.Αν η ομάδα βγει αμέσως φέτος στην Α' το 1,5 μύριο πληρώνεται σε 3 δόσεις.Αν πάει για αργότερα η άνοδος αλλάζει το όλο σκηνικό.Από τη στιγμή που το 1,5 μύριο δύσκολα το γλυτώνει η νυν διοίκηση,αυτό το αγωνιστικό ασανσέρ, μήπως έχει εξήγηση και τελικά εκεί προς το τέλος της σαιζόν θα ακουστεί ένα ααααααααααχ από τις κερκίδες για τη χαμένη φετινή ευκαιρία της ανόδου,για μόλις 1-2 πόντους;Εντελώς αθώες σκέψεις.
Δεν ελπίζω τίποτα,
Δε φοβάμαι τίποτα,
είμαι .... Ο.Φ.Η.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 15:31 #96879

• _alexis_4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Σωστα πονηρη σκεψη....ομως υπαρχει και ο αντιλογος....
Αν αναλογιστουμε το οικονομικο ανοιγμα που εχει γινει ωστε να επιτευχθει η ανοδος....δεν νομιζω οτι μας παιρνει να την χασουμε την ευκαιρια για 1-2 ποντους οπως λες......
Τα μυαλα και τα αλεξιπτωτα δουλεουν καλυτερα οταν ειναι ανοιχτα!!!

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 15:40 #96880

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
AN χάσουμε την άνοδο κούφια η ώρα δεν θα έχουμε λεφτά ούτε για τα τσιγγάρα του ΚΟυράκ.......

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 16:33 #96882

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αν η γιαγιά μου είχε καρούλια λέω εγώ! Η έστω τον Καρουλιά!

Και γω εχω φαντασία αλλά οκ,προσπαθώ να τη βάλω να δουλέψει σε άλλους τομείς. Αν ΚΑΙ οι νυν σκέφτονται έτσι, να τη χέσω την άνοδο,την κάθοδο και δε ξέρω τι άλλο.

Τάλω, μιας και εσύ μίλησες για μπάλα, το καλοκαίρι τον ενόχλησαν τον Χάρη από τον ΟΦΗ? Φοβάμαι πως πήγε στα σκουπίδια το χαρτάκι με το όνομα του (μαζί με του Σουλογάνη). Εξαιρετικός αμυντικός χαφ όντως. Νομίζω θα πάει Νεα Σμύρνη το καλοκαίρι. Κρητικός επίσης και ο Ακης ο Στρατάκης. Οσο για τα στημένα, είναι όπλο του Εθνικού από την εποχή Γκουλή (με Πετροφ-Νταμιάνο τότε) ως και σήμερα. Οπως είχα γράψει όταν ήρθε ο Γκουλης,θα ψάξει 1-2 καλους εκτελεστες και θα δουλεψει. Ως σήμερα δεν το χω δει. Αντίθετα ο Σουμπίνιο είναι πολυ καλος εκτελεστής (ο πιο καλός στη Β') και τα στημένα τους δουλεμένα. Απλά πράγματα. Αλλά γενικά φέτο λίγα έχουμε φάει από στημένα? Οσο για το που θα χτυπούσαν είναι προφανές. Και ξαναλεώ κι επιμένω όχι μόνο λόγω Κιάσσου αλλά και λόγω μη καλυψης των μπακ από τα εξτρεμ. Είχα γράψει κι εγώ εδω 2 μερες πριν το ματς να μη δωσουμε φαουλ κ γενικά στημενα κοντά στην περιοχή. Στο πρώτο 8λεπτο (που σταμάτησα να μετράω) είχαν πάρει 6 τα 3 εκ τω οποίων χαζά!

Μου κάνει εντύπωση η απάθεια στην χθεσινή ήττα απο πλευράς απόδοσης,απο πλευράς ανακατέματος της τραπουλας μετα το σοκ του 2-0 αλλά κι απο πλευράς πάθους. Δε ξερω την αιτία. Παρακαλάω να ναι απλά η επαναπαυση από το σερί των 3 νικών...

Τώρα με Κέρκυρα,ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα,για όλους (απο διοικηση,παικτες,προπονητη ως και κόσμο). Δυσκολο να γλυτώσουμε τα μπαράζ αλλά έστω ας πάρουμε κάθε δυνατό πόντο να μπούμε έστω με ένα αξιοπρεπές προβάδισμα εκεί. Δεν είναι ασήμαντο αυτό ας μην το ξεχνάμε!

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 16:37 #96883

• NEROFIDO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ίσως μας βγει και σε καλό αυτή η σφαλιάρα που φάγαμε, οπαδικα μιλάω, για να μην προσγειωθούμε ανώμαλα τις τελευταίες αγωνιστικές ... και βρεθούμε προ εκπλήξεων.

Μακαρι να πανε ολα καλα, οπως ολοι αυτο θελουμε.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 16:47 #96884

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
ΦΙΛΟΙ μου αν βλέπατε την εμφάνιση του ΟΦΗ μας,ήταν για κλάματα δεν μπορώ πάλι να συγχίζομαι θα προβληματιζόσασταν πάρα πολύ ....Δεν ξέρω κάτω στο Ηράκλειο τη μπάλα βλέπεται και αν σας εικανοποιεί η ομάδα μας...
...γιατί ο ΟΦΗ ανήκει στο λαό του μην το ξεχναμε (ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) αλλά, αλλά μπάλα παίζουν οι παίκτες και όχι ο λαός πάλι μην το ξεχνάμε

Υγ. ελπιζω και εγώ όλα να πάνε καλά στο τέλος και να πανυγιρίζουμε με τα πλέι οφ πλέον την άνοδο καλός τον Ιούλιο.....

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 17:16 #96889

• Antwnis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
καρβουνιαρικο τραινο..

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 19:25 #96901

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
αγχωμενη ομαδικη μαλακια:(
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 20:56 #96915

• ετεοκρής
oFi 4 έγραψε:

Μια ερώτηση.
Το WWW.omilitis.gr τι σελίδα είναι; Ποιός έχει την επιμέλεια;
Είναι κάποιο σαιτ των οργανομένων ή κάποιος 'εκμεταλλεύεται' το όνομα
Οχι τιποτ' άλλο αλά γράφει για περίπου 150 φίλους του ΟΦΗ στο ματς του Ελληνικού.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 20:57 #96916

• stiakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Mπορεί να είναι απλά ρητορικό σχήμα, μπορεί και όχι. Σε συνέντευξή του στον σπορφμ την επομένη της συντριβής στο Ελληνικό, ο Κιάσσος δηλώνει επί λέξει: "δεν ξέρω αν θέλουμε να μπούμε από μόνοι μας σε περιπέτειες...". Αν δεν είναι ρητορικό σχήμα, είναι τροφή για σκέψη.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 21:06 #96917

• snakakis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ρητορικό σχήμα;Μακάρι να ήταν.
Δεν ελπίζω τίποτα,
Δε φοβάμαι τίποτα,
είμαι .... Ο.Φ.Η.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 21:17 #96918

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Στο ματς δεν ήμουν, ό,τι καταλαβαίνω από τα διάφορα που άκουσα και διάβασα.

Αυτή η ήττα έχει κάτι ανεξήγητο (αν και στο ποδόσφαιρο υπάρχουν πολλά για κάποιους, για άλλους όλα είναι εξηγήσιμα).
Και για την ακρίβεια η ήττα δεν είναι ανεξήγητη, ούτε παρεξηγήσιμη. Η απόδοση είναι ανεξήγητη!
Ωραία, χάνεις 2-0, φεύγει το ένα ημίχρονο.
Είσαι καλή ομάδα, διεκδικείς άνοδο και προς το παρόν, χάνεις τους 3 βαθμούς. Έχεις τίποτα άλλο να χάσεις? 'Οχι.
Γιατί δεν μπαίνεις στο β' να τα δώσεις όλα?
Να χάσεις τίποτα άλλο δεν έχεις.
Τους φιλάθλους σου που έχουν ανεμαζωχτεί στο γήπεδο, δεν τους ντρέπεσαι?
Ή μήπως δεν πληρώθηκες?

Ξέρω, ότι υπάρχουν χρόνιες παθογένειες στην ομάδα από την παρακμή, που θα βγάζουν μαύρες τρύπες - αγωνιστικές, διοικητικές, κλίματος, εκεί που δεν το περιμένεις.
Αλλά τόσο πολύ?
Θα ήθελα μια εξήγηση, από τα αποδυτήρια.

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 21:47 #96921

• stefanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εγω νομιζω πως αν υπαρχουν τετοιες υπονοιες θα πρεπει να ζητηθουν εξηγησεις για την ανεξηγητη εμφανιση. Μα δοξα το Θεο και συνδεσμους εχουμε και συλλογους μικρομετοχων εχουμε και μετοχες εχουμε...

Εμενα με τσατιζει ασχημα αυτη η χθεσινη ηττα.

Οσο για τον ομιλιτη ελπιζω να μην ειναι ο Σαρρης που τα γραφει γιατι ο ιδιος ειπε και στον Αθλετικ για 150 ατομα.

Το πρωι τα χωσα του Μαρκακη και ελεγε οτι ασχολουμαι με αστεια πραγματα γιατι δεν εχει σημασια αν ηταν 150 η 300.
Εχει ομως σημασια και μεγαλη....

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 21:52 #96922

• frank-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
TALOS έγραψε:
Έχω βάσιμες υποψίες οτι ο Μαχλάς με έγραψε στα αρχίδια του και δε μετέφερε τίποτα στο Γκουλή.Και καλά έκανε κιόλας.Δεν είναι δυνατόν ν'ακούει τον κάθε μαλάκα που νομίζει οτι ξέρει μπάλα.

Έτσι ακριβός φίλε ταλο και δεν εννοώ εσένα προσωπικά γενικά μιλώ.
Δηλαδή ρε μάγκες για να καταλάβω μόνο με στημένο αγώνα μπορούμε να χάσουμε εμείς ;ποιοι νομίζετε πώς είμαστε και δεν δικαιούμαστε να χάσουμε;( δεν λέω πολύ κακό αποτέλεσμα) αλλά και πάλι η ήτα είναι μέσα στο πρόγραμμα.. για εμένα προσωπικά ο λόγος που χάσαμε ξέρετε ποιός είναι ; είναι ότι οι παίχτες μπήκαν μέσα με νοοτροπία τι ομαδαρα που είμαστε αφού αυτό λέγαμε όλοι μας από απλούς φιλάθλους δημοσιογράφους παράγοντες ,και παραμυθιαζόμαστε …ε και αυτό εκμεταλλευτήκαν οι του εθνικού και μπήκαν μέσα δυνατά με τσαμπουκά και μας πήραν τα σώβρακα , και μέχρι να καταλάβουμε τι έγινε το πουλάκι πέταξε…
Φωνάζουμε τόσο καιρό χαμηλοί τόνοι όχι φανφάρες και κλοκλο αλλά από ότι βλέπω τo ίδιο κάνει , τα έλεγε εδώ μέσα το παλικάρι ο μοίρες 4 και τον βγάζατε βαζέλα … ελπίζω τώρα να βάλουμε μυαλό ορισμένοι…

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 22:03 #96923

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zerkalo έγραψε:

Αυτή η ήττα έχει κάτι ανεξήγητο (αν και στο ποδόσφαιρο υπάρχουν πολλά για κάποιους, για άλλους όλα είναι εξηγήσιμα).
Και για την ακρίβεια η ήττα δεν είναι ανεξήγητη, ούτε παρεξηγήσιμη. Η απόδοση είναι ανεξήγητη!
Είσαι καλή ομάδα, διεκδικείς άνοδο και προς το παρόν, χάνεις τους 3 βαθμούς. Έχεις τίποτα άλλο να χάσεις? 'Οχι.
Ή μήπως δεν πληρώθηκες?

Ξέρω, ότι υπάρχουν χρόνιες παθογένειες στην ομάδα από την παρακμή, που θα βγάζουν μαύρες τρύπες - αγωνιστικές, διοικητικές, κλίματος, εκεί που δεν το περιμένεις.
Αλλά τόσο πολύ?

Δεν εννοώ στήσιμο...

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 22:11 #96924

• boss-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Εγω θα πω οτι τους πολυχαιδευουμε τους παιχταραδες μας και δεν μου αρεσει αυτο γιατι τα αποτελεσματα τα ειδαμε.Ξεφτιλα μας εκαναν τα παλικαρια απο τον ΑΟ ΜΑΝΗΣ φαγαμε τριαρα και γλυτωσαμε συντριβη!Για να συνελθουμε λιγο....

Απ:ΕΘΝΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η 01/03/2010 22:58 #96929

• omilitissa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zerkalo έγραψε:

Ή μήπως δεν πληρώθηκες?

Αλλά τόσο πολύ?

Και για την ακρίβεια η ήττα δεν είναι ανεξήγητη, ούτε παρεξηγήσιμη. Η απόδοση είναι ανεξήγητη![/b]
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!
ΠΙΟ ΨΗΛΑ!!!
ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ!!!
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.31 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.