You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Σάββατο, 16 Οκτ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ο.Φ.Η - Κέρκυρα

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 03:02 #97094

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
συν οτι αν δεν εμπαινε κουρακης και οι υπολοιπη διοικηση
ειμασταν λιγο πριν απο τη δελτα εθνικη.αλλα μερικοι μαλλον
ξεχνανε ευκολα:angry:
αααα και ειδικα για γκουλη επειδη εμαθα καποια πραγματα,
δε σηκωνω κουβεντα.ε?
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 03:26 #97097

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Γιαννης έγραψε:

Και ολα αυτα δεν τα εχω ακουσει σε καφενειο...Με 2 παλαιμαχους μιλησα και 1 παλιο προεδρο του ΟΦΗ,που τυχαινει να ειμαι συγγενης.

Φοβερά αξιόπιστες πηγές, αν είναι και στον σύλλογο με τους παλαίμαχους τότε έδεσε το γλυκό, ο πρώην πρόεδρος που λές είναι ο Αρώνης ή ο Καζανάκης άραγε; ά ασε βρήκα ο Βατσινάς ειναι.....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 04:31 #97100

• Γιαννης
Δεν θελω να πω το ονομα αλλα δεν ειναι κανενας απο οσους ειπες.Ειναι ενας απο τους τσατσους που εχουν περασει απο τον ΟΦΗ ο οποιος ομως ηταν και ΟΦΗ.Και δεν ειπα οτι ειναι παλαιμαχος του ΟΦΗ,ειπα οτι ημουν σε παρεα που ηταν και παλαιμαχοι του ΟΦΗ.Οσο για το αν ειναι αξιοπιστη η πηγη η οχι ασε με να το ξερω καλυτερα αυτο.Τοσα χρονια δεν εχει πεσει σε τιποτα εξω.

Οσο για του παιχτες που ειπε ενα παιδι παραπανω,αρκει μονο να πω οτι τον κεντρικο του εθνικου αστερα δεν το πηραμε για 50.000! δηλαδη για 3-4 φορες τα λευτα του......Μπουτ!,ή οσο περιπου εκανε ο μαρινκοβιτς,ή οσα δινουμε πανω κατω στον οργκανιτσα...Εγω ομως δεν ειπα για την ποιοτητα τοσο των παιχτων,οσο για την "προελευση" τους.Και οταν μιλησα για συνβολαια δεν εννοουσα των παιχτων αλλα των μανατζερ

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 04:53 #97101

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Γιάννη για τους δύο παλαίμαχους λέω αν είναι ενεργά μέλη του συλλόγου τσατσοπαλαιμαχων οχι για τον πρώην πρόεδρο.

Όσο για τον πρώην πρόεδρο απαντάς μόνος σου, όλοι αυτοί έχουν λυσσάξει με τον Μαχλά και στάζουν δηλητήριο γιατί δεν τους άφησε να συμμετάσχουν και να συνεχίσουν να κονομάνε από τον ΟΦΗ, με λίγα λόγια φωνάζει ο κλέφτης να φύγει ο Νοικοκύρης.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 05:45 #97102

• matador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ki emena mou pe o pantelis oti tha paisoume.
Εβιβα σε οσους Ομιλοβατουν,8 ημερες τση εβδομαδας...

www.myron4hersonissos.blogspot.com

www.hersonisos.com

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 11:32 #97106

• dargomanolis
Τι σκατά ήθελα και μπήκα πρωινιάτικο και συγχίστηκα?
Πόση μαλακία δέρνει κάποιους ανθρώπους...
Δε σου λέω πράμα, γιατι άμα σου πω θα είναι βαρύ.
Ούτε φτύξιμο δε σου πρέπει.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 11:41 #97107

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zerkalo έγραψε:
Αγαπητοί
Παναγιώτη gate4 , steve 4,

είναι άδικο να τραβάτε εν γένει την όποια κριτική στα όρια της ακρότητας, ώστε να την απορρίψετε με βδελυγμία και ευκολία.
Η κυριότερη κριτική δεν έγινε για τα όποια άτυχα ή κακά αποτελέσματα (αυτά είναι και αναμενόμενα και φυσιολογικά), αλλά έγινε για την απρόσμενη και δυσεξήγητη κακή απόδοση. Κι αυτό στην προσπάθεια να βρούμε κάτι να την ερμηνεύσουμε.
Ούτε την πλάτη στην ομάδα γυρίζουμε- τουναντίον, στεκόμαστε ακλόνητοι στην ελπίδα και την πίστη, στην προσπάθεια, στη θέση μας στο Γεντί.
Η όποια κριτική ή οι προβληματισμοί για τον τρόπο λειτουργίας και τις αδυναμίες της διοίκησης γίνονται καλή τη πίστη. Αλλά τα ανοιχτά ακόμα διοικητικά ζητήματα και το πολύπαθο παρελθόν απαιτούν εγρήγορση (όση και η στήριξη). Μέχρι να ξεκαθαρίσουν όλα.
Φιλικά.

Διευκρινιστικά και μόνο, δεν ταυτίζομαι με τις απόψεις του Γιάννη, για το συγκεκριμένο θέμα.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 14:15 #97110

• omilitissa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Κάθομαι στον υπολογιστή μετά από τρεις ημέρες απουσίας

και βλέπω την απαισιοδοξία μετά την βαριά ήττα με Εθνικό

να μας λυγίζει και να τρωγόμαστε

και ξάφνου από το δίπλα στο σπίτι μου δημοτικό σχολείο ακούω παιδιά

την ώρα του διαλείμματος να φωνάζουν

"Γεντι Κουλε ΟΦΗ ολε ολε"

και μου φτιαξαν τη μέρα..........
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!
ΠΙΟ ΨΗΛΑ!!!
ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ!!!

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 05/03/2010 14:49 #97111

• ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GATE 4
Για ορισμένους που μιλάνε για έλλειψη παιδείας ή για οπαδούς μαριονέτες θα ήθελα να του τονίσω ότι σε ένα ποδοσφαιρικό αγώνα πηγαίνεις για να στηρίξεις την ομάδα σου και όχι να μιλήσεις για το υψηλό ποσοστό ανεργίας (κοινωνικό πρόβλημα) ή να σηκώσεις πανό για θέματα κοινωνικού ενδιαφέροντος. Όπως επίσης δεν γράφεις σε ένα forum ποδοσφαιρικής ομάδας για τα νέα μέτρα που πήρε η κυβέρνηση και ειδικά στο Θέμα με τίτλο ΟΦΗ - Κέρκυρα.Η λοιπόν έχεις μπερδέψει λίγο τις έννοιες στις οποίες αναφέρεσαι ή γράφεις απλά για να γράφεις.

Σε όσους έγραψαν για αυστηρή κριτική ή κριτική εκτός ορίων απλά θα ήθελα να πώ ότι δεν γίνεται μια ομάδα να κερδίζει πάντα και δεν υπάρχει πάντα λόγος για τον οποίο χάνει μια ομάδα. Εμείς πάντα έχουμε την ίδια απόδοση στην δουλείά μας? Όχι. Έτσι και μία ομάδα.

Όσο για τα αναπάντητα ερωτήματα που έχουν κάποιοι τονίζω ότι καλό θα ήταν να τους απασχολήσουν μετά το τέλος της αγωνιστικής περιόδου και όχι τώρα που το πρωτάθλημα βρίσκεται στην πιο σημαντική καμπή του. Όλοι θα κριθούμε απο το αποτέλεσμα.

ΟΦΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 06/03/2010 03:13 #97124

• Alex4Athens
Σωστά τα λέτε μερικοί περί βρισίματος στην Κέρκυρα αλλά μην ξεχνάτε ότι και αυτοί λέγανε το γνωστό σύνθημα περί Κρήτης και ΟΦΗ.. Ας μην ξεχνάμε κάποια πράγματα.

Πάμε για νίκη

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 06/03/2010 13:17 #97133

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GATE 4 έγραψε:
Για ορισμένους που μιλάνε για έλλειψη παιδείας ή για οπαδούς μαριονέτες θα ήθελα να του τονίσω ότι σε ένα ποδοσφαιρικό αγώνα πηγαίνεις για να στηρίξεις την ομάδα σου και όχι να μιλήσεις για το υψηλό ποσοστό ανεργίας (κοινωνικό πρόβλημα) ή να σηκώσεις πανό για θέματα κοινωνικού ενδιαφέροντος. Όπως επίσης δεν γράφεις σε ένα forum ποδοσφαιρικής ομάδας για τα νέα μέτρα που πήρε η κυβέρνηση και ειδικά στο Θέμα με τίτλο ΟΦΗ - Κέρκυρα.Η λοιπόν έχεις μπερδέψει λίγο τις έννοιες στις οποίες αναφέρεσαι ή γράφεις απλά για να γράφεις.

Σε όσους έγραψαν για αυστηρή κριτική ή κριτική εκτός ορίων απλά θα ήθελα να πώ ότι δεν γίνεται μια ομάδα να κερδίζει πάντα και δεν υπάρχει πάντα λόγος για τον οποίο χάνει μια ομάδα. Εμείς πάντα έχουμε την ίδια απόδοση στην δουλείά μας? Όχι. Έτσι και μία ομάδα.

Όσο για τα αναπάντητα ερωτήματα που έχουν κάποιοι τονίζω ότι καλό θα ήταν να τους απασχολήσουν μετά το τέλος της αγωνιστικής περιόδου και όχι τώρα που το πρωτάθλημα βρίσκεται στην πιο σημαντική καμπή του. Όλοι θα κριθούμε απο το αποτέλεσμα.

ΟΦΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ.

Μεθαύριο που δεν θα έχεις λεφτά να μπεις στο γήπεδο έλα να μου σφυρίξεις..... ή που ακόμα χειρότερα θα μπαίνεις στο γήπεδο και θα είναι σαν να μπαίνεις στην εκκλησία γιατί οπαδοί σαν και 'σένα θα έχουν επιτρέψει την κάρτα φιλάθλου και τις κάμερες ....

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 00:38 #97141

• ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GATE 4
Αν δεν έχω λεφτά να μπω στο γήπεδο δεν θα φταίει η εκάστοτε κυβέρνηση αλλά εγώ προσωπικά που δεν έκανα τις όποιες προσπάθειες όταν έπρεπε. Και ευτυχώς τις έχω κάνει για να μπορώ να αγοράζω τουλάχιστον ένα εισητήριο.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις απλά επιβεβαιώνεις αυτά που έγραφα παραπάνω.

Γράφεις απλά για να γράφεις.

Βάλε την υπογραφή σου στο βιντεάκι της Τζούλιας τώρα και άσε εμάς να ασχοληθούμε με τον ΟΦΗ μας.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 14:19 #97144

• dea 4
παντως προβλεπω να φαμε καμπανα μετα τον αυριανο αγωνα.σιγουρα θα μας κυνηγησουν ΟΛΟΙ.και θα ψαχνεται ο μαλακας ο κ....γιαννης να βρει διαφορα..!!!! αν ξερει καποιος που θα μεινει η ομαδα της κερκυρας ας μου πει.αυτα ειχα να πω.αυριο που θα ξαναμπω μακαρι να λεμε μονο καλα πραγματα.forza ομιλαρα οε οε οε..αντε και γαμησου β@τσιν@ μπινε..

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 14:40 #97145

• GAKO-4
dea 4 έγραψε:
παντως προβλεπω να φαμε καμπανα μετα τον αυριανο αγωνα.σιγουρα θα μας κυνηγησουν ΟΛΟΙ.και θα ψαχνεται ο μαλακας ο κ....γιαννης να βρει διαφορα..!!!! αν ξερει καποιος που θα μεινει η ομαδα της κερκυρας ας μου πει.αυτα ειχα να πω.αυριο που θα ξαναμπω μακαρι να λεμε μονο καλα πραγματα.forza ομιλαρα οε οε οε..αντε και γαμησου β@τσιν@ μπινε..

Δεν χρειάζετε να δώσουμε αφορμή στο γήπεδο μέσα για να φάμε καμπάνα.
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι.

Η αυριανή προπόνηση είναι προγραμματισμένη για τις 11:30 στο Ε.Α.Κ.Κέρκυρας.Στη συνέχεια ο προπονητής της ομάδας μας κ.Μ.Τεννές θα ανακοινώσει την αποστολή για τον αγώνα της Δευτέρας, απέναντι στην ομάδα του Ο.Φ.Η. Η ομάδα στις 16:00 θα αναχωρήσει αεροπορικώς με πτήση charter για το Ηράκλειο Κρήτης, όπου και θα καταλύσει σε Ξενοδοχείο της πόλεως.

Πάντα κόσμια για να μην χάσουμε και το δίκιο μας.
Καλό θα ήταν να του θέσουμε κάποιες ερωτήσεις.
Παράδειγμα:
1) Για τα τηλεοπτικά
2) Για τις απίθανες/απίστευτες αποφάσεις των πειθαρχικών οργάνων.
3) Για τον πόλεμο που έχει σχέση με το γήπεδο μας και ότι και καλά δεν είναι κατάλληλο.
4) Και άλλα πολλά.

Αλλά πάντα κόσμια για να μην χάσουμε το δίκιο μας με ακραίες καταστάσεις γιατί μπορεί να μας γυρίσει μπούμερανκ.

ΟΦΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 16:26 #97148

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
OΦΗ δεν μπορω Ομιλε θα τρελαθω
φαινονται οι μερες χρονια μεχρι να σε ξαναδω
κι οταν θα σε δω ΟΦΗ ολα τα ξεχνω
το μυαλο μου ταξιδευει σε να κοσμο μαγικο
ΟΦΗ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΦΗ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
η καρδια σου θα χτυπαει παντα στο γεντικουλε

28 ωρες εμειναν:woohoo:
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 17:00 #97150

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δευτέρα 08/03/2010 14:00 24 °C 30% 7 Μποφόρ N ΑΡΑΙΗ ΣΥΝΝΕΦΙΑ
Δευτέρα 08/03/2010 20:00 17 °C 66% 1 Μποφόρ Δ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΟΣ
Τρίτη 09/03/2010 02:00 14 °C 97% 3 Μποφόρ B ΑΣΘΕΝΗΣ ΒΡΟΧΗ

Όλα καλά

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 17:46 #97152

• FUTRE
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μια χαρα και ο καιρος,και βραδυνο ματσακι,και ντερμπυ,και γεματο γηπεδο
και θα τρελαθουμε ακομη περισοτερο με μια ΝΙΚΗ τις ομιλαρας!
27.5 ωρες ακομη.........
ΠΟΥ ΠΑΜΕ?
ΘΑ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ?
ΠΡΟΣ ΤΙ ΟΛΗ ΤΟΥΤΗ Η ΜΑΧΗ?
ΣΩΠΑ!!!
ΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕ ΡΩΤΟΥΝΕ!

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 18:57 #97156

• ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
Αυτή την στιγμή κερδίζει ο Βόλος η ομάδα του μεγαλύτερου ΛΑΜΟΓΙΟΥ του Ελληνικού ποδοσφαίρου ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΟΒΕΡ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ!!!, αλλά θα μου πείτε αυτοί φταίνε; Η πολιτεία που δεν παίρνει μαχαίρι να τους κόψει τους κώλους όλων των κερδοσκόπων του Ελληνικού ποδοσφαίρου από την σούπα λινγκ μέχρι το τοπικό .. Το πανηγύρι έγινε βέβαια και σήμερα με την αθλιότητα του Εθνικού ,1.12 ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΤΗΣ ΔΙΑΠΝΑΝΤΗΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΤΗΤΗ. Αυτά τα άτομα που είναι στην πλειονότητα τους ανεπάγγελτα , και με όλο τον ποινικό κώδικα επάνω τους, τους θρέφει το ίδιο το σύστημα . Δυστυχώς όμως ΑΥΤΟΙ κάνουνε κουμάντο ΑΚΟΜΑ στο ελληνικό ποδοσφαιράκι.

Τσατίζομε με μερικούς που ΚΡΑΖΕΤΕ το Μ-πεος ,Καλογιάννη , Μητρόπουλους και ΣΙΑ ..Μερικοί θέλετε ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ και εσείς τέτοιους ανθρώπους στον ΟΦΗ <κάποιοι μάλιστα εδώ ξέρουνε για τα καρτοθωματα τους και μας τους προτείνουν ονομαστικά ακόμα και εδώ μέσα> … ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΠΑΛΙ…

ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΜΙΛΗΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ.. ΛΑΘΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ <ΨΑΛΟΜΕ ΚΙ’ΟΛΑΣ , ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ >..

ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ <ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ> ..ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ..
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ <ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ> ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ….

Τα νέα όπως γράφονται από τον Χρήστο Γραμμένο για την Κέρκυρα είναι: Κυριακή, 07/03/2010

Ευχάριστα είναι τα νέα από το «στρατόπεδο» του ΑΟ Κέρκυρα, όσον αφορά τον Λουκά Αποστολίδη. Ο πορτιέρο των «Φαιάκων» χθες ακολούθησε το κανονικό πρόγραμμα, το οποίο έβγαλε χωρίς πρόβλημα, και όλα δείχνουν ότι τη Δευτέρα θα αγωνιστεί στο ντέρμπι τον ΟΦΗ.

Χωρίς ενοχλήσεις γυμνάστηκαν και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές που προέρχονται από –σοβαρό ή μη- τραυματισμό (Φλαβίνιο, Ρεπερνέ, Γκουστάβο, Κολοτούρος, Τσίγκας, Γιαννιτσανάκης και Βενέτης) και άρα όλοι οι παίκτες βρίσκονται στη διάθεση του Μπάμπη Τεννέ.

Η ομάδα θα ολοκληρώσει την προετοιμασία της σήμερα Κυριακή, με πρωινή (11:30) προπόνηση στο Εθνικό Στάδιο. Στη συνέχεια ο Τεννές θα ανακοινώσει την αποστολή,, η οποία στις 16:00 θα αναχωρήσει για το Ηράκλειο, με πτήση τσάρτερ..

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 19:56 #97160

• Μανώλης
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ......

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 20:33 #97161

• giannisf4
Το πιο σημαντικο ματς της χρονιας κατα τη γνωμη μου.Ο θανατος σου η ζωη μου.Πρεπει να το παρουμε γιατι μας φτανει και ο εθνικος...φορτσα ομιλαρα παρανοια στο γεντι κουλε!

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 22:10 #97166

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
<ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ>

Κράτα χαμηλούς τόνους....

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 22:16 #97167

• headbone
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Πρέπει να πάρουμε το ματς. Η Κέρκυρα έχει πιο δύσκολο πρόγραμμα από εμάς. Αν κερδίσουμε αύριο και με σωστές εμφανίσεις στην συνέχεια μπορούμε να πιάσουμε την 2η θέση και να αφήσουμε την Κέρκυρα 3η.

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 22:19 #97168

• Mitsos4
Βασικα κατι ασχετο στο θεμα!! Εβλεπα στιγμιοτυπα στο κρητηtv και εδειχνε τον Σφακιανακη να πανηγυριζει οταν εβαλε το γκολ στη τελη.. Πανηγυριζε και εδειχνε με τα δαχτυλα του 4.. Ο speaker ειπε οτι συμβολιζε κατι για τον συμπολιτη του τελη δηλαδη την Ομιλαρα μας..Συν της αλλης ο Σφακιανακης ελεγε οποιος καταλαβε - καταλαβε.. Τι μπορει να ηθελε να πει ο ποιητης..?? Και παλι συγνωμη για το offtopik αλλα προβληματιστηκα!

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 23:35 #97171

• NEROFIDO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Πάντως αύριο δεν θα φυσάει καθόλου και αυτό θα είναι πολύ καλό χαχαχαχα Όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 23:39 #97172

• antfouk
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Mitsos4 έγραψε:
Βασικα κατι ασχετο στο θεμα!! Εβλεπα στιγμιοτυπα στο κρητηtv και εδειχνε τον Σφακιανακη να πανηγυριζει οταν εβαλε το γκολ στη τελη.. Πανηγυριζε και εδειχνε με τα δαχτυλα του 4.. Ο speaker ειπε οτι συμβολιζε κατι για τον συμπολιτη του τελη δηλαδη την Ομιλαρα μας..Συν της αλλης ο Σφακιανακης ελεγε οποιος καταλαβε - καταλαβε.. Τι μπορει να ηθελε να πει ο ποιητης..?? Και παλι συγνωμη για το offtopik αλλα προβληματιστηκα!

Κι εγώ, βρε φίλε... Τώρα, αν νομίζει ο Σφακιανάκης - τον οποίο ως παίκτη τον πάω με χίλια, αλλά τα περί σημαιών ας τα αφήσουμε καλύτερα - ότι εμείς καιγόμαστε να βλέπουμε τον Εργοτέλη να τρώει γκολ και να μας το αφιερώνουν, λυπάμαι, μα δεν μου κάνει κούκου... Πολλοί από 'δώ μέσα μπορεί βέβαια να χαίρονται να χάνει ο Εργοτέλης και στο σόφτμπολ. Προσωπικά, νομίζω ότι το περιστατικό είναι ενδιαφέρον για άλλο λόγο: δε δείχνει τίποτα άλλο πέρα από το πόσο είχε μικρύνει η ομάδα τα τελευταία χρόνια, ώστε ένας παθιασμένος παίκτης όπως ο Σφακιανάκης να νομίζει ότι ο Εργοτέλης είναι τρομερά σημαντικός για μας, και ότι οι μικρές "νίκες" εναντίον του (όπως ένα ξένο γκολ εις βάρος του) εμάς μας θρέφουν. Δυστυχώς αυτόν τον ΟΦΗ πρόλαβε ο Στέλιος, σ' αυτόν αφιερώνει. Ευγενείς προθέσεις, έχουμε και το ζητηματάκι της ματαιωμένης μετακίνησής του πρόσφατο, αλλά εγώ θα θυμάμαι τον Σφακιανάκη του 4-1, όχι το σημερινό συμβάν.
Σόρι για το οφ-τόπικ, admin, αλλά πού να τρέχεις με τις γόβες να ανοίγεις άλλο topic... Θα το σώσω αν ρωτήσω χμμ... χμμ... αν τελικά η Κέρκυρα έρθει με τους δύο Βραζιλιάνους (Φλαβίνιο; Γκουστάβο; ) που έλεγε το παιδί από εκεί πως είναι η μισή ομάδα;

ΥΓ Είπα να αφήσω μια επιφύλαξη, μην αδικήσω κανέναν: Μπορεί να αφιέρωσε απλώς στην 4, χωρίς να συνδέεται με τον Εργοτέλη. Μπορεί να είχε κι ένα μήνυμα του στιλ "εγώ την 4 πάω, με τη διοίκηση είναι που δεν τα βρήκαμε". Άλλες ερμηνείες δεκτές...

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 07/03/2010 23:40 #97173

• dea 4
ε ρε το στελλαρα τι εκανε σημερα.σφακιανακη εισαι οφακι τρελο.οσοι ειδαν τον πανηγυρισμο του στο γκολακι που εβαλε στο τελη θα καταλαβουν τι εννοω.ΨΥΧΑΡΑ

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 08/03/2010 00:23 #97175

• totoni
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Χαρηκα πολυ και το γκολ και το 4. Σε τουτη τη πολη που ασπρομαυρη ειναι ολη.....

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 08/03/2010 01:22 #97177

• arhisalahar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Το 4 το έκανε ο Σφακιανάκης για να μας υπενθυμίσει ότι του χρωστάμε 400000

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 08/03/2010 01:53 #97178

• ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
Επικοινωνιακά κόλπα σαν του Σφακιανάκη έχω δει πολύ καλύτερα σε ΡΙΑΪΛΙΤΗ σώου : αν μερικοί το ποδόσφαιρο το βλέπετε σαν ΡΙΑΪΛΙΤΗ αλλάζει
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ; ΣΑΝ ΑΥΤΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΟΜΙΛΟΥΝ Η ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥΣ < ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ > ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ…

<Σας απαντώ αν θέλετε ώμος να τα όπως θέλετε να τα ακούσετε μερικοί δεν λέω για την ποδοσφαιρική του αξία μεγάλος παίχτης…>> μια φορά και έναν καιρό έπαιζε σε ένα ματς και ο ΟΦΗ κέρδισε το διηπειρωτικό κύπελλο νικώντας τον Παναθηναϊκό
4-1…!!!>

Όχι ρε μάγκες δεν χαίρομε όταν αδικούνται ομάδες γιατί αδικώντας μια ομάδα αδικείς ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ, που όλοι λέμε ότι αγαπάμε ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ούτε για τον Εργοτέλη σήμερα αλλά ούτε την περασμένη αγωνιστική χαίρομαι που τον έσφαξαν με το μπαμπάκι και σήμερα για την αποβολή του προπονητή του,, που τον έχουνε στοχοποιήσει ΜΕΡΙΚΟΙ και δεν ξέρω γιατί;
η αποβολή του Καραγεωργίου είναι Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΦΕΤΟΣ..

Να τον παίξω στο γήπεδο και να τον ξεσκίσω στα γκολ, είναι άλλο και να χαίρομε γιατί τον ΠΗΔΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΙΟ οι διαιτητές και κάποιοι παράγοντες με συχωρείται εγώ δεν θα ΠΑΡΩ…..

Απ:Ο.Φ.Η - Κέρκυρα 08/03/2010 02:16 #97180

• ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ
Η αποστολή για το ματς με τον ΟΦΗ

Με πρωινή προπόνηση στο Εθνικό Στάδιο ολοκλήρωσε σήμερα Κυριακή η ομάδα του ΑΟ Κέρκυρα την προετοιμασία της ενόψει του εκτός έδρας παιχνιδιού με αντίπαλο τον ΟΦΗ, που θα διεξαχθεί αύριο Δευτέρα (ώρα έναρξης 19:00, μετάδοση από το Conn-X TV).

Ο Μπάμπης Τεννές συμπεριέλαβε στην αποστολή 19 ποδοσφαιριστές. Έμειναν έξω οι Μακρυδημήτρης, Σιαράβας και Βιτουλαδίτης.
Στην αποστολή επανήλθε ο Γιαννιτσανάκης, που ξεπέρασε τον τραυματισμό του, καθώς και όλοι οι παίκτες που είχαν χτυπήσει στον προηγούμενο αγώνα.

Η κερκυραϊκή αποστολή απαρτίζεται από τους εξής
παίκτες:

Λουκάς Αποστολίδης
Μιχάλης Ψωμιάδης
Νίκος Μπουτζίκος
Τάσος Βενέτης
Γιάννης Κολοτούρος
Φλάβιο Ζοζέ Ντε Καρβάλιο Φλαβίνιο
Γιώργος Παρασκευαϊδης
Φαμπρίς Ρεπερνέ
Δημήτρης Κοντοδήμος
Νακαράτο Βερονέζι Γκουστάβο