You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Δευτέρα, 30 Νοε 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 04:26 #98088

• captain
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ξεκινησα κι εγώ σήμερα το μεσημέρι γεμάτος χαρά και δίψα να πάω να φωνάξω για τον ΟΦΗ μου...αυτό που είδα απ'έξω απ'το γήπεδο ήταν 200 άρρωστους για την ομάδα να ψάχνουν έναν τρόπο να μπουν να φωνάξουν για την καύλα τους...είδα τους οπαδούς της ηλιούπολης να είναι ΚΥΡΙΟΙ απέναντι σε μας διαψεύδοντας μας κατηγορηματικά,τουλάχιστον εμένα προσωπικά...

στο γήπεδο δεν μπήκα τελικά...και απο αυτά που γράφουν όσοι μπήκαν,ευτυχώς...για το γαμημένο το κράτος τι να πει κανείς...για την γαμημένη την ελληνική αστυνομία τι να πει κανείς...για τους γαμημένους τους μαλάκες που παίζουν με την ασπίδα στο στήθος τι να πει κανείς...και σαν να μη φτάνουν όλα αυτά.μια γαμημένη ανύπαρκτη διοίκηση...μια διοίκηση που αδιαφορεί ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ...μόνο ο Νικόλας ο Μαχλάς ήταν εκεί και προσπαθούσε...ο Κουράκης ήρθε,χειροκροτήθηκε από τον κόσμο έξω απ'το γήπεδο και μας έγραψε στις καρααρχιδάρες του...

λοιπόν,επειδή τα πράγματα βρωμάνε επικίνδυνα εγώ λέω να επικεντρωθούμε στο ξεβρώμισμα της ομάδας,να τελειώνουν οι ιστορίες με τους βατσινάδες και μετά να δούμε τι θα γίνει με αυτήν την υποτιθέμενη διοίκηση που κρύβεται πίσω απ'τα παιδιαρίσματα του Φανούρη...πολλά περίεργα συμβαίνουν...εγώ θυμάμαι τις δηλώσεις του Νίκι για εξωγενείς παράγοντες,την απομάκρυνσή του και τις υποσχέσεις του Κουράκη για θέση στον ΟΦΗ...που είναι ο Νίκι;;;έφυγε απλήρωτος όπως και ο Σηφάκης...

ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ο κόσμος του ΟΦΗ δεν κοιμάται...όποιος παίζει παιχνίδια στις πλάτες του θα φάει μεγάλη πούτσα και δεν θα μπορεί να κρυφτεί πίσω από κανένα 70%!!! νισάφι πια!!!
C:\\\\\\\\Documents and Settings\\\\\\\\Nikos\\\\\\\\My Documents\\\\\\\\Οι εικόνες μου\\\\\\\\ΑΘΛΗΤΙΚΑ\\\\\\\\ΟΦΗ\\\\\\\\ofi-xylouris
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 04:56 #98089

• Οίστρος
Εγώ ξέρω ότι για πρόεδρο έχουμε ένα γκαγκαν πολιτικό που τις δημόσιες σχέσεις τις έχει κάνει επιστήμη.Για τον εαυτούλη του βέβαια.Δεξί χέρι έχει ένα τσάτσο του κερατά που με 100 ψήφους,συγγενών και κολλητών,θα ξαναγίνει πρόεδρος του ερασιτέχνη με όλο του το συγγενολόι για μέλη της διοίκησης.Όσο για τους υπόλοιπους του Δσ της ΠΑΕ μάλλον για διακόσμηση είναι.Το Μαχλάκι, μέχρι εκεί μπορεί ή μήπως άλλη είναι η έγνοια του (στοίχημα);Από την άλλη αυτά τα ξεγάνωτα οβερ το τελευταίο καιρό πολύ με μπαρουτιάζουν.Πολύ θα θελα να ξερα τι λένε τα φάκελα της ουεφας.Θυμάμαι ακόμη την καδονόμπροκα που πέταξε ο Νίκις μόλις τον διώξανε.Ακριβώς το ίδιο πράμα ξεστόμισε ο Γκουλής αλλά με άλλα λόγια.Και για κερασάκι.ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ Ο ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΤΣΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕ?ΒΡΩΜΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΩΣ ΒΡΩΜΟΥΣΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.Όπως λέει και ένα παιδί αλλού το θέμα είναι εξωαγωνιστικό και δεν φταίνε οι μπεοκαλογιάννηδες συμπληρώνω εγώ.Καλό ξημέρωμα.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 06:23 #98090

• PARANOIA-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
νωντα????ΚΑΡΟΤΟ!!!!

[size=5]αν δεν εισαι ΟΦΗ αντε και γαμησου!!!![/size]

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 10:13 #98091

• thetrooper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
"Μην την αφήσεις εδώ δεν θα την βρεις όταν γυρίσεις"
ήταν τα λόγια αστυνομικού των ΜΑΤ όταν έφτασα και προσπάθησα να βρω
κάπου να παρκάρω τη βεσπα μου..
"Γιατί?" του λέω?
"Με τον ΟΦΗ δεν είσαι?"(το κατάλαβε μιας και εχω ασπρόμαυρο καρώ όλο το μπαρμπρίζ
όσοι την θυμάστε που είχα έρθει κάτω)
Την ίδια στιγμή πέφτει και σκάει ένα δακρυγόνο δίπλα μου...

Μα που ήρθα λέω απο μέσα μου..Φύγαμε(ήμουνα με την γυναίκα να δεί και καλα το πρώτο της παιχνίδι εκτός έδρας)...το λέω με βαριά καρδιά..Γύρισα πλάτη για πρώτη μου φορά στην ομάδα και στα παιδιά που ήρθαν.Ζητάω συγνώμη.
Όλη αυτή τη χαρά που κατέβηκα να δωτην ομάδα και φίλους εφυγε σε ένα λεπτό.
Είναι κρίμα να θέλεις σαν άνθρωπος να πας κάπου και να έχεις τέτοια αντιμετώπιση.

Συνεχίζουμε.
ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΩ ΟΦΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΑΩ
OFI FOREVER TILL I DIE.
SΑLΑΜΙΝΑ CITY
(Τώρα και στην Αλάσκα)

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 11:30 #98092

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
Ημουνα εκεί και δεν είμουνα εκεί μιά ανάσα για να μπώ μέσα να δω την αρώστεια μου και δεν την είδα ποτέ και καλήτερα γιατί ντράπηκα για την βαριά ήτα που τελικά δεν είδα...

Ντροπή ρε παιδιά (πρός τους ΜΠΑΤΣΟΥΣ) υπήρχαν και μεγάλη άνθρώποι φάγαμε και δακρυγόνο μόνο που δεν μας έδειραν και από πάνω..., όλη χωρίς διακριτικά είμασταν μόνο με την καύλα για να δούμε την ΟΦΑΡΑ μας...

...Και τα παλικάρια μας οι παικτούρες μας το ευχαρηστό τους είταν να χάσουμε απαξιωτικά.. 3-0 από την Ηλιούπολη τι να πώ να μην ανέβουμε ποτέ έτσι...

Δεν αξίζουμε τους σιχάθηκα .... ΞΕΝΕΡΩΣΑ....

Ας μπούνε ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ να διαβάσουν τι γράφετε μέσα εδώ ... πόσο κόσμο έκαναν δυστυχισμένο ...

ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που άφησαν το σπίτι τους και ήρθαν έστω και απέξω μόνο για αυτά τα παιδιά γουστάρω που είμαι ΟΦΗ γιατί οι ΠΑΙΚΤΟΥΡΕΣ μας δεν είναι ΟΦΗ......

ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΗ...

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 11:32 #98093

• CORUM4
Παρακολουθώντας τον ΟΦΗ επί 20 χρόνια, για ένα μόνο πράγμα είμαι σίγουρος, μ' αυτή την ομάδα δε βαριέσαι ποτέ. Από χθες, μετά το παιχνίδι (άντεξα να ακούσω μέχρι το 2ο γκολ), μετά από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, και μετά από επικοινωνία που είχα με φίλους μου που βρέθηκαν στο χθεσινό φιάσκο, νιώθω έντονα ότι βρισκόμαστε ημερολογιακά ένα χρόνο (τουλάχιστον) πίσω. Νιώθω ότι οι μέρες της ευτυχίας τελειώσανε. Νιώθω σαν το πρεζάκι που πέρασε η επίδραση της πρέζας και αρχίσανε οι πόνοι και οι κρυάδες του στερητικού συνδρόμου. Νιώθω πιο προδωμένος κι από όσο ένιωθα με τον Βατσινά. Αυτό που είπε ο Τάλως χθες μου το είπαν και φίλοι μου, για την αδιαφορία του Κουράκη στα τεκταινόμενα εντός και εκτός του γηπέδου. Τον Φανούρη τον είχαμε στη μπούκα από νωρίς, κανένας δεν τον πίστεψε (ή σχεδόν κανένας, μια και δεν έχουμε πάθει ακόμα αλτσχάιμερ και θυμόμαστε ακόμα πράγματα...) αλλά αυτοί εδώ υποτίθεται ότι ξεκίνησαν την "Νέα Εποχή" (σκατά στα μούτρα τους). Και φτάνουμε να βλέπουμε ξανά την Ομάδα μας έρμαιο του κάθε παραγοντίσκου, του κάθε εντεταλμένου διαιτητή, του κάθε λαμογιού, υπαλλήλου της ΕΠΑΕ, να διασύρεται σε γήπεδα - νταμάρια, με την διοίκηση ανύπαρκτη σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς!!! Και ρωτάω: ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ;;;; ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΕΛΙΚΑ;;;; Θα μου πουν κάποιοι ότι η ομάδα είναι πλέον δική μας. ΠΑΠΑΡΙΑ!!! Έχω κουραστεί να κυνηγάω μάγισσες. ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ;;;;

Υ.Γ. Η όποια πίκρα και απογοήτευση με διακατέχει, δεν εστιάζεται στο γεγονός της χθεσινής ήττας. Οι ήττες είναι μέσα στο παιχνίδι και δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι παρακολουθώ Μπαρτσελόνα, ΟΦΗ είμαι!!! Αυτό που μου γαμάει την ψυχολογία και Δευτέρα πρωί, αντί να καταχωρώ τιμολόγια γράφω παπαριές, είναι η βρώμα που απορρέει μετά από κάθε (σχεδόν) ήττα μας, Ο τρόπος που αυτές έρχονται και η ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΑΠΡΑΞΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ!!!!

Υ.Γ.2 Μετά τη χρονιά με το μπαράζ στη Ρόδο, ξαναπάτησα στο γήπεδο το 2006, τη χρονιά που παίξαμε "τελικό" με Λεβαδειακό γιατί ένοιωθα ότι κάτι πήγαινε να αλλάξει (ήμουνα κι εγώ μαλάκας...). Έκτοτε δεν ξαναέχασα ματς στο Ηράκλειο. Τρέμω ότι θα με φτάσουνε πάλι σ΄αυτό το σημείο...

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 13:29 #98095

• Antwnis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
παλι καλα που ο βεζυριδης....Μονο αυτος...Ολοι αλλοι αυνανιζονται..

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 13:30 #98097

• Geo-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
πολυ καταστροφολογια παντως ρε παιδια,λιγο ψυχραιμια...
Η μυρωδιά του καπνογόνου καλύτερη απ\'το άρωμα σου..Ο ρυθμός του τύμπανου πιο γρήγορος απ\'την καρδιά σου!Μια ζωή ελεύθερος παρά φυλακισμένος.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΡΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ!!!

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 13:54 #98098

• ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GATE 4
Συμφωνώ με τον φίλο Geo 4. Χρειάζεται ψυχραιμία.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 15:26 #98101

• FE4R poros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
και???? τι θα καταφερουμε.....???? αντε το πολυ πολυ να βαλουν 3 γκολ το σαββατο....
και??? μετα τι????? ξαφνηκα σε 7 μερες εστρωσε η ομαδα?????
και λογικα να το παρεις δεν στεκει......
απο τη στιγμη π πλιρωνονται ειναι ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΙ να παιζουν καλα....
Εμεις τα καπνογονα.. τα τυμπανα... τα χαρτακια.. τα κανουμε ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ......ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΕΜΙΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ Π ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΑ @@ 300 ΑΤΟΜΑ Π ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΗΤΑΝ ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ......
ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΣΕ Β ΕΘΝΙΚΗ 8Α ΔΕΙΤΕ 300 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΙΧΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ........

ραντεβου στο γεντι κουλε....θα περασω απο κρητες να δω τι διαολο θα κανουμε σαν 4 ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ.....

ΓΙΑΤΙ????????????????????? (οποιος καταλαβε ... καταλαβε....)

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 15:32 #98102

• GTSnakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ????Οποιος ηταν εκει μεσα και εγω....ΒΡΑΑΑΖΕΙΙΙ!Και βράζει για τα χαλια μας τα ΜΑΥΡΑ!!!ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ!!!!!(Μην γραψει κανεις τιποτα για τα caps ΦΩΝΑΑΑΑΖΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!)
Είσαι αρρώστια που δεν γίνεται καλά....!'Οπα...

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 15:36 #98103

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
μαζί σου είμαι φίλε ομιλήτη δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι και καλά δεν τρέχει τίποτα...να τους στιρίξουμε και ψυχαραιμία και παπαριές..

Ας ερχόντουσαν όλοι αυτοί που τα λένε αυτά έξω από την Ηλιούπολη την ώρα που τρώγαμε τα δακρυγώνα στην μάπα....για πιόν ρε πόυστη μου για ποιόν...αλλά όχι και ψυχραιμια τα μουνιά....πάει πολλή .....

Πρέπει να καταλάβουν οι παίκτες προπονητές παράγωντες και λοιποί ότι ο ΟΦΗ είναι το νησί μας το ίδιο μη τους παιτάξουμε στην θάλασσα..

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 15:52 #98105

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Δεν ξέρω τι έγινε στην Ηλιούπολη γιατι δεν πήγα αλλά από ότι καταλαβαίνω για μια ακόμα φορά ο νόμος περί μετακίνησης οπαδών ίσχυσε πάλι για εμάς μόνο, έτσι και αλλιώς αυτός ο νόμος ξανά ενεργοποιήθηκε για εμάς και τους παοκτζίδες μόνο, για όλους τους άλλους δεν ισχύει, μπράβο σε όλα τα παιδιά που πήγαν.

Για την ομάδα τώρα, εγώ δεν συμφωνώ στο θέμα Γκουλή μιας και αυτήν την στιγμή πιστεύω με την στήριξη την δικιά μας θα μπορέσει να βάλει κάποια τάξη στην ομάδα, αν τον ξεβρακώσουμε και εμείς τότε δεν θα μπορέσει να επιβληθεί και θα χάσει το παιχνίδι τελείως.

Όσο για τους παίκτες ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΡΈΞΙΜΟ και λίγη τρομοκρατία για να καταλάβουν ότι πρέπει να σέβονται τον κόσμο( και την φανέλα του ΟΦΗ) όπως τους σεβόταν και αυτός μέχρι και σήμερα......

Για την διοίκηση Κουράκη, μήπως θα πρέπει να ζητήσουμε κάποια συνάντηση για να μας δώσουν κάποιες εξηγήσεις για διάφορα θέματα και φήμες που ακούγονται, για να ξέρουμε δηλαδή στις επόμενες δημοτικές εκλογές τι να ψηφίσουμε.........

Για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος πιστεύω ότι ακόμα τίποτα δεν έχει χαθεί μιας και εμείς έχουμε σχετικά το ευκολότερο πρόγραμμα και από τους πάνω μας και από τους κάτω μας άρα τουλάχιστον τον πρώτο λόγο για τα μπαράζ και την άνοδο μέσο αυτόν τον έχουμε εμείς, αλλά πρέπει να "αντιδράσουμε" σαν φίλαθλοι-οπαδοί τώρα που είναι ακόμα σχετικά νωρίς.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 15:59 #98106

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
συνφωνό μαζί σου σε όλα συντονιστή...

...για να ξέρουμε και εμείς σε άλλο εκτός έδρας να πάμε η θα φάμε πόρτα και δακρυγώνα στην μούρη...

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 16:37 #98109

• ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GATE 4
Φίλε Μανώλη ήμουν και εγώ στην Ηλιούπολη και έφαγα και εγώ δακρυγόνα δυστυχώς. Θεωρώ πολύ σωστή κίνηση την υποδοχή του αεροδρομίου χθες.

Όλοι είμαστε πικραμένοι και στεναχωρημένοι. Πόσο μάλλον εμείς οι ομιλήτες της Αθήνας που περιμένουμε πως και πως ορισμένα παιχνίδια για να δούμε απο κοντά τον ΟΦΗ μας και όχο μόνο δεν τον βλέπουμε όπως χθες αλλά και που τον βλέπουμε, εισπράτει τριάρες από τους πουθενάδες (Εθνικός).

Όμως θεωρώ ότι ο μόνος τρόπος για να ανέβει η ομάδα είναι να υπάρχει ηρεμία και στήριξη. Έστω και αν εχει εξαντληθεί η υπομονή στους περισσότερους από εμάς.

Άλλωστε αδερφια όλοι κρινόμαστε απο το αποτέλεσμα. Το καλοκαίρι λοιπόν όπου θα τελειώσει η αγωνιστική περίοδος δεν είναι μακριά.

Υπομονή και επαγρύπνιση λοιπόν..

ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ.
ΟΦΗ ΜΙΑ ΖΩΗ.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 16:47 #98110

• MANOLIS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • ΟΦΗ
Εδώ κολάει αυτό:

ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΝΟΥΝΕ

ΜΟΝΑΧΑ ΟΣΟΙ ΠΕΝΘΟΥΝΕ

ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΓΑΠΟΥΝ

ΤΟΝ Ο.Φ.Η. ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΝΕ

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 16:47 #98111

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Χρειάζεται ψυχραιμία λένε βλέπω οι πιο πολλοί. Προσωπικά πάντα ήμουν υπερ των χαμηλών τόνων και των αποφάσεων βασισμένων σε ποδοσφαιρική λογική και υγιή νοοτροπία. Χτες κατέληξα ότι αυτά τα δύο δεν υπάρχουν στην ομάδα.

Ποσοσφαιρική λογική που να αιτιολογεί ένα κακό σερί υπάρχει. Λέγεται ντεφορμάρισμα. Που να αιτιολογεί μια σαιζόν αδυναμία εκτός επίσης υπάρχει. Να αιτιολογεί όμως εντός 3αρες και κόλπα κι εκτός φανέλες που δε θέλουν καν πλύσιμο δεν ξέρω να υπάρχει. Και το σενάριο της αδυναμίας στα εκτός δε στέκει μιας και έχουν προηγηθεί διπλά ολκής (Δράμα, Σέρρες, Κατερίνη και ένα επεισοδιακό στον Εθνικό Αστέρα). Από χθές προσπαθώ να ξεχάσω όσα είδα,άκουσα και...δεν είδα στην Ηλιούπολη αλλά δε γίνεται. Ακούω σενάρια πολλά. Κι επειδή είχα την τιμή να χάσω το χρόνο μου στα τελευταία εκτός της ομάδας αλλά και 2 εντός μεσα στο 2010 (συν ένα τηλεοπτικό),έχω απορίες πολλές. Μου χει καρφωθεί και μια ιδέα. Δεν έχω αποδείξεις... Αλλά στο μόνο εκτός που πήραμε κάτι (κι ας παίξαμε μετριότατα) ήταν με τον Παναιτωλικο (μια καθαρή ομάδα όπως έχω ξαναγράψει). Η τραγική σύμπτωση είναι ότι κάναμε 3 ήττες σερί εκτός με κάτω τα χέρια με Αγροτικό, Εθνικό και Ηλιούπολη, ομάδες που (στοιχηματικα, διοικητικά κλπ) δεν αποπνέουν και τεράστια υγεία. Έτυχε? Μπορεί. Αλλά έτσι επειδή μου χει καρφωθεί,το αναφέρω.

Οπως λένε κι άλλοι εδώ είμαι συμβιβασμένος με το γεγονός ότι η μπάλα έχει 3 αποτελέσματα. Παντα θέλω τη νίκη αλλά ξέρω να αναγνωρίζω και ήττες. ΤΕΤΟΙΕΣ ΗΤΤΕΣ δε μπορώ ούτε να τις δεχτώ, ούτε να τις εξηγήσω.

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα για τα παρασκηνιακά. Δεν έχω ιδέα για το τι γίνεται όσο εμείς τρέχουμε από γήπεδο σε γήπεδο και καταπίνουμε άλλοτε χιλιόμετρα, άλλοτε δακρυγόνα και άλλοτε τη γλώσσα μας και την αξιοπρέπεια μας (εντός κι εκτός γηπέδου). Αλλά ο μεγαλειότατος κύριος Κουράκης μετά των αυλικών του (μουσάτων,καραφλών κλπ) χτες ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ! Σε αντίθεση με το Μαχλά (ο οποίος ακόμα και βλακείες να πει κανεις ότι κάνει, τουλάχιστον ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ).

Δεν έχω πνοή να ξαναμπώ στις σκέψεις που είχα εδώ και 7-8 χρόνια. Και νομίζω ότι αυτή τη φορά μπούχτισα απο ψυχραιμίες, υπομονές και άλλα τέτοια. Μετά τη Ρόδο νόμιζα ότι είχαμε κάνει το χρέος μας. Σύντομα μετάνιωσα για το τότε άγχος μου. Στο ματς με το Λεβαδειακό πήγα μόνο και μόνο για να φανεί η δυναμική αυτής της ομάδας ενάντια σε όλους κι όλα τότε και για να μαι μέσα σε μια ιστορική στιγμή. Δε μετάνιωσα αλλά έκτοτε έκοψα το γήπεδο.

Φέτο είπαμε για νέα αρχή! Με ίδια σκηνικά όμως? Δε φέρνω την καταστροφή, απλά αναφέρω τις σκέψεις που έχω. Και απλά να αναφέρω ότι αν αποδειχθούν κάποιοι ότι κορόιδευαν ή έπαιξαν με τον κόπο και το σαράκι των Ομιλιτών αυτοι θα βιώσουν απείρως μεγαλύτερη οργή από σκιές του παρελθόντος. Είτε λέγεται διοικητικό είτε στοιχηματικό είτε δε ξέρω τι άλλο. Ο αγώνας έγινε για να φτιάξουμε μια ομάδα καθαρή και ανάλογη της δυναμικής της και του τόπου που εκπροσωπεί. Κάθε άλλη δραστηριότητα είναι καθαρό πούλημα των Ομιλιτών!

Υ.Γ το να κερδίσουν τον Πιερικό δε λέει κάτι. Στα επόμενα εκτός να τους δω...

Υ.Γ Τα όσα είπε (ή δεν είπε) χτες ο Γκουλής μοιάζουν με τον τρόπο που έφυγε από τον Εθνικό (για όσους ξέρουν). Και φέρνουν λίγο σε όσα είπε και ο Νίκκυ... Και που κάπως σα να κολλάνε με τη σιωπή του Μύρου. Και λίγο έτσι σα να σχετίζονται με τον πανικό του Μαχλά....

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 16:57 #98113

• snakakis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Κοίτα να δεις που νόμιζα ότι μόνο εγώ σκεφτόμουν έτσι.Αλλά,πίσω έχει η αχλάδα την ουρά λαμόγια.Μαθημένοι στα δύσκολα και στη κόντρα είμαστε μια πάρτη.Και ας έχουμε άσπρα μαλλιά κουφάλες.
Υ.Γ. Νώντα,έπρεπε να σε είχαμε γαμήσει στο στούντιο του Creta τότε.Λάθος μας.
Δεν ελπίζω τίποτα,
Δε φοβάμαι τίποτα,
είμαι .... Ο.Φ.Η.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 17:05 #98114

• omilitissa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ΕΠΡΕΠΕ !!!!!

Και να τον εχει λεει πλαι πλαι ο Κουρακης στην Ηλιουπολη να βριζει το Λαχανιο

που δινει τη ψυχη του για τον ΟΦΗ

ΑΕΙ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΣΑΣ ΣΙΧΑΘΗΚΑ
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!
ΠΙΟ ΨΗΛΑ!!!
ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ!!!

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 17:11 #98117

• frank-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι είμαστε και εμείς ρε μάγκες η άσπρο η μαύρο δηλαδή κάνουμε μια νίκη και νομίζουμε ότι είμαστε ομαδαρα κάνουμε μια ήτα και φέρνετε αμέσως την καταστροφή …
Όσοι ασχολούνται έστω και λίγο θα ξέρουν τι ζημιάρα ομάδα είναι η Ηλιούπολη ας κάνουν τον κόπο να δουν κάποιοι τα αποτελέσματα που έχει φέρει τα τελευταία χρόνια με ομάδες που διεκδικούν την άνοδο και μετά τα ξαναλέμε ..
έλεος δηλαδή που είναι η χειρότερη ήτα που έχουμε κάνει στην ιστορία …πλακά μου κάνετε ; της 7αρες της ξεχάσανε κάποιοι… αμέσως να φέρουμε την καταστροφή..

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 17:20 #98120

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
frank-4 είδες κανένα να φωνάζει επειδή χάσαμε από τη ζημιάρα Ηλιούπολη? Γκρινιάζουμε για όσα έγιναν εκτός γηπέδου και τρελαινόμαστε με την αδιαφορία παικτών και παραγόντων εντός αυτού! Και ενημερωτικά ΔΕΝ έγινε το ίδιο μετα το ζημιάρη Αγροτικό, τον ζημιάρη Εθνικό και τον κατα λάθος μη νικητη (και άρα ζημιάρη) Παναιτωλικό! Αλλά είθισται να λέμε για 2η ευκαιρία, όχι για 4η και 5η. Ολη η συζητηση είναι για την αδιαφορη και αψυχη εικόνα πολλών σερι ματς εκτός (συνεχίζω να αγνοώ το εντός με Διαγόρα). Απλό είναι νομίζω.

Αρα δε μιλάμε για μια ήττα... Είναι κάμποσες. Και εδώ συζητάμε για το πρόβλημα νοοτροπίας πρώτα και κύρια! Ας ματώνανε κι ας χάνανε από όποιον ζημιάρη είχε τη μαγκιά ή την ποιότητα να τους κερδίσει.

Υ.Γ Εχει παράδοση η Ηλιούπολη στη Β με ομάδες ανόδου? Πως νόμιζα πως φέτο ανέβηκε πρώτη φορά στην ιστορία της μετά απο 2 χρονιές στη Γ όπου έγινε το έλα να δεις με δοκαρια κομμένα, πυροβολισμούς σε πούλμαν, συρράξει σε 3-4 ματς εντός γηπέδου με παράξενους εύσωμους κυρίους να γυρνοβολάνε στο χόρτο και με ίδιο διαιτητή για 6 σερί ματς(!) της... ΟΚ οι οπαδοί της ξηγημένοι χτες αλλά μη ξεχνάμε πως ανέβηκαν(φέτο ΠΡΩΤΗ χρονια). Οσο για τι ζημιές, είδε κανείς το Ηλιούπολη-Βόλος πρόσφατα? οεο?

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 17:30 #98123

• kostas_4_
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
ΝΤΡΟΠΗ, δεν με ενοιαξε τοσο που χασαμε αλλα που χασαμε ΠΑΛΙ με κατεβασμενα παντελονια..... Παιδια προτεινω να παμε μια επισκεψει απο το ΒΑΚ να μιλησουμε με τουσ παικτες δεν γινεται, δεν μπορουν να χανουν ετσι.....

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 17:42 #98124

• KLINA4

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 18:27 #98126

• OMILOTHRISKIA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
frank-4 έγραψε:
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι είμαστε και εμείς ρε μάγκες η άσπρο η μαύρο δηλαδή κάνουμε μια νίκη και νομίζουμε ότι είμαστε ομαδαρα κάνουμε μια ήτα και φέρνετε αμέσως την καταστροφή …
Όσοι ασχολούνται έστω και λίγο θα ξέρουν τι ζημιάρα ομάδα είναι η Ηλιούπολη ας κάνουν τον κόπο να δουν κάποιοι τα αποτελέσματα που έχει φέρει τα τελευταία χρόνια με ομάδες που διεκδικούν την άνοδο και μετά τα ξαναλέμε ..
έλεος δηλαδή που είναι η χειρότερη ήτα που έχουμε κάνει στην ιστορία …πλακά μου κάνετε ; της 7αρες της ξεχάσανε κάποιοι… αμέσως να φέρουμε την καταστροφή..

Ρε frank πλάκα μας κανεις ??? να τρελαθουμε ποσο ακομα ???
Μια ητα εχεις δει εσυ μονο???
Θα τους κλεισω φιλικο με τον Ανθεστιωνα να δουμε τι δυναμεις εχουνε για τη super legue !!!!!
Που πας ρε καραμητρο με αυτα τα χαλια !!!!!! Το εχω πει φιλε frank αρκετες φορες γιατι φενειτε οτι με ποαει παρα πολλυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 18:33 #98127

• orestaras -4-
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Απογοητευση ειναι το λιγοτερο,πηγαμε να φωναξουμε για την ομαδα μας και μας βγηκε σε ξινο,απο τη μια η αστυνομια,αποι την αλλη η διοικηση της Ηλιουπολης που ουτε στο ημιχρονο δε μας αφηνε να μπουμε και ο κουρακης μας εγραψε κανονικοτατα,(αναγκαστηκαμε και 2η φορα να κρεμαστουμε με κατι κοπελια στις γυρω μαντρες περιξ του γηπεδου,για να δουμε την αρρωστεια μας με αποτελεσμα να μπω και εγω γυρω στο 70 μεσα και να αναριωτεμαι αν αυτη η ομαδα θα ναιβει αν αυτη η ομαδα σεβεται το λαο της,ξενερωσα και εφυγα πριν το 3 γκολ και συγνωμη σταπαιδια που κατσανε και φωναξανε σε παικτες και προπονητη αλλα δε το αντεχα αλλο αυτο)αλλα και η διοικηση μας που μας δουλευει καταμουτρα,εκτος τον Μαχλα,που δεν τον αφηνουν να κανει και τιποτα,αλλα και αυτοι οι παικτες μας ουτε ξερουν για φιλοτιμο,σου ειπανε ρε φιλε χασε,ωραια χασε αλλα κανε μια γαμημενη προσπαθεια να ευχαριστησεις εμας που καναμε δρομο να σε δουμε!!φταινε ολοι τους φταιμε και εμεις που τους παραχαιδεψαμε!!ειλικρινα αδελφια δε ξερω τι να πιστεψω ,σε οτι ητανε στημενο στο οτι δε θα ναιβουμε εμεις,στο οτι φταει ο Γκουλης,σε τι γαμω τη κοινωνια μου!!ας ελπισουμε να ειναι ολα μια κακη παρενθεση και να μη παιζονται τοσο ασχημα παιχνιδια πισω απο τη πλατη μας!!!δεν πρεπει να ανεχτουμε μια απαθης διοικηση,πρεπει να ζητησουμε εξηγησεις!!!ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που πηγανε Ηλιουπολη!!

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 18:53 #98128

• ναυαρχος4
απο που να αρχισω και που να τελειωσω;;; τα σκηνικα εγιναν ετσι οπως τα διηγηθηκαν οι προηγουμενοι. 2 ντου και 2 σπασμενες πορτες, δακρυγονα, φασαριες, τσακωμοι, διωγμοι, συλλυψεις, απειλες απο αυτον τον νοντα που πρωτη φορα τον εβλεπα στη ζωη μου. και ο δημαρχος-προεδρος δεν εκανε ΤΙΠΟΤΑ για τους ΜΑΛΑΚΕΣ που τις τρωγαν εξω. ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ. για το αγωνιστικα στα αρχιδια μου, ποτε εξαλλου δεν περιμενω να παρουμε πρωταθλημα. διοικητικα ομως;;; τι σημαινει ασε μας τωρα να δουμε τον αγωνα και εχουμε τα προβληματα μας;;; ε, κουρακη;;; στον πουτσο σου τελικα. τι σημαινει ρε ΜΑΧΛΑ, ποιος σας ειπε να ερθετε αφου απαγορευεται;;; ποιος μας ειπε να ερθουμε;;; αυτος που μου ειπε και το καλοκαιρι να αγορασω μετοχες και διαρκειας. Η ΣΥΝΗΔΕΙΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ.

ΔΟΙΗΚΗΤΙΚΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΘΑΡΟΙ.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 18:56 #98129

• Holocaust
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Για να καταλάβω... ο κόσμος ο δικός μας μπήκε στο γήπεδο μετά τα επισόδεια και τις συλήψεις?

Στο ράδιο είπαν ότι μπήκαν σε μια δώση αλλά ξαναβγήκαν.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 19:01 #98130

• ναυαρχος4
το μονο θετικο ηταν η γνωριμια μου με τους REBELS 9. πολυ ξηγημενα ατομα, μιλαγαμε πολυ ωρα πριν το παιχνιδι και μαλιστα καποιοι απο αυτους μας βρηκαν και εισητηρια. μετα το τελος του αγωνα περιμεναν εξω απο το τμημα οπου υπηρχαν οι δικοι μας και ελεγαν οτι αν δεν αφεθουν ελευθεροι οι οπαδοι του ΟΦΗ, δεν αποχωρουν. ετσι εγινε. μεγαλοι μαγκες και σωστοι οπαδοι και μονο ηλιουπολη. δυστυχως η αντιπροσωπια των REBELS εξω απο το τμημα ηταν μεγαλυτερη απο υην δικια μας.

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 19:09 #98131

• Giannis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Κρίμα, χθες απλά έμαθα το σκορ, ήμουν στην σχολική εκδρομή, ούτε ραδιοφωνάκι ούτε περαιτέρω άγχη και στεναχώριες....Και μπαίνω σήμερα μετά από ένα 8ωρο πρωινό ύπνο και βλέπω όλους εσάς να στεναχωριέστε για την Ομιλάρα....

Δεν ξέρω τι να πρωτοπώ, μάλλον για το πόσο θύματα είμαστε, απλά μια σύντομη αναδρομή γιατί φαίνεται πως κάποιοι ξεχνάτε πολύ εύκολα.....

Ξεκινώντας αυτήν την χρονιά βγήκαμε τόσες χιλιάδες κόσμου και φωνάξαμε, βάλαμε τον Μαχλά μπροστά μας και ΚΑΛΩΣ κάναμε...Παρόλα αυτά και ενώ τα πράγματα φαίνονταν καθαρά όποια και αν θα ήταν η κατάληξη δεν μας έφτανε...
ΕΠΡΕΠΕ να πάμε και λίγο από τον δήμαρχο, να κλαψομουνιάσουμε, να τον ρωτήσουμε με θυμωμένο και παρεξηγημένο ύφος που ήταν αφότου μας υποσχέθηκε ότι μας υποσχεθηκε και έμεινε ΑΦΑΝΤΟΣ και ΑΠΡΑΓΟΣ για δύο και πλέον χρόνια...Δεν ξέρω αν έδωσε ξεκάθαρες απαντήσεις αλλά βρέθηκε ο ΣΩΤΗΡΑΣ όλων αυτών, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΤΟΝ ΜΑΧΛΑ...Και λέγατε, ΔΗΜΑΡΧΕ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ , ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ και τα λοιπα και τα λοιπά.... Και να που τώρα ο δημαρχός έχει βγάλει το {μικρό} πουλάκι του και τραβάει γρόθο γράφοντας όλους εμάς στα {ακόμα μικρότερα} αρχίδια του {για ακόμη μία φορά}....

Στην συνέχεια υπογράφηκε ένα ψευτοσυμφωνητικό και αρχίσατε όλοι και λέγατε ότι ξεμαγαρίσαμε , ότι επιτέλους είμαστε ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ και ΩΡΑΙΟΙ?? Ότι έφυγε λέει ο Βαρδινογιάννης από πάνω μας, ότι δεν είμαστε πια μέρος της παράγκας, ότι δεν καθορίζεται η τύχη μας από τις καύλες της οικογένειας....Μια απλή ερώτηση....Που ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΤΟΧΕΣ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ??

Μετά και την ελλεινή πρώτη νίκη της ομιλάρας απέναντι στον Αγροτικό αρχίσατε και μιλούσατε για τραίνα με αποκορύφωμα την καταπληκτική πορεία των 10 αήττητων σερί, που από τότε είμαστε μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας με εκπληκτικές εμφανίσεις από τη μια πλευρά και με πολύ λιπαντικό στο κ@#ο από την άλλη...

Το συμπέρασμα μου από όλα αυτά είναι ότι ούτε τραίνο θα ανεβούμε όπως έβγαιναν κάποιοι και έλεγαν, ούτε έχουμε μια αξιόπιστη διοίκηση με @@ για να προστατεύσει όπως θα έπρεπε όλες αυτές τις ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΑΛΟΠΙΣΤΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩΝ ΤΗΣ ΟΜΙΛΑΡΑΣ και ότι στην τελικη ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ....

Αλήθεια πέρασε από κανενός το μυαλό ότι είναι και ο Κουράκης ένα ακόμα άτομο που μετά από πολύ σκέψη μπήκε στον ΟΦΗ για τα φράγκα????Γιατί σίγουρα με τέτοια ΠΟΣΟΣΤΑ δεν μπήκε για τους ψήφους ούτε για το prestige.......Μήπως τα παιχνίδια που παίζονται δεν είναι στις πλάτες του ΟΦΗ αλλά στις τσέπες του ΟΦΗ και στις πλάτες τις δικές μας? Μήπως όλο αυτό το παιχνίδι με τον Βατσινά ειναι απλά για τα μάτια του κόσμου??????

Υ.Γ. Στον μόνο που πιστεύω είναι ο Νικόλας ο Μαχλάς αποδεδειγμένα μάγκας και ΟΦΗτζής...

Υ.Γ.4 Δεν το κόβετε αυτό το Λαχανιό???? Άντε λες και είμαστε στο φέις και μιλάμε με γκόμενες....Το παιδί το λένε ΝΙΚΟ ΛΑΧΑΝΑ....

Υ.Γ.44 Όπως και να έχει Ναύαρχε ο Μαχλάς βοήθησε πολύ ΚΑΙ ΧΘΕΣ!

Απ:Ηλιούπολη - Ο.Φ.Η 22/03/2010 19:22 #98133

• ναυαρχος4
ησουνα μπροστα ρε φιλε; οχι.ασυνενοησια και ανοργανωσια. αυτο εχω να πω. στο τελος βοηθησε και ο μαχλας αφου ειχε γινει της πορνης. τοσες μερες δεν εκανε κανενας τιποτα.
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.33 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.