You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 04 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:14 #99993

• krhtikos
Εδώ ερχόμαστε στο θέμα παραπληροφόρηση. Φίλε διαχειριστή του φόρουμ, έσυ όπως και ο μέσος φίλος του ΟΦΗ ενημερώνεστε μόνο απο τη μια πλευρά. Για το θέμα Σφακιανάκη έτσι σας είπαν τα τοπικά μέσα, έτσι σας είπαν οι άνθρωποι γύρω απο την ομάδα αυτό πιστεύετε. Και σίγουρα είναι λογικό. Δε θέλω να παραστήσω τον έξυπνο και τον καμπόσο. Λόγω δουλείας όμως έχω την ευκαιρία να ενημερώνομαι συνήθως απο όλες τις πλευρές. Στην περίπτωση Σφακιανάκη έγιναν εγκλήματα. όχι επειδή δε γύρισε ο Στέλιος πίσω, αλλά γιατι ορισμένοι καλοθελητές φρόντισαν(κατόπιν εντολών και όχι μόνο) να σπηλώσουν το όνομα του και να μετατρέψουν έναν ποδοσφαιριστή που αγαπά παθολογικά τον ΟΦΗ σε εχθρο του σωματείου. Τον μετέτρεψαν βέβαια έτσι στις συνειδήσεις των φιλάθλων, όχι στη δική του. Γιατι ο Σφάκια αγαπά και θα αγαπά τον ΟΦΗ. Όλο αυτό λοιπόν είναι έργο Μαχλα.Για πείτε μου έσεις που ξέρετε ποιοί καταψήφισαν στο συμβούλιο την επιστροφή Σφακιανάκη? Τι είπε ο Μαχλας στην τοποθέτηση του για το θέμα? Πείτε με εμπαθή ή οπως αλλιώς θέλετε. Αυτή ειναι η αλήθεια που ξέρω εγώ, έχοντας γνώση και των δύο πλευρών. Κάποιοι απο σας μιλάτε με τον Μαχλα. Ρωτήστε τον όταν έκανε το καλοκαίρι προταση (τηλεφωνικα) στον Σφάκια μήπως παράλληλα έτρωγε(δεν έχει ξαναγίνει!)?Αυτή είναι η παραγοντική σοβαρότητα Μαχλα.
Όσο για τον Τσίγκα αυτή είναι η πραγματικότητα. Δεν ήρθε α)λόγω συμπεριφοράς Μαχλα
β)κακής οικονομικής πρότασης.
Γιατι όμως ήταν κακή η πρόταση?Γιατι είχε φροντίσει ο Νικόλας ΝΩΡΊΤΕΡΑ να τα ξοδέψει (τα ξένα λεφτα) παίρνοντας δύο προπονητές με μεγαλα για την κατηγορία συμβόλαια και παίχτες που δεν έκαναν τα λεφτα τους(βλόντα, νατσούρας, κωσταντινίδης).
Ετσι έχουν τα πράγματα...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:26 #99994

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Προφανώς τα ξένα λεφτά διαχειρίζεται. Δεν είπε κανεις ποτέ ότι είναι ο ιδιοκτήτης ή ο επενδυτής του ΟΦΗ ο Μαχλάς. Εχει την εξουσιοδήτηση να κανει μεταγραφες κλπ. Απλό.

Απο κει και πέρα και συ κρητικέ μονόπλευρα τα βλέπεις! Και μένα μπορεί να ναι φίλος μου ή να γουσταρω τέλοσπάντων κάποιους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι λέω ότι ισχύει. Λέω την οπτική πλευρά που έχω εγώ για το θέμα. Ο Σφακιανάκης καλός χρυσός κι άγιος, έκανε καλες αλλά και κακες σαιζόν, έκανε σημαντικά γκολ και σημαντικές τσάμπα κόκκινες και γενικά είναι ενας παίκτης που προσφερε σχετικά στην ομάδα και πιθανόν να μπορούσε να κανει 1-2 σαιζόν ακόμα. Ως εκεί. Σα μέγεθος ούτε αυτός (πολύ περισσότερο ο Τσίγκας,ο οποίος είναι παρα παρα πολύ ποιοτικός παίκτης και κακώς παίζει Β) έχει βάση να αντιπαρατεθούν με το Μαχλά. Αδικεί όλους αυτή η κουβέντα.

Και γω ήθελα να έρθει ο Αναστασακος ή έστω ο Καραμαλίκης και προφανώς αφού τόσο τα μελετάς θα ξέρεις ότι μίλησαν και με τους 2 (τον Ιουλιο με τον πρώτο και το Γενάρη με τον αλλο) αλλά δεν το κάνω θέμα! Καλοί,χρυσοί αλλά δεν τα μπερδεύω τα θέματα.

Υ.Γ Τι έτρωγε ο Μαχλάς εκείνη την ώρα? Εκτός από χυλόπιτα απτον Σφακιανάκη? Κάτι ακριβό με ξένα λεφτά? Είπαμε να είμαστε γνώστες του θέματος που μιλάμε αλλά αυτές οι ανατριχιαστικές λεπτομέρεις...

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:27 #99995

• krhtikos
boban Το καλοκαίρι έγινε πρόταση απο Μαχλά σε Δασκαλάκη αλλά ο Σήφης δεν ήθελε λόγω β(ΜΑΛΑΚΊΑ ΤΟΥ) . Το χειμώνα που ήθελε να έρθει δεν τον πήρε ο ΟΦΗ. Απλα να σημειώσω πως ΣΗΦΗΣ-ΜΑΧΛΑΣ ήταν συμπαίχτες στον ΟΦΗ και ο Σήφης δεν έχει τις καλυτερες αναμνήσεις. Ψιλοπιτσιρικάς τότε, δε θα ξεχάσει μάλλον ποτέ τις φορές που τον πρόσβαλε ο Μαχλας (γιατί ήταν φίρμα βλέπετε). Αξέχαστα σε μια πρπόνηση είχε πάει ο Σήφης με κανγουρόμποτα (τι να κάνουμε έτσι ντυνόταν το παιδί) και ο Μαχλας τον πρόσβαλε''τι έγινε δασκαλάκη για να τραγουδίσεις ήρθες?'' .
Κουτσομπολιό θα μου πείτε. οκ. Πραγματικό πάντως, που ξενέρωσε πολύ τον ομιλίτη Δασκαλάκη. Δε ξέρω όταν το καλοκαίρι άκουσε στο τηλ την φωνή του Μαχλα θυμήθηκε κι αυτο. Πάντως ο Μαχλας είχε έτοιμη την λύση Βεζυρίδη. Αφού όταν έφαγε τη χυλόπιτα απο τον Σήφη τον ρώτησε για Βεζυρίδη. Αν τον ξέρει και τη γνώμη έχει. Ο Σήφης αν θυμάμαι του πε τα καλύτερα. όποις μιλάει απο δω με Μαχλα μπορει να τα επιβεβαιώσει.

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:33 #99996

• krhtikos
Boban όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο, δεν σου δημιουργεί και την καλύτερη εντύπωση ο manager της ομάδας να παίρνει ποδοσφαιριστή για να κάνει πρόταση και παράλληλα να τρώει. ΕΛΕΟΣ. Αυτο δίχνει και την όποια σοβαρότητα διαθέτει.

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:33 #99997

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Φίλε μου δεν είμαι μέσος φίλος του ΟΦΗ είμαι κάτι παραπάνω..... και ξέρω και εγώ κάποια πραγματάκια..... για πες μου σε παρακαλώ ,ο Σφακιανάκης θα μας χάριζε τα λεφτά του συμβολαίου της χρονιάς που δεν την δούλεψε; και από πότε ο Σφακιανάκης έγινε ΟΦΑΡΑ;

ΥΓ Ο ΟΦΗ είναι πέρα από πρόσωπα αλλά στην δεδομένη στιγμή είναι κρίμα και άδικο να τα χώνουμε σε ανθρώπους που μπήκαν μπροστά για να ξεβρομίσουμε επίσης να θυμίσω ότι τον Μαχλά τον ήθελε η πλειοψηφία του Κόσμου του ΟΦΗ να μπέι μπροστά δεν εμφανίστηκε μόνος του από το πουθενά και είπε "για σας ήρθα για να πάρω την ομάδα" και από όσο θυμάμαι δεν την είχε ζήτηση και κανένας άλλος.... ας τελείωση η χρονιά και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο και όπου υπάρχουν ευθύνες θα καταλογιστούν, τώρα δεν υπάρχει κανέναν νόημα για τέτοια συζήτηση και δεν μπορώ να καταλάβω τα κίνητρα μιας τέτοιας συζήτησης την δεδομένη στιγμή , τώρα μας καίνε αλλά πράγματα.

ΥΓ επίσης θα συμφωνήσω με τον Ζερκαλο, το συγκεκριμένο θέμα με τον Μαχλά είναι εδώ.... http://www.snakes4.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=53&func=view&id=96558&catid=3#96558

ΥΓ2 οι παραπάνω απόψεις εκφράζουν τον johnp όχι τον διαχειριστή του φόρουμ, άλλο το ένα άλλο το άλλο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:41 #99998

• kostisd
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Εσενα Κρητικε το επιχειρημα "ετρωγε στο τηλεφωνο" σου φαινεται ισαξιο με τα υπολοιπα που ανεφερες και τα οποια με πολυ ενδιαφερον διαβασαμε ολοι; Εδω τον κατηγορεις οτι κανει δουλειες με το μανατζερ του στις πλατες του ΟΦΗ, οτι προδοσε τον ΟΦΗ για τον Ηρακλη και τον Γκεραρντ, οτι μας κοροιδεψε με δηθεν επιστροφη για να τον ψηφισουμε στις τοπικες εκλογες, τα οποια αν μη τι αλλο σηκωνουν σοβαρη κουβεντα, και στο τελος μας λες οτι "ετρωγε οταν μιλουσε στο τηλεφωνο"; Παροτι θα μπορουσα να φτιαξω ενα πολυ ειρωνικο σχολιο γυρο απο αυτο, δεν το κανω μιας και σεβομαι την ευαισθησια σου που εκφραστηκε με διαθεση να μην ξαναγραψεις στο φορουμ αν νιωσεις οτι σου γινεται πολεμος. Στο δια ταυτα, θα ηθελα να επικεντρωθεις στα υπολοιπα ενδιαφεροντα που μας λες και να αφισεις τις (κατ εμε) μικροτητες του "ετρωγε στο τηλεφωνο".

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:48 #100000

• OFIworld
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Φιλε κρητικε αυτες τις αποριες που εχεις καλο ειναι να τις διατυπωσεις σε καποια μελλοντικη γενικη συνελευση εφοσον εχεις αγορασει μετοχες ωστοσο να μου επιτρεψεις να σου θυμισω λιγα πραγματακια στα δινει 1>οι πουρσανιδης και σαμαρας φυγανε ως αποτυχημενοι απο ηρακλη και ξανθη 2>ο οργκανιστα ειναι πολυ καλος παιχτης(θυμισου το παιχνιδι στην Κατερινη) που λογω κακης νοοτροπιας δεν αποδιδει 3>ο νατσουρας παιρνει 50.000 ευρω και στο δευτερο γυρο τα τιμαει και με το παραπανω 4> εφοσον μιλας και με τον τσιγκα για ρωτα τον που βρηκε ο καλογιαννης τα 180 χιλιαρικα που του δινει!
Αν εισαι Ο.Φ.Η ασε τα προβοκατορικα και στηριξε την ομαδα,τον επομενο μηνα αρχιζουν τα πλει οφ και εκει πρεπει να ειναι το ενδιαφερον μας
Μπορείς να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθείς!

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:50 #100001

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Αν και σου απάντησε ο kostisd σου απαντάω και εγώ εδώ....

www.snakes4.com/index.php?option=com_kun...p;amp;id=99999#99999

Το τόπικ το συγκεκριμένο κλειδώνει.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:51 #100002

• krhtikos
Το μέσος φίλαθλος είναι σχήμα λόγο μήτ ο παίρνεις προσωικά. Αλλωστε θεωρώ πως εδώ όλοι είμαστε ομιλίτες. Εκτος κι αν θέλεις να βγάλεις το ΟΦΗμετρο. Τι είναι αυτά τα πράγματα?
Αυτό σου λέω αλλά δε θές να το καταλάβείς αυτα τα πραγματάκια που μαθαίνεις τα μαθαίνει μονόμπαντα. Η αμάθεια είναι καλύετρη απο την ημιμάθεια λένε. ΑΠΟ ΠΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ?

Ναι εαν ερχόταν πίσω ήταν όρος να χάριζε τα μη δεδουλευμένα. Για το λόγο αυτό ο Κουράκης έκαμψε τις όποιες αντιστάστεις των υπολοίπων και φαγώθηκε να τον φέρει πίσω. Λέει θα φέρω έναν καλό παίχτη κα θα γλυτώσω και τα γαμησιάτικα που θα πληρώσω ουτως ή αλλώς.Αλλά τελικά επικράτησε ο Μαχλάς...

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:53 #100003

• bionikos-4-
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Έλεος ρε πούστη! Ασχολείστε με τον εμπαθή ο οποίος εμφανίστηκε τη στιγμή που η ομάδα φορτσάρει για την άνοδο; Αφήστε τον να τρώει τα λυσακά του! Εμφανώς του άρεσε πιο πολύ ο Φαβας κι ο Βαρδινογιάννης από το Μαχλά! Ο κάθε κομπλεξικός θα δημιουργεί πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει! Κόφτε το! Αντμιν, έχουμε άλλα παιχνίδια πιο επίκαιρα! Δεν κλείνεις το θέμα του Ιωνικού (που ουδεμία σχέση έχει μ'αυτά που λέγονται)...
Φοβάμαι όλ'αυτά που θα γίνουν για μένα χωρίς εμένα...

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 17:55 #100004

• zerkalo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Φίλε Κρητικέ,
α) εγώ όπως και πολλοί άλλοι, υποθέτω, δεν έχουμε ούτε από μέσα πληροφόρηση (δεν γνωρίζω προσωπικά όχι τους διοικούντες, ούτε καν τους συνομιλητές στο φόρουμ, σύνδεσμίτες δεν ξέρω, τα ΜΜΕ και τους μεροκαματιάρηδες του τρόμου δεν τους έχω σε εκτίμηση

β) αλίμονο αν όλοι, για να μορφώσουμε μια γνώμη να πρέπει να γνωρίζουμε πληροφορίες στα όρια του κουτσομπολιού, σερβιρισμένες κατά το δοκούν. Αρκούν και υπεραρκούν τα γεγονότα στα οποία έχουν πρόσβαση όλοι. Σκέψου ας πούμε, να μην καταλαβαίναμε την παράγκα αν δεν ξέραμε τους διαλόγους Σπάθα- Κοκκαλιάρη:ohmy: ή να πρέπει να ακούσουμε τις συζητήσεις παραγόντων για να βεβαιωθούμε για τα στημένα ...Θα πέφταμε διαρκώς από τα σύννεφα:silly:

γ)Τον Σφακιανάκη τον εκτιμώ σαν παίκτη, πρόσφερε με πάθος,θα μπορούσε να ήταν χρήσιμος(αν και το κύριο πρόβλημά μας, μετά το Δεκέμβρη δεν είναι μεσοεπιθετικό, αλλά αμυντικό) αλλά τα υπερβολικά περί ομιλοφροσύνης δεν χρειάζονται. Η συμπεριφορά του δεν τα δικαιολόγησε ποτέ τα υπερβολικά αισθήματα. Έζησε με το πιο φαύλο καθεστώς του ΟΦΗ και ΠΟΤΕ δεν βγήκε δημοσίως να αφήσει έστω υπαινιγμούς για το Βατσινά και την άθλια κατάσταση. Αν και του χρωστούσε και τον 'έπαιζε' τίποτα δε συνέβη. Στο τέλος τα βρήκαν αλλιώς. Αυτός βρέθηκε στον Ατρόμητο, ο Βατσινάς δεν χρεώθηκε τίποτα και ο ΟΦΗ συνεχίζει να τον πληρώνει, ακόμα και σε άλλη ομάδα.

δ) οι μεγαλύτερες συμφωνίες κλείνονται στο τραπέζι:)
Κατ' αρχάς τον πήρε υποθέτω ο Μαχλάς (γιατί αν τον έπαιρνε ο Τσίγκας, δεν φταίει που έτρωγε:P ). Άρα τον ενδιέφερε η περίπτωσή του, εκτός αν ήθελε να τον ρωτήσει για Κορπή ή Περιέ. Φταίει όμως γιατί του πρόσφερε λίγα, αφού είχε δώσει τα πολλά όπως λες(και συνεχίζω), μια και δεν υπήρχαν πάρα πολλά λόγω πτώσης, γιατί υπήρξε η αποτυχία Βατσινά, λόγω της εγκατάλειψης των Βαρδινογιάννηδων, επειδή τους έβριζαν οι κακοί φίλαθλοι που δεν εκτίμησαν την προσφορά τους στην ομάδα, που τους είχε δοθεί-πουληθεί πριν χρόνια στην Α', από προέδρους που δεν άντεχαν το βάρος, από μια ομάδα που είχε δημιουργηθεί το '25 από κάποιους που δεν το πολυσκέφτηκαν, ΚΑΙ ΝΑ που φτάσαμε:( Για να μην πάω μέχρι τον άνθρωπο του Νεάντερνταλ και τις προφανείς ευθύνες του, που για κακή μας τύχη έχουν παραγραφεί:angry:

Αν είναι να κρίνουμε τον Μαχλά, να τον κρίνουμε όπως πρέπει, για αυτά που βλέπουμε-ΦΤΑΝΟΥΝ, και όχι για τ' άλλα...που κάτσε να σου τα πω εγώ...

Απ:Ο.Φ.Η - ΙΩΝΙΚΟΣ 20/04/2010 18:12 #100009

• Boban
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Και γω αν με έπαιρναν για δουλειά θα προτιμούσα να μην τρώνε στην άλλη άκρη του ακουστικού! Αν με έπαιρναν όμως από κάπου που θέλω τόσο πολύ να πάω, οκ θα το έβαζα λίγο στην άκρη...

Οπως την εβαλε και ο Σήφης το Γενάρη και ψήθηκε να πάει στον ΟΦΗ την όποια κακή αναμνηση είχε. Κι ας μην έγινε μιας και καλώς ή κακώς ο Βεζυρίδης τράβηξε και είχε άλλα ζόρια τότε ο ΟΦΗ. Μακάρι να ερχόταν στον ΟΦΗ. Και μακάρι να έρθει το καλοκαίρι ο συγκεκριμένος και 2-3 άλλοι παίκτες (του Εργο και άλλων) που το θέλουν πολύ και περιμένουν. Και θα μ'αρεσε και μένα πολύ αλλά επιμένω ότι δε θα ναι αυτό το δικό μου το κριτήριο.

OFIword, απλά για να μην του την πέφτουμε όλοι μαζι,να πω ότι εγώ είπα για Πουρσανίδη,Σαμαρά. Και επειδή έχω άποψη για τον πρώτο στον Ηρακλή απέτυχε γιατί τα εσωτερικά τους είναι τσίρκο. Αλλά είναι άτομο με ήθος,σοβαρός και με καλή γνώση του χώρου και αρκετές συμπάθειες στο χώρο γενικά...

Οσο για το ενδιαφέρον μας,πριν τα μπαραζ πρέπει να ναι στο 4χ4. Και πανω από όλα ξαναλέω στη ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ! Γιατί αντε κι ανεβαίνουμε, χωρίς ξεκάθαρο ιδιοκτησιακό και όμηροι Βατσινάδων και πολιτικών συμφερόντων, τι σόι χτίσιμο θα κάνουμε και μάλιστα μακροπρόθεσμο?
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.34 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.