You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 04 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ολο το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος 2013-2014
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1

Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1 04/11/2014 17:56 #155831

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
10η Αγωνιστική
ΗΜ.: Σάββατο, 08/11/2014
Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η
Γήπεδο: Συνεργείο αυτοκινήτων
Ώρα: 19:30
ΤV: NS2
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Holocaust, marios

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 07/11/2014 15:38 #155840

• OFI 1925
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • IRON OFI
www.gentikoule.gr/the_others/93196-xudai...to-klima-tin-ksanthi

Εχω πεσει απο τα συννεφα...Αμεση επισημη ανακοινωση απο τους συνδεσμους.
Ποιοι...οι Xanthifans

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 07/11/2014 16:16 #155842

• dimitris_xrisopigi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
OFI 1925 έγραψε:
www.gentikoule.gr/the_others/93196-xudai...to-klima-tin-ksanthi

Εχω πεσει απο τα συννεφα...Αμεση επισημη ανακοινωση απο τους συνδεσμους.
Ποιοι...οι Xanthifans

αν αυτοι που φαινονται στη φωτο του αρθρου ειναι ολοι και ολοι, τους τις παιζει ο λαχανας μονος του. ουτε ανακοινωσεις ουτε μαλακιες.

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 07/11/2014 17:52 #155843

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ανακοινωση για τον πεουλο...επιπέδου δημοτικου....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 08/11/2014 02:31 #155845

• manosg4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
Οπωσδηποτε χρειαζεται ανακοινωση για αυτους του μαλακες. Δε γινεται να μεινει αναπαντητο αυτο. Πρεπει να βγει μια επιθετικη και προσβλητικη ανακοινωση απο τους συνδεσμους. Οχι να μιλανε οι 10 πουτανας γιοι γαμω το σπιτι τους.

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 08/11/2014 10:46 #155846

• Manosatsalenio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Εγώ λέω να βγεί μια γελοία ανακοίνωση τυπου
"Επειδή βαριόμαστε να ασχοληθούμε μαζί σας, στον δεύτερο γύρο γεμίστε 2 σκόντα και ελάτε εδώ να τα πούμε απο κοντά"
Υπογραφή
Σύνδεσμος περιπτεράδων φίλων ΟΦΗ ξερω γω γιατί κι αυτοι είναι περισσότεροι από εσάς
Όταν ήμουν μικρός έπεσα στο καζάνι με την ρακή
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": oGRE, lefteris4, mps

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 08/11/2014 18:46 #155849

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
manosg4 έγραψε:
Οπωσδηποτε χρειαζεται ανακοινωση για αυτους του μαλακες. Δε γινεται να μεινει αναπαντητο αυτο. Πρεπει να βγει μια επιθετικη και προσβλητικη ανακοινωση απο τους συνδεσμους. Οχι να μιλανε οι 10 πουτανας γιοι γαμω το σπιτι τους.

και αξια θα τους δωσουμε και ρεζιλι θα γινουμε,θα ειμαστε οι πρωτοι οπαδοι στην ιστορια που ασχοληθηκαν μαζι τους
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Dimitris Patatas

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 08/11/2014 18:49 #155850

• kostas4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
Κανένα στρεαμ έχει ;

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 08/11/2014 21:28 #155851

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Το ματς για ακόμα μια φορά το χάσαμε μονοι μας. Απαράδεκτο που γύρισαν πίσω μετά το 0-1 και έδωσαν δικαίωμα σε μια από τις χειρότερες ομάδες του πρωταθλήματος να τους πιέσει και να τους βάλει δυο γκολ. Η άμυνα μας για γέλια... και για κλάματα. Τους έχει γίνει συνήθειο μόλις φανέ γκολ να τρώνε καπάκι και δεύτερο μέσα σε λίγα λεπτά.

Βεβαια και ο διαιτητής εβαλε το χεράκι του αφου τους επαιζε 70-30... κοκκινη στον Τζωρτζ δεν υπάρχει πουθενα και στο πρωτο γκολ η μπαλα στρωνετε απο το χερι παικτη της Ξανθης...αλλα περα απο αυτα, το ματς το χασαμε μονοι μας.

Πολύ κακο αποτέλεσμα. Τα επόμενα ματς με Κέρκυρα και Εργοτέλη πρέπει να τα πάρουμε οπωσδήποτε αλλιώς μπαίνουμε σε περιπέτειες.

ΥΓ Τον Μακρή γιατι τον έβγαλε;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 08/11/2014 22:10 #155852

• Alex Fragk
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Η φαση κλειδι ειναι η κοκκινη στον Λισγαρα που κανει τακλιν στον Σταθη και αφηνει την φαση για πλεονεκτημα και καλα.
Στην επομενη φαση τρωμε το γκολ απο αυτον

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 00:51 #155853

• Manosatsalenio
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Για το μπεναλτι στον Απόνιο δεν λέμε τπτ; η διαιτησία αρχίζει και μας παίζει άσχημα για συνεχόμενα ματς
Όταν ήμουν μικρός έπεσα στο καζάνι με την ρακή

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 04:54 #155854

• Holocaust
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
πώς γίνεται ρε γαμώτο 9/10 ματς να έχουν οι αντίπαλοι την κατοχή της μπάλας... συντριπτικά τις περισσότερες φορές??? Και δεν είναι φετινό φαινόμενο αυτό, έτσι???

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 12:37 #155855

• Panos-4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Η διαιτησια ήταν καθαρα εναντίον μας αλλα και αυτο το 78-22 κατοχή δεν το έχω ξαναδεί ποτέ μου ουτε καν σε ματς με γαυρο. Μετα τα συνεχομενα λαθη, που κοστιζουν πλεον στη ομαδα, απο τους κεντρικους αμυντικους και με ταχυτητες χελώνας με ριξη χιαστων και στα 4 ποδια(ολες οι καθετες τους περασαν σχετικα ευκολα) ,μηπως να βλεπαμε κανενα Δαμιανακη τι χειρωτερο να κανει;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Serpente, dacreta

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 15:49 #155856

• kostiskak
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
Για ποιον χτυπάει η καμπάνα?

www.cretalive.gr/sports/view/paikths-tou...-ektos-omadas/204117

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 17:54 #155857

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ο Σισιτς ειναι. Όντως ο Σισιτς στο συγκεκριμένο ματς ήταν εντελώς αδιάφορος. Ούτε ένα κοντρόλ δεν έκανε τις προκοπής, κάθε φορά που του δώνανε πάσα έχανε την μπάλα για πλάκα. Το θέμα είναι ότι τώρα που δεν έχουμε άδεια πως διάολο θα αναπληρώσουμε τα κενά;

ΥΓ Όντως υπάρχει ξεκάθαρο πέναλτι στον Απόνιο. Η διαιτησία στα τελευταία ματς μας έχει γαμήσει.. σαν να έχουν εντολή για κάτι τέτοιο....

ΥΓ2 Είδα την φάση με τον Ροβυθη… ρε Ροβυθη τέτοια γκολ δεν χάνονται…. Μονο ο Κουτσια τα χάνει αυτά. Ο οποίος κουτσια όσο έπαιξε ήταν από τους καλύτερους μας παίκτες.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 18:34 #155860

• vagelis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.cretesports.gr/ofi/item/20502-myalo-...-ayto-to-kefali.html

Σύμφωνα με αυτές που δεν έχουν επιβεβαιωθεί, ο Μίρνες Σίσιτς φαίνεται να μετέφερε στον αντίπαλο προπονητή Ραζβάν Λουτσέσκου -άγνωστο για ποιο λόγο- τον τρόπο με τον οποίο σχεδίαζε να παρατάξει τους «ασπρόμαυρους» στα Πηγάδια ο «Ρίνο».

Και το γεγονός αυτό αποκάλυψε στον Ιταλό ο Ρουμάνος τεχνικός των Ακριτών μετά το τέλος της αναμέτρησης στην Ξάνθη.

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 22:09 #155861

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Αν οντως εγινε αυτο που λενε, κατι που δεν το πολυπιστεύω, αυτο το κοπέλι δεν παει καλά στο μυαλό του.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 23:21 #155862

• Serpente
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εγινε-δεν εγινε και ανεξαρτητα απο το λογο που το εκανε,αν το εκανε,αυτο το κοπελι δεν εχει μυαλο ετσι κι αλλιως!Ποτε ειχε στην τελικη ...?

Για το ματσακι τα ειπατε οι υπολοιποι.
Η μονη μου ενσταση:Καλη-κακη η διαιτησια,δε μας φταιει αυτη!Και στο προηγουμενο ματς εγιναν λαθη κατα του ΟΦΗ αλλα για μενα το προβλημα δεν ειναι εκει.Το προβλημα ειναι η ομαδα μας μαγκες!Αυτα τα 78-22 κατοχη,τα "δε μπορω ν αλλαξω τρεις πασες",τα "κανω συνεχεια γελοια λαθη στην αμυνα,τα συχνα ξεσπασματα του κοουτς ειναι τα πραγματικα προβληματα.Και οχι μονο...
Σταματαω εδω γιατι εχω αρχισει να νιωθω γραφικος αν και πιστευω οτι δε λεω μαλακιες.

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 09/11/2014 23:52 #155863

• Nermus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Διαβαζω και απορω.Αλλο ματς ειδα εγω;Στον ενα φταει ο διαιτητης,στον αλλο φταει το 80-20 κατοχη,στον αλλο φταει ο Σισιτς,κτλ.

Μονο εγω ειδα πληρης (εως και υποπτη) αδιαφορια και απο τους 14 παιχτες που επαιξαν μπαλα,και απο τον Γκατουζο;Εσας δηλαδη σας φαινετε απολυτα φυσιολογικο στον Σταθη να γινετε φαουλ για απευθιας κοκκινη και να μην την ζηταει κανεις.Σε εσας φαινετε φυσιολογικο το γεγονος οτι ενω χανουμε 2-1 γινετε 4-5 μετρα μπροστα απο τον διαιτητη πεντακαθαρο πεναλντι και κανεις δεν το ζηταει.Ο Τζωρτζ παιρνει κοκκινη,υπερβοληκα αυστηρη,και δεν μιλαει.

Ο Γκατουζο που σε καθε ματς κατεβει 2-3 ευαγγελια και φωναζει-διαμαρτηρετε 90 λεπτα,στο ματς με την Ξανθη,το οποιο μας το γυρισαν,μας εδερναν και μας εσφαξαν ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΧΝΑ.Η καμερα τον εδειξε πανω απο 10 φορες και ηταν απολυτα ψυχρεμος με οτι εβλεπε.

Ολα τα παραπανω μονο εγω τα ειδα;

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 00:25 #155864

• Serpente
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αδερφε,με το συμπαθιο κιολας,ναι μονο εσυ τα ειδες!Οι υπολοιποι βλεπαμε αλλο ματς.
Και δε γραφεις και κατι καινουργιο στο κατω κατω της γραφης.Παλι για στημενα και μιλημενα λες.Αυτο που κανεις σχεδον παντα δηλαδη.Μαλλον σχεδον παντα το κανεις οταν χανει η ομαδα.Διορθωσε με αν κανω λαθος.

Φαντασματα,παντου και παντα,εχω σταματησει να βλεπω.Δεν ειναι ολα ιδανικα,δεν ειναι ολα καθαρα μ αυτην την ομαδα,αυτο το ξερω,αλλα εχω παψει να τρελαινομαι καθε τρεις και λιγο.Προσπαθω να δω και λιγο μπαλιτσα και να βγαλω καποια συμπερασματα με βαση του τι ξερω,καθαρα,απο ποδοσφαιρο.Απο ποδοσφαιρο που παιζεται εντος των γραμμων,για να μην παρεξηγηθω.
Βαση λοιπον ολων οσων βλεπω απο την αρχη της χρονιας,εξηγουνται αρκετα πραγματα.Και το γιατι η ομαδα δεν παιζει μπαλα και το γιατι παιρνει ή δεν παιρνει αποτελεσματα και διαφορα αλλα.Δε βλεπω κατι που να μη συμβαδιζει με αυτο που μου "δινει" ο ΟΦΗ,ξαναλεω (κι επιμενω),απο την αρχη της χρονιας!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 01:46 #155866

• dimitris_xrisopigi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Καρφωσε τώρα ο Σισιτς την συστηματάρα, κινηση ΜΑΤ, με ρομβους τριγωνα και κρυφους επιθετικους του γκατουζο στον τεχνικο της ξάνθης και για αυτό χασαμε. Αν το εκανε πραγματικά απορω τι μυαλο κουβαλαει...και τι ηθελε να πετυχει. Γιατι αν ηθελε να φυγει απο την ομαδα και προτιμησε αυτο το τροπο πραγματικα του δινω το μεταλλιο του πανηλιθιου της χρονιας. Γιατι πλεον δε θα βρισκει να παιξει ουτε στο τοπικο της Σλοβενιας. Ποιος θελει ενα χαφιε στην ομαδα του (απ..ολοι εκτος απο την ομαδα του)

Μπορουμε παντως να βρουμε μια καλη αφορμή να διωξουμε το Σισιτς τωρα και να το κυνηγησουμε για πληρη απαλλαγη απο καθε υποχρεωση αποζημιωσης για το συμβολαιο του και να παει στο καλο για να μην πω πουθενα αλλου.

Το ματς δυστυχως ή μαλλον ευτυχώς δεν το είδα λόγω δουλειάς αλλα δεν περιμενα την εικονα που περιγραφετε. Μακαρι να μπορουσα να βρω το βιντεο ολου του ματς για να δω πραγματικα πως καταφεραμε να εχουμε 20% κατοχη με αντιπαλο την...ξανθη

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 11:58 #155868

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Nermus έγραψε:
Διαβαζω και απορω.Αλλο ματς ειδα εγω;Στον ενα φταει ο διαιτητης,στον αλλο φταει το 80-20 κατοχη,στον αλλο φταει ο Σισιτς,κτλ.

Μονο εγω ειδα πληρης (εως και υποπτη) αδιαφορια και απο τους 14 παιχτες που επαιξαν μπαλα,και απο τον Γκατουζο;Εσας δηλαδη σας φαινετε απολυτα φυσιολογικο στον Σταθη να γινετε φαουλ για απευθιας κοκκινη και να μην την ζηταει κανεις.Σε εσας φαινετε φυσιολογικο το γεγονος οτι ενω χανουμε 2-1 γινετε 4-5 μετρα μπροστα απο τον διαιτητη πεντακαθαρο πεναλντι και κανεις δεν το ζηταει.Ο Τζωρτζ παιρνει κοκκινη,υπερβοληκα αυστηρη,και δεν μιλαει.

Ο Γκατουζο που σε καθε ματς κατεβει 2-3 ευαγγελια και φωναζει-διαμαρτηρετε 90 λεπτα,στο ματς με την Ξανθη,το οποιο μας το γυρισαν,μας εδερναν και μας εσφαξαν ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΑΧΝΑ.Η καμερα τον εδειξε πανω απο 10 φορες και ηταν απολυτα ψυχρεμος με οτι εβλεπε.

Ολα τα παραπανω μονο εγω τα ειδα;

Νερμους μια ζωή είσαι υπερβολικός και βλέπεις τα πράγματα όπως εσύ θέλεις .

Η κάρτα του Τζωρτζ δεν έπρεπε καν να είχε βγει γιατί πολύ απλά δεν έκανε τίποτα ώστε να πρέπει να πάρει δεύτερη κίτρινη. Ο διαιτητής την έβγαλε γιατί αυτός ήθελε να την βγάλει. Αν ο Τζωρτζ ήθελε πραγματικά να πάρει δεύτερη κιτρίνη θα έκανε κάτι χοντρό ώστε να την πάρει στα σίγουρα, αυτός δεν ακούμπησε καν τον αντίπαλο του ο οποίος έπεσε θεαματικότατα.

Στην φάση του Στάθη που λες όταν σου δίνουν πλεονέκτημα να βγάλεις σέντρα για να μπει γκολ δεν κάθεσαι να σκάφτεσαι ότι θα κάτσω κάτω να ζητήσω κόκκινη κάρτα για το φάουλ που μου έκαναν, μια κάρτα που έτσι όπως μας έπαιζε ο διαιτητής ήταν δεδομένο ότι δεν θα την έδινε στον παίκτη της Ξάνθης, αλλά ενστικτωδώς πας για το πιο σίγουρο που είναι να βγάλω την σέντρα ανενόχλητος για να βάλουμε γκολ.

Και αφού ήταν αδιάφοροι και οι δεκατέσσερις παίκτες γιατί ο Ροβυθης έκανε σουτ στο οποίο έπρεπε να κάνει την απόκρουση της ζωής του ο αντίπαλος τερματοφύλακας; Και για πιο λόγο ο Μιλιάζες κάνει εξαιρετικό κόρνερ και δίνει γκολ στον Πετρόπουλο πάρε βάλε; Γιατί αφού το ματς ήταν στημένο δεν έληγε ένα μηδέν μόνο έπρεπε πρώτα να προηγηθούμε για να χάσουμε μετά; Γιατί τόση σκηνοθεσία; Αλλά ματς που τα χάνουμε και κράζουν ότι είναι στημένα τα πράγματα είναι πιο απλά… τρώμε γκολ από λάθη -λάθος του Αντελεγιε – Μειτέ – Μιλιάζες και τέλος…. σε αυτό γιατί έπρεπε να κάνουν ολόκληρη σκηνοθεσία;
Στο κάτω κάτω δεν ήρθε ούτε διπλό ημίχρονο και άσσος τελικό για να κονομήσουν αλλά και τα τρία γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο...

Νερμους και εμείς εδω μέσα έχουμε πει για ύποπτα ματς κλπ τα όποια βγάζουν μάτι... αλλά το συγκεκριμένο εμένα δεν μου έβγαλε πουθενά ότι ήταν στημένο. Πέρα από τον Σισιτς που όντος ήταν ο δωδέκατος παίκτης της Ξάνθης (με την απόδοση του) αν και δεν ήταν αυτός η αιτία που χάσαμε αλλά η απαράδεκτη οπισθοχώρηση μας για να διαφυλάξουμε το ένα μηδέν.

Το πέναλντι το ζητησε ο Απονιο δεν εκανε την πάπια.

Εμένα το πιο πρόσφατο ματς που μου βγάζει υποψία στημένου ήταν αυτό με την Τρίπολι.

Όταν ένα ματς στήνετε δεν χρειάζεται να το γνωρίζουν όλοι οι παίκτες που θα παίξουν. Φτάνει να είναι μιλημένος/οι ένας δυο παίκτης/ τες που παίζουν σε καίριες θέσεις πχ στην άμυνα. Όσο πιο πολύ το γνωρίζουν τόσο πιο μεγάλο είναι το ρίσκο να αποκαλυφθεί, όποτε όταν στήνονται ματς το ξέρουν όσο το δυνατών λιγότεροι. Οπότε αυτό που είπες ότι και οι 14 παίκτες ήταν αδιάφοροι (αρα και στημένοι), πέρα από αυτά που είδαμε στο γήπεδο και μας οδηγούν ότι αυτό σου το συμπέρασμα είναι εντελώς άκυρο, δεν στέκει με τίποτα και για τον λόγο που σου γράφω παραπάνω, όσο λιγότεροι γνωρίζουν τόσο καλύτερα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Serpente

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 11:59 #155869

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη ομάδα στον πλανήτη Γη, που να συζητιούνται τόσα πολλά θέματα μαζεμένα. Σε ένα κόσμο παρανοικό, τελείως όμως..
Πως διάολο κατορθώνει αυτή η ομάδα και επιβιώνει με τόσο χρέος, με τόσους ρουφιάνους, από παίκτες, διοικούντες, ρουφιάνους των διοικούντων, ρουφιάνους που θέλουν το κακό των διοικούντων, αλήτες ρουφιάνους δημοσιογράφους...
Ειλικρινά μετά το ματς με είχε πιάσει κατάθλιψη με την τραγική εμφάνιση, αλλά ήρθε το μαντάτο με τον Σισιτς και με έπιασε αηδία και μου έφυγε η κατάθλιψη. Να ναι καλά ο άνθρωπος..
Ρε έλεος ρε, και τα μπουρδέλα ακόμα ένα ίχνος αξιοπρέπειας το αφήνουν να φανεί, έστω για το θεαθήναι...
Τελικά το τραγίλα που ακούστηκε στο πρώτο ματς της σεζόν μάλλον ήταν ενδεικτικό του τι θα επακολουθούσε στη διάρκεια της χρονιάς.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dacreta

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 14:46 #155870

• Nermus
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
1ον-δεν μιλησα για στημενο ματς.Ειπα οτι αυτα που εκαναν ΙΣΩΣ να ειναι υποπτα.Μην βαζετε στο στομα μου πραγματα που δεν εχω πει.

2ον-Το μαρκαρισμα που εγινε για κοκκινη πανω στο σταθη εγινε καπου στο 20-25.Μεχρι τοτε ο διαιτητης μια χαρα επαιζε.Οπως η αστεια λογικη δεν ζηταω φαουλ γιατι δεν θα το παρω δεν στεκει.Επισεις το μαρκαρισμα ειναι τετοιο που ακομα και πλεονεκτιμα να αφησεις,ΜΕΤΑ την φαση δινεις καρτα.Ουτε αυτο ζητησε η ομαδα

3ον-Οταν παιζεις ενα ματς στο οποιο χανεις 2-1 και σου κανουν ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ πεναλντι και δεν το ΖΗΤΑΣ ΠΟΤΕ,τοτε κατι δεν παει καλα.Ο Απονιο Johnp μια χαρα την κοτα εκανε και ξαπλωσε κατω χωρις να βγαλει αχνα.Και μετα απο 10-15 δευτερα σηκωθηκε και καλα να τσαμπουκαλευτει με εναν αμυντικο της Ξανθης που πηγε να τον σηκωσει.

4ον-ΔΕΝ εγραψα πουθενα οτι ο Τζωρτζ ΗΘΕΛΕ να παρει κοκκινη καρτα.Αυτο που γραφω ειναι πως μου φαινετε παραξενο ενας ποδοσφαιριστης να εχει μπει σαν αλλαγη για να γυρισει το ματς,να παιρνει στα καπακια 2 κιτρινες με την δευτερη να μην ειναι και να ΜΗΝ διαμαρτηρετε οταν παιρνει κοκκινη.

5ον-Σε ολο το ματς μας εχουν σαπησει στο ξυλο οι παιχτες της Ξανθης και αν εξαιρεσουμε τον Μακρη που εκανε καποια παραπονα στο πρωτο μερος,ΚΑΝΕΝΑΣ απολυτος παιχτης δεν εκανε παραπονα στον διαιτητη.

6ον-Ο Γκατουζο φετος εχει αποβληθει εαν θυμαμαι σωστα 2 φορες!Στο ματς με την Ξανθη η καμερα τον εδειξε πανω απο 10 φορες,να ειναι ορθειος και απλα να χαζευει το ματς απολυτα ψυχρεμος.

Τελος johnp η λογικη "αφου δεν ειναι ημιχρονο διπλο τελικο ασσος,δεν ειναι στημενο" ειναι 100% λαθος.Τα στημενα δεν παιζοντε Johnp απο πριν.Στο live τα παιζουν,για πολλους και διαφορους λογους.Οπως και η λογικη "Αμα το εβαζε ο Ροβιθης κτλ" ειναι επισεις λαθος.Οπως εγινε εδω μεσα με την τριπολη ετσι θα γινοταν και στην Ξανθη (αν το ματς στην Ξανθη ηταν στημενο).Στο επομενο λεπτο γκολ.

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 15:31 #155871

• dimitris_xrisopigi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
γνωριζουμε ποτε θα απολογηθει ο Σισιτς? Τουλαχιστον χθες στο cretalive μιλουσαν ηδη για απολογια και πιθανη αποπομπη απο την ομαδα, και θεωρουσαν τη ρουφιανια μαλλον δεδομενη.

Σημερα στα κρητικα αθλητικα ραδιοφωνα ψιλοσιγη ιχθυος, σα να μυριζει προσπαθεια να κουκουλωθει το συμβαν, ο παιχτης. Ισως ειμαστε απλα στη φαση διερευνησης

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 15:48 #155872

• Serpente
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
1)Δεν ειπες καθαρα για στημενο αλλα το υπαινισσεσαι σε ολο σου το ποστ.Μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας τωρα...

2)Ναι,το μαρκαρισμα ηταν για καρτα.Ο Σταθης συνεχισε,εξελιχθηκε η φαση,δε βγηκε τιποτα απ αυτην,μετα απο λιγο φαγαμε το πρωτο.Θα μπορουσε να του τη δωσει στην πρωτη διακοπη,δεν την εδωσε,μαλακια του διαιτητη,τι να κανουμε τωρα?Που ξερεις αν δεν τη ζητησαν απο τον παγκο?Εκει ησουνα?Απο την tv δε μπορεις να καταλαβεις τι γινεται ακριβως.

3)Ο Απονιο το ζητησε το πεναλντυ.Δεν εκανε σαν παρανοικος,αλλα το ζητησε.Επισης που ξερεις οτι δε φωναξαν απο τον παγκο?Ξαναλεω,εκει ησουνα?

4)Ο Τζωρτζ διαμαρτυρηθηκε ελαφρα και κοσμια για την αποβολη.Τι να κανει δηλαδη ενα παιδι 20 χρονων στο διαιτητη?Να του δαγκωσει το λαρυγγι?

5)Τι παραπονα να κανουν οι παικτες στο διαιτητη ρε φιλε?Αυτος φταιει και χασαμε?Επαιξε εδρα,δεκτον,αλλα αυτος φταιει ή οι ιδιοι οι παικτες?Αν παιζαμε μπαλα,οπως περισυ ας πουμε στο ιδιο γηπεδο,να ζητουσαμε και το παραμικρο,αλλα ετσι οπως ημασταν...?!?!

6)Επειδη τον εδειξε το Γκατουζο 5 φορες η τηλεοραση να μην κανει σα τρελος,τι σημαινει αυτο δηλαδη?Οτι ηταν αδιαφορος?Για το περιστατικο στα αποδυτηρια με Σισιτς και Λαμπρο τι εχεις να πεις?Αμα ηταν αδιαφορος θα τους την ελεγε ετσι ασχημα?
Μονο αδιαφορος που δεν ειναι ο κοουτς.Οτι δε μπορει να δωσει κατι στον ΟΦΗ ειναι αλλη συζητηση...

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 16:31 #155873

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Nermous κάνεις υποθέσεις καφενειακου επιπέδου.

Δηλαδή εσύ κρίνεις αν ένα ματς είναι μιλημένο από τις αντιδράσεις τον παικτών και τον παραγόντων μιας ομάδας όταν αδικείτε; Ότι ναναι........Δηλαδή αν κάναμε τους καραγκιόζηδες και κλαψμουνιάζαμε σαν τους βάζελου σε κάθε φάση δεν θα ήταν κατά την άποψη σου το ματς στημένο.... τι σκατα λογική είναι αυτή ρε νερμους; ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

Συμφωνώ απόλυτα με τον Sarpente σε όλα αυτά που σου απαντάει...δεν θα μπορούσα να σου απαντήσω καλύτερα....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Serpente

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 18:41 #155875

• TALOS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Λυπάμαι, αλλά είμαι υποχρεωμένος να σας το χαλάσω... Λοιπόν, άποψη για το αν ο αγώνας ήταν ή όχι στημένος ΔΕΝ θα εκφέρω. Απλά να παραθέσω 2-3 ΓΕΓΟΝΟΤΑ θέλω. Απλά έγιναν, να μην τα αναφέρω? ΚΑΜΙΑ προσωπική άποψη, μόνο ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

1) Ο άσος της Ξάνθης λίγο πριν αρχίσει η αναμέτρηση "κατρακύλησε" τραγικά σε όλες τις εταιρίες (από 2.10 που άνοιξε, στο 1.45), ενώ στην Ασία πονταρίστηκε σε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά (συγκέντρωσε τζίρο υψηλότερο από όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της SL μαζί....) και με ποσοστά 98% στον άσο.

2) Από το πρωί του Σαββάτου, δέχτηκα πάνω από 7-8 κλήσεις από συναδέλφους, με το μ.ο. των απόψεών να είναι κάπως έτσι "χαχαχαχα, καλά ρε μαλάκα, τι θα γίνει με εσάς, πάλι πουλήσατε, χαχαχαχα, είπαμε ρε μαλάκα, αλλά εσείς το έχετε γαμήσει τελείως το θέμα, χειρότεροι από την περσινή Καλλονή έχετε καταντήσει. Καλά ρε μαλάκα ο κόσμος εκεί κάτω τι λέει, ακόμα δεν έχει ξεσηκωθεί ή κοιμάται?".

3) Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το παιχνίδι, καθώς στα μεγαλύτερα στοιχηματικά forum ΠΑΙΚΤΩΝ (ειδικά στην Αγγλία έγινε της πουτάνας...) είχε διαρρεύσει πληροφορία για άσο της Ξάνθης. Το παιχνίδι Ξάνθη - Ο.Φ.Η. είχε μεγαλύτερη επισκεψημότητα από το Λίβερπουλ - Τσέλσι.

4) Με το που ξεκινάει το παιχνίδι και κάνει διαρκώς φάσεις ο Ο.Φ.Η., ΠΡΙΝ βάλουμε γκολ, με παίρνει συνάδελφος στο κινητό και μου κάνει "ρε μαλάκα, στο live μου παίζουν ανατροπή, χαχαχα". Λίγο αργότερα ο Ο.Φ.Η. ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του ΕΝΤΕΛΩΣ αφύλαχτου Πετρόπουλου και στην συνέχεια υπάρχει μόνο μία ομάδα στο γήπεδο. Παρεπιπτόντως στο live ο άσος της Ξάνθης στο 30', συνεχώς υποχωρούσε (η ανατροπή δηλαδή), αντί να μεγαλώνει με την πάροδο του χρόνου.

Κατά τα άλλα εγώ μαζί σας είμαι. Όλα αυτά είναι κακοήθειες. Παίζαμε με καλύτερη ομάδα, τα παιδιά βρέθηκαν σε κακή μέρα, οποσθοχώρησαν χωρίς αιτία μετά το γκολ και χάσαμε δίκαια. Πάμε γερά με την Κέρκυρα τώρα, όλοι Ο.Φ.Η. και Ο.Φ.Η. ολέ ολέ.
Ο.Φ.Η. είναι αυτό που με κάνει να χαμογελώ όταν είμαι κουρασμένος..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Boban, antfouk

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 19:41 #155876

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ταλο ξέρεις ότι εκτιμάω την άποψη σου. Αλλά νομίζω ότι έχεις πέσει μερικές φορές έξω.

Εγώ δεν παίρνω δεδομένο ότι επειδή παίζονται πολλά ποσά στον άσσο στο στοίχημα σε ένα ματς ότι πρέπει οπωσδήποτε το ματς να είναι μιλημένο....

Δεν λέω βέβαια και με τα βεβαιότητας ότι δεν ήταν.

Εμένα τουλάχιστον από αυτά που είδα στο ματς, χωρίς να γνωρίζω παρασκήνιο , το ματς δεν μου φάνηκε στημένο σε αντίθεση με τα εντος έδρας με την Τρίπολη και Βέροια. Στο κάτω κάτω για να βγάλεις λεφτά θα πρέπει το ματς που παίζεις να είναι η απόδοση ψηλή.... τι να βγάλεις άμα παίξεις 2.10;
Για πες μου το διπλό πόσο το έδινε;
Φαντάζομαι πολύ μεγαλύτερη απόδοση... αν είναι να στήσεις ματς γιατί να μην στήσεις το αποτέλεσμα με την μεγαλύτερη απόδοση;

Το θέμα βέβαια για εμένα δεν είναι για το αν στήσαμε το συγκεκριμένο ματς αλλά το ότι στήνουμε ματς γενικότερα... Νομίζω ότι πλέων πρέπει να σταματήσει αυτό το καραγκιοζιλίκι και η κονόμα στης πλάτες τις δικές μας και τις ομάδας...
Είναι επιτακτική μια συνάντηση του συλλόγου μετόχων με όσο πιο περισσότερα μελή πριν την ΓΣ του Δεκεμβρίου για να δούμε πως θα αντιδράσουμε πλέων σε όλα αυτά.

Ότι έβγαλαν έβγαλαν, φτάνει πια....

ΥΓ Πιο πολύ στημένο μου φάνηκε το ματς ΠΑΟΚ-ΒΑΖΕΛΟΣ παρά το δικό μας….
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 10/11/2014 23:02 #155877

• lefteris4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/...ederbet.3135194.html

Σε συνδυασμό με αυτά που λέει ο τάλως, για εμάς χτυπάει η καμπάνα. Τα ποσά που παίχτηκαν σε καθε παιχνίδι που τα βρίσκεις? Εχεις κανενα λίνκ?
Μια σφαίρα φέρνει θάνατο
μα φέρνει και την λύση
Σε ενα κορμί απου το'χουνε
οι πόνοι διαλύσει
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.49 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.