You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 04 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ολο το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος 2013-2014
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 00:13 #155878

• Dimitris Patatas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
lefteris4 έγραψε:
www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/...ederbet.3135194.html

Σε συνδυασμό με αυτά που λέει ο τάλως, για εμάς χτυπάει η καμπάνα. Τα ποσά που παίχτηκαν σε καθε παιχνίδι που τα βρίσκεις? Εχεις κανενα λίνκ?

Διαβασες ρε συναδελφε τι λεει το αρθρακι η μονο τον τιτλο;...
"Beware of the man of one book" St. Thomas Aquinas

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 00:27 #155879

• Serpente
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Τα μονα ματς που εληξαν με 3 γκολ διαφορα υπερ του γηπεδουχου ηταν του γαυρου και του γιαννενου.Δεν εχει να κανει με το Ξανθη-ΟΦΗ (2-1).Μαλλον ο συναδελφος δεν το προσεξε.

Παμε παρακατω...

Δε μου λενε πολλα τα πονταρισματα και οι τζιροι που εγιναν λιγη ωρα πριν το ματς.Εμπιστευομαι τι βλεπω με τα ιδια μου τα ματια.Και αυτο που ειδα δε με οδηγει στο συμπερασμα οτι το ματς ηταν μιλημενο.
Αν το καρφωνε ο Ροβιθης στο τελος τι θα λεγανε ολοι αυτοι οι "εμπειρογνωμονες" που και καλα τα ξερουν ολα και κανουν και πλακιτσα?Δεν το στειλε αουτ το κοπελι.Στη γωνια πηγε να το παστελωσει και εκανε αποκρουση ο τερματζης.Μενανε 5-10 λεπτα το πολυ...
Περισυ,στο ΟΦΗ-Ξανθη προτελευταια αγωνιστικη,πως ειχαν αραγε διαμορφωθει οι αποδοσεις,οι τζιροι και τα πονταρισματα λιγο πριν την εναρξη???Θυμομαστε ολοι τι εγινε τελικα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 07:28 #155880

• Gooner
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.novasports.gr/news.aspx?a_id=367088&...&Week=620#videoX

πιο στημένο πεθαίνεις..από προπονητή αστέρα μέχρι αμυντικούς ατρόμητου-αστέρα
παρόλα αυτά γκολάρα του ναπολεονι

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 07:47 #155881

• Gooner
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Η "ομάδα" είναι ένα μπορντέλο.Ο καθένας κάνει ότι θέλει και μας γαμουνε χωρις καμια αντιδραση απο την παε.
Όσο για το αγωνιστικό είμαστε μακράν η χειρότερη ομάδα αυτή τη στιγμή μαζί με τη νίκη βόλου.Με την ξάνθη ο αντελεγιε ήταν αψογος αλλά αυτη τη φορα μας την εκανε ο τριπο.Σε καθε ματς έχουμε αναγκαστικές αλλαγές.Αλήθεια τι παίζει από πέρισι με τις αναγκαστικές αλλαγές σε κάθε ματς?Η ομάδα αποδιοργανώνεται.
Ο Ραζακ μόνο κόφτης και αν, κατώτερος του Μακρή. Ο Τζορτζ που λετε κανει τσαμπουκαδες, παιρνει καρτα και μετα παει και τραβαει τον αντιπαλο που τον αποφευγει ενω εχει ηδη καρτα!Μεγας ηλιθιος , σωστη η καρτα ,μη τρελαθουμε.Πετροπουλος απλα δεν υπαρχει μετά το πρώτο ματς.
Κομπλεξικη αντιδραση-αναστοπουλική η οπισθοχώρηση από το 10ο λεπτό λες και παίζαμε με τη μπαρτσα!
Απαράδεκτος γκατούζο, ας σοβαρευτεί λιγακι.Ο Απονιο προφανως ανετοιμος. Οκ δεν υπάρχουν λύσεις πολλές αλλά η ομάδα δεν εχει πλάνο ,είναι της πλάκας.

Οκ, θα την πάρουμε την κερκυρα κι εγω ειμαι αισιοδοξος οτι με τα πολλά θα τη γλιτωσουμε και φετος (αν και δύσκολο).Αλλά η ομάδα μικραίνει, κακα τα ψεματα.Για να υπάρξει μέλλον πρέπει να βρεθεί λύση στο οικονομικό, ότι άλλο και να λέμε είναι μπουρδες.
Χρόνια πολλά!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimitris-4-

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 13:40 #155885

• Duhan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
TALOS έγραψε:
Λυπάμαι, αλλά είμαι υποχρεωμένος να σας το χαλάσω... Λοιπόν, άποψη για το αν ο αγώνας ήταν ή όχι στημένος ΔΕΝ θα εκφέρω. Απλά να παραθέσω 2-3 ΓΕΓΟΝΟΤΑ θέλω. Απλά έγιναν, να μην τα αναφέρω? ΚΑΜΙΑ προσωπική άποψη, μόνο ΓΕΓΟΝΟΤΑ.

1) Ο άσος της Ξάνθης λίγο πριν αρχίσει η αναμέτρηση "κατρακύλησε" τραγικά σε όλες τις εταιρίες (από 2.10 που άνοιξε, στο 1.45), ενώ στην Ασία πονταρίστηκε σε ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά (συγκέντρωσε τζίρο υψηλότερο από όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της SL μαζί....) και με ποσοστά 98% στον άσο.

2) Από το πρωί του Σαββάτου, δέχτηκα πάνω από 7-8 κλήσεις από συναδέλφους, με το μ.ο. των απόψεών να είναι κάπως έτσι "χαχαχαχα, καλά ρε μαλάκα, τι θα γίνει με εσάς, πάλι πουλήσατε, χαχαχαχα, είπαμε ρε μαλάκα, αλλά εσείς το έχετε γαμήσει τελείως το θέμα, χειρότεροι από την περσινή Καλλονή έχετε καταντήσει. Καλά ρε μαλάκα ο κόσμος εκεί κάτω τι λέει, ακόμα δεν έχει ξεσηκωθεί ή κοιμάται?".

3) Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το παιχνίδι, καθώς στα μεγαλύτερα στοιχηματικά forum ΠΑΙΚΤΩΝ (ειδικά στην Αγγλία έγινε της πουτάνας...) είχε διαρρεύσει πληροφορία για άσο της Ξάνθης. Το παιχνίδι Ξάνθη - Ο.Φ.Η. είχε μεγαλύτερη επισκεψημότητα από το Λίβερπουλ - Τσέλσι.

4) Με το που ξεκινάει το παιχνίδι και κάνει διαρκώς φάσεις ο Ο.Φ.Η., ΠΡΙΝ βάλουμε γκολ, με παίρνει συνάδελφος στο κινητό και μου κάνει "ρε μαλάκα, στο live μου παίζουν ανατροπή, χαχαχα". Λίγο αργότερα ο Ο.Φ.Η. ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του ΕΝΤΕΛΩΣ αφύλαχτου Πετρόπουλου και στην συνέχεια υπάρχει μόνο μία ομάδα στο γήπεδο. Παρεπιπτόντως στο live ο άσος της Ξάνθης στο 30', συνεχώς υποχωρούσε (η ανατροπή δηλαδή), αντί να μεγαλώνει με την πάροδο του χρόνου.

Κατά τα άλλα εγώ μαζί σας είμαι. Όλα αυτά είναι κακοήθειες. Παίζαμε με καλύτερη ομάδα, τα παιδιά βρέθηκαν σε κακή μέρα, οποσθοχώρησαν χωρίς αιτία μετά το γκολ και χάσαμε δίκαια. Πάμε γερά με την Κέρκυρα τώρα, όλοι Ο.Φ.Η. και Ο.Φ.Η. ολέ ολέ.

Εγω στην θεση θα ειχα βγαλει προχθες τουλαχιστον 50 χιλιαρικα.
Και αν ξηγιοσουνα σωστα θα τα εγραφες εδω να βγαλουμε και μεις κανα ψιλο.
Αλλα εσυ παρτακιας. Ολα δικα σου.
Win or lose we get on the booze
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rinokeros

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 15:02 #155886

• lefteris4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ναι λάθος μου. Στο παρακάτω κομμάτι μπερδεύτηκα και διάβασα Σάββατο και οχι Σαββατοκύριακο και σε συνδυασμό με το οτι κανένα μάτς δεν είχε εύκολη νίκη γηπεδούχου με πολλά γκόλ, έμενε μόνο ή νίκη του γηπεδούχου και το όβερ και οι περίεργες αποδόσεις στο λάιβ, τα οποία στο δικό μας μάτς έγιναν. Τεσπά.
Το παιχνίδι αφορά την αγωνιστική του Σαββατοκύριακου που μας πέρασε (10η) και σύμφωνα με την Federbet στοιχηματίστηκαν λίγες ώρες πριν την έναρξή του πολλά χρήματα στη νίκη του γηπεδούχου με τουλάχιστον 3 τέρματα διαφορά καθώς και στο over.

Μια σφαίρα φέρνει θάνατο
μα φέρνει και την λύση
Σε ενα κορμί απου το'χουνε
οι πόνοι διαλύσει

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 16:59 #155887

• TALOS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ο.Φ.Η. δεν παίζω ποτέ. Ούτε υπέρ, ούτε κατά. Εγώ οπαδός είμαι, όχι διαχειριστής. Πονάω την ομάδα. Ούτε 50.000 έχω και δεν είναι και η δουλειά μου αυτή. Αυτά.

Αν το κάρφωνε ο Ροβίθης, θα έκανε άλλη μια πιρουέτα ο Αντελέγιε και θα χάναμε 3-2.

Σαφώς και δεν είναι ΟΛΕΣ οι πληροφορίες σωστές. Σαφώς όμως και ένα παιχνίδι δεν θα στηθεί με βάση την υψηλότερη απόδοση.

Τεσπα, ειλικρινά δεν έχω χρόνο. Ότι καταλαβαίνει καθένας. Εγώ μαζί σας σε όλα.

Υγ. Το Ολυμπιακός - Πανθρακικός είναι. Στην Ασία ο άσος με χάντικαπ (-2) έφτασε στο 1.32 πριν αρχίσει το παιχνίδι. Στο 80' με το σκορ στο 3-1, έστειλα μήνυμα σε πολλούς φίλους να παίξουν "επόμενο γκολ Ολυμπιακός" που πλήρωνε 2.05 (10' να λήξει ήθελε στο 3-1...). Κάποιοι πρόλαβαν, κάποιοι όχι. Το γκολ όμως θα έμπαινε με κάθε τρόπο. Στην περίπτωση αυτή, οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν είχαν ιδέα, έπαιζαν κανονικά. Το παιχνίδι στήθηκε σε επίπεδο διοικήσεων και οι του Πανθρακικού έχουν 5-6 παίκτες, που τους βγάζουν έξτρα μεροκάματο όταν υπάρχει έξτρα δουλειά. Και ονόματα γνωρίζω. Απλά πράγματα. Ένας τερματοφύλακας, 2-3 αμυντικοί και ένας μέσος συνήθως είναι αρκετοί. Δε μπαίνει δηλαδή ο πρόεδρος στα αποδυτήρια και λέει "σήμερα χάνουμε με 3 γκολ", όχι.

Στο αντίστοιχο ροτέισον του Ο.Φ.Η. υπάρχουν 7-8 ονόματα παικτών. Όχι, ο Ροβίθαρος δεν είναι μέσα... Αλλά ξαναλέω, κάτι παραπάνω ξέτε σεις από με, οπότε πάσο.
Ο.Φ.Η. είναι αυτό που με κάνει να χαμογελώ όταν είμαι κουρασμένος..

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 18:07 #155888

• Geo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Επειδή υπάρχει ειδική γνώση από κάποιους χρήστες του φόρουμ ως προς το στοίχημα, προτείνω να υπάρχει ειδική ενότητα για το στοίχημα σε κάθε ματς του ΟΦΗ. Εκεί λοιπόν ας μεταφέρονται ότι πληροφορίες υπάρχουν - αν υπάρχουν - για το πως παίζεται το ματς στην πιατσα και να δίνεται και μια πρόγνωση.

Για να είναι πιο εύκολη στην ανάγνωση η ενότητα αυτή, οι πληροφορίες να γράφονται πριν την έναρξη και κατά την διάρκεια του ματς. Μετά την λήξη του η ενότητα να κλειδώνει.

Εκ των ύστερων πληροφορίες πάνω σε αυτά τα θέματα δεν βοηθούν ούτε σε θέματα αφύπνισης του Ομιλήτη αλλά ούτε και σε κάποιο επιθυμητό προσωπικό του κέρδος από το στοίχημα. Καλό είναι δηλαδή ότι στοιχειά μάθουμε αν πραγματικά τα μάθαμε από καπου (δεν τα βγάλαμε μονο από το μυαλό μας) να τα λέμε από πριν.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": rinokeros, omilitis1987

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 18:36 #155889

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ταλο καλα σου λενε ρε φιλε,φτιαξε μας και εμας μια φορα να ξεπερασουμε την κριση,μονο ο μανθος θα κονομαει?

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 11/11/2014 21:31 #155890

• Gooner
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
rinokeros έγραψε:
ταλο καλα σου λενε ρε φιλε,φτιαξε μας και εμας μια φορα να ξεπερασουμε την κριση,μονο ο μανθος θα κονομαει?

+44444

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1 12/11/2014 00:58 #155891

• TALOS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Όποιος θέλει με διαβάζει σε "ελεύθερο" εξειδικευμένο site, που γράφω ΠΡΙΝ από τα παιχνίδια πάντα. Και είχα γράψει και για το Ξάνθη - Ο.Φ.Η.. Οπότε αυτά τα πριν-μετά, είμαι ο τελευταίος άνθρωπος στον οποίο πρέπει να τα πείτε.

Παρεπιπτόντως, κρίμα που δεν με είχατε διαβάσει πέρυσι ΠΡΙΝ τα παιχνίδια με Λεβαδειακό και Καλλονή εκτός έδρας για το πρωτάθλημα ή πριν την ρεβανς με την Καλλονή στο Κύπελλο.

Βέβαια εκεί θα δείτε πολλά και για άλλα παιχνίδια. Ότι δεν σηκώνει μήνυση το γράφω με τρόπο.

Όσο για τον Μάνθο, εσείς γελάτε, αλλά γελάει και εκείνος. Και θα γελούν και τα εγγόνια και τα δισέγγονά του. Στην υγειά σας. Κάτι είναι κι αυτό, ε?

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1 12/11/2014 08:45 #155892

• Serpente
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Να ξερεις αδερφε TALOS οτι και σε διαβαζουμε αρκετοι (ειτε στο "ελευθερο" εξειδικευμενο site που λες,ειτε τα εξαιρετικα αρθρα σου οπως το τελευταιο στο ofimemebers) και εκτιμαμε τις γενικοτερες αποψεις σου,ασχετα αν διαφωνουμε ή συμφωνουμε με αυτες.Τουλαχιστον για μενα ετσι ειναι.
Απο κει και περα,επιμενω οτι το ματσακι με την Ξανθη δεν ηταν αβαβα για τους λογους που εξηγησα ηδη.100% σιγουρος δεν μπορω να ειμαι σε καμια περιπτωση και απο τη στιγμη που δεν ξερω παρασκηνιο,εμπιστευομαι το τι βλεπω παντα σε συναρτηση με το τι γνωριζω γενικα απο ποδοσφαιρο.
Πες μου ομως τωρα,αν θελεις,τι εγινε με τους τζιρους και τα πονταρισματα στον προτελευταιο αγωνα περισυ στο Γεντι Κουλε μεταξυ ΟΦΗ και Ξανθης...?

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1 12/11/2014 17:13 #155893

• TALOS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Πολύ σύντομα θα στο πω, διότι πρέπει να γράψω FL για το φύλλο της Παρασκευής και πνίγομαι.

1) Κάποιοι έβγαλαν βρώμα οτι η Ξάνθη θα περάσει από το Ηράκλειο με διπλό, με αποτέλεσμα οι αποδόσεις του άσου να εκτοξευτούν.

2) Αυτοί οι ίδιοι ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ οτι το παιχνίδι θα είναι 100% στα ίσια (και δεν θα μπορούσε να μην είναι, αφού η ομάδα την οποία διαχειρίζεται ο υπάλληλος του Μαρινάκη ήθελε διακαώς να "ρίξει" την ομάδα η οποία πρόσφατα είχε αλλάξει στρατόπεδο και είχε πάει σε εκείνο του Τίγρη), έπαιξαν μεγάλα ποσά στον άσο και έγιναν πλούσιοι.

3) Από το πρωί της ημέρας της διεξαγωγής του αγώνα ο άσος στην Ασία ΕΠΕΦΤΕ κατακόρυφα και το διπλό ανέβαινε, "κλείνοντας" στις ΣΩΣΤΕΣ τιμές που έπρεπε να είναι όλη την εβδομάδα. Με τον άσο ΦΑΒΟΡΙ. Ήταν πλέον 101% δεδομένο οτι ο αγώνας ήταν στα ίσια.

--- Όσοι με διάβασαν στην Kingbet, ασφαλώς όλα τα παραπάνω τα γνώριζαν. Η πρότασή μου ήταν άσος με κάλυψη στην ισοπαλία, διότι όπως τόνιζα ο Ο.Φ.Η. θα έκανε τα αδύνατα δυνατά να υποβιβάσει την Ξάνθη. Όπως έκανε και με τον Απόλλωνα. Ακριβώς ίδια ιστορία. Και εκεί άσο είχα προτείνει. Όπως ΔΕΝ έκανε με Βέροια, Λεβαδειακό, Καλλονή κλπ... Ανάλογα το πρόγραμμα, την βαθμολογική συγκυρία και τις σχέσεις πάνε αυτά παιδιά.

Ελπίζω να σε κάλυψα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Serpente, marios, Johnp, antfouk

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1 12/11/2014 20:38 #155894

• Serpente
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Το χα παιξει ασσο στο 4.33 (μαζι με τους ασσους των Γαλατασαραι και Μπραουνσβαιγκ,ακομα τη θυμαμαι τη μπαζα... ) απο το προηγουμενο βραδυ.Την επομενη (την ημερα του αγωνα δηλαδη) σηκωθηκα με το...αγχος αν ειχε ανεβει κι αλλο η αποδοση του ασσου και ειχα κανει μαλακια που δεν περιμενα λιγο να εκτοξευθει γυρω στο το 5,5-6.Κατι τετοιο δε συνεβη ποτε.Οι αποδοσεις,το θυμαμαι καλα,ειχαν σταθεροποιηθει γυρω στο 3,75-4 για τον ασσο,το Χ δε θυμαμαι και γυρω στο 1,7-1,75 για το διπλο.
Στη Ασια δεν ειδα,ουτε εμαθα καθολου τι παιζοταν.Ηταν τετοια η χαρα μου λιγες ωρες μετα...Για αυτο και σε ρωτησα.

Με καλυψες αδερφε.Επιμενω να μη συμφωνω,οχι λογω των στατιστικων στο στοιχημα,αλλα γιατι το ματσακι δε μου "μιλησε" περιεργα.Καθαρα με το φτωχο μου το μυαλο παντα...

ΥΓ Παιζω σε ευρεως διαδεδομενη στοιχηματικη εταιρια με κυριαρχο χρωμα το (κατα τα αλλα μισητο) πρασινο...

Απ: Skoda σαράβαλο - Ο.Φ.Η 2 - 1 12/11/2014 21:33 #155895

• dimitris_xrisopigi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Συμφωνα με το sport24 με νεο αρθρο που εκδοθηκε στις 21.15 ο Σισιτς τελειωσε απο τον ΟΦΗ και απομενουν τα διαδικαστικα που θα διευθετηθουν συντομα.
Δεν βλεπω να παρατιθεται καποια σαφη ανακοινωση του ΟΦΗ που μαλλον ερχεται συντομα και μαλλον το τσιμπησαν με κανα τηλεφωνακι πρωτη ειδηση μιας και μολις πριν 3 ωρες απολογηθηκε ο παιχτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.30 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.