You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Σάββατο, 18 Ιαν 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020
(3 μέλος/η είναι εδώ) kostas4, vagelis4, (1) Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 23/05/2019 14:35 #164921

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Εδω ολες οι μεταγαφές και αποχωρήσεις!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Maze και ΟΦΗ γυαλιά ηλίου-οράσεως www.wooden-eyeware.eu

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 23/05/2019 19:50 #164928

• Duhan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Win or lose we get on the booze
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 00:35 #164933

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Και Μεγιάδο έχει οψιόν αγοράς. Μακάρι.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 09:52 #164934

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.gentikoule.gr/podosfairo/164594-pic-...aramoni-tou-ston-ofh

Ο κόσμος θέλει.
Ο προπονητής θέλει.
Ο παίκτης θέλει.
Η εταιρεία του θέλει.

Μόνος κίνδυνος να χαλάσει πλέον η μεταγραφή/παραμονή είναι να μπει στη μέση ο τίγρης ο λεφτάς ο "πολλά βαρύς", να τα σκάσει για να πάρει μισό παίκτη και μετά να προσφέρει συμβόλαιο μισού μύριου στον Φίλιππο ώστε αυτός να προτιμήσει να πάει στην ΑΕΚ. Αρκετά ρεαλιστικό το σενάριο, δε νομίζετε;

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 12:36 #164935

• ezlin4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
capitano.gr/articles/fakelos-ofh-aytoi-menoyn-eleytheroi

πολλοί που θέλω να μείνουν μένουν ελέυθεροι και κάποιοι που θέλω να φήγουν έχουν συμβόλαιο!
fuck modern football!

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 13:24 #164936

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
www.gentikoule.gr/podosfairo/164594-pic-...aramoni-tou-ston-ofh

Ο κόσμος θέλει.
Ο προπονητής θέλει.
Ο παίκτης θέλει.
Η εταιρεία του θέλει.

Μόνος κίνδυνος να χαλάσει πλέον η μεταγραφή/παραμονή είναι να μπει στη μέση ο τίγρης ο λεφτάς ο "πολλά βαρύς", να τα σκάσει για να πάρει μισό παίκτη και μετά να προσφέρει συμβόλαιο μισού μύριου στον Φίλιππο ώστε αυτός να προτιμήσει να πάει στην ΑΕΚ. Αρκετά ρεαλιστικό το σενάριο, δε νομίζετε;

O Τίγρης ειναι τζίφρις. Δεν προκειτε να πλερωση για να τον παρει. Αυτος τον ηθελε τσαμπα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 17:29 #164937

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Καλώς να μείνει ο Φερέιρα αλλά να δουλέψει γιατί πέρα από ταχύτητα δεν μπορεί να τελειώσει φάση και να κρατήσει μπάλα. Μεγιάδο οπωσδήποτε και Γιακουμάκης υπό προϋποθέσεις: να μην έχει υψηλή ρήτρα και να μισθό. Μακάρι να την ψάχναμε και για Μάνο αλλά σιγά μην τον δώσει ο γάβρος με 200-300k

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 18:10 #164939

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ποιοι θελω να μεινουν απο αυτους που μενουν ελευθεροι:
Τερματοφυλακες:
Δημήτρης Σωτηρίου

Αμυντικοι:
Νικος Κοροβέσης
Παπαζογλου (αν μπορεσει να ξανα γινει ο παλιος καλος παπαζογλου)

Μεσοαμυντικοι
Μεγιάδο

Μεσοι - Επιθετικοι
Κούτσια (σαν αλλαγή)
Ντίνας
Νέιρα
Γιακουμακης (αν η αεκ τον δωσει σε λογικη τιμη)
Βουο (λογο προσφορας στην ομαδα)
Φερέιρα
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Τελευταία διόρθωση: 24/05/2019 18:11 από Johnp.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 20:21 #164940

• Geo
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Εγώ στην ομάδα σίγουρα θα ήθελα να μείνουν:

Σωτηρίου
Γιαννούλη
Μπραουν
Σακορ
Μεγιαδο άλλα όχι με 500..
Νειρα οπωσδήποτε
Ναμπι

Από τους υπόλοιπους θα προτιμούσα να μείνουν για αλλαγή: Φερειρα, κοροβεσης, ναστος, ντινας, βαζ, γιακουμακης, βουο.

Για τους μικρούς , οικονομου, πλευρακη, νικοκυρακη κτλ δεν έχω εικόνα

Οι υπόλοιπη ας φύγουν

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 21:07 #164941

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Το ότι η ρήτρα του Μιγκέλ είναι 500 δε σημαίνει ότι θα τον δώσουν με 500. Η Τσακαρίτα έχει τεράστια οικονομικά προβλήματα και πάει για φούντο. Επομένως αν δε βρεθεί κανένας Μαρινάκης να σκάσει 500 (για να τον στείλει δανεικό στον Πανιώνιο) τότε μπορούμε να τον πάρουμε και με πολύ λιγότερα ειδικά αν ο παίκτης πιέσει προς την κατεύθυνση του ΟΦΗ. Πέερσον και Σακόρ το γράφω για 44η φορά, περιμένετε το πρωτάθλημα τους τελείωσε Νοέμβρη και ήρθαν από διακοπές. Η ομάδα χρειάζεται πολλούς παίκτες αλλά υπάρχει ο χρόνος και οι συνθήκες ώστε να δέσει η νέα ομάδα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Duhan

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 24/05/2019 23:01 #164942

• n1kolazzz
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
Χρειαζομαστε οπωσδηποτε κεντρικο αμυντικο,δεξι μπακ,επιθετικο. Θα ηθελα πολυ να παραμεινει μεγιαδο,για γιακουμακη δε τρελαινομαι. Οσο και αν σας φανει παραξενο το διδυμο γιαννουλης μιχογιεβιτς μου αρεσε και θα ηθελα αν τον αφηνε ελευθερο ο παοκ να τον κρατησουμε και του χρονου. Γενικοτερα παντως θελουμε προσθηκες οι οποιες να ειναι οχι μονο ποιοτικες αλλα και ισχυρες προσωπικοτητες μπας και σταματησουμε να ειμαστε τοσο σοφτ σαν ομαδα.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 08:41 #164943

• Dimitris Patatas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δυστυχώς έχουμε ξεχάσει πώς είναι οι καλοί παίχτες. Για τον μεγάλο ΟΦΗ της Ευρωπης δεν κάνει κανένας απο τους φτάσμενους παίχτες πού έχουμε ήδη. Ισως Νειρα, Γιακουμάκης, Γιαννούλης, Μπραουν, Σακορ. Οι εξελλισομενοι ειναι ΟΚ και θα τους κρατουσα.
"Beware of the man of one book" St. Thomas Aquinas
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΒΡΑΧΑΣΙ-4

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 09:52 #164944

• vagelis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Dimitris Patatas έγραψε:
Δυστυχώς έχουμε ξεχάσει πώς είναι οι καλοί παίχτες. Για τον μεγάλο ΟΦΗ της Ευρωπης δεν κάνει κανένας απο τους φτάσμενους παίχτες πού έχουμε ήδη. Ισως Νειρα, Γιακουμάκης, Γιαννούλης, Μπραουν, Σακορ. Οι εξελλισομενοι ειναι ΟΚ και θα τους κρατουσα.

Αυτο ειναι το προβλημα μας αυτη τη στιγμη απο την πλευρα του κοσμου. Ακους και διαβαζεις παντου για τους παιχτες που ειχαμε περυσι στη Β οπως Κουτσια Ντινας κλπ οτι αν δεν ηταν αυτοι που θα ηταν τωρα η ομαδα και τετοια. Εχει ξεχασει ο κοσμος τους καλους παιχτες και να διακρινει σωστα. Λες και επειδη ο Κουτσια εβαλε 10 γκολ στη β και δεν εγκατελειψε στα δυσκολα πρεπει μια ζωη να ειναι στο ροστερ.

Μεγαλες αλλαγες θελει η ομάδα. Και ποιοτικα και με προσωπικότητες.

Τερμα κραταμε Σωτηρίου για δευτερο και θελουμε ενα βασικό τυπου Καρολ ή Λορια παση θυσία. Δερμιτζακης στην εξοδο. Στρεζος ας παει δανεικος

Δεξι Μπακ: Καλος ο Μπραουν αλλα θα ηθελα και κατι καλυτερο. Μπολακης Αργυροπουλος εκτος ομάδας

Αριστερο Μπακ: Εκει τωρα ειναι καπως πιο παραξενη η φαση λογω Γιαννουλη. Αν τον υπολογιζεις για αριστερο μπακ ή στοπερ. Προσωπικα προτιμω Στοπερ και να ερθει ενας για βασικος και ο Κοροβέσης δευτερος ή καποια αλλη μεταγγραφη για δευτερη. ειμαι στο 50-50 για Κοροβέση

Στόπερ: Εδω θελουμε προσεχτικες κινησεις. Εχει συμβολαιο ο Ποτουρίδης αλλα δε θα με χαλαγε αν το ελυναν. υπαρχει ο Γιαννουλης και θελουμε 2 για βασικούς. Κομεσιδης Παπαζογλου εκτος ομαδας. Μιχογεβιτς μονο ελευθερος και οχι για βασικος.

Εξαρια - οχταρια: Καλος ο Μεγιαδο αλλα οχι για 500,000 με λιγοτερα ας τον αγορασουν. Σακόρ πιστευω με καλη προετοιμασια να δειξει πραγματακια. Παπαστεριανος Κυριακιδης στην εξοδο. Οικονόμου δε πηρε ευκαιριες και δε ξερω αν τον υπολογιζουν. Πλευρακης πιστευω πως δε κανει εχει φτασει 21 και δεν εχει παιξει. Υπαρχει και ο Ναστος που εχει συμβολαιο, απο τη μια δεν τον θελω λογω ποιότητας απο την αλλη εχει παθος ειναι ελληνας και χρειαζεται διοτι δε νομιζω να παρουμε πολλους ελληνες παιχτες φετος. Χρειαζόμαστε ποιοτικες προσθηκες

10αρια Δύσκολη θέση, υπαρχει ο ναμπι με συμβολαιο αλλα ενω ξερει μπαλα πρεπει να βελτιωσει παοια πραγματα. Με σωστη προετοισμασια ελπιζω να μην τραυματιζεται συνεχως. Ο νειρα δεν εχει συμβολαιο, ποιοτικος παιχτης αλλα δε ξερω αν μπορουν να βρουν κατι καλυτερο στη Λατινικη αμερικη που εχουμε μια ακρη τωρα. Προτιμω Νειρα απο το Ναμπί παντως

Εξτρεμ: Υπαρχει ο Ντινας που εχει ποιοτητα, δεν ειναι γκλοτζης αλλα μπορει να δινει ανασες. Καλο θα ηταν να ανανεωσει. Κουτσια καιρος ηταν να φυγει, ευχαριστουμε αλλα θελουμε κατι καλυτερο. Ο Βαζ εχει συμβολαιο αλλα οχι κατι το τρομερο. Ο Φερεϊρα θελει πολύ δουλεια στο πνευματικο κομμάτι. Να σκεφτεται περισσοτερο να γινει πιο ομαδικος. Ειναι δικαιολογημενος και λογω ηλικίας και λογω οτι πρωτη φορα επαιξε επαγγελματικά και μαλιστα εκτος Λατινικης Αμερικης. Αλλη νοοτροπια στην Ευρώπη. Χρειαζομαστε 2

Επιθετικοι: Περσον εχει συμβολαιο ή παιρνεις το ρισκο και τον κρατας να δουμε με μια σωστη προετοιμασια τι μπορει να κανει, που αν δε κανει τον διωχνεις Γεναρη ή τον διωχνεις απο τωρα. Ο Βουο καλος, φιλοτιμος αλλα παιχτης που δεν εχει το γκολ. Δε κανει για τον Νεο ΟΦΗ. Γιακουμακης δε νομιζω να αξιζει τα λεφτα για αγορά. Με αυτα τα λεφτα συν τα λεφτα του συμβιλαιου του βρισκεις καλυτερο παιχτη. Σασι εχει συμβολαιο δε με τρελαινει σαν επιλογη παντως για τη νεα χρονιά. Χρειαζόμαστε 2 επιθετικους οπωσδήποτε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 10:04 #164945

• Nauro
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Τι ωραίο συναίσθημα να ασχολείσαι μόνο με μπάλα!!!! νομίζω δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα . Εγω θα ήθελα να γράψω εντελώς ψυχρά και χωρίς συναισθηματισμούς ποιους θα ήθελα να παραμείνουν στον ΟΦΗ της νέας χρονιάς

Σωτηριου (ως 2ος)
Κοροβεσης (αναπληρωματικός)
Γιανουλης (βασικότατος κεντρικός αμυντικός)
Μπραουν (αναπληρωματικός)
Μεγιαδο
Νειρα
Σακορ
Ναμπι
Φερειρα
Γιακουμακης

Συνοψίζοντας θα ήθελα να δω έναν τερματοφύλακα σταθερό, ψηλό που να έχει γνώση και αντίληψη στο πως να στίσει την άμυνα στα στημένα (Ένα συνδυασμό καρολ φερναντεζ δηλαδή ).
ένα αριστερό και ένα δεξί μπακ 2-3 κλικ παραπάνω
Μια δοκιμασμένη και ποιοτική επιλογή στο κέντρο της άμυνας
Ένα ακόμη παθιασμένο κόφτη στο κέντρο
Ένα ψευτό οκτάρι (box to box)
Ένα δεξί εξτρεμ δοκιμασμένο και ποιοτικό

Τι περιμένω από αυτούς που έγραψα παραπάνω τη νέα χρονιά?
Να είναι υγιείς αρχικά!!!
Πιστεύω ότι ο Μεγιαδο ταιριάζει στην ομάδα είναι ποιοτικός, είναι σε καλή ηλικία και δείχνει να έχει εγκλιματιστεί στον ΟΦΗ. Το ίδιο και ο Νειρα.
Τον Σακορ τον πιστεύω παραααα πολύ έχει την ποιότητα έχει τα φυσικά προσόντα οπότε περιμένω να βρει ρυθμό και τα πατήματα του.
Ο Φερειρα πρέπει να δουλέψει πρέπει να μάθει να σηκώνει το κεφάλι όταν τρέχει και πρέπει να μάθει να δίνει μπάλα...αυτά για αρχή τα υπόλοιπα θα έρθουν
Τελος ο Γιακουμακης (αν μείνει) εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. 1ον είναι Ηρακλειώτης που γουστάρει ΟΦΗ 2ον έχει πάθος 3ον έχει πολύ καλά στοιχεία αλτικότητα μαχητικότητα έκρηξη κάποια από αυτά και 4ον Είναι σε τρομερά καλή ηλικία
Τελευταία διόρθωση: 25/05/2019 10:08 από Nauro.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 13:05 #164946

• axinos
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Αν υπολογίσουμε τη ρήτρα του Μεγιάδο + το συμβόλαιο του, χρειαζόμαστε από 650 έως και 800χιλ. Ευρώ(περίπου),
την στιγμή που ο (πρωταθλητής) Παοκ έκανε πρόταση στο Βαρέλα 800χιλ.
Σοβαρευτείτε, με τα λεφτά αυτά φέρουμε 3 Μεγιάδηδες.
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η
Τελευταία διόρθωση: 25/05/2019 13:05 από axinos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, kostis4444, Nauro, Arteides91

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 13:48 #164947

• xeneras
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
Έχουμε δικαίωμα να έχουμε 5 ξένους και αφού ο Φερειρα φαίνεται ότι θα μείνει,και συμφωνώ ότι είναι παίχτης με προοπτική και προφανώς θα τον πουλήσουμε αργότερα με καλά λεφτά,μας μένουν 4 ακόμα.
Ο Νειρα είναι ένα ερωτηματικό μιας και είναι ένας παίχτης με ποιότητα και τεχνική κατάρτιση άλλα αρκετά αργός. Προσωπικά θα ήθελα να μείνει μιας και έχει ήδη προσαρμοστεί και πιστεύω ότι μπορεί να προσφέρει πολλά στην ομάδα τα επόμενα 1-2 χρονιά που ο στόχος μας θα είναι η εύκολη παραμονή.Με αυτό σαν δεδομένο μας μένουν ακόμα 3 ξένοι.
Ο Μεγιαδο ήταν όντως από τους καλύτερους μας φέτος άλλα συγχρόνως είχε προβλήματα με τραυματισμους και έλειπε σε πολλά παιχνίδια και εφόσον η τιμή του είναι στα 500κ$ νομίζω ότι δεν πρέπει να μείνει μιας και σε αυτή τη θέση το λογικό είναι ότι εύκολα θα βρούμε κάτι ανάλογο αν όχι καλύτερο με λιγότερα λεφτά με τα κονε που έχουμε πλέον στην λατινική Αμερική.
Θα ήθελα να δω τουλάχιστον 1 ξένο επιθετικό(Βραζιλιάνο η Αργεντινό)για βασικό και άλλο ένα για δεξί εχτρεμ
Υ.Γ Τι ωραία που είναι να μιλάμε για μεταγραφές και να μην μας νοιάζει για απλήρωτους παίχτες και φροντιστές ..

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 14:09 #164948

• vagelis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ο κανονισμός με τους ξένους έχει κατα κάποιο τρόπο αλλάξει. Είναι πλέον 8 οι μη Ευρωπαίοι παίχτες που μπορεί μια ομάδα να έχει ροστερ αρκεί οι 3 να είναι κάτω των 23. 5+3 δηλαδή. Αλλά σε μια αποστολή αγώνα μπορούν σύνολο μόνο οι 5 από αυτούς.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 16:23 #164949

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
axinos έγραψε:
Αν υπολογίσουμε τη ρήτρα του Μεγιάδο + το συμβόλαιο του, χρειαζόμαστε από 650 έως και 800χιλ. Ευρώ(περίπου),
την στιγμή που ο (πρωταθλητής) Παοκ έκανε πρόταση στο Βαρέλα 800χιλ.
Σοβαρευτείτε, με τα λεφτά αυτά φέρουμε 3 Μεγιάδηδες.

Κάπου διάβασα ότι η ομάδα του πάει για διάλυση λόγο οικονομικών προβλημάτων. Αν τους δώσουμε 100 χιλ θεωρώ ότι θα τον αγοράσουμε. Με 100χιλ δεν βρίσκεις παίκτη μηχανάκι σαν τον Μεγιάδο. Επιπλέων εχει εγκλιματιστεί πλήρως στην Ελλάδα και στον ΟΦΗ. Ο Μεγιάδο του πρώτου γύρου δεν εχει καμία σχέση με τον Μεγιάδο του δεύτερου.
Ένα ακόμα συν είναι ότι είναι σε πολύ καλή ηλικία και αν δεν εχει τραυματισμούς Εφέσων κάνει σωστή προετοιμασία, θα εχει μεγάλη μεταπωλητική αξία.
Οπότε άξιζε η προσπάθεια να μείνει.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": axinos

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 25/05/2019 19:22 #164950

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Λοιπόν έχουμε και λέμε..

Τερματοφύλακες:Θα κράταγα Σωτηρίου για δεύτερο τερματοφύλακα και θα έπερνα ένα καλύτερο για πρώτο και ένα
εξελίξιμο πιτσιρικά για τρίτο.Στρέζο,Δερμιτζάκη ευχαριστούμε πολύ.

Αριστερό μπάκ:Κοροβέση για αλλάγή και ένα καλύτερο για βασικό.

Δεξί μπακ:Μπράουν για αλλαγή και ένα καλύτερο για βασικό.Μπολάκη,Αργυρόπουλε ευχαριστούμε πολύ.

Σέντερ μπακ:Γιαννούλη για βασικό και άλλους δύο καλούς να τον πλαισιώνουν σύν ένα εξελίξιμο πιτσιρικά
για να κλείσει το καρέ.Μιχόγεβιτς,Ποτουρίδη,Κομεσίδη,Παπάζογλου ευχαριστούμε πολύ.

Αμυντικά χαφ:Μεγιάδο,Νάστο,Σακόρ συν ένα ακόμα που να είναι όμως καλύτερος και από τους τρείς αυτούς.
Καλός ο Μεγιάδο αλλά για κανονικό ΟΦΗ δεν είναι και να τρελένεσαι,έχουνε περάσει καλύτεροι.Παπαστεριανέ,
Οικονόμου,Κυριακίδη ευχαριστούμε πολύ.

Επιτελικός μέσος:Νέϊρα για αλλαγή που μπορεί στην ανάγκη να παίξει και σαν εξτρέμ και από εκεί και πέρα
κάποιον άλλο για βασικό.Ναμπί ευχαριστούμε πάρα πολύ,θα το θυμόμαστε πολλά χρόνια το φαουλ αυτό.

Εξτρέμ και επιθετικοί:Θα κράταγα Φερεϊρα,Βαζ,Γιακουμάκη,Ντίνα,Περσον(να δούμε πως θα είναι αν κάνει
προετοιμασία με την ομάδα αλλά και πάλι για πάγκο).Θα έπερνα ένα καλύτερο εξτρέμ από αυτά που έχουμε,
ένα βαρβάτο επιθετικό περιοχής και..Κουτσια,Βουο ευχαριστούμε πολύ!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": perifanos

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 26/05/2019 21:07 #164955

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Συμφωνώ με όλους σας στους παίκτες που πρέπει να φύγουν. Διαφωνώ στους υπόλοιπους.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 18:06 #164958

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.gentikoule.gr/podosfairo/164784-apok...unenteuxi-stin-oyefa

Στην αποκάλυψη ενός σοβαρού κωλύματος αναφορικά με την θέση του στον πάγκο του ΟΦΗ, που έχει σχέση με το δίπλαμα προπονητικής, προχώρησε ο Χάιμε Βέρα μιλώντας σε ιστοσελίδα της πατρίδας του.

Ο Χάιμε Βέρα μιλώντας στην ιστοσελίδα “latercera.com” αποκάλυψε ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με το δίπλωμα προπονητή που ενδεχομένως και να του δημιουργήσει πρόβλημα στην παρουσία του στον πάγκο του ΟΦΗ επιβεβαιώνοντας το ρεπορτάζ του Athletic Radio 104,2 και του Νίκου Μαρκάκη που αποκάλυψε στην εκπομπή “Ανατροπή και Πέναλτι” το εμπόδιο που έχει παρουσιαστεί.

Ο Χιλιανός τεχνικός ήταν ιδιαίτερα αποκαλυπτικός για αυτό το κώλυμα που υπάρχει υπογραμμίζοντας ότι: “Έχω συμβόλαιο για δύο χρόνια ακόμα αλλά έχω πρόβλημα με την άδεια εξάσκησης επαγγέλματος μου. Η ΟΥΕΦΑ μου ζητάει πολλά στοιχεία για να… αποδείξω ότι είμαι προπονητής. Για να είμαι σε θέση να προπονήσω μια ομάδα θα πρέπει να έχω προϋπηρεσία πέντε χρόνων σε ομάδα πρώτης κατηγορίας. Τα πλαίσια με τους ξένους προπονητές, εκτός Ευρώπης, είναι πολύ αυστηρά. Πρέπει να συγκεντρώσω πληροφορίες γύρω από αυτήν την υπόθεση και πιθανότατα θα πάω στην Ελβετία για μια συνέντευξη γιατί πρέπει να αποδείξω ότι είμαι προπονητής Α’ κατηγορίας με την ανάλογη προϋπηρεσία αλλά και με την θητεία μου στην Εθνική ομάδα. Είναι ακόμα ένα πρόβλημα με το οποίο πρέπει να “παλέψω”.

Αυτό πάλι από πού προέκυψε; Τρέμω μην έχει δίκιο ο Γεωργίου και μας φορτώσουν κανέναν Δέλλα!

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 18:16 #164959

• vagelis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Mnemotechnics έγραψε:

Στην αποκάλυψη ενός σοβαρού κωλύματος αναφορικά με την θέση του στον πάγκο του ΟΦΗ, που έχει σχέση με το δίπλαμα προπονητικής, προχώρησε ο Χάιμε Βέρα μιλώντας σε ιστοσελίδα της πατρίδας του.

Ο Χάιμε Βέρα μιλώντας στην ιστοσελίδα “latercera.com” αποκάλυψε ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με το δίπλωμα προπονητή που ενδεχομένως και να του δημιουργήσει πρόβλημα στην παρουσία του στον πάγκο του ΟΦΗ επιβεβαιώνοντας το ρεπορτάζ του Athletic Radio 104,2 και του Νίκου Μαρκάκη που αποκάλυψε στην εκπομπή “Ανατροπή και Πέναλτι” το εμπόδιο που έχει παρουσιαστεί.

Ο Χιλιανός τεχνικός ήταν ιδιαίτερα αποκαλυπτικός για αυτό το κώλυμα που υπάρχει υπογραμμίζοντας ότι: “Έχω συμβόλαιο για δύο χρόνια ακόμα αλλά έχω πρόβλημα με την άδεια εξάσκησης επαγγέλματος μου. Η ΟΥΕΦΑ μου ζητάει πολλά στοιχεία για να… αποδείξω ότι είμαι προπονητής. Για να είμαι σε θέση να προπονήσω μια ομάδα θα πρέπει να έχω προϋπηρεσία πέντε χρόνων σε ομάδα πρώτης κατηγορίας. Τα πλαίσια με τους ξένους προπονητές, εκτός Ευρώπης, είναι πολύ αυστηρά. Πρέπει να συγκεντρώσω πληροφορίες γύρω από αυτήν την υπόθεση και πιθανότατα θα πάω στην Ελβετία για μια συνέντευξη γιατί πρέπει να αποδείξω ότι είμαι προπονητής Α’ κατηγορίας με την ανάλογη προϋπηρεσία αλλά και με την θητεία μου στην Εθνική ομάδα. Είναι ακόμα ένα πρόβλημα με το οποίο πρέπει να “παλέψω”.

Αυτό πάλι από πού προέκυψε; Τρέμω μην έχει δίκιο ο Γεωργίου και μας φορτώσουν κανέναν Δέλλα!

Ηταν γνωστο οτι κατι υπήρχε. Σε καθε ματς δήλωναν τον Καραμπετάκη σαν προπονητή οχι τον Βέρα.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 19:19 #164960

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Όσο μαλακας κι αν είναι ο Γεωργίου δε νομίζω ότι θα έλεγε κάτι τέτοιο χωρίς να είναι σίγουρος. Ο Βέρα δεν έχει δίπλωμα ΟΥΕΦΑ;; Αν όχι, δε νομίζω να πάρει άδεια για να είναι ο επίσημος προπονητής. Το Μαστροκώστα δεν τον ξέρω καθόλου σαν προπονητή αλλά γενικά είναι αντιπαθητικός. Πάντως ο Παναιτωλικός καλά τα πήγαινε φέτος μέχρι ένα σημείο και έβγαλε και 1-2 πιτσιρικάδες. Ο Τσιώλης που χάθηκε;

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 19:22 #164961

• vagelis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
gio4444 έγραψε:
Όσο μαλακας κι αν είναι ο Γεωργίου δε νομίζω ότι θα έλεγε κάτι τέτοιο χωρίς να είναι σίγουρος. Ο Βέρα δεν έχει δίπλωμα ΟΥΕΦΑ;; Αν όχι, δε νομίζω να πάρει άδεια για να είναι ο επίσημος προπονητής. Το Μαστροκώστα δεν τον ξέρω καθόλου σαν προπονητή αλλά γενικά είναι αντιπαθητικός. Πάντως ο Παναιτωλικός καλά τα πήγαινε φέτος μέχρι ένα σημείο και έβγαλε και 1-2 πιτσιρικάδες. Ο Τσιώλης που χάθηκε;

Ο Τσιωλης πέρυσι ανέλαβε προς το τέλος του πρωταθλήματος την Παναχαϊκη αλλά τον έδιωξαν. Δεν είχε καλά αποτελέσματα

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 22:00 #164962

• perifanos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Αφού πετύχαμε την λευτεριά , όλα είναι δυνατά..!!
vagelis4 έγραψε:
Mnemotechnics έγραψε:

Ηταν γνωστο οτι κατι υπήρχε. Σε καθε ματς δήλωναν τον Καραμπετάκη σαν προπονητή οχι τον Βέρα.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΕΤΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΒΕΡΑ ΩΣ ΕΧΕΙ???
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, ΒΡΑΧΑΣΙ-4

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 23:19 #164963

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
gio4444 έγραψε:

Πριν παρουμε τους Βερα και Ισσις εβγαιναν και ελεγαν οτι εχουμε κλεισει Δελλα. Μαλακιες γραφουν.

Ο Τσιωλης δεν ειναι προπονητης. Οι μοναδικες ομαδες στις οποιες πηγε καλα ηταν οι ομαδες του συστηματος Μπεου- Μαρινακη την τοτε εποχη που της εσπρωχναν οι διαιτησίες. Ειδικα με τον Ολ. Βολου ηταν λες και ειχε την Μπαρτσελόνα....

Επισεις εχει τι φημη ντοπαμαν. Δεν αξιοιποιεί τις ακαδημίες και δεν ειναι για ομαδες οπως ο ΟΦΗ ...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

Δεν νομιζω οτι τιθετε θεμα αλλαγης προπονητών. Απλα θα συνεχίσουν να δηλώνουν τον Καραμπετακη σαν προπονητη.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Τελευταία διόρθωση: 27/05/2019 23:22 από Johnp.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 23:23 #164964

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Εν το μεταξύ ανανέωσε ο Σωτηρίoy. Καλος τερματοφύλακας για τον ΟΦΗ που χτιζετε πλεων αλλα σαν δευτερη επιλογη. Θελω να δω ποιον θα φερουν σαν πρωτη.

Επιπλέων εγινε και ενεργοποίηση της οψιόν επεκτασης του συμβολαίου για Γιαννουλη. Το αρχικο ηταν για 6 μηνες με οψιον εως και το 2021. Πλεων ο Γιαννουλης εχει διετές συμβόλαιο με καλυτερες αποδοχές.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Τελευταία διόρθωση: 27/05/2019 23:31 από Johnp.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 27/05/2019 23:38 #164965

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Εννοείται μακριά από εμάς, όσο για τις ντόπες είναι όντως αλήθεια μου το είχαν πει 2 άτομα Νικιώτες που ασχολούνταν με τα διοικητικά της δύσμοιρης αλλά περήφανης αυτής ομάδας. Μπρέσκα Σανκαρέ Ένας Ισπανός και ένας αριστερός μπακ που μετά πήγε γάβρο.

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 28/05/2019 09:36 #164966

• Mavrofidos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
[quote="perifanos" post=164962][quote="vagelis4" post=164959][quote="Mnemotechnics" post=164958]www.gentikoule.gr/podosfairo/164784-apok...unenteuxi-stin-oyefa

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΠΕΤΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΒΕΡΑ ΩΣ ΕΧΕΙ???

υποθέτω γιατι ο Καραμπετάκης θα ακολουθησει τον Παπαδοπουλο στον Απόλλωνα.
Ομιλάρα κι όλα τα αλλα μου 'ναι αδιάφορα...

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 28/05/2019 13:26 #164967

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
[quote="Mavrofidos" post=164966][quote="perifanos" post=164962][quote="vagelis4" post=164959]Mnemotechnics έγραψε:

υποθέτω γιατι ο Καραμπετάκης θα ακολουθησει τον Παπαδοπουλο στον Απόλλωνα.

Καλα δεν θα κολλήσουν εκει τωρα. Θα βρουν λύση.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.33 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.