You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Σάββατο, 05 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 03/06/2020 13:49 #167451

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Ο Αρης εχει μπατζετ πανω απο 5.5 μυρια (Πηγη: Το φετινό μπάτζετ του Άρη ξεπερνά τα 5.5 εκατ. ευρώ.) Μαλιστα ο Ιντεγιε αμοιβετε με 500 χιλ ετησιος. Ο Μ.Ο συμβολαιων του Αρη ειναι διπλάσιος απο αυτος του ΟΦΗ. Το ιδιο ισχειει και για Παναθηναικο ο οποιος εχει το 4ο μπατζετ της κατηγοριας και ειναι γυρο στα 8 μυρια. Εχει μεγαλα συμβολαια τα οποια δεν συναδουν με την τραγική οικονομική κατασταση που βρισκετε. Οπως και ο Αρης δηλαδη. Για παραδειγμα ο Μακεντα παιρνει 350 χιλ συν 150 χιλ σε μπονους. Μιλαμε για τεραστια συμβολαια σε σχεση με αυτα που δινει ο ΟΦΗ και ειναι απο 50 χιλ εως και 120 χιλ. στους κορυφαιους παικτες του.

Εννοούσα ότι δε θα έδινε κάποια ομάδα τόσα περισσότερα για έναν ανερχόμενο Έλληνα παίκτη και δη, μικρής ηλικίας, για να τον εντάξει στο δυναμικό της. Το ότι ακολουθούν την ελληνική πεπατημένη των μεγάλων συμβολαίων σε ξένους που οι μάνατζέρ τους κρίνουν ότι έχουν όνομα για τεράστιο συμβόλαιο, το γνωρίζω. Το ζήτημα που θίγω, πάντως, εν γένει, είναι τί απόφαση θα έπαιρνε στο δίλημμα "ΓΑΥΡΟΣ, αλλά δεν παίζω" και "ΟΦΗ, αλλά είμαι βασικός". Εκεί δε νομίζω να μας προτιμούσε, όπως λέει κι ο axinos. Οι ομάδες που ανέφερες, ντάξει, δεν είναι και τόσο μεγάλες...ζυγαριές πλέον.

Johnp έγραψε:
Ο ΟΦΗ μολις τωρα αρχισε και δειχνει ικανος να ειναι πολος ελξης για παικτες επιπεδου Αποστολοπουλου, Τσιλιανιδη, Σεμεντο κλπ. Θα δεις οτι στο μελλον θα ειναι ο κανονας.

Προσωπικά, δεν το πιστεύω (ότι θα γίνει πόλος αντάξιος των ΠΑΟΚ, ΑΕΚ ή Γαύρου). Μακάρι όμως να έχεις δίκιο, βέβαια, όλοι το ευχόμεθα.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 03/06/2020 18:20 #167452

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:

Εννοούσα ότι δε θα έδινε κάποια ομάδα τόσα περισσότερα για έναν ανερχόμενο Έλληνα παίκτη και δη, μικρής ηλικίας, για να τον εντάξει στο δυναμικό της. Το ότι ακολουθούν την ελληνική πεπατημένη των μεγάλων συμβολαίων σε ξένους που οι μάνατζέρ τους κρίνουν ότι έχουν όνομα για τεράστιο συμβόλαιο, το γνωρίζω. Το ζήτημα που θίγω, πάντως, εν γένει, είναι τί απόφαση θα έπαιρνε στο δίλημμα "ΓΑΥΡΟΣ, αλλά δεν παίζω" και "ΟΦΗ, αλλά είμαι βασικός". Εκεί δε νομίζω να μας προτιμούσε, όπως λέει κι ο axinos. Οι ομάδες που ανέφερες, ντάξει, δεν είναι και τόσο μεγάλες...ζυγαριές πλέον.

Μα νομίζω στο απάντησα αναφεροντας το παραδειγμα του Τσιλια. Ανερχομενος ελληνας παικτης. Στον Αρη θα επαιρνε τα διπλα. Και ομως ηρθε στον ΟΦΗ για το προτζεκτ και για να εξελίξει την καριέρα του.

omilitis4 έγραψε:

Προσωπικά, δεν το πιστεύω (ότι θα γίνει πόλος αντάξιος των ΠΑΟΚ, ΑΕΚ ή Γαύρου). Μακάρι όμως να έχεις δίκιο, βέβαια, όλοι το ευχόμεθα.

Το παραδειγμα Τσιλιανιδη καλυπτει και το παραπάνω. Και για να μην μπερδευομαστε. Μιλαω για παικτες εξελίξιμους και με φιλοδοξίες για καριέρα. Αυτη την απαντηση παντως θα ηταν ωραια να μας την εδινε ο Γιακουμακης...Αν θα προτιμουσε να ηταν μελος του προτζεκτ του ΟΦΗ η να παραμεινει ως εχει στην ΑΕΚ. Εγω ειμαι 100% σιγουρος οτι θα ηθελε να ηταν στο ΟΦΗ.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 04/06/2020 02:29 #167458

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Και γω το πιστεύω ότι ο Γιακουμάκης τώρα θα υπέγραφε καλύτερα ΟΦΗ από ΑΕΚ.
Επίσης πιστεύω και ο Μάνος τώρα θα μας προτιμούσε από Ολυμπιακό.
Δεν ξέρω αλλά αυτοί οι 2 παίκτες έχω μια διαίσθηση ότι απλά περιμένουν να τελειώσουν τα συμβόλαιά τους, και να υπογράψουν ελεύθεροι στον ΟΦΗ, και το πιστεύω και για τους 2 θα γίνουν μεγάλοι παιχταράδες στον ΟΦΗ αν γίνει αυτό.
Δηλαδή τους πιστεύω και τους 2.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 04/06/2020 17:21 #167462

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Και γω το πιστεύω ότι ο Γιακουμάκης τώρα θα υπέγραφε καλύτερα ΟΦΗ από ΑΕΚ.
Επίσης πιστεύω και ο Μάνος τώρα θα μας προτιμούσε από Ολυμπιακό.
Δεν ξέρω αλλά αυτοί οι 2 παίκτες έχω μια διαίσθηση ότι απλά περιμένουν να τελειώσουν τα συμβόλαιά τους, και να υπογράψουν ελεύθεροι στον ΟΦΗ, και το πιστεύω και για τους 2 θα γίνουν μεγάλοι παιχταράδες στον ΟΦΗ αν γίνει αυτό.
Δηλαδή τους πιστεύω και τους 2.

Δεν ξερω αν θα γινουν παικταραδες η αν υπογραψουν στον ΟΦΗ αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα ηθελαν εξαρχης να ηταν παικτες του ΟΦΗ και οχι να βολοδερνουν απο εδω και απο εκει..απλα και μονο επειδη υπεγραψαν στην αεκ και στον ολυμπιακο. Η καριερα τους εχει παει πολυ πισω λογο αυτου του «λαθους» και το ξέρουν. Εχουν χαθει παρα πολυ καλοι παικτες σε παρα πολυ καλή ηλικια γιατι εκαναν το λαθος και υπεγραψαν στης λεγομενες μεγαλες ομαδες...με αποτελεσμα μετα να εξαφανιστουν και ενω ηταν πολλα υποσχομενοι.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 11/06/2020 22:23 #167524

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 12/06/2020 00:34 #167525

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:

Δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να κρινεις εναν παικτη απο βιντεο αλλα απο αυτα που ειδα φαινετε παικταρας. Ενας παικτης με γεματες χρονιες και ματς και γκολ στο ch lo. Λογικα θα αξιζει να ηταν στην Απολλωνα 4 χρονια αφου ειχε και 142 συμμετοχές και 19 γκολ. Επισεις εχωσε δυο γκολ στην Λυον και ενα στην Εβερτον....

Φαινετε να ειναι καλος τεχνίτης, γρηγορος, με καλα τελειωματα και παρα παρα πολυ καλη κινηση στο χωρο.

H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ANTONIS R.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 12/06/2020 10:13 #167529

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Σπάνιο κριάρι... Από τα λίγα! Μου αρέσει. Το θέλω για το μαντρί μας.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 12/06/2020 10:51 #167530

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Στα εξτρέμ θέλουμε 2-3 λύσεις αν παρουμε δεδομένο ότι ο Σεμέδο φεύγει. Σαν πρώτος καλός μου φαίνεται, άλλωστε Ισπανός είναι το ξέρει το τόπι, μη ξεχνάτε ότι ο Αστέρας ψωνίζει σταθερά εξτρέμ από Γ Ισπανίας και μια χαρά στέκονται στη σούπερ Λίγκα. Αυτός έχει παίξει και Χετάφε και Απόλλωνα που έχει πολύ καλό επίπεδο, όποτε μια χαρά! Βέβαια το θέμα είναι να μη χαλάσει η μεταγραφή γιατί πολλές φορές ότι μαθένεται χαλάει στον νέο ΟΦΗ.
Εδώ στη Μεγαλόνησο λατρεύουμε τον Όμιλο...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 12/06/2020 12:13 #167532

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Γιάνναρε δεν ανοίγεις νέο θέμα "μεταγραφές, ανανεώσεις, αποχωρήσεις 2020-21", μιας και ξεκίνησε η κινητικότητα στα μεταγραφικά.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 12/06/2020 13:09 #167536

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
gio4444 έγραψε:
Στα εξτρέμ θέλουμε 2-3 λύσεις αν παρουμε δεδομένο ότι ο Σεμέδο φεύγει. Σαν πρώτος καλός μου φαίνεται, άλλωστε Ισπανός είναι το ξέρει το τόπι, μη ξεχνάτε ότι ο Αστέρας ψωνίζει σταθερά εξτρέμ από Γ Ισπανίας και μια χαρά στέκονται στη σούπερ Λίγκα. Αυτός έχει παίξει και Χετάφε και Απόλλωνα που έχει πολύ καλό επίπεδο, όποτε μια χαρά! Βέβαια το θέμα είναι να μη χαλάσει η μεταγραφή γιατί πολλές φορές ότι μαθένεται χαλάει στον νέο ΟΦΗ.

Το ξερουν αυτο στον ΟΦΗ και τον εβαλαν να υπογραψει προσύμφωνο για 2 χρονια.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2019-2020 12/06/2020 13:20 #167538

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
ANTONIS R. έγραψε:
Γιάνναρε δεν ανοίγεις νέο θέμα "μεταγραφές, ανανεώσεις, αποχωρήσεις 2020-21", μιας και ξεκίνησε η κινητικότητα στα μεταγραφικά.

Ετοιμος!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ANTONIS R.
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.32 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.