You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Τρίτη, 20 Απρ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Ανταγωνιστές μας!

Ανταγωνιστές μας! 11/09/2020 19:09 #168486

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Είδα το ματς Άρης – Λαμία….Αν αυτό το ματς είναι προάγγελος του τι θα δούμε φέτος στο ελληνικό πρωτάθλημα…Απλά τη μαμήσαμε!

Ένας πανάθλιος Άρης με ένα Φετφατζιδη να να είναι ολόκληρος ο Άρης όσο έπαιξε καλά, δηλαδή 15 λεπτά. Ο Άρης γύρισε το ματς απέναντι στην πολύ καλύτερη Λαμία όσο άντεξε (70 λεπτά) με το πρώτο γκολ που κατά μεγάλη πιθανότητα ήταν offside και το δεύτερο από ένα πέναλτι πραγματικά εφεύρεση του διαιτητή. Τέτοια πέναλτι ούτε ο Ολυμπιακός δεν θα έπαιρνε.. Επιπλέων ακυρώσαν ενα γκολ τις Λαμίας που θεωρώ ότι αν ήταν ανάποδο. Δηλαδή να το είχε βάλει ο Άρης, θα το μετρούσαν κανονικότατα.

Σε γενικές γραμμές η Λαμία άξιζε την νίκη. Ο Άρης κακός. Ο μόνος που ψιλοξεχωρισε ήταν ο Φετφατζίδης και αυτό για 10 -15 λεπτά σε όλο το ματς.

Θεωρώ ότι αυτός ο Άρης είναι ικανός να χάσει την Πέμπτη από την Κολως Κοβαλινκα…..τόσο χαλια.

Από ότι καταλαβαίνω φέτος τα παραρτήματα του γαύρου θα τα πάνε σπρωχτά. Οπότε φέτος ο ανταγωνισμός για την εξάδα θα μεγαλώσει. Θα μπει στο κόλπο και το άλλο μέγα παράρτημα του γαύρου, η Λάρισα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/09/2020 19:24 #168487

• vagelis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εχω μάθει να μην κρινω ομαδες απο τα πρώτα ματς. Κάθε χρόνο εχουμε μια ομάδα που ξεκιναει δυμανικά αλλα στο τελος πεφτει χαμηλά. δες περυσι την Ξανθη, αλλα χρονιές ατρομητο, αστέρα, ΠΑΣ γιαννενα, πανιώνιο. Οσο αντεξε η Λαμία ήταν καλύτερη αλλα ενα ματς ειναι 90 λεπτά. Αφότο ισοφαρισε ο αρης, πηρε ψυχολογία και ειτε με διαιτησία ειτε οχι θα το γύριζε το ματς.

Πήρε και βοήθεια απο τον πάγκο ο Αρης με τις αλλαγές

Απ: Ανταγωνιστές μας! 12/09/2020 02:15 #168492

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
vagelis4 έγραψε:
Εχω μάθει να μην κρινω ομαδες απο τα πρώτα ματς. Κάθε χρόνο εχουμε μια ομάδα που ξεκιναει δυμανικά αλλα στο τελος πεφτει χαμηλά. δες περυσι την Ξανθη, αλλα χρονιές ατρομητο, αστέρα, ΠΑΣ γιαννενα, πανιώνιο. Οσο αντεξε η Λαμία ήταν καλύτερη αλλα ενα ματς ειναι 90 λεπτά. Αφότο ισοφαρισε ο αρης, πηρε ψυχολογία και ειτε με διαιτησία ειτε οχι θα το γύριζε το ματς.

Πήρε και βοήθεια απο τον πάγκο ο Αρης με τις αλλαγές

Δεν κρινω τον Αρη σαν ομαδα συνολικα. Απλα στο σιγκεκριμενο ματς ηταν κακος. Η Λαμια ηταν πιο ομαδα και επαιζε στρωτό ποδοσφαιρο. Ο Αρης ειχε εκλάμψεις με τον Φετφατζίδη και κυρίως απειλούσε απο τα στημένα. Αν ο διαιτητης ακυρωνε ως offside το γκολ του Αρη, που θεωρώ οτι ηταν, και δεν εδινε το μουφα πεναλντι ο Αρης δεν θα γυριζε το ματς ουτε σε δεκα χρόνια. Για να μην πω οτι αν δεν ακυρωνε το γκολ της Λαμιας και γινόταν το 0-2 τοτε ο Αρης θα κατάρεε ολοκληρωτικά.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 20/09/2020 20:22 #168662

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Τωρα βλεπω Αρη εναντιών Βολου. Ωραια μπαλα ο Βολος..Ενα ματσο χαλια ο Αρης που ειναι μπροστα στο πρωτο ημίχρονο με μηδεν φαση...απλα με πεναλντι...

Αμυνα λεωφορείο ο Αρης απεναντι στον Βολο και 70% κατοχη ο Βολος.

Δευτερο ματς ο Αρης απαραδεκτος και παιρνει τη νικη σπροχτώς απο τους διαιτητες. Το πεναλτι που πειρε ο Αρης τραβηγμένο απο τα μαλλια.

Δοθηκε σε μια περιπτωση ενα κορνερ που δεν υπηρχε πουθενα με αποτελεσμα ο Αρης να κανει φαση και δεν δοθηκε πεντακαθαρο πεναλντι στον Βολο μετα απο κλοτσια του αμυντικου σε παικτη του Βολου μεσα στην περιοχη.

Δεν έδωσαν πεντακάθαρο πεναλντι στον Βολο. Δειτε παρακάτω:
[/url]

Ακυρωσαν σε δευτερο διαδοχικο ματς πεντακάθαρο γκολ αντιπάλου στο 91. Η μπαλα δεν βγηκε ολοκληρη απο την γραμμη του ουτ.

Μιλαμε τραγικα πραγματα. Το ιδιο ειχαν κανει και με απεναντι στην λαμια. Του εδωσαν ανυπαρκτο πεναλντι και ακυρωσαν και γκολ της Λαμιας...

Εχουμε και λεμε, εναντιων του Βολου ο Αρης πειρε μουφα πεναλντι, ακυρωθηκε πεντακαθαρο γκολ του Βολου και δεν εδωσε πεντακαθαρο πεναλντι υπερ του Βολους...

Με αυτα και με αυτα 6 βαθμοι ο Αρης...Ετσι οπως παει τον βλεπω να χτυπαει δευτερη θεση...με εγκληματικες διαιτησίες υπερ του.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 04/11/2020 11:14 #169069

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Πιαστε δειτε το πεναλντι που πειρε ο Παναθηναικος με τον Απολλωνα να τραβατε τα μαλλια σας. Μετα απο σεντρα Χατζηγιοβανη η μπαλα χτυπαει στον ωμο του παικτη του Απολλωνα και ενω ο διαιτητης λεει παιζετε μετα παει και το βλεπει στο βαρ και δινει πεναλντι...

Με αυτα και με αυτα ο ανυπαρκτος για ενα ακομα ματς Παναθηναικο πειρε 3 βαθμους που δεν τους αξιζε.

Θελουν οποσδηποτε να βαλουν στην εξαδα τον Παναθηναικο και κανουν τα παντα για να του δινουν βαθμους. Ξεφτιλισμένα λαμογια.

Μιλαμε οτι το εχουν ξεφτυλιστει πλεων οι διαιτητες. ΕΙνια για πολλες σφαλιαρες.

Μετα απο αυτο το ματς ο Απολλωνας εβγαλε ανακοινωση και ζηταει ξενους διαιτητες.

Νομιζω οτι με καποιο τροπο πρεπει να τεθει σε συμβουλΙο της λιγκας. Οτι αν δεν αλλαξουν πρακτικη οι διαιτητες θα παρουν τον πουλο και θα φερουν ξενους. Νομιζω οτι αν τεθει σε ψηφοφορία θα την φηφισουν ολοι ακομα και οι μεγαλοι. Γιατι δεν μπορει να ζητανε για τα μεταξυ τους ματς ξενους διαιτητες αλλα να αρνουνται για τους υπολοιπους. Ειτε εχεις εμπιστοσυνη στους ελληνες διαιτητες και τους βαζεις να σφυριζουν και στα δικα σου ματς ειτε οχι. Αυτο το δυο μετρα και δυο σταθμα πρεπει να σταματήσει ΑΜΕΣΑ.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 04/11/2020 16:06 #169073

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Γιάννη μου, συμφωνώ σε όλα, εκτός στο ότι η μπάλα βρίσκει στον ώμο. Είναι καθαρό πέναλτι και μάλιστα, χτυπάει πολύ κοντά στον αγκώνα. Ξαναδές το από άλλο βίντεο, πίσω από το τέρμα.

Εδώ πχ, στο 1' 19'':

Απ: Ανταγωνιστές μας! 04/11/2020 21:59 #169074

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Γιάννη μου, συμφωνώ σε όλα, εκτός στο ότι η μπάλα βρίσκει στον ώμο. Είναι καθαρό πέναλτι και μάλιστα, χτυπάει πολύ κοντά στον αγκώνα. Ξαναδές το από άλλο βίντεο, πίσω από το τέρμα.

Εδώ πχ, στο 1' 19'':

Το ξανα ειδα. Εμενα μου φαινετε οτι χτυπαει πολυ πανω απο τον αγκωνα και προς τον ωμο. Επισεις δεν βλεπω να γινετε προεκταση του χεριου του ωστε να μεγαλωσει το σωμα του.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/11/2020 12:32 #169080

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Καταλαβαίνεις τώρα τη διαφορά του "υποκειμενικός" από το "αντικειμενικός"?

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/11/2020 12:50 #169083

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Καταλαβαίνεις τώρα τη διαφορά του "υποκειμενικός" από το "αντικειμενικός"?

Πάντα λέω αυτό που βλέπω χωρίς παρωπίδες, είτε θετικό ήτα αρνητικό για τον ΟΦΗ....για αυτό και έχω επιβεβαιωθεί επισημα και από τρίτους για πολλές φάσεις σχετικά με τον ΟΦΗ που δεν τις είχε αντιληφθεί κανένας.

Σε αυτή τη φάση εγώ βλέπω ξεκάθαρα να χτυπάει η μπάλα στον ώμο του. Εσύ βλέπεις στο χέρι του. Οπότε αυτό που γράφεις μπορεί να ισχύει αντίστροφα. Να είμαι εγώ ο αντικειμενικός και εσύ ο υποκειμενικός.

Επιπλέων μπαίνει και μια άλλη παράμετρος. Με το χέρι στην καρδιά, θεωρείς ότι τέτοιο πέναλτι ο κόρακας θα το έδινε στον ΟΦΗ;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/11/2020 15:44 #169088

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Πάντα λέω αυτό που βλέπω χωρίς παρωπίδες, είτε θετικό ήτα αρνητικό για τον ΟΦΗ....για αυτό και έχω επιβεβαιωθεί επισημα και από τρίτους για πολλές φάσεις σχετικά με τον ΟΦΗ που δεν τις είχε αντιληφθεί κανένας.
Σε αυτή τη φάση εγώ βλέπω ξεκάθαρα να χτυπάει η μπάλα στον ώμο του. Εσύ βλέπεις στο χέρι του. Οπότε αυτό που γράφεις μπορεί να ισχύει αντίστροφα. Να είμαι εγώ ο αντικειμενικός και εσύ ο υποκειμενικός.

Όλα αυτά συνοψίζονται σε ένα απλό "όχι" ως απάντηση σε αυτό που ρώτησα παραπάνω, αλλά κατανοώ ότι αδυνατείς να το αντιληφθείς.
(Φιλικά το λέω και δεν επιτίθεμαι, φυσικά )

Johnp έγραψε:
Επιπλέων μπαίνει και μια άλλη παράμετρος. Με το χέρι στην καρδιά, θεωρείς ότι τέτοιο πέναλτι ο κόρακας θα το έδινε στον ΟΦΗ;

Αν και δεν έχει σχέση αυτό με το σημείο που συζητάμε ότι θέλησα να θίξω (εξάλλου, σου είπα ότι στα υπόλοιπα ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ), ναι, θεωρώ ότι ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΟΡΑ θα μας το έδιναν, έπειτα από χρήση βαρ. Ποτέ όμως δεν ξέρεις, με τους γρόθους που έχουμε μπλέξει.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/11/2020 15:51 #169089

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:

Όλα αυτά συνοψίζονται σε ένα απλό "όχι" ως απάντηση σε αυτό που ρώτησα παραπάνω, αλλά κατανοώ ότι αδυνατείς να το αντιληφθείς.
(Φιλικά το λέω και δεν επιτίθεμαι, φυσικά )

Johnp έγραψε:

Αν και δεν έχει σχέση αυτό με το σημείο που συζητάμε ότι θέλησα να θίξω (εξάλλου, σου είπα ότι στα υπόλοιπα ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ), ναι, θεωρώ ότι ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΟΡΑ θα μας το έδιναν, έπειτα από χρήση βαρ. Ποτέ όμως δεν ξέρεις, με τους γρόθους που έχουμε μπλέξει.

Παρακάμπτω το ότι με προσβάλεις κάπως θεωρώντας ότι είμαι μια ολια χαζός (για τα δικά σου δεδομένα) επειδή δεν μπορώ να αντιληφθώ τα γραφόμενα σου όπως λες...και θα σου απαντήσω στο σημείο που θέλεις να θίξεις...σχετικά με το πέναλτι για να μην εκτροχιαστεί η συζήτηση.

Και αυτό είναι ότι εγώ από την άλλη είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα πήγαινε καν στο ΒΑΡ για να δει τι φάση. Όπως δεν πήγαν στο παρελθών και άλλοι συνάδελφοι του όταν τους το ζήτησαν αλλά πήραν απόφαση χωρίς καν να δουν ΒΑΡ. Οπότε έχουμε «δεδικασμένο». Και αυτό είναι ότι όταν είναι να επωφεληθεί ο ΟΦΗ δεν πάνε στο ΒΑΡ...

ΥΓ Θα δεις τι παρτυ θα γίνει στο επόμενο ματς με τον γαύρο που μας έβαλαν για διαιτητή τον Παπαδόπουλο....Εκεί θα δεις
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/11/2020 16:10 #169092

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Καλώς.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 29/11/2020 00:17 #169149

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Αρης - Ολυμπιακος 1-2 με δυο γελεια γκολ Μπουχαλακη...και στα δυο γκολ φιλικη συμμετοχη Σουντκρεν. Πιο στημένος πεθαίνεις....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/12/2020 11:14 #169212

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Μετα το καραστημενο ματς με Αρη και το 0-2 μεσα στο Αλκαζαρ και το οτι δεν μπορει να σταυρωση νικη απο εκει και περα μιας και δεν του εκατσε και το αποτελεσμα με Παναιτωλικο που υπολογιζε να ρεφαρει απο εκει τους βαθμους γιατι ετσι του ειχαν ταξη, ο Κουγιας εχει ξεσκιστεί να κανει μπουλιγκ στους διαιτητες εδω και μια εβδομαδα με στοχο να επηρεαση καταστασης στο ματς με τον ΟΦΗ..Ελπιζω να μην του περασει αν και πολυ αμφιβαλο.

Και κατι για τν Αστερα...Ο Μπαραλες παλι προχθες πειρε ενα ανυπαρκτο πεναλντι και κερδισε μια ανυπακρτη αποβολη...Τι γινετε με αυτον τον τυπο..Τοσο ευκολα μπορει να κοροιδευει τους διαιτητες η παιζει κατι αλλο; Εγω νομιζω οτι ο Μπαραλες ειναι μιλημενος και ξερει εξ αρχης οτι ο εκαστοτε διαιτητης ψαχνετε να σφυριξει υπερ του Αστερα και σε καθε ευκαιρεια κανει θεατρο. Θεατρο απο το οποιο κερδιζει σφυριγματα συνεχος. Δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/12/2020 16:17 #169213

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Άντε πάλι τα ίδια, όπως με τον βάζελο προ ημερών.

Άντρα μου, μπορεί να το κερδίζει έξυπνα/πονηρά, μπορεί να κάνει πιο πολλές τούμπες από τον Ογκουνσότο, μπορεί όντως να μιλάει στο βάιμπερ με τους διαιτητές και να του λένε πώς να πέσει και σε ποιο λεπτό, όπως λες, αλλά το πέναλτι είναι. Τον ανατρέπει ο αμυντικός μπαίνοντας άτσαλα.

Δε σε νοιάζει η γνώμη μου και ξέρω ότι δε μπορείς να ξεχωρίσεις την αντικειμενικότητα από την υποκειμενικότητα, αλλά ίσως χρειάζεται να ξεφτορτώσεις λίγο μανούρα με τους διαιτήτες, γιατί είναι κρίμα να δείχνεις τόσο γραφικός, ενώ δεν είσαι.

"Omiliti4, έχω βγει καραντικειμενικός και λένε και οι άλλοι ό,τι λέω εγώ και εγώ τα βλέπω σωστά και ο Κλάτεμπεργκ με υποστηρίζει και ποτέ δε λανθάνω", κτλ... Ξέρω, ξέρω. Μια κουβέντα σού λέω, μέσα από την καρδιά μου. Ξα σου.
Και δεν εννοώ ότι δεν υπάρχει βρώμα και δυσωδία στο κωλοπρωτάθλημα αυτό (και γενικά στη χώρα), λέω ότι έχεις καταντήσει να διαφωνείς με τα μάτια σου.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/12/2020 17:00 #169214

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιοί είναι οι ανταγωνιστές μας φέτος
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/12/2020 17:22 #169215

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder

Ψήνομαι να απαντήσω παρ'όλα αυτά, καθώς έχουμε νομίζω αρκετό υλικό πια για μια μίνι πρώτη αποτίμηση.

Μιας και, πλέον, τελειώνει ο α' γύρος και η καραμέλα "είναι νωρίς" παύει να υφίσταται, θεωρώ ότι, αν εξαιρέσεις την πεντάδα που δε σπάει ό,τι κι αν γίνει και θα είναι στα πλέι-οφ, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Αρης (τυχαία σειρά), ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι βουλοπλέουμε στο ίδιο καζάνι. Αν πούμε ότι κάποιος ξεχωρίζει ελάχιστα για να συμπληρωθούν τα πλέι-οφ, αυτός είναι -άντε πες- ο Ατρόμητος. Επομένως, οι υπόλοιποι μπορούν θεωρητικά να βρεθούν από 7η-8η θέση και κάτω πολύ άνετα, άρα (όλοι) αυτοί είναι και οι "ανταγωνιστές" μας.

Αυτό, φυσικά, δε σημαίνει ότι το πρωτάθλημά μας αποκτά ενδιαφέρον. Πιο πολύ ως ακόμα μεγαλύτερη κατάντια στην αχρηστία το αναφέρω.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/12/2020 20:45 #169217

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Άντε πάλι τα ίδια, όπως με τον βάζελο προ ημερών.

Άντρα μου, μπορεί να το κερδίζει έξυπνα/πονηρά, μπορεί να κάνει πιο πολλές τούμπες από τον Ογκουνσότο, μπορεί όντως να μιλάει στο βάιμπερ με τους διαιτητές και να του λένε πώς να πέσει και σε ποιο λεπτό, όπως λες, αλλά το πέναλτι είναι. Τον ανατρέπει ο αμυντικός μπαίνοντας άτσαλα.

Δε σε νοιάζει η γνώμη μου και ξέρω ότι δε μπορείς να ξεχωρίσεις την αντικειμενικότητα από την υποκειμενικότητα, αλλά ίσως χρειάζεται να ξεφτορτώσεις λίγο μανούρα με τους διαιτήτες, γιατί είναι κρίμα να δείχνεις τόσο γραφικός, ενώ δεν είσαι.

"Omiliti4, έχω βγει καραντικειμενικός και λένε και οι άλλοι ό,τι λέω εγώ και εγώ τα βλέπω σωστά και ο Κλάτεμπεργκ με υποστηρίζει και ποτέ δε λανθάνω", κτλ... Ξέρω, ξέρω. Μια κουβέντα σού λέω, μέσα από την καρδιά μου. Ξα σου.
Και δεν εννοώ ότι δεν υπάρχει βρώμα και δυσωδία στο κωλοπρωτάθλημα αυτό (και γενικά στη χώρα), λέω ότι έχεις καταντήσει να διαφωνείς με τα μάτια σου.

Μια χαρά μπορώ να ξεχωρίσω την υποκειμενικότητα από την αντικειμενικότητα. Δεν είμαι ούτε αγράμματος ούτε γραφικός.

Ο Μπαράλες εχει κάνει επάγγελμα τις βουτιές. Φέτος εχει ξεφύγει. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι στην φάση που πέφτει. Δεν υπάρχει καμία δεύτερη κίτρινη στην φάση που φορτώνει με δεύτερη κίτρινη τον αντίπαλο του. Κάνει πεντακάθαρο θέατρο. Όπως έκανε και στο δικό μας ματς και σε ακόμα άλλο ένα.

Όσο αφορά την μανούρα που έχω με τους διαιτητές...Άμα πάει έτσι και εσύ έχεις μανούρα με τα γραφόμενα μου και πάντα προσπαθείς να με βγάλεις λάθος...ακόμα και όταν έχω ξεκάθαρα δικαιωθεί...Μην τα ξανά λέμε.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 11/12/2020 20:47 #169218

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιοί είναι οι ανταγωνιστές μας φέτος

Ζαχο στην αρχη ανταγωνιστές μας ηταν οι ομαδες που θα εμπαιναν στα playoffs και αυτες ηταν ο Αρης και ο Παναθηναικος με τον Ατρομητο. Ετσι ομως οπως εχει παει το πρωταθλημα εμεις πλεων, κατα την αποψη μου, δεν κοιταζουμε προς τα πανω, αλλα προς τα κατω. Οποτε ανταγωνιστες μας ειναι οι ομαδες που θα παιξουν για την 7η θεση εως και την 12η. Δυστυχως μετα το ματς με Απολλωνα ειναι ξεκαθαρο οτι παμε για ανετη σωτηρία και τιποτα παραπανω.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 12/12/2020 08:43 #169220

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δεν πειράζει, ας πάμε για άνετη σωτηρία, χωρίς γκρίνια. Να αναβαθμιστεί το ΒΑΚ όμως.

Και του χρόνου, ας ξαναπάμε για άνετη σωτηρία. Με τον ατζούμπαλο Σελίμοβιτς. Αλλά μπαλωθεί το Γεντί.

Και του παραχρόνου, γουστάρω πάλι άνετη σωτηρία, αλλά να βγει κάνα παιχτάκι.
Από τη Γέργερη, από το Οροπέδιο ή από τα Σφακιά. Να γρικούμε Κρητική λαλιά στις δηλώσεις του!

Και τους παρα-παρα-χρόνου, ντουγρού για μια επική άνετη σωτηρία, αρκεί να γιγαντώσει κι άλλο το ΒΑΚ!

Την 5η χρονιά δεν γουστάρω άνετη σωτηρία. Θέλω 5η θέση, ένα βήμα πριν την Ευρώπη.
Να νιώσουν τον αέρα μας στο σβέρκο τους. Να πάει το σκατό στην κάλτσα.
Με ένα ανεπτυγμένο οργανισμό σε όλα τα σημεία και όχι ομάδα πυροτέχνημα.

Απλά, λιτά και εφικτά.

Μόνο παρακαλάτε να κάνει τις επενδύσεις του ο άγιος Μπούσης!

ΖΗΤΩ Η ΆΝΕΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ

ΥΓ Τα αποτελέσματα της Ελλάδας στην Ευρώπη τις μέρες που μας πέρασαν, ανεξαρτήτου ομάδας, είναι καθρέπτης του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Επειδή το πρωτάθλημα μας είναι ένα μπουρδέλο, στο εξωτερικό θα'μαστε τα πουτανάκια τους!
Αυτή είναι η τιμωρία μας.
Μερίδιο στην πίτα όμως έχουμε όλοι. Άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο.
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: Ανταγωνιστές μας! 12/12/2020 12:40 #169221

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
axinos έγραψε:
Δεν πειράζει, ας πάμε για άνετη σωτηρία, χωρίς γκρίνια. Να αναβαθμιστεί το ΒΑΚ όμως.

Και του χρόνου, ας ξαναπάμε για άνετη σωτηρία. Με τον ατζούμπαλο Σελίμοβιτς. Αλλά μπαλωθεί το Γεντί.

Και του παραχρόνου, γουστάρω πάλι άνετη σωτηρία, αλλά να βγει κάνα παιχτάκι.
Από τη Γέργερη, από το Οροπέδιο ή από τα Σφακιά. Να γρικούμε Κρητική λαλιά στις δηλώσεις του!

Και τους παρα-παρα-χρόνου, ντουγρού για μια επική άνετη σωτηρία, αρκεί να γιγαντώσει κι άλλο το ΒΑΚ!

Την 5η χρονιά δεν γουστάρω άνετη σωτηρία. Θέλω 5η θέση, ένα βήμα πριν την Ευρώπη.
Να νιώσουν τον αέρα μας στο σβέρκο τους. Να πάει το σκατό στην κάλτσα.
Με ένα ανεπτυγμένο οργανισμό σε όλα τα σημεία και όχι ομάδα πυροτέχνημα.

Απλά, λιτά και εφικτά.

Μόνο παρακαλάτε να κάνει τις επενδύσεις του ο άγιος Μπούσης!

ΖΗΤΩ Η ΆΝΕΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ

ΥΓ Τα αποτελέσματα της Ελλάδας στην Ευρώπη τις μέρες που μας πέρασαν, ανεξαρτήτου ομάδας, είναι καθρέπτης του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Επειδή το πρωτάθλημα μας είναι ένα μπουρδέλο, στο εξωτερικό θα'μαστε τα πουτανάκια τους!
Αυτή είναι η τιμωρία μας.
Μερίδιο στην πίτα όμως έχουμε όλοι. Άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο.

Συφωνώ απολυτα...Αλλα φετος ετσι και αλλιως δεν νομιζω να πεσει κανεις γιατι δεν υπαρχει και καμια ομαδα να ανεβει μιας και δεν εχουν καν ξεκινήσει τα πρωταθληματα Β εθνικής και κατω και δεν εχει προβλεφθεί ακομα ποτε θα ξεκινήσουν. Οποτε λογικα ειναι μια χαμενη χρονια για αυτους. Εκτος και αν τους βαλουν να παιξουν μεσα στο καλοκαίρι.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 13/12/2020 21:38 #169233

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ο Αρης παιζοντας πραγματικα αθλιο ποδοσφαιρο οπου για 80 λεπτα ηταν πισω απο την σεντρα και για 60 λεπτα απλα εδιωχνε την μπαλα μπροστα χωρις να κυκλοφοράει καθολου την μπαλα κερδισε τον ΠΑΟΚ. Πραγματικα με μια φαση σε ολο το ματς, το δοκαρι απο στημενο, κερδισε απο βλακωδες εξοδο του Πασχαλακη που εκανε ενα εντελως χαζό πεναλντι σε μια απο τις λιγες σωστε αντεπιθεσεις του Αρη σε ολο το ματς.

Ο ΠΑΟΚ με κατοχη κοντα στο 65% και με καμια 10αρια φασεις και εχασε το ματς....

Στο τελος ο Αρης θα βγει και Ch. Lou.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 13/12/2020 23:25 #169234

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Έχει καλή ομάδα ο Άρης φέτος, πιο καλή από πέρυσι.
Μπορεί να μην παίζει θεαματικό ποδόσφαιρο, αλλά με προπονητή Μάντζιο που έπαιρνε αποτελέσματα μέχρι και με τον περσινό Πανιώνιο, που δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τον διώξανε και πήρανε Παπαβασιλείου και μετά πήγε Λαμία και από υποβιβασμό κόντεψε να τη βάλει πλέι οφ, ε με αυτούς τους παίκτες που έχει ο Άρης δεν θα πάρει αποτελέσματα;
Δύσκολος ο επόμενος αγώνας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, ANTONIS R.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 14/12/2020 11:21 #169236

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Έχει καλή ομάδα ο Άρης φέτος, πιο καλή από πέρυσι.
Μπορεί να μην παίζει θεαματικό ποδόσφαιρο, αλλά με προπονητή Μάντζιο που έπαιρνε αποτελέσματα μέχρι και με τον περσινό Πανιώνιο, που δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τον διώξανε και πήρανε Παπαβασιλείου και μετά πήγε Λαμία και από υποβιβασμό κόντεψε να τη βάλει πλέι οφ, ε με αυτούς τους παίκτες που έχει ο Άρης δεν θα πάρει αποτελέσματα;
Δύσκολος ο επόμενος αγώνας.

Το οτι εχει ποιοτικους παικτες ειναι δεδομενο. Απλα το ποδοσφαιρο που παιζει ειναι αποκρουστικο. Ολοι πισω απο την σεντρα και μετα μακρινες μπαλιες μπροστα για αντεπιθεση. Για να κυκλοφορησει μπαλα ουτε λογος. Θυμιζει περασμένες δεκαετίες. Πολλα αποτελεσματα τα εχει παρει απο τυχη άλλα απο διαιτησια. Σε λιγα απο αυτα εχει παιξει μπαλα και αξιζε το αποτελεσμα. Αυτο λεω!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 14/12/2020 18:13 #169238

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ναι καταλαβαίνω τι λες, αλλά σου λέω έτσι είναι οι ομάδες του Μάντζιου, κυνικές, αποτελεσματικές, σου αφ΄νουν την κατοχή και χτυπάνε κόντρα, παίζουν άμεσο ποδόσφαιρο χωρίς πολλά πολλά.
Αν με ρωτήσεις, δεν θέλω να παίξουμε το παιχνίδι μας σε αυτό το ματς, θέλω πάλι 3 σεντερ μπακ, και να παίξουμε έξυπνα, να προσπαθήσουμε να τον βραχυκυκλώσουμε.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 14/12/2020 19:35 #169239

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Ναι καταλαβαίνω τι λες, αλλά σου λέω έτσι είναι οι ομάδες του Μάντζιου, κυνικές, αποτελεσματικές, σου αφ΄νουν την κατοχή και χτυπάνε κόντρα, παίζουν άμεσο ποδόσφαιρο χωρίς πολλά πολλά.
Αν με ρωτήσεις, δεν θέλω να παίξουμε το παιχνίδι μας σε αυτό το ματς, θέλω πάλι 3 σεντερ μπακ, και να παίξουμε έξυπνα, να προσπαθήσουμε να τον βραχυκυκλώσουμε.

Ουτε εγω θελω να παιξουμε το παιχνιδι μας. Εγω προτιμαω να τους δωσουμε μπαλα και να τους χτυπήσουμε εμεις στην αντεπιθεση..Θα χασουν τα αυγα και τα πασχαλια.

ΥΓ Ξανα ειδα το ματς με τον Αρη. Μιλαμε οτι ο ΠΑΟΚ δεν πειρε ξεκαθαρο πεναλτι. Στο βαρ ο διαιτητης εξετασε τη δευτερη φαση που εγινε για πεναλντι και οχι την πρωτη που ειχε γινει 5 δευτερα πιο πριν και ηταν ξεκαθαρο πεναλντι. Επισεις χθες επρεπε να ειχε αποβληθει ο Ματιγια. Μεγαλο αρχιδι και τσεκούρης.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 16/12/2020 13:39 #169243

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Δεν πιστεύω κάτι συγκεκριμένο, ούτε με τρώει να μάθω την αλήθεια, απλά γελάω και βρίσκω τρομερή -και αυτή- τη φάση τής πρωταθληματάρας μας:
www.sport-fm.gr/article/podosfairo/paok-...iako-kai-ari/4146331

Ελπίζω να μην αλλάξει ποτέ ο βούρκος αυτός και μαραζώσουμε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mnemotechnics

Απ: Ανταγωνιστές μας! 17/12/2020 12:26 #169245

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:
Δεν πιστεύω κάτι συγκεκριμένο, ούτε με τρώει να μάθω την αλήθεια, απλά γελάω και βρίσκω τρομερή -και αυτή- τη φάση τής πρωταθληματάρας μας:
www.sport-fm.gr/article/podosfairo/paok-...iako-kai-ari/4146331

Ελπίζω να μην αλλάξει ποτέ ο βούρκος αυτός και μαραζώσουμε.

Δε σε καταλαβαίνω... Αποκλείεται δηλαδή ο Σιαμπάνης να απαρνήθηκε τα υλικά αγαθά και να το γύρισε στην λιτή και ασκητική ζωή, τρεφόμενος αποκλειστικά σαν τα κοάλα, με φύλλα ευκαλύπτου, που μπορούν κάλλιστα να αγοραστούν σε ποσότητες για τον δύσκολο χειμώνα που έρχεται, με μόλις 30 χιλιάδες;

Αφού το παιδί δεν μπορούσε καν να αγωνιστεί μέχρι να συνηθίσει την καινούργια του ...δίαιτα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, Johnp

Απ: Ανταγωνιστές μας! 08/01/2021 00:21 #169307

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Τραγελαφος το ματς Λαμια - Αρης..Πιο στημένο δεν γινετε....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 25/01/2021 11:27 #169419

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
www.gentikoule.gr/the_others/226392-bomb...-tou-apo-ton-sullogo

Με δήλωση του ο ιδιοκτήτης του Ατρομήτου ανακοίνωσε την αποχώρηση του από την ομάδα του Περιστερίου.

Αναλυτικά:

Με αίσθημα ευθύνης απέναντι στον κόσμο της ομάδας θα ήθελα να ενημερώσω για την πρόθεσή μου να αποχωρήσω από τα κοινά της ομάδας μέχρι το καλοκαίρι.

Πιστεύω ότι ο κύκλος μου στην ομάδα ολοκληρώθηκε.

Σε αυτά τα 16 χρόνια που ήμουν στο τιμόνι η ιστορία θα με γράψει με θετικό ή αρνητικό πρόσημο γι’ αυτά που πέτυχα.

Να είναι σίγουρος ο κόσμος της ομάδας ότι μέχρι την τελευταία μέρα θα δουλεύω και θα προασπίζομαι τα συμφέροντα της ομάδας και θα αφήσω μια ομάδα με γερές βάσεις και χωρίς οικονομικές εκκρεμότητες.

Με εκτίμηση,

Γιώργος Σπανός

Εδα που φεύγεις ασκιανέ και δροσερέ μου αέρα....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": axinos
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.40 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.