You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Τρίτη, 20 Απρ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Ανταγωνιστές μας!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 19/03/2021 11:58 #169742

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Φίλε ο Μητρούδης έφαγε τον Γκάλη....αυτό και μόνο του αφαιρεί το δικαίωμα λόγου!
Βέβαια από την άλλη έφερε τον Ταρπλει που ήταν κι αυτός θεουλης!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 20/03/2021 00:33 #169743

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis1987 έγραψε:
Φίλε ο Μητρούδης έφαγε τον Γκάλη....αυτό και μόνο του αφαιρεί το δικαίωμα λόγου!
Βέβαια από την άλλη έφερε τον Ταρπλει που ήταν κι αυτός θεουλης!

Μην εστιαζεις ποιος τα λεει που για χ ψ λογους μπορει ο καθες ενας να μην τον γουσταρει...αλλα στο τι λεει..Εκει ειναι ολο το ζουμι!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 23/03/2021 20:54 #169778

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
www.gentikoule.gr/the_others/232081-aris...e-ton-gionan-gkarsia

Ο Αρης απο οτι καταλαβαινουμε, και οπως ειχα πει και παλαιοτερα, δεν εχει ξεμπλεξει με τις οφειλες τις παλιας παει και πληρωνει για να γλιτωσει απο την τιμωρεια της ΦΙΦΑ που στεκει ακομα και εχει μπει αναστολη για μεχρι τελος της φετινής σαιζον. Σε περιπτωση που δεν τους εχει πληρωσει ολους τοτε δεν θα μπορει να κανει μεταγραφες και ανανεωσης συμβολαίων.

Πληρωνει βεβαια κατι μικροποσα...οταν θα σκασουν κατι 700χιλιαρα που χρωσταει σε ορισμενους παικτες...τοτε θεωρω οτι θα σκασει και ο Αρης γενικοτερα εκτος και αν τον σωσει ο θειος Μαρινακης!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 30/03/2021 18:30 #169806

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
www.gentikoule.gr/the_others/232709-o-di...-abraam-papadopoulou

Ο Αρης ειναι ο ορισμος του «χρωστάει της Μιχαλούς»..Φεσια παντου!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 31/03/2021 18:56 #169809

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Δεν πρέπει να είναι τυχαίο ότι μόνο οι προσφυγές εναντίον του Άρη δικαιώνονται, ενώ οι εναντίον μας ή οι εναντίον της ΑΕΚ πχ δεν δικαιόνονται.
Κάτι λάθος έχει κάνει ο Άρης, μπορεί να είναι η εκκαθάριση που λέμε τόσους μήνες, αλλά τα αρειανά δεν το δέχονται με τίποτα.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Ανταγωνιστές μας! 31/03/2021 22:55 #169812

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Δεν πρέπει να είναι τυχαίο ότι μόνο οι προσφυγές εναντίον του Άρη δικαιώνονται, ενώ οι εναντίον μας ή οι εναντίον της ΑΕΚ πχ δεν δικαιόνονται.
Κάτι λάθος έχει κάνει ο Άρης, μπορεί να είναι η εκκαθάριση που λέμε τόσους μήνες, αλλά τα αρειανά δεν το δέχονται με τίποτα.

Αυτο με την εκκαθαρισηι και οτι δεν την εχουν ολοκληρωσει ακομα και σημερα τους το λεω εδω και χρονια και οτι θα την πατησουν ασχημα...Αυτοι κοροιδευαν και μαζι με αυτους κοροιδευαν και καποιοι «δικοι» μας που το επαιζαν ΟΦΗτζιδες στα σχολια του oficrete...και το η μονη τους αγωνια ηταν να βρουν τροπο να τα χωνουν στην διοικηση του Μπουση.

Ο Αρης τιν γλιτωνει μεχρι σημερα γιατι τα ποσα που πληρωνει ειναι μικρα..Αλλα υπαρχουν κατι 700αρια που θα κλειθει να πληρωσει και δεν νομιζω να τα βρει. Αυτα τα 700αρια οδηγησαν περισυ την ΦΙΦΑ να τους κατσει την καμπανα οι οποια ειναι σε αναστολη. Αν δεν τα πληρωσει η καμπανα θα ξανα ενεργοποιηθει που σημαινει οτι ουτε ευρωπη δεν θα παιξει.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 31/03/2021 23:37 #169813

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Πλήρωσε και ένα ποσό πέρυσι γύρω στο 1 μύριο αν θυμάμαι καλά, αλλά αυτό ήταν για προσφυγές στη ΦΙΦΑ που αν το είχε πληρώσει από την αρχή δεν θα είχε φάει την απαγόρευση μεταγραφών.
Δηλαδή ήδη έχει πληρώσει ο Καρυπίδης πάνω από μύριο για προσφυγές.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 01/04/2021 11:16 #169814

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Πλήρωσε και ένα ποσό πέρυσι γύρω στο 1 μύριο αν θυμάμαι καλά, αλλά αυτό ήταν για προσφυγές στη ΦΙΦΑ που αν το είχε πληρώσει από την αρχή δεν θα είχε φάει την απαγόρευση μεταγραφών.
Δηλαδή ήδη έχει πληρώσει ο Καρυπίδης πάνω από μύριο για προσφυγές.

Αν θυμαμαι καλα δεν εχει πληρωσει τα χρηματα για τους οποιους εφαγε την καμπανια. Νομιζω οτι σε εναν απο αυτους το ποσο ξεπερνάει της 700 χιλ.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 02/04/2021 23:04 #169821

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Για να πεφτουν τα καμπανιδια...τι ελεγα...ΤΙ ΕΛΕΓΑ;

«Σύμφωνα με πληροφορίες που ανέφερε ο Κυριάκος Θωμαΐδης πριν από λίγο στο Metropolis 95,5, τα νέα που έρχονται από τη Λωζάνη και το CAS δεν είναι θετικά για τον Άρη για την υπόθεση Ντουρμισάι.

Παρ’ ότι η απόφαση δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα ακόμη, οι πληροφορίες αναφέρουν ότι δεν είναι θετική για τον Άρη, που θα κληθεί να πληρώσει τις παλιές οφειλές σε Ίμπε κλπ, αλλά και θα του απαγορευτούν οι μεταγραφικές κινήσεις για τις επόμενες δύο μεταγραφικές περιόδους.

Αρνητική η απόφαση θα είναι και για την ΕΠΟ, που θα κληθεί να καταβάλλει το πρόστιμο των 470.000 ευρώ για το γεγονός ότι εξέδωσε το δελτίο του Αλβανού φορ. Οι επίσημες ανακοινώσεις θα γίνουν από βδομάδα, όμως οι οιωνοί είναι αρνητικοί.»

πηγη metrosports.gr

Άρης: Βαριά καμπάνα από το CAS, αλλά και κέρδος 1 εκατ. ευρώ

Απαγόρευση μεταγραφών και εξόφληση των ξένων παικτών η τιμωρία του Αρη από το CAS, σύμφωνα με πληροφορίες από τη Θεσσαλονίκη, δεν πληρώνει τους Έλληνες.

Μπροστά σε μια τεράστια πρόκληση βρίσκεται ο Άρης...

Σύμφωνα με όσα μετέδωσε ο ραδιοφωνικός σταθμός Metropolis 95,5 η καμπάνα από το CAS είναι βαριά, σε ό,τι αφορά την υπόθεση Ντουρμισάι.

Ακόμα δεν υπάρχει κάτι επίσημο, αλλά οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η απόφαση είναι αρνητική για τον Άρη, που θα κληθεί να πληρώσει τις παλιές οφειλές στους ξένους παίκτες, αλλά το χειρότερο είναι πως θα του απαγορευτούν οι μεταγραφές για τις επόμενες δύο μεταγραφικές περιόδους.

Σύμφωνα με το ίδιο ρεπορτάζ οι επίσημες ανακοινώσεις θα γίνουν από τη νέα εβδομάδα.

Στον αντίποδα, ο Άρης μπορεί να χάνει την υπόθεση στο CAS για τον Ντουρμισάι, όμως δικαιώνεται για τους τρεις Ελληνες ποδοσφαιριστές που είχαν προσφύγει στο Διαιτητικό Δικαστήριο για παλιές οφειλές.

Ο λόγος για τους Κώστα Καπετάνο, Γρηγόρη Παπαζαχαρία και Μανώλη Παπαστεριανό, που έχασαν τις υποθέσεις τους, συνεπώς ο Άρης γλιτώνει κοντά στο 1 εκατ. ευρώ.

πηγη onsports.gr

Περιμένουμε επιβεβαίωση από εβδομάδα!
Μέχρι τότε κρατάω μεσαίο καλάθι. Και περιμένω ανακοινώσεις από τον ΟΑΡΗΣ που θα κλαίγετε γιατί τον έχουν στοχοποιήσει....λολ

Ο Αρης λοιπόν για δυο σαιζόν δεν θα μπορεί να κάνει μετάγραφες και επιπλέων θα πρέπει να πληρώσει 3 εκ ευρώ μια και το συνολικό ποσό που είχε επιδικαστεί σε ποδοσφαιριστές ήταν 4 μύρια. Στους Έλληνες χρωστάει 1 μύριο, που τα χάνουν, αλλά στους ξένους θα πρέπει να πληρώσει τα 3 μύρια. Και αυτά είναι χωρίς τους νόμιμους τόκους. Σε αυτά τα 3 μύρια εχει χρέος που στέκει από το 2012. 9 χρόνια δηλαδή. Οπότε οι τόκοι θα ανεβάζουν ακόμα περισσότερο το τελικό ποσό...

Πάντως το σίγουρο είναι ότι θα κληθεί να πληρώσει πάνω από 3 μύρια...Νομίζω ότι με αυτή την απόφαση δεν θα μπορεί να παίξει και Ευρώπη για τα επόμενα δυο χρόνια..

Edit: Απο οτι γραφει ο Θωμαίδης ο Αρης αλλα και η ΕΠΟ θα φανε και αλλη καμπανα αν δεν πληρωσουν και τους ελληνες παικτες.

ΥΓ Εγώ δεν ξέρω τι λέτε αλλά δικαιώνομαι σε μεγάλο βαθμό όταν έλεγα ότι ο Άρης δεν θα γλιτώσει από την ΦΙΦΑ και το CAS…
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 03/04/2021 13:19 #169822

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δεν πα να πνιγεί ο άρης, το τομάρι μας πως θα σώσουμε!
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: Ανταγωνιστές μας! 03/04/2021 13:57 #169823

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αφενός στα p@p@ri@ maς ο αρης, αφετέρου από όλο το παραπάνω σεντόνι το μόνο που έχει σχέση με ανταγωνιστές μας είναι το ονομα του ντουρμισαι...δυστυχώς.

Πέραν της (μίζερης) πλάκας έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα καταλήξει το θέμα του αρεως διότι είναι η προσωποποίηση της βρωμιας και της απατεωνιάς αλλά δεν αισιοδοξώ πως θα τιμωρηθεί κανείς τελικά
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, Arteides91

Απ: Ανταγωνιστές μας! 03/04/2021 17:13 #169825

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis1987 έγραψε:
Αφενός στα p@p@ri@ maς ο αρης, αφετέρου από όλο το παραπάνω σεντόνι το μόνο που έχει σχέση με ανταγωνιστές μας είναι το ονομα του ντουρμισαι...δυστυχώς.

Πέραν της (μίζερης) πλάκας έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα καταλήξει το θέμα του αρεως διότι είναι η προσωποποίηση της βρωμιας και της απατεωνιάς αλλά δεν αισιοδοξώ πως θα τιμωρηθεί κανείς τελικά

Οταν ειχα κανει το παρον νημα ο Αρης και ΟΦΗ ηταν πολυ κοντα στην βαθμολογια με εμας να κυνηγαμε την εξαδα. Οποτε με αυτο το δεδομενο και με το δεδομενο οτι περισυ ΟΦΗ και Αρης παλεψαν για την πεμτη και εκτη θεση μας κανει ανταγωνιστες.

Οσο αφορα την τιμωρία του Αρη. ο Αρης εχει ηδη τιμωρηθει. Απομενουν οι ανακοινωσης απο εβδομάδα. 3 μυρια θα πληρωσει και θα εχει και απαγορευση μεταγραφων για 2 χρονια..και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει και αποκλεισμό απο την ευρωπη. Κατι που σημανει οτι δεν θα αντεξει δυο χρονια ετσι και θα σκασει...εκτος και αν ο Βαγγελας πλερωση ξανα και τους γλιτώσει.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 03/04/2021 18:15 #169826

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
omilitis1987 έγραψε:

Οταν ειχα κανει το παρον νημα ο Αρης και ΟΦΗ ηταν πολυ κοντα στην βαθμολογια με εμας να κυνηγαμε την εξαδα. Οποτε με αυτο το δεδομενο και με το δεδομενο οτι περισυ ΟΦΗ και Αρης παλεψαν για την πεμτη και εκτη θεση μας κανει ανταγωνιστες.

Οσο αφορα την τιμωρία του Αρη. ο Αρης εχει ηδη τιμωρηθει. Απομενουν οι ανακοινωσης απο εβδομάδα. 3 μυρια θα πληρωσει και θα εχει και απαγορευση μεταγραφων για 2 χρονια..και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει και αποκλεισμό απο την ευρωπη. Κατι που σημανει οτι δεν θα αντεξει δυο χρονια ετσι και θα σκασει...εκτος και αν ο Βαγγελας πλερωση ξανα και τους γλιτώσει.

1: Μην αρπαζεσαι, μπλακ χιουμορ ηταν!
2 : Mακαρι

4: μεγαλη νικη σημερα...αντε να γινει το θαυμα!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/04/2021 14:43 #169837

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ακόμα και να του απαγορευτούν οι μεταγραφές, θα ανανεώσει τους υπάρχοντες παίκτες του και θα είναι μια χαρά. Στη χειρότερη, αντί να βγει 2ος-3ος του χρόνου, να βγει 5ος-6ος και να μην πάρει εισιτήριο για Conference. Σιγά τα ωά, δηλαδή. Θα πληρώσει ό,τι τού επιδικαστεί και δε θα τρέχει μία.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostis4444

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/04/2021 18:29 #169839

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Ακόμα και να του απαγορευτούν οι μεταγραφές, θα ανανεώσει τους υπάρχοντες παίκτες του και θα είναι μια χαρά. Στη χειρότερη, αντί να βγει 2ος-3ος του χρόνου, να βγει 5ος-6ος και να μην πάρει εισιτήριο για Conference. Σιγά τα ωά, δηλαδή. Θα πληρώσει ό,τι τού επιδικαστεί και δε θα τρέχει μία.

Δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα. Το κόστος τον συμβολαίων είναι ήδη μεγάλο. Αρά πρέπει να βρει να τους πληρώνει και παράλληλα να εξοφλήσει ντούκου 3 μύρια. Συν ότι δεν θα μπορεί για 2 χρονια να κάνει ούτε μια μεταγραφή-διορθωτική κίνηση και θα παραμείνει με παίκτες που θα ξέρουν ότι βρέξει χιονίσει θα παίζουν. Βάλε και τυχών τραυματισμούς και έδεσε το γλυκό.

Υπό κανονικές συνθήκες αυτό ισοδύναμη με υποβιβασμό. Μόνο στην περίπτωση που τους βοηθήσει οικονομικά ο Βαγγελας δεν θα πέσουν κατηγορία. Γιατί αλλιώς θα πρέπει να αρχίσουν να αφήνουν απλήρωτους τους τωρινούς παίκτες (ήδη υπάρχουν φήμες ότι τους χρωστάει 2-3 μήνες στον κάθε ένα) για να πληρώνουν τους παλιούς. Φαύλος κύκλος.

Πάντως όπως βλέπεις δικαιώνομε όταν σου έλεγα ότι δεν θα την γλιτώσει την τιμωρία παρότι εσύ έλεγες ότι θα την γλιτώσει. Το αν πέσει κατηγορία η όχι εξαρτάτε από πολλούς προάγοντες. Ακόμα και αν δεν πέσει, σίγουρα με τα δεδομένα που θα προκύψουν η εξάδα θα είναι μακρινό όνειρο για πολλούς και διάφορους λόγους. Επιπλέον, αν και δεν είμαι σίγουρος, δεν θα εχει δικαίωμα εξόδου στην Ευρώπη μέχρι να βγει το μπαν. Οπότε δεν θα εχει και κάποιο όφελος να κυνηγάει 6αδα και να συντηρεί το ροστερ που εχει αυτη τη στιγμή.

Στην πιάτσα επισεις κυκλοφοράει ότι ο Άρης θα υποχρεωθεί να πληρώσει και τους Έλληνες ποδοσφαιριστές τα χρήματα που χρωστάει. Ατυα φτάνουν το 1 μύριο. Οπότε συνολικά το χρέος μπορεί να φτάσει και τα 4 μύρια συν τους νόμιμους τόκους που θα προκύψουν.

ΥΓ Πάντος ήμουν σίγουρος ότι κάτι θα βρεις να πεις, να το γυρίσεις αλλιώς, για να μην παραδεχτής ότι είχα δίκιο. Μπορεί να το επιβεβαιωσει και ο Ζάχος που είχαμε κάνει σχετική συζήτηση πριν λίγες ημέρες…

Η αντιδραση σου πάντως ηταν 100% προβλεπόμενη!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/04/2021 20:30 #169840

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ρε Johnp, ο omilitis σε μέσες άκρες, δεν διαφωνεί. Στην πραγματικότητα σου λέει να προσγειωθείς στην Ελληνική πραγματικότητα. Τώρα το ότι ο Άρης κάποια στιγμή θα την πατήσεις, αυτό είναι γεγονός.
Μπορεί σε 2, μπορεί σε 5 χρόνια. Αυτή την στιγμή όμως ο ολυμπιακός τον χρειάζεται. Τον έχει ρυθμιστή.
Τα ίδια κάναμε κι εμείς επι βάζελου εποχή.
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, Arteides91

Απ: Ανταγωνιστές μας! 05/04/2021 23:00 #169842

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
axinos έγραψε:
Ρε Johnp, ο omilitis σε μέσες άκρες, δεν διαφωνεί. Στην πραγματικότητα σου λέει να προσγειωθείς στην Ελληνική πραγματικότητα. Τώρα το ότι ο Άρης κάποια στιγμή θα την πατήσεις, αυτό είναι γεγονός.
Μπορεί σε 2, μπορεί σε 5 χρόνια. Αυτή την στιγμή όμως ο ολυμπιακός τον χρειάζεται. Τον έχει ρυθμιστή.
Τα ίδια κάναμε κι εμείς επι βάζελου εποχή.

ο omilitis ελεγε οτι δεν θα τιμωρηθει καθολου ενω εγω ελεγα απο την φιφα δεν γλιτωνει. Την ελληνικη πραγματικοτητα μια χαρα την ξερω. Για αυτο ελεγα και ξανα ελεγα οτι απο τι στιγμη που τον μπαν το εφαγε απο τιν Φιφα και οχι απο ελληνικο οργανο, δεν θα την γλιτωσει και τελικα, οπως ακριβως το ειχα πει, δεν την γλιτωσε. Εκει ειναι η διαφωνια μας. Οχι το αν θα την πατησει γενικοτερα ο αρης η οχι.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 06/04/2021 12:24 #169844

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Άντρα μου, ωσάν το κοπελάκι κάνεις, πάλι, με τα δίκια και τα άδικα. Λες και όταν κάνεις λάθος εσύ, βγαίνεις και το παραδέχεσαι. Κούλαρε.

Δεν τα θυμάσαι καλά, Γιάννη μου. Καμία δικαίωση δεν έχεις. Εξαρχής, σου εξηγούσα πως ο Άρης στη χειρότερη μια χρονιά δε θα βγει Ευρώπη ή θα του απαγορεύσουν μεταγραφές και άντε μια χρονιά να μην πάει τόσο καλά, κτλ. Αυτό σημαίνει το "σιγά τα ωά". Στο ότι πρόκειται να πέσει σού έλεγα ότι δεν το πιστεύω! Διότι είμαστε στην Ελλάδα και θα βρει τρόπους να τη σκαπουλάρει, πόσω μάλλον εφόσον έχει τη στήριξη Μαρινάκη, όχι επειδή έχεις άδικο ότι πρέπει να τιμωρηθεί. Που μου θες και Ζάχους να σε υποστηρίξουν, μη χάσεις ένα δίκιο και πάθεις πράμα.

Αν ο Άρης τιμωρηθεί με υποβιβασμό, βεβαίως και θα έχεις δίκιο στην πρόβλεψή σου. Αλλά θα έχω τότε άδικο εγώ που διατηρούσα αμφιβολίες, με τόσα που έχουν δει τα μάτια μας???

Όσον αφορά τα χρέη, επειδή έχω δει άρθρα να λένε διαφορετικά νούμερα, υποστηρίζω ότι μικρή σημασία έχει το ακριβές ποσό. Άποψη μου, είναι ότι έχεις άδικο στο ότι "δε θα τα βρει και θα αποβληθεί" ή οτιδήποτε άλλο. Είτε είναι 1 εκατομμύριο, είτε 3, είτε 5, μια χαρά θα τα βρει, άμα θέλει.

Και επαναλαμβάνω κάτι που ξέρω ότι σε τρελαίνει, αλλά δε γίνεται να το παραβλέψουμε, όσο κι αν είμαι κι εγώ υπέρ αυτού που λες: Καμία δικαίωση δεν έχεις προς το παρόν. Λυπάμαι, φίλε.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 06/04/2021 16:08 #169846

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Η άδεια για ευρώπη βγαίνει από την ΕΠΟ, και πέρυσι ο Άρης πήρε κανονικά άδεια για ευρώπη σε περίοδο που είχε όχι 1, αλλά 2 μπαν (απαγόρευση μεταγραφών), το ένα μέχρι να πληρώσει τις τότε οφειλές (νομίζω τελικά τις πλήρωσε αυτές, κοντά στο κατομυριάκι) και το άλλο ήταν για 1 ή 2 (δεν θυμάμαι) επιπλέον χρόνια, ως ποινή για τη μεταγραφή Ντουρμισάι.
Άρα ευρώπη, όσο έχει από πίσω το χοντρούλη, θα βγαίνει, παρά τα μπαν.
Για τους έλληνες παίκτες τώρα, που προσέφυγαν στην ΕΠΟ και όχι στη ΦΙΦΑ, υπάρχει μπέρδεμα, γιατί κάποιοι πρώην παίκτες του Άρη έχουν δικαιωθεί και κάποιοι άλλοι όχι.
Κανείς δεν έχει καταλάβει με ποιό σκεπτικό γίνεται αυτή η διάκριση.
Επίσης, οι αρειανοί δεν μπορούν να καταλάβουν και για ποιό λόγο δικαιώνονται κάποιοι πρώην παίκτες τους, ενώ οι δικοί μας αντίστοιχοι που έχουν προσφύγει και της ΑΕΚ και της ΑΕΛ, που έχουμε παρόμοιες ιστορίες, δεν δικαιώνονται, αντιθέτως απαλλάσονται οι ΠΑΕ.
Εμείς και οι αεκτζήδες, τους λέμε στα σόσιαλ μίντια ότι ίσως φταίει η εκκαθάρισή τους που δεν έχει ολοκληρωθεί.
Αλλά από όσα έχω καταλάβει, ούτε εμείς είμαστε σίγουροι ότι είναι αυτός ο λόγος.
υγ Επιβεβαιώνω ότι είχαμε κάνει με τον Τζονπ αυτή την κουβέντα προ ημερών.
υγ4 Γνώμη μου, ότι εμάς σαν ΟΦΗ δεν μας πολυσυμφέρει να δικαιώνονται οι πρώην παίκτες του Άρη στην ΕΠΟ, γιατί καμία ώρα θα δημιουργηθεί κανένα δεδικασμένο, πάνω που ξεμπλέξαμε από Μπούρμπους, Βερόν κτλ κτλ

Απ: Ανταγωνιστές μας! 06/04/2021 16:19 #169847

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Άντρα μου, ωσάν το κοπελάκι κάνεις, πάλι, με τα δίκια και τα άδικα. Λες και όταν κάνεις λάθος εσύ, βγαίνεις και το παραδέχεσαι. Κούλαρε.

Δεν τα θυμάσαι καλά, Γιάννη μου. Καμία δικαίωση δεν έχεις. Εξαρχής, σου εξηγούσα πως ο Άρης στη χειρότερη μια χρονιά δε θα βγει Ευρώπη ή θα του απαγορεύσουν μεταγραφές και άντε μια χρονιά να μην πάει τόσο καλά, κτλ. Αυτό σημαίνει το "σιγά τα ωά". Στο ότι πρόκειται να πέσει σού έλεγα ότι δεν το πιστεύω! Διότι είμαστε στην Ελλάδα και θα βρει τρόπους να τη σκαπουλάρει, πόσω μάλλον εφόσον έχει τη στήριξη Μαρινάκη, όχι επειδή έχεις άδικο ότι πρέπει να τιμωρηθεί. Που μου θες και Ζάχους να σε υποστηρίξουν, μη χάσεις ένα δίκιο και πάθεις πράμα.

Αν ο Άρης τιμωρηθεί με υποβιβασμό, βεβαίως και θα έχεις δίκιο στην πρόβλεψή σου. Αλλά θα έχω τότε άδικο εγώ που διατηρούσα αμφιβολίες, με τόσα που έχουν δει τα μάτια μας???

Όσον αφορά τα χρέη, επειδή έχω δει άρθρα να λένε διαφορετικά νούμερα, υποστηρίζω ότι μικρή σημασία έχει το ακριβές ποσό. Άποψη μου, είναι ότι έχεις άδικο στο ότι "δε θα τα βρει και θα αποβληθεί" ή οτιδήποτε άλλο. Είτε είναι 1 εκατομμύριο, είτε 3, είτε 5, μια χαρά θα τα βρει, άμα θέλει.

Και επαναλαμβάνω κάτι που ξέρω ότι σε τρελαίνει, αλλά δε γίνεται να το παραβλέψουμε, όσο κι αν είμαι κι εγώ υπέρ αυτού που λες: Καμία δικαίωση δεν έχεις προς το παρόν. Λυπάμαι, φίλε.

Ειπαμε...θα τα γυριζες παλι αλλιως για να βγεις οτι ειχες δικιο...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 06/04/2021 16:32 #169850

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
...Είπε εκείνος που του δείχνεις καρέ-καρέ από το βίντεο το οφσάιντ στο Αγρίνιο και το πέναλτι του βάζελου παλαιότερα και απαντάει "α, δεν ξέρω, εγώ άλλα βλέπω"...

Απ: Ανταγωνιστές μας! 07/04/2021 12:31 #169852

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
...Είπε εκείνος που του δείχνεις καρέ-καρέ από το βίντεο το οφσάιντ στο Αγρίνιο και το πέναλτι του βάζελου παλαιότερα και απαντάει "α, δεν ξέρω, εγώ άλλα βλέπω"...

Άλλη μια φορά που σου αρέσει να αλλάζεις το νόημα για να βγει ότι έχεις δίκιο.

Κατά αρχάς κανένα καρέ-καρέ δεν μου έδειξες από το ματς στο Αγρίνιο και το offside. Παρότι ομολογουμένως έκανες προσπάθεια να ανεβάσεις το βίντεο αλλά δεν το κατάφερες. Μια φώτο της κακιάς ώρας είδα. Νομίζω ότι αυτό απέχει παρασάγγας από το «καρέ καρέ το βίντεο» που γράφεις...Αλλά ας το προσπεράσουμε και να εστιάσουμε στην ουσία.

Στο offside του Αγρινίου στην αρχή είχα πει ότι «σε ζωντανή ροή φάνηκε να υπάρχει offside». Μετά που μου έδειξες το στιγμιότυπο, σου είπα ξεκάθαρα ότι δεν είναι offside παρότι η εικόνα δεν ήταν και τόσο καλή. Και απλά είπα ότι θα ήθελα να ξανά δω τη φάση σε βίντεο για να καταλάβω για πιο λόγο ξεγελάστηκα. Οπότε ουσιαστικά παραδέχτηκα ότι είχα κάνει λάθος (κάτι που για εσύ δεν πρόκειται να κάνεις ποτέ). Δεν είπα οτι εγώ βλέπω άλλα. Το γεγονός της παραδοχής του λάθους μου το αγνοείς τώρα επιδεικτικά για να εξυπηρετήσεις το «αφήγημα» σου και να βγεις πάλι από πάνω στην βάση του ότι πότε σου δεν κάνεις λάθος. Όπως πάντα.

Επισεις σε αυτή τη φάση έγραψα ότι δεν υπάρχει πέναλτι. Εκεί είχα εστιάσει κυρίως. Στο ότι δεν υπάρχει πέναλτι. Ακόμα δηλαδή και offside να μην υπήρχε, δεν υπήρχε πέναλτι. Εσύ βέβαια επέλεξες λοιπόν να κοιτάξεις μόνο τη φάση του offside γιατί απλά μόνο σε αυτό κατάλαβες ότι θα μπορούσες να μου αποδείξεις-υποδείξεις το λάθος μου, ενώ για το αν είναι πέναλτι η όχι, το προσπέρασες με συνοπτικές διαδικασίες. Οπότε σε αυτή τη φάση, ακόμα και τώρα, επιμένω ότι δεν υπήρχε πέναλτι. Η ουσία λοιπόν τον όσο λέω τόσο καιρό είναι ότι και σε αυτό το ματς μας αδίκησε ο διαιτητής.

Επισεις για πιο πέναλτι του Βάζελου λες; Αυτό που δεν έκανε ποτέ ο Μεγιάδο πάνω στον Μακέντα και το έχουν παραδεχτεί όλοι ότι δεν υπάρχει πεναλντι; Γιατί στο εκτός έδρας δεν κάναμε εμείς κάποιο πέναλτι αλλά έγινε πέναλτι ξεκάθαρο στον Σελίμοβιτς και δεν δόθηκε. Σε παρακαλώ ξεκαθάρισε μου για τι ακριβώς μιλάς ωστε να μπορώ να απαντήσω.

Και για να κλείνουμε γενικότερα το θέμα με την διαιτησία. ακούστε την συνομιλία του Γκορτζιλα με τον ΒΑΡ στο ματς με Γιάννενα και θα καταλάβετε πόσο στημένος ήταν ο διαιτητής.

Προσπάθησε με αστείες δικαιολογίες να μην δώσει το πέναλτι που έγινε ακριβώς μπροστά του παρότι παραδέχεται ότι εχει δει την παράβαση...αλλά το χέρι λέει ήταν κολλημένο στο σώμα, κάτι που σαφώς και δεν στέκει με τίποτα. Το πέναλτι δόθηκε επειδή επέμενε το ΒΑΡ.

Αυτό που δείχνει το πόσο στημένος ήταν ο διαιτητής είναι ότι δεν ήξερε τι να πει για να μην δώσει το πέναλτι όταν τον ρώτησε το ΒΑΡ τι είδε. Δεν ήξερε τι να πει και πετάχτηκε ο βοηθός και απάντησε εκ μέρους του διαιτητή. Κατόπιν ο διαιτητής είπε ακριβως τα ίδια με τον βοηθό. Λες και του έδωσε σκονάκι δηλαδή που έλεγε ότι και καλά είχε κολλημένο το χέρι στο σώμα του. Προφανώς ο Γκορτζιλας δεν εχει σκοπό να αιτιολογήσει την απόφαση του να μην δώσει το καταφανέστατο πέναλτι αλλά τον εξέθεσε ο Σκουλας που ήταν στο ΒΑΡ ρωτώντας τον τι είδε και δεν το έδωσε.

Είναι ο ίδιος στημένος διαιτητής που μέτρησε τα 2 μέτρα offside του Απόλλωνας στο εκτός έδρας. Τότε και το ΒΑΡ ήταν στο κόλπο. Στο ματς με τα Γιάννενα τους ξέφυγε το ΒΑΡ και δόθηκε ένα πεντακάθαρο πέναλτι στο οποίο βέβαια έπρεπε να είχε βγει και κάρτα γιατί το χέρι ήταν εσκεμμένο.

Αν μετα από αυτή την συνομιλία των διαιτητών και Βαρ, θεωρείς ακόμα ότι είμαι γραφικός όσο αφορά την διαιτησία τότε δεν έχω τρόπο να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας…και δεν υπάρχει και λόγος να ασχολούμαι να σου απανταω.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 07/04/2021 14:37 #169853

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Άλλη μια φορά που σου αρέσει να αλλάζεις το νόημα για να βγει ότι έχεις δίκιο.

Άλλη μια φορά. Συνεχόμενη μάλιστα! Όχι ότι το είπα για να σου εξηγήσω ότι κανένας από τους δυο μας δεν το παραδέχεται ποτέ, ακόμα και αν η όραση μαρτυρά άλλα.

Johnp έγραψε:
Στο offside του Αγρινίου στην αρχή είχα πει ότι «σε ζωντανή ροή φάνηκε να υπάρχει offside». Μετά που μου έδειξες το στιγμιότυπο, σου είπα ξεκάθαρα ότι δεν είναι offside παρότι η εικόνα δεν ήταν και τόσο καλή. Και απλά είπα ότι θα ήθελα να ξανά δω τη φάση σε βίντεο για να καταλάβω για πιο λόγο ξεγελάστηκα. Οπότε ουσιαστικά παραδέχτηκα ότι είχα κάνει λάθος (κάτι που για εσύ δεν πρόκειται να κάνεις ποτέ). Δεν είπα οτι εγώ βλέπω άλλα.

Βρε χαρά μου όμορφη, είδες ότι κι εσύ, παρασάγγας-ξεπαρασάγγας, τα γράφεις αλλιώς από την πραγματικότητα? Και ντάξει, εγώ σου παραδέχομαι ότι διαστρεβλώνω, διότι έχω άδικο και πρέπει κάτι να πω ο έρμος. Εσύ γιατί?

Μου λες, λοιπόν, παραπάνω ότι "Οπότε ουσιαστικά παραδέχτηκα ότι είχα κάνει λάθος". Αν το παραδέχτηκες, ΔΕΝ το κατάλαβα, ΔΕΝ το διήκρινα και, ακόμα κι αν εν τέλει το έκανες, μου έβγαλες την πίστη έως ότου το κάνεις, για ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ, που πραγματικά λύνεται με ένα "μισό λεπτό να το τσεκάρω και σου απαντώ ένα ΝΑΙ ή ΟΧΙ". Κατ' εμέ, αυτό μου δείχνει εμμονικό άνθρωπο, διότι ενώ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ (ωπ! τι παραδέχτηκα εδώ?) για το πέναλτι, το επεκτείνει και περαιτέρω, για να μη δεχθεί ως σημαντικότερο της στιγμή τού οφσάιντ, που καθιστά το πέναλτι ως μη γενόμενο (γι'αυτό, μάτια μου, θεώρησα σημαντικότερο το οφσάιντ και στάθηκα εκεί, όχι για να βρω κάτι να σου πάω κόντρα). Άποψή μου είναι αυτή. Ούτε του Ζάχου, ούτε του Duhan, ούτε κανενός. ΕΝΑΣ άνθρωπος σε κρίνει εμμονικό (και γραφικό) και, ΜΑΛΙΣΤΑ, κάνει λάθος (πιθανότατο, δεν αντιλέγω). Γιατί τρελαίνεσαι? Ούτε καμπούρη σε είπα, ούτε σε κρέμασα.
Ορίστε και μερικές από τις απαντήσεις σου, για του λόγου το αληθές:

Johnp έγραψε:
Θα τι δούμε τι φάση ελπίζω από Κλατεμπεργκ εκτός και αν την θάψει όπως εχει κάνει και με άλλες. Αλλά ακόμα και λάθος να κάνω και τελικά να μην είναι οριακά offside, πέναλτι δεν υπάρχει μιας και ο Σελίμοβιτς δεν τον βρίσκει αλλά κάνει βουτιά.

Johnp έγραψε:
Θα κατσω να βρω γραδω ολο το ματς και θα σου το κανω στοπ καρε βημα βημα να το δεις...Αφου σου λεω οτι το ειδα σε ζωντανη ροη και στα ριπλει που εδειξαν απο το βαρ για το πεναλντι. Σε 2 ριπλει δειχνει τι φαση που ξεκιναει απο offside απλα ο διαιτητης εκανε μπρος πισω το βιντεο εστιαζοντας αποκλειστικά στο αν ο Σελιμοβιτς βρηκε ποδια η οχι. Εγω κοιταζα και για το offside.

Εν τω μεταξύ, ακόμα περιμένω να μου πεις αν εν τέλει το ξανάδες και να μου το ποστάρεις έστω εδώ, να δω τι σε...μπέρδεψε, σε μια φάση που δεν είναι καν οριακή, όπως την αποκαλείς.

Johnp έγραψε:
Δεν γινετε ρε φιλε να το γραφω αυτο εδω μεσα και μετα απο μερικα λεπτά να βγαζει και ο Κουγιας ανακοινωση λεγοντας οτι ειχε προηγηθει offside. Δεν το ειδα μονο εγω δηλαδή...το ειδαν και αλλοι απλα εκαναν τις παπιες. Και απο το Βαρ το ειδαν και επελεξαν να μην εξετασουν την φαση απο εκει. Αν το γκολ το ειχε βαλει ο ΟΦΗ θα το εξεταζαν δεκα πασες πριν.

Johnp έγραψε:
Από την φώτο που ανέβασες δεν βγάζω άκρη. Σε ζωντανή ροή ο Αριγκιμπι φαινόταν να ξεκινάει οριακά offside. Εδώ μοιάζει λες και η μπάλα είχε φύγει στην πάσα πολύ πριν ο Αριγκιμπι κάνει κίνηση για να μπει στην περιοχή. Κάτι δεν μου κολλάει γιατί αν ήταν τόσο προφανές ότι δεν ήταν offsde δεν θα μου είχε μείνει καν η εντύπωση ότι ήταν offside, οπότε δεν θα είχα ασχοληθεί εξ αρχής.

Σου είπα τι είδα σε ζωντανή ροή του ματς και στα ριπλέι που έδειξαν από το ΒΑΡ. Όταν θα ξανά παίξει το ματς η νόβα, ή βρω ένα βίντεο της προκοπής, τότε θα κάτσω να ασχοληθώ και να δω αν όντως υπάρχει offside όπως θεωρούσα όταν έβλεπα την ζωντανή ροή.

Στο επόμενο, είναι το μοναδικό σημείο που μοιάζει να εξομαλύνεις τον τόνο σου και να το παραδέχεσαι, αλλά μου καταλήγεις με τη φράση που σου έχω κάνει μπολντ και με ξανακάνεις να αμφιβάλλω:

Johnp έγραψε:
Στην φωτώ όμως που μου παρέθεσες φαίνεται να μην υπάρχει καμία υπόνοια για offside. Αρά είναι πολύ περίεργο να έχω πέσει τόσο πολύ έξω. Οπότε θέλω να ξανά δω το ματς και να ξανά δω τι φάση ώστε να δω γιατί έκανα λάθος, αν και εφόσον έκανα λάθος. Αλλα ακομα και λαθος να εκανα για αυτη τη φάση, το προσιμο οσων φασεων εχω αναλυσει και στις οποιες εχω θεωρήσει οτι εχουμε αδικηθει θα παραμείνει καρα θετικό!

Επιπροσθέτως, ΞΑΝΑΘΙΓΩ το "μην τρελαίνεσαι με το δίκιο", να τσεκάρω ότι συμφωνήσαμε και μου ξαναλές:

Johnp έγραψε:
...πριν παραδεχτω οτι εχω κανει λαθος θελω οντως να δω οτι εχω κανει λαθος και να δω γιατι ξεγελάστηκα.

Μπορουμε να βρουμε πουθενα το ματς για να το ξανα δώ; Η νοβα δεν το εδειξε η δεν το ειδα καπου λογο του οτι παιχτηκαν ματς μεσοβδόμαδα...

Εν τέλει, δεν επανήλθες να μου πεις πού κατέληξες. Το παρατηρείς? Ε, γύρισα ποτέ να σου το κρατήσω μανιάτικο? Ε, ρε μπλέξιμο με τα δίκια και τα άδικα.

Εν πάση περιπτώσει. Αν παραπάνω ήσουν τόσο σαφής όσο υποστηρίζεις, τότε ΠΑΩ ΠΑΣΟ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ για την παρεξήγηση και την εν γένει διαστρέβλωση από μέρους μου.

Johnp έγραψε:
Επισεις για πιο πέναλτι του Βάζελου λες; Αυτό που δεν έκανε ποτέ ο Μεγιάδο πάνω στον Μακέντα και το έχουν παραδεχτεί όλοι ότι δεν υπάρχει πεναλντι;

Όχι, δε λέω γι' αυτό. Πριν σου πω, όμως, για ποιο λέω, θα σου επαναλάβω τον λόγο που το ανέφερα. Το ανέφερα, διότι ήθελα να σου υπενθυμίσω άλλη μια προφανή φάση που επέμενες ότι τα μάτια σου βλέπουν άλλα, επιμένοντας σε κάτι για να δικαιολογήσεις μια εμμονή! Δεν το ανέφερα για το αν αδικείται γενικά ο βάζελος, για το αν είναι προκατειλημμένοι οι διαιτητές ή για να αναλύσουμε εκ νέου τη φάση. Επομένως, οκ, αν κάνουν λάθος τα δικά μου μάτια, άσε το να πάει στο διάολο, μα ΜΟΝΟ ως παράδειγμα διαφωνίας το έφερα.
Μιλώ για το Παναθηναϊκός-Απόλλων, για ένα πέναλτι που πόσταρες στην αρχή τού παρόντος τόπικ. Αν πας στην πρώτη σελίδα, θα το βρεις.

Johnp έγραψε:
Αν μετα από αυτή την συνομιλία των διαιτητών και Βαρ, θεωρείς ακόμα ότι είμαι γραφικός όσο αφορά την διαιτησία τότε δεν έχω τρόπο να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας…και δεν υπάρχει και λόγος να ασχολούμαι να σου απανταω.

Δεν έχω γράψει πουθενά ότι δεν έχουμε αδικηθεί. Θα σου επαναλάβω, λοιπόν, ότι θεωρώ ότι έχουμε αδικηθεί, όχι ότι αδικούμαστε συνεχώς ή σε βαθμό που η αδικία αποτυπώνεται στη θέση -μακροπρόθεσμα- που μας αξίζει. Το ζήτημα δεν είναι το αν έχουμε αδικηθεί λίγο ή περισσότερο, αλλά το ότι έχω την πεποίθηση ότι εσύ πιστεύεις ότι αδικούμαστε πολύ περισσότερο από την πραγματικότητα και απλώς το επεκτείνω στο ότι "και έτσι είναι, κούλαρε να φτιάξουμε πρώτα τα χάλια μας και μετά θα...φωνάξουμε και γι'αυτό". Πάλι γνώμη μου, φυσικά και είναι λανθασμένη, αλλά σου τη δικαιολογώ. Ήρεμα και ωραία. Εν κατακλείδι, ΝΑΙ, σε θεωρώ ένα εμμονικό άτομο, υπερβολικό και γραφικό, είτε πριν, είτε μετά τη συνομιλία τού Γκοντζίλα. Ούτε τσάτσο, ούτε βιαστή, ούτε δολοφόνο. Ήμουν σαφής.

(Εν τω μεταξύ, την παραπάνω τάση σου να μου απαντάς έτσι -και να με οδηγείς στα προαναφερθέντα συμπεράσματα- για να δικαιολογηθείς, όταν σου εξηγώ κάτι πολύ απλό, μου την έχεις κάνει κι άλλες φορές, όπως, για παράδειγμα, στο να σε ρωτάω "ναι, αλλά προς ΤΟ ΠΑΡΟΝ δεν έπεσε τελικά ο Αρης" και να αδυνατείς να πεις ένα απλό "ναι, αυτό όντως", στο να σε ρωτάω "ναι, αλλά είπες ότι αν αν δούμε διαιτησία της προκοπής θα την ξαναβάλεις την ψηφοφορία προβλέψεων" και αδυνατείς να μου πεις ένα "ναι, έτσι έγινε, αλλά το ξελέω", στο να σου εξηγώ ότι "αυτή είναι η γνώμη ΣΟΥ, άρα να η διαφορά του υποκειμενικός από το αντικειμενικός που αυτοαποκαλείσαι" και να αδυνατείς να μου πεις ένα "ναι, το έγραψα λάθος" και άλλα πολλά που δε χρειάζεται να κάτσουμε να τα ξεψαχνίσουμε ένα-ένα)

Αν, τώρα, εσένα σε κάνει αυτό να αποφασίσεις ότι δε θα μου ξαναμιλήσεις/απαντήσεις/ασχοληθείς ή οτιδήποτε άλλο, δεκτό και οφείλω να το σεβαστώ. Θα σου απαντάω μόνος μου καμιά φορά κι εσύ επίλεγε να μου δείχνεις αδιαφορία. Ίσως και να έχει πλάκα, εξάλλου, για τους υπολοίπους, που θα μοιάζω κι εγώ γραφικός μετά, υπό μία έννοια.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 07/04/2021 16:33 #169854

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Γλιστρήδα φάγατε σήμερα ρε σεις;

Απ: Ανταγωνιστές μας! 07/04/2021 20:22 #169855

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Όσο αφορά για το θέμα με το offside στο ματς με το Αγρίνιο. Είναι ξεκάθαρο και από αυτά που παραθέτεις, ότι παραδέχτηκα το λάθος μου σχετικά με το offside. Το ότι δεν σου έγραψα , «ναι έχεις δίκιο συγνώμη για το offside έκανα λάθος» αμέσως μετα την φώτο που μου έδειξες, δεν αναιρεί ότι το παραδέχτηκα. Άφησα απλά μια πισινή γιατί δεν ήμουν 100% σίγουρος ότι πραγματικά έκανα λάθος μέχρι να δω το βίντεο. Τίποτα λιγότερο τίποτε περισσότερο. Το βίντεο δεν το βρήκα και δεν το έχω δει. Αλλά από την φωτογραφία φαίνεται να μην υπάρχει offside. (εντάξει; φχαρίστηκες τώρα; )
Όσο αφορά το πέναλτι στο ματς Παναθηναϊκός - Απόλλωνας.
ΒΑΣΗ ΝΕΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΑΛΝΤΙ. Επιμένω. Βάλε να ακούσεις το βίντεο αυτά που έλεγε ο Γκορτζιλας με το ΒΑΡ για το δικό μας πέναλτι με τα Γιάννενα και θα καταλάβεις γιατί αυτό στο Παναθηναϊκός - Απόλλωνας δεν είναι πέναλτι. Άκουσε αυτό που λένε για τις μοίρες και τι γωνία του χεριού και την προέκταση κλπ.
Σε ευχαριστώ που μου το θύμισες και με επιβεβαίωσες..
Για το αν ο ΟΦΗ εχει χάσει θέσεις λόγο εγκλημάτων από την διαιτησία είναι γεγονός. Δεν είναι θεωρητικό το θέμα. Πρόχειρα μόνο μου έρχονται στο μυαλό 6 βαθμοί που χάθηκαν λόγο διαιτησίας που αν τους είχαμε πάρει τώρα θα είμασταν άνετοι.
Από εκεί και πέρα, το να κάνουμε συζήτηση και διαρκώς να μου κολλάς ταμπέλες βαφτίζοντας με εμμονικό άτομο, υπερβολικό και γραφικό νομίζω δεν προσφέρει κάτι. Θα μπορούσα και εγώ να αρχίσω χαρακτηρισμούς αλλά δεν θα το κάνω! Το μόνο που θα πω είναι ότι συνεχώς τα γυρίζεις τουμπα γιατί δεν αντέχεις να παραδεχτείς ότι κάνεις λάθος. Πάντα όταν φανεί ότι έχεις άδικο πετάς ενα «αλλά»….
Και εσύ και ορισμένοι που έγραφαν στο oficrete όπως πχ ο OFIMONO έχετε μια τάση να κάνετε και ψυχολογικές αναλύσεις και να βγάζετε συμπεράσματα το ότι είμαι η δεν είμαι. Και όλα στην βάση ότι απλά διαφωνούμε και τα βλέπουμε διαφορετικά. Νομίζω οι χαρακτηρισμοί πρέπει να σταματήσουν.

Ειδικά το να λες κάποιον εμμονικό γενικότερα, χωρις καν να με εχεις γνωρίσει προωσπικα για να μπορεις να εκφερεις αποψη για το ποιος ειμαι και τι ειμαι, είναι πάρα πολύ βαρύ και νομίζω δεν μου αξίζουν τέτοιοι χαρακτηρισμοί.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 07/04/2021 20:22 #169856

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Γλιστρήδα φάγατε σήμερα ρε σεις;

Συζήτηση να γινετε!!!!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: Ανταγωνιστές μας! 07/04/2021 22:29 #169858

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Ειδικά το να λες κάποιον εμμονικό γενικότερα, χωρις καν να με εχεις γνωρίσει προωσπικα για να μπορεις να εκφερεις αποψη για το ποιος ειμαι και τι ειμαι, είναι πάρα πολύ βαρύ και νομίζω δεν μου αξίζουν τέτοιοι χαρακτηρισμοί.

Δε σε έκρινα ούτε για την καθημερινότητά σου, ούτε για το επάγγελμά σου, άντρα μου, ούτε για το τι κάνεις στην υπόλοιπη ζωή σου, αλλά για τα οπαδικά σου γραφόμενα σε φόρουμ. Με ρώτησες να σου εξηγήσω δυο πράγματα και θέλησα να το δικαιολογήσω. Το έκανα και με το παραπάνω νομίζω, με ηρεμία και παραδείγματα. Είμαι λάθος, αλλά, αν μη τι άλλο, το δικαιολόγησα πώς οδηγούμαι στο λάθος. Το να σε λέω εμμονικό λόγω συνεχούς ασχολίας με κάτι που προσωπικά το βλέπω αλλιώς, είναι το ίδιο με το να με αποκαλείς πχ. αναξιόπιστο επειδή λέω κάτι και μετά δεν το παραδέχομαι ή "ανακόλουθο" (θυμασαι?) επειδή θεωρείς ότι αλλάζω θέμα και παρεκτρέπω τη συζήτηση για να βγω λάδι. Γενικώς, πολλές φορές κατακρίνεις πράγματα που ήδη κάνεις, αλλά δεν το αντιλαμβάνεσαι.

Αν τώρα εσένα οι δικοί σου χαρακτηρισμοί είναι ελαφριοί και 'μένα βαριοί, τότε παρεξηγήσου. Ξα σου. Εγώ θεωρώ ότι περισσότερο "προσβάλλεσαι" παρά σε προσβάλλω.

Υ.Γ. Στο oficrete δε θυμάμαι να σου είχα κάνει ψυχολογική ανάλυση. Βασικά, ούτε εδώ σου κάνω. Μου γράφεις ό,τι να 'ναι, σου απαντάω "λες ό,τι να 'ναι" και "να που το στηρίζω" και τελειώνει εκεί η υπόθεση.

Απ: Ανταγωνιστές μας! 08/04/2021 00:36 #169860

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder

Γκορτζιλας vs Καργας ήταν το ματσάκι

Απ: Ανταγωνιστές μας! 08/04/2021 00:38 #169861

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Αλεξ για ακόμα μια φορά νομίζω ότι παίζεις με τις λέξεις...Οι χαρακτηρισμοί, είναι χαρακτηρισμοί κάτω από οποιοδήποτε πλαίσιο..

Δεν έγραψα ότι εσύ μου έκανες ψυχολογική ανάλυση μέσα στο oficrete. Αυτό που έγραψα είναι ότι όπως και εσύ τώρα μου κάνεις ψυχολογική ανάλυση έτσι μου έκανε και ο OFIMONO στο oficrete. Μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε. Όπως πάντα.

Δεν θεωρώ το να σε πω ανακόλουθο ότι εχει την ίδια βαρύτητα με το να σε πω εμμονικό ή γραφικό.
Νομίζω ότι ακόμα και εσύ καταλαβαίνεις τι διαφορά και ας μην θέλεις να το παραδεχτής γιατί πάλι δεν σε συμφέρει..

Και στο θεμα μας τωρα...Το πεναλντι του Παναθηναικου..ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΝΑΛΝΤΙ..ΤΕΛΟΣ!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Ανταγωνιστές μας! 08/04/2021 15:23 #169866

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Άντε, πάλι...

Johnp έγραψε:
Και εσύ και ορισμένοι που έγραφαν στο oficrete όπως πχ ο OFIMONO έχετε μια τάση να κάνετε και ψυχολογικές αναλύσεις

Και έπειτα:

Johnp έγραψε:
Δεν έγραψα ότι εσύ μου έκανες ψυχολογική ανάλυση μέσα στο oficrete. Αυτό που έγραψα είναι ότι όπως και εσύ τώρα μου κάνεις ψυχολογική ανάλυση έτσι μου έκανε και ο OFIMONO στο oficrete.

Καταλαβαίνεις ότι δεν έχει(ς) σαφήνεια έτσι που γράφεις? Έτσι και με το απλό "ναι ή όχι" σου, που σ'το ζητάω και ψάχνω να το βρω μέσα σε κακογραμμένα σεντόνια.

Σε ένα πράγμα συμφωνούμε, εν τέλει:

Johnp έγραψε:
Μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε.

"Μια χαρά σαφήνεια έχω, Άλεξ, δε φταίω εγώ που εσύ μπερδεύεσαι."
"Και σταμάτα να νομίζεις ότι προβλέπεις τι θα πω, δεν πέφτεις ποτέ μέσα".

Επομένως, καταλήγουμε ότι εσύ καλά τα λες κι εγώ δεν καταλαβαίνω. Το δέχομαι πλήρως.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.42 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.