You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 30 Οκτ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης

Δημοσκόπηση: Ποιο αποτέλεσμα αναμένετε ότι θα έρθει;

1 17 48.6%
Δε κατέω! 4 11.4%
2 6 17.1%
Παράταση και 1 5 14.3%
Παράταση και 2 1 2.9%
Πέναλντι και 1 2 5.7%
Πέναλντι και 2 Χωρίς ψήφους 0%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων:35 ( Serpente qmanos Nidis sAviO boukoumtsa omilitis4 Mavrofidos Leon kargaris jeeper creeper Johnp VENDETTA-4 vagelis4 Salvador nanos4 slsnakes4 kostas4 page hamilton mastrogiannakis headbone Hales zaxos4snakes rinokeros omilitis1987 ANTONIS R. nikosbo roni4 giannakas ezlin4 Mnemotechnics kofinas4 axinos letsos4 xrist0s4 gio4444 )
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 10:36 #168605

• sAviO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
jeeper creeper έγραψε:
Για να μιλήσουμε για τον Σαμαρά, λοιπόν.
Καταρχήν να πω πως όταν ήμουν νεαρός, τον θεωρούσα τον πιο συναρπαστικό ποδοσφαιριστή της γενιάς του, θυμάμαι τον πατέρα μου να μου λέει, "ρε συ αυτός είναι σκέτο άλογο"!
Ξέρω επίσης γιατί μου το είπαν κάποιοι που γνωρίζω ότι ήξεραν από πρώτο χέρι, ότι δεν καιγόταν να πάει στον βάζελο και θα προτιμούσε να είχε μείνει στον ΟΦΗ.
Όλοι λένε ότι είναι ένας γκουρού του αθλήματος και δεν έχω λόγους να το αμφισβητήσω...
Κατάφερε να καθοδηγήσει τον γιο του να κανει μια μεγάλη καριέρα και αυτό επίσης του πιστώνεται.
Κατάφερε να επινοήσει ένα πλάνο σωτηρίας του ΟΦΗ από τον οικονομικό αφανισμό, αναμφίβολα μεγάλο επίτευγμα, για το οποίο πρέπει να είμαστε ευγνώμονες.
Κατάφερε να δημιουργήσει ένα ιδανικό και ασφαλές περίβάλλον εργασίας για τον ίδιο, τους φίλους και συνεργάτες του, τον γιο του, που τους μάζεψε όλους κοντά του. Αξιοθαύμαστο και αξιοζήλευτο.

Επινοήσε ή υιοθέτησε ωστόσο ένα σύστημα οργάνωσης της ομάδας όπου ο προπονητής έχει αποδυναμωμένο ρόλο σε αντίθεση με τον ρόλο και το ειδικό βάρος που έχουν οι προπονητές στην ελλάδα. Είναι ο διευθυντής ποδοσφαιρου που έχει το γενικό πρόσταγμα και οι πάντες αναφέρονται σε αυτόν. Επέλεξε για προπονητή ένα άβγαλτο παιδί που δεν είχε ξανακοουτσάρει ούτε ομάδα ακαδημίας. Ενα προπονητή που δουλεύει σαν δημόσιος υπάλληλος. Ποτέ δεν χρειάζεται να αναφερεται στον πρόεδρο ή ιδιοκτήτη της ομαδας για την πορεία της. Ποτε δεν παίζει το κεφάλι του σαν τους άλλους προπονητές.

Νομίζω ότι ο Σαμαράς δεν θα ανεχόταν κανέναν προπονητή που θα είχε δική του άποψη και θα παιρναγε τα δικά του μηνύματα, διαφορετικά ίσως από του Σαμαρά...
Θεωρώ λοιπόν ότι αυτή τη στιγμή ο ΟΦΗ χρειάζεται μια αλλαγή νοοτροπίας, μια άλλη προσέγγιση, ένα προπονητή με πυγμή, όνομα και παρελθόν. Αρκετά με το καλό παιδί Σίμο.

Στο κάτω κάτω αυτό ειναι το ποδόσφαιρο, μια ομάδα δεν μπορεί να διώξει όλους τους παίκτες, οπότε διώχνει τον προπονητή...

Αυτό όμως είναι μια απόφαση καθαρά του Σαμαρά...

Οπότε αυτός πρέπει να ακούει τις σειρήνες...

Συνήθως με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο, εδώ όμως θα με χάσεις. Προσωπικά βρίσκω πολύ καλό το μοντέλο με τον τεχνικό διευθυντή να έχει παραπάνω ευθύνες και ιδανικό για Ελλάδα. Το ότι ο Σίμος δεν είναι Ευγένιος το έχουμε καταλάβει όλοι, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστος. Δεν πιστεύω ότι θα άλλαζε κάτι όσες αλλαγές και αν γινόντουσαν νωρίτερα, στα χθεσινά.
Στα των παραπόνων, όπως χρεώνουμε κάθε επιτυχία στον Σαμαρά, έτσι θα χρεωθεί και τις αποτυχίες, όταν έρθει η ώρα όμως, γιατί χθες δεν ήτανε αποτυχία. Παραμένω ευχαριστημένος στο αγωνιστικό κομμάτι γιατί θυμάμαι τα παλιά, το αν θα μπορούσε να είναι καλύτερα τα πράγματα είναι άλλη ιστορία. Προσωπικά έχω μεγάλα παράπονα για το τμήμα μάρκετινγκ, όλες οι κινήσεις θα γυρίσουν μπούμερανγκ σε μερικά χρόνιά.
=-=
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DIKTEOS, Johnp

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 11:57 #168606

• DIKTEOS
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ΕΡΩΤΗΜΑ
Τι δηλώσεις θα κάνει ο Σίμος την Κυριακή μετά τον αγώνα στη Λαμία;;;;;

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 12:56 #168607

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Καταρχήν να πω πως όταν ήμουν νεαρός, τον θεωρούσα τον πιο συναρπαστικό ποδοσφαιριστή της γενιάς του, θυμάμαι τον πατέρα μου να μου λέει, "ρε συ αυτός είναι σκέτο άλογο"!
Ξέρω επίσης γιατί μου το είπαν κάποιοι που γνωρίζω ότι ήξεραν από πρώτο χέρι, ότι δεν καιγόταν να πάει στον βάζελο και θα προτιμούσε να είχε μείνει στον ΟΦΗ.
Όλοι λένε ότι είναι ένας γκουρού του αθλήματος και δεν έχω λόγους να το αμφισβητήσω...
Κατάφερε να καθοδηγήσει τον γιο του να κανει μια μεγάλη καριέρα και αυτό επίσης του πιστώνεται.
Κατάφερε να επινοήσει ένα πλάνο σωτηρίας του ΟΦΗ από τον οικονομικό αφανισμό, αναμφίβολα μεγάλο επίτευγμα, για το οποίο πρέπει να είμαστε ευγνώμονες.
Κατάφερε να δημιουργήσει ένα ιδανικό και ασφαλές περίβάλλον εργασίας για τον ίδιο, τους φίλους και συνεργάτες του, τον γιο του, που τους μάζεψε όλους κοντά του. Αξιοθαύμαστο και αξιοζήλευτο.

Επινοήσε ή υιοθέτησε ωστόσο ένα σύστημα οργάνωσης της ομάδας όπου ο προπονητής έχει αποδυναμωμένο ρόλο σε αντίθεση με τον ρόλο και το ειδικό βάρος που έχουν οι προπονητές στην ελλάδα. Είναι ο διευθυντής ποδοσφαιρου που έχει το γενικό πρόσταγμα και οι πάντες αναφέρονται σε αυτόν. Επέλεξε για προπονητή ένα άβγαλτο παιδί που δεν είχε ξανακοουτσάρει ούτε ομάδα ακαδημίας. Ενα προπονητή που δουλεύει σαν δημόσιος υπάλληλος. Ποτέ δεν χρειάζεται να αναφερεται στον πρόεδρο ή ιδιοκτήτη της ομαδας για την πορεία της. Ποτε δεν παίζει το κεφάλι του σαν τους άλλους προπονητές.

Νομίζω ότι ο Σαμαράς δεν θα ανεχόταν κανέναν προπονητή που θα είχε δική του άποψη και θα παιρναγε τα δικά του μηνύματα, διαφορετικά ίσως από του Σαμαρά...
Θεωρώ λοιπόν ότι αυτή τη στιγμή ο ΟΦΗ χρειάζεται μια αλλαγή νοοτροπίας, μια άλλη προσέγγιση, ένα προπονητή με πυγμή, όνομα και παρελθόν. Αρκετά με το καλό παιδί Σίμο.

Στο κάτω κάτω αυτό ειναι το ποδόσφαιρο, μια ομάδα δεν μπορεί να διώξει όλους τους παίκτες, οπότε διώχνει τον προπονητή...

Ο τροπος λειτουργιας του ΟΦΗ ειναι ο ενδεδειγμένος. Οι ομαδες δεν πρεπει να γυριζουν γυρω απο τον προπονητη και ο προπονητης να ειναι το επικεντρο. Ο Προπονητης πρεπει να ειναι μελος του συνολου.

Να σου θυμίσω επισεις οτι ο Σαμαρας ειχε φερει Ισις και Βερα στην αρχη...Μεγαλες και επιβλητικές προσωπικοτητες . Οποτε ειδαμε οτι οσο αφορα τον χαρακτήρα του προπονητη ο Σαμαρας τωρα επελεξε κατι διαφορετικο. Αλλα απο εκει και περα, οποιος προπονητης και να ερθει θα δουλευει με τον ιδιο τροπο που δουλεψαν Βερα, Ισις και Σιμος.

Επιπλεων, οσο αφορα αυτο το ματς αδικεις τον Σιμο. Για εμενα δεν φταιει τοσο ο Σιμος, που δεν κερδισαμε αλλα το οτι η ομαδα δεν ειναι ετοιμη σε καμια περιπτωση. Με 1 επισημο ματς δεν φτιαχνεις ομαδας, δεν εχεις αυτοματισμους και οι νεοι παικτες ακομα να εμπεδωσουν που ηρθαν και πως πρεπει να παιζουν. Για αυτο θελει χρόνο. Επιπλεων δεν ειναι αμελλητεο οτι στο σιγκεκριμενο ματς εκοψαν τον ΟΦΗ απο 3 καθαρα τετ α τετ ως offside. Ειδικα η φαση που μας κοβει με το τραγικα γελιο offside στο 60 σου κοβει τα ποδια και σε αποσυντονίζει τελείως. Κατι που εσυ επιλεγεις να το υποβαθμίζεις γιατι για ακομα μια φορα ετσι σε συμφέρει.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 13:04 #168608

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Nauro έγραψε:
Τόσες πολλές πληροφορίες από εχθές που δεν ξέρεις τι να πρώτο σχολιάσεις!

5. Η μόνη διαφορά που είχαμε με τον Απόλλωνα ήταν ότι εμείς τις δυο ευκαιρίες μας τις πετάξαμε αυτοί την μοναδική τους ευκαιρία την έκαναν γκολ

Η διαφορά είναι από τη στιγμή που έβαλε το γκολ ο Απόλλων δεν χρειαζόταν να κάνει κάτι άλλο, ούτε φάση ούτε τίποτα από το να περιμένει.
Εμείς που έπρεπε να κάνουμε , δεν κάναμε τίποτα.....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 13:12 #168609

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
Johnp έγραψε:

ΥΓ2 Ουτε ο Ενγιγκ γκαριζε κατά τη διαρκεια του ματς…Νομιζω ότι εκει στον Αρη πρεπει να σκεφτουν αν θα τον κρατησουν;

Τον έχουν ήδη απολύσει και ψάχνονται μεταξύ Δέλλα, Μάντζιου και Αναστασίου.

Μαλιστα..Τους εκανε ομαδα περιση..Τους εβγαλε ευρωπη και τον διωχνουν για να φερουν ποιο; Τον Μαντζιο, τον Δελλα η τον Αναστασίου..Τραγικη ελληνική λογική.

Σε 3-4 αποτυχημενα ματς θα αλλαζουν παλι προπονητη. Ευχαριστω αλλα εγω προτιμαω την στηριξη του προπονητη...σε κακα και σε καλα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 13:14 #168610

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Nauro έγραψε:

5. Η μόνη διαφορά που είχαμε με τον Απόλλωνα ήταν ότι εμείς τις δυο ευκαιρίες μας τις πετάξαμε αυτοί την μοναδική τους ευκαιρία την έκαναν γκολ

Η διαφορά είναι από τη στιγμή που έβαλε το γκολ ο Απόλλων δεν χρειαζόταν να κάνει κάτι άλλο, ούτε φάση ούτε τίποτα από το να περιμένει.
Εμείς που έπρεπε να κάνουμε , δεν κάναμε τίποτα.....

Εκανε τρεις αλλαγες στο 67...και πριν απο αυτο μας ειχε κοψει το κορακι με τρια ανυπαρκτα offside.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 18/09/2020 13:24 #168611

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Να πω κατα την αποψη μου τι συνεβαλε στην χθεσινή ηττα:

1. Η ομαδα ειναι φανερα απροετοιμαστη. Ενα επισημο ματς ολο και ολο χωρις να φερει ευθυνη η ιδια η ομαδα. Οι παικτες δεν εχουν εκρηξη και τρεξίματα. Στο δευτερο ημιχρονο πηγαίναμε δευτεροι στην μπαλα και χαναμε ολες τις διεκδικήσημες μπαλιές. Επισεις αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι πολλες ευκολες πασες ηταν αδυναμες και δεν εφταναν στον συμπαικτη με αποτελεσμα να μας κλεβουν την μπαλα ευκολα. Αυτο δεν ξερω γιατι γινετε.

2. Πολλοι νεοι παικτες δεν εχουν ακομα εμπεδώσει τον τροπο που παιζει η ομαδα και αυτο εχει να κανει με το οτι η ομαδα δεν εχει πολλα φιλικα και επισημα ματς. Επιπλεων πολλοι απο αυτους δεν εχουν καταλαβει για χ ψ λογους που εχουν ερθει. Ενα απο αυτα ειναι και οτι τα γηπεδα ειναι αδεια και δεν υπαρχει παλμος για να τους δωσει ωθηση, να τους δωσει να καταλάβουν που παιζουν.

3. Στο χθεσινο ματς η διαιτησια ηταν τραγικη. Μας εκοψε με 3 ανυπαρκτα offside. Το ενα απο αυτα για γέλια και για κλαματα γιατι θα βγαζαμε τετ α τετ σε κενη εστία.

4. Ο Μεγιαδο δεν εχει ακομα φυσικη καστασταση και μετα το 50 τα εφτυσε. Αυτο φανηκε απο τις συνεχόμενες λαθος πασες που εδινε στο κεντρο.

5. ο Νειρα ηταν τραυματιας και δεν ειχε βγαλει ολη την προετοιμασία. Με αποτελεσμα να μην εχει ουτε καθαρο μυαλο ουτε αντοχες.

6. Το γηπεδο ηταν αδειο και η ομαδα χωρις τον κοσμο της πεφτει κατα πολυ σε αποδοση.

7. ο Φιγκειρεντο εχει στο μυαλο του την μετακόμιση αφου λογικα θα παρει μεταγραφη.

8. ο Ναμπι ειναι, για χ ψ λογους, τρεις φορες χειροτερος απο περισυ. Σε αυτο φερει ευθυνη η ομαδα γιατι θα επρεπε ηδη να εχει βρει αντικαταστάτη του.

9 Η ομαδα δεν εκανε μεταγραφες εξτρεμ γιατι περιμενει την επιστροφη Τσιλιανίδη και Φερειρα. Οποτε οτι μεταγραφες και να εκανε μετα την επιστροφη και τον παραπανω παικτων θα υπηρχε προβλημα ορθης χρησιμοποιησης του ροστερ. Αν και νομιζω οτι θα γινει ακομα μια μεταγραφή εξτρεμ.
Εκατσε και ο τραυματισμος του Βαζ και εδεσε το γλυκο στα εξτρεμ.

10. Ο Σολις παροτι φαινετε να ειναι πολυ καλος ποδοσφαιριστής δεν ειναι ετοιμος. Πρωτη φορα στην ευρωπη, χωρίς κανενα επισημο ματς και με 4-5 προπονησεις ολες και ολες δεν περιμενεις να κανει την διαφορα. Λογικα αυτος θα αρχισει να παιζει καλα απο το δευτερο γυρο και μετα.

Αυτοι για εμενα ειναι οι ουσιαστικοι λογοι γιατι ο ΟΦΗ χθες δεν ηταν αυτος που επρεπε.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 18/09/2020 19:45 #168619

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Για μένα τα πράγματα ήταν πιο απλά. Ο Απόλλων ήταν ομάδα με αρχ^δια και ο ΟΦΗ αρχ*δια ομάδα!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 18/09/2020 20:10 #168621

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Για μένα τα πράγματα ήταν πιο απλά. Ο Απόλλων ήταν ομάδα με αρχ^δια και ο ΟΦΗ αρχ*δια ομάδα!

Χεσμενος επαιξε και ο απολλωνας. Μιση φαση εκανε γκολ. Μετα πισω λεωφορειο και αγιος ο θεος. Ειχαν και τα κορακια που τους βοηθησαν και πειραν το διπλο. Απλα και ξεκαθαρα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 19/09/2020 04:48 #168630

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
jeeper creeper έγραψε:

Σαμαράς και Μπούσης πάνε πακέτο.
Κάθε σειρήνα που ακούει ο Σαμαράς, είναι σαν να την ακούει ο ίδιος ο Μπούσης.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 19/09/2020 04:54 #168631

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Nauro έγραψε:

1. Ο Σίμος δεν είναι το πρόβλημα... Όπως και ο Σαμαράς επίσης δεν είναι το πρόβλημα! Όλα τα ευρωπαϊκά clubs λειτουργούν έτσι και είτε μας αρέσει είτε όχι η Διοίκηση έχει επιλέξει να λειτουργεί με τα ευρωπαϊκά πρότυπα απλώς εδώ στην Ελλάδα είναι δύσκολο να αλλάξεις συνήθειες. Η chelsea η Unt κλπ πήραν προπονητές πρώην παίκτες που είχαν μηδέν παραστάσεις και πέταξαν κατευθείαν στα βαθιά! Αναρωτηθείτε γιατί....

2. Η ομάδα ήταν ανέντιμη!!Ποιος φταίει?? Η ΕΠΟΧΗ!!!! Με τρία φιλικά από τα οποία έλειπαν οι βασικοί μας παίκτες από τη μέση και μπροστά, με ένα επίσημο που έλειπε όλος ο κορμός και με 1,5 μήνα προπονήσεις τι ακριβώς περιμένατε??

3. Δεν κάναμε φάσεις και ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος!! Πόσες φάσεις έκανε ο Απόλλωνας??Πόση ώρα κράτησε μπάλα ο Απόλλωνας?? Εγώ είδα έναν Απόλλωνα ταμπούρι πίσω να προσπαθεί με μακρινές μπαλιές να σπάσει την άμυνα...ανορθόδοξο δηλαδή!!

4. Ακούσαμε και για τον Σολις!!! Που το βρήκαμε αυτό το παλτό!!! Βγάλαμε συμπέρασμα για έναν παίκτη από μια προπόνηση και δέκα λεπτά αγωνιστικής δράσης!!!! ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!

Απόλυτα σωστός.
Βάλε και τα οφσάιντ που μας κόψανε.
Βέβαια, εκεί ειδικά στο αστείο οφσάιντ, έπρεπε οι παίκτες μας να σκυλιάσουν αντί να ξενερώσουν.
Από αυτή τη φάση και μετά, σαν να θόλωσε το μυαλό τους, δεν είχαν καθαρή σκέψη.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 19/09/2020 12:34 #168635

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Nauro έγραψε:

1. Ο Σίμος δεν είναι το πρόβλημα... Όπως και ο Σαμαράς επίσης δεν είναι το πρόβλημα! Όλα τα ευρωπαϊκά clubs λειτουργούν έτσι και είτε μας αρέσει είτε όχι η Διοίκηση έχει επιλέξει να λειτουργεί με τα ευρωπαϊκά πρότυπα απλώς εδώ στην Ελλάδα είναι δύσκολο να αλλάξεις συνήθειες. Η chelsea η Unt κλπ πήραν προπονητές πρώην παίκτες που είχαν μηδέν παραστάσεις και πέταξαν κατευθείαν στα βαθιά! Αναρωτηθείτε γιατί....

2. Η ομάδα ήταν ανέντιμη!!Ποιος φταίει?? Η ΕΠΟΧΗ!!!! Με τρία φιλικά από τα οποία έλειπαν οι βασικοί μας παίκτες από τη μέση και μπροστά, με ένα επίσημο που έλειπε όλος ο κορμός και με 1,5 μήνα προπονήσεις τι ακριβώς περιμένατε??

3. Δεν κάναμε φάσεις και ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος!! Πόσες φάσεις έκανε ο Απόλλωνας??Πόση ώρα κράτησε μπάλα ο Απόλλωνας?? Εγώ είδα έναν Απόλλωνα ταμπούρι πίσω να προσπαθεί με μακρινές μπαλιές να σπάσει την άμυνα...ανορθόδοξο δηλαδή!!

4. Ακούσαμε και για τον Σολις!!! Που το βρήκαμε αυτό το παλτό!!! Βγάλαμε συμπέρασμα για έναν παίκτη από μια προπόνηση και δέκα λεπτά αγωνιστικής δράσης!!!! ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!

Φιλε τα ειπες ολα...Και η αποψη σου ειναι πραγματικα στοιχειοθετημένη...και οχι αερολογιες και θεωρείες.

Η ομαδα ηταν ανετοιμη με ενα επισημο ματς και 2,5 φιλικα. Αντιμετώπισε εναν μπαρουτοκαπνισμένο στην ευρωπη αντιπαλο που ειχε 6 επισημα ματς στα ποδια του εκ τον οποιον τα ειχε κερδίσει ολα.

Ολα τα αλλα ειναι για να λεγαμε!

Ολο αυτο μου θυμιζει το περισυνο ξεκινημα. Πριν ακομα ξεκινησει το πρωταθλημα πολλοι απο εδω μεσα μας ειχαν υποβιβασει. Η ομαδα ξεκινησε εξαιρετικα και μετα για λιγο καιρο εξαφανιστηκαν. Αλλα σε καθε κακια εμφνιση πεταγωνοντουσαν να κατακρινουν και να μας υποβιβασουν ξανα και ξανα..Η ομαδα ομως τους εδειξε ποσο αδιεκο ειχαν...αλλα παρολα αυτα επειδει δεν καναμε καλες εμφανίσεις στα playoff βγηκαν στο τελος να μας πουν ποσο δικιο ειχαν.....Δηλαδη θα τρελαθουμε!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 19/09/2020 15:32 #168641

• vagelis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Η ομάδα στη συγκεκριμένη φαση δε μπορει για παραπάνω. Αιτία; μα η καθυστερημενη εναρξη της χρονιας λογω covid. Οι συνθηκες προετοιμασίας, τα λίγα φιλικά, οι τραυματισμοι βασικών παιχτων.

Τωρα μη ψαχνουμε για ευθυνες Σιμου, Σαμαρα, και παει λεγοντας. Ζουμε καταστασεις πρωτογνωρες και κανεις δεν εχει τα δεδομενα της αγορας για τους παιχτες.

Άλλος θα ηταν ο μεταγραφικος σχεδιασμός αν ειχαμε κανονικές συνθηκες.

Απλα το γαμωτο ειναι οτι ειχαμε ευκαιρια φετος για κάτι καλο στην ευρώπη. Απο του χρονου γεια σας, δε ξαναβγαινουμε οσο βγαινουν μονο 3 απο το πρωταθλημα ή 4 αναλογως τον κυπελλούχο.

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 19/09/2020 19:07 #168643

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Να μου επιτρέψετε να σας πω ότι στην ανάλυσή σας για το ματς με τον Απόλλωνα κάνετε ένα δομικό λάθος:

Αξιλογείτε τις εμφανίσεις, την απόδοση των δύο ομάδων, ποια ήταν καλύτερη, ποια έκανε πιο πολλές ευκαιρίες κλπ

Πρέπει να σκέφτεστε αλλιώς:
Ποια ομάδα πέτυχε τον στόχο της; ο Απόλλωνας
Τον πέτυχε εύκολα; ρουθούνι δεν άνοιξε! Ούτε μία τελική δεν έκανε ο αντίπαλός της μετά το γκολ!

Ποια ομάδα απέτυχε στον στόχο της στον σημαντικότερομ αγώνα της των τελευταίων 20 ετών; ο ΟΦΗ
Κατέβαλε προσπάθεια; : δύο πάσες δεν μπορούσε να αλλάξει
Αδικήθηκε: ένα απίστευτο οφσάιντ αλλά η μπάλα ήταν στο πλάι και έπρεπε να την περάσει από 2 παίκτες...

Κάντε τη σούμα.....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 19/09/2020 20:12 #168648

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Να μου επιτρέψετε να σας πω ότι στην ανάλυσή σας για το ματς με τον Απόλλωνα κάνετε ένα δομικό λάθος:

Αξιλογείτε τις εμφανίσεις, την απόδοση των δύο ομάδων, ποια ήταν καλύτερη, ποια έκανε πιο πολλές ευκαιρίες κλπ

Πρέπει να σκέφτεστε αλλιώς:
Ποια ομάδα πέτυχε τον στόχο της; ο Απόλλωνας
Τον πέτυχε εύκολα; ρουθούνι δεν άνοιξε! Ούτε μία τελική δεν έκανε ο αντίπαλός της μετά το γκολ!

Ποια ομάδα απέτυχε στον στόχο της στον σημαντικότερομ αγώνα της των τελευταίων 20 ετών; ο ΟΦΗ
Κατέβαλε προσπάθεια; : δύο πάσες δεν μπορούσε να αλλάξει
Αδικήθηκε: ένα απίστευτο οφσάιντ αλλά η μπάλα ήταν στο πλάι και έπρεπε να την περάσει από 2 παίκτες...

Κάντε τη σούμα.....

Κανενα δομικο λαθος...ειναι θεμα οπτικής.

Το τι θελουμε η δεν θελουμε ειναι αλλο θεμα..Η ουσια ειναι αν ο ΟΦΗ μπορουσε να περασει τον Απολλωνα. Βαση δεδομένων λοιπον, και οχι το τι θα ηθελε, ο ΟΦΗ θα ηταν εξαιρετικα δυσκολο να περασει τον Απολλωνα. Και εξηγουμε τους λογους που κατα την αποψη μας δεν μπορεσε να περασει στον επομενο γυρο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 23/09/2020 21:04 #168697

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Πεντάρα η Λεχ Ποζναν στον Απολλωνα...

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΚΑΙ ΧΑΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΝ *ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΛΕΧ ΠΟΖΝΑΝ ΜΕ 0-5...

Το ομαδουλα δεν το εγραψα εγω..Το ειχα διαβασει σε αλλο site στα σχολιο. Οτι ο ΟΦΗ αν παιρνουσε τον Απολλωνα θα ειχε μεγαλη ευκαιρεία να μπει στους ομιλους γιατι θα επαιζε με την αδυναμη ομαδα της Λεχ Ποζναν....Οποτε λεει χασαμε τεραστια ευκαιρεία για τους ομίλους που αποκλειστίκαμε απο τον Απολλωνα.

I think we dodge a bullet...a big bullet mates!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 2ος Πρ. Γύρ. Εu. Lea. 0ΦΗ - Απόλλων Λεμεσού 0 - 1 23/09/2020 22:08 #168698

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Η Λεχ Πόζναν είχε ρίξει 3 στη Χαμαρμπι στη Σουηδία στον προηγούμενο γύρο.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.40 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.