You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Τρίτη, 20 Απρ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Δημοσκόπηση: Τι αποτέλεσμα αναμένετε ότι θα έρθει;

1 8 36.4%
χ 6 27.3%
2 8 36.4%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων:22 ( sAviO boukoumtsa omilitis4 Mavrofidos Leon jeeper creeper Johnp vagelis4 Salvador nanos4 Hales zaxos4snakes rinokeros omilitis1987 ANTONIS R. ezlin4 Mnemotechnics kofinas4 axinos letsos4 gio4444 Arteides91 )
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 3 - 0

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 01/10/2020 19:48 #168811

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Χωρίς Μεγιάδο και Βούρο στην αποστολή.
Αιμάτωμα στη γάμπα ο πρώτος, θλάση α' βαθμού ο δεύτερος.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 01/10/2020 19:54 #168812

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ωχ, θα κλάψουνε μανούλες!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 01/10/2020 21:40 #168813

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ο Μεγιαδο καλο ειναι να μεινει εξω γιατι δεν ειναι και στα καλυτερα του. Ο Βουρος κουβαλουσε το προβλημα πολυ καιρο τωρα. Εχουμε λυσεις πισω.

Στην θεση Μεγιαδο λογικα θα μπει ο Σακορ να και δεν κανει για αυτη την θεση. Νομιζω οτι κανονικα πρεπει να μπαινει εκει ο Σταικος, αφου βλεπουμε οτι ματς δεν χανει, και να παιζει ο Σακορ πιο μπροστα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 01/10/2020 21:58 #168814

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ένα ματς παίξανε ολόκληρο και σακατευτήκανε. Δηλαδή οι του ΠΑΟΚ που έπαιξαν χτες θα πρέπει να σκάσουν στο ημίχρονο. Ο Σακόρ μια χαρά είναι αλλά θα χρειαστεί βοήθειες από Στάικο γιατί δεν έχει τα τρεξίματα του Μεγια. Κάτι μου λέει ότι θα δούμε Μαρινάκη στη θέση του Βούρου και όχι Διαμαντή. Επίσης διάβασα ότι ο Γιαννούλης δεν προπονείται σε φουλ ρυθμούς. Το αιμάτωμα και τη θλάση που προέκυψαν από το κυριακάτικο ματς τα βρήκαν σήμερα; (Χωρίς κάποιο υπονοούμενο)
Εδώ στη Μεγαλόνησο λατρεύουμε τον Όμιλο...

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 11:02 #168815

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ξέρουμε ποιος είναι ο παίκτης του ΠΑΟΚ με COVID; ...Διαβάζω ότι ο Κρέσπο είναι εκτός, αλλά δίνουν ως θλάση την αιτία.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 11:53 #168816

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
Ξέρουμε ποιος είναι ο παίκτης του ΠΑΟΚ με COVID; ...Διαβάζω ότι ο Κρέσπο είναι εκτός, αλλά δίνουν ως θλάση την αιτία.

Λογικά αυτός θα είναι και έπρεπε να δικαιολογήσουν την απουσία του. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να θεωρείτε ντροπή όταν κάποιος κολλήσει μια γρίπη και δεν ανακοινώνουν το όνομα του ότι θα μείνει εκτός για αυτόν τον λόγο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 14:22 #168820

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Παιδιά, επειδή κατανοώ ότι τη ντροπιαστική ήττα δεν τη γλυτώνουμε, ας παίξει όποιος θέλει, ας είναι ξαφνικά όλοι οι βασικοί τραυματίες! Δε με νοιάζει.

Ένα πράγμα ζητάω μόνο, τόσο δα. Να παίξουν με πάθος! Έστω ΜΙΑ φορά με τον ΠΑΟΚ να μη δω τιτικισμό. ΜΙΑ. Από το επόμενο, ας ξαναείμαστε τιτίκες, οκ, εφόσον δε θέλουμε αλλιώς!
Μπορούμε να φάμε τριάντα γκολ? ΑΣ ΤΑ ΦΑΜΕ! Μαζί τους! Απλά να παίξουμε με πάθος. Όχι για να κλείσουμε τα κακά στόματα που παίρνουν δικαιώματα (που πάντα δίνουμε), αλλά να κλείσω και το δικό μου στόμα, που έχω κουραστεί να βλέπω να παίζουν σαν τις κυρίες και να μην προλαβαίνουμε να τα αρπάζουμε.

Ανακεφαλαιώνω. Θέλετε να φάτε γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου? Φάτε! Θέλετε, άμα ζορίζεται ο ΠΑΟΚ, να κάνετε χέρι ή τράβηγμα εντός περιοχής? Κάντε! Μαζί σας σε όλα! Απλά παίξτε επιτέλους με πάθος! ΣΑΝ να προσπαθείτε! Λίγο τσαγανό, έστω!

Δε ζητάω ούτε νίκη, ούτε ισοπαλία!!!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 14:37 #168821

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Υπολογίζοντας τις απουσίες της τελευταίας στιγμής,το πληγωμένο γόητρο του ΠΑΟΚ και το γεγονός ότι
δε θέλουμε να τους κακοκαρδίσουμε μια και εκκρεμεί η μεταγραφή Μπαλογιάννη ενώ έχουμε πάρει ήδη δυο
παίκτες από αυτούς..αναμένω ένα ξεκούραστο άσσο και όβερ για το παοκ.

Υ.Γ. Πολύ χαλάστηκα που δεν έγινε η μεταγραφή του Ανδρούτσου,πραγματικά πιστεύω ότι θα μας άλλαζε
επίπεδο κρίμα..

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 17:31 #168823

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Παιδιά, επειδή κατανοώ ότι τη ντροπιαστική ήττα δεν τη γλυτώνουμε, ας παίξει όποιος θέλει, ας είναι ξαφνικά όλοι οι βασικοί τραυματίες! Δε με νοιάζει.

Ένα πράγμα ζητάω μόνο, τόσο δα. Να παίξουν με πάθος! Έστω ΜΙΑ φορά με τον ΠΑΟΚ να μη δω τιτικισμό. ΜΙΑ. Από το επόμενο, ας ξαναείμαστε τιτίκες, οκ, εφόσον δε θέλουμε αλλιώς!
Μπορούμε να φάμε τριάντα γκολ? ΑΣ ΤΑ ΦΑΜΕ! Μαζί τους! Απλά να παίξουμε με πάθος. Όχι για να κλείσουμε τα κακά στόματα που παίρνουν δικαιώματα (που πάντα δίνουμε), αλλά να κλείσω και το δικό μου στόμα, που έχω κουραστεί να βλέπω να παίζουν σαν τις κυρίες και να μην προλαβαίνουμε να τα αρπάζουμε.

Ανακεφαλαιώνω. Θέλετε να φάτε γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου? Φάτε! Θέλετε, άμα ζορίζεται ο ΠΑΟΚ, να κάνετε χέρι ή τράβηγμα εντός περιοχής? Κάντε! Μαζί σας σε όλα! Απλά παίξτε επιτέλους με πάθος! ΣΑΝ να προσπαθείτε! Λίγο τσαγανό, έστω!

Δε ζητάω ούτε νίκη, ούτε ισοπαλία!!!!!!

Δηλαδή στο 2-2 στα playoff εδω μεσα επαιζαν σαν τις τιτικες οι δικοι μας; Με το 2-2 το οποιο εχασε την οποιαδηποτε μαθηματικη ελπιδα ειχε ο ΠΑΟΚ για πρωταθλημα;
Η το 0-1 στην κανονικη δειαρκια. Να τα λενε οι Αρειανοι αυτα αλλα να τα λεμε και εμεις;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes, rinokeros

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 17:31 #168824

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Salvador έγραψε:
Υπολογίζοντας τις απουσίες της τελευταίας στιγμής,το πληγωμένο γόητρο του ΠΑΟΚ και το γεγονός ότι
δε θέλουμε να τους κακοκαρδίσουμε μια και εκκρεμεί η μεταγραφή Μπαλογιάννη ενώ έχουμε πάρει ήδη δυο
παίκτες από αυτούς..αναμένω ένα ξεκούραστο άσσο και όβερ για το παοκ.

Υ.Γ. Πολύ χαλάστηκα που δεν έγινε η μεταγραφή του Ανδρούτσου,πραγματικά πιστεύω ότι θα μας άλλαζε
επίπεδο κρίμα..

Χμμμ δηλαδη θεωρεις οτι ο ΟΦΗ θα στησει το ματς...για να παρει τον Μπαλογιαννη. Μαλιστα!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 18:01 #168825

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Δηλαδή στο 2-2 στα playoff εδω μεσα επαιζαν σαν τις τιτικες οι δικοι μας; Με το 2-2 το οποιο εχασε την οποιαδηποτε μαθηματικη ελπιδα ειχε ο ΠΑΟΚ για πρωταθλημα;
Η το 0-1 στην κανονικη δειαρκια. Να τα λενε οι Αρειανοι αυτα αλλα να τα λεμε και εμεις;

Άσε μας ρε Γιάννη με τα πλέι οφ, που παίξαμε με πάθος και που ο ΠΑΟΚ καιγόταν για βαθμούς την ώρα που τον γαμούσαν από χίλιες μπάντες! Ναι και στο 0-1 Τιτίκες είδα.
Το ζήτημα είναι ότι τα τελευταία χρόνια με τον ΠΑΟΚ δε βγαίνουμε στο γήπεδο. Πρόσεξε! Δεν είπα να πάρουμε χι! Ούτε καν να σκοράρουμε! Αλλά εσένα δε σε ενοχλούν καθόλου αυτές οι εμφανίσεις????

Φυσικά και να τα λέμε εμείς! Η ομάδα μας είναι και λέμε "ξυπνήστε"! Δεν υπονοώ κάτι πέραν του αγωνιστικού. Μην τα μπερδεύεις και άσε τα "έτσι όπως το γράφεις". Για γεγονότα μιλάμε και όχι εικασίες.

Και ο Γιώργης (salvador) εννοεί "γουστάρω να κόψουμε τις μουρμούρες" σού είπε, δεν είναι ντροπή. Ντροπή είναι οι εμφανίσεις σαν τη μεθαυριανή!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 19:41 #168826

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δηλαδή για να τρώμε τριάρες από τον ΠΑΟΚ πρέπει να είμαστε στημένοι; Για τόσο είμαστε δυστυχώς, η διαφορά δυναμικότητας των πρώτων από τους 6-8ους στην Ελλάδα τόση είναι
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes, rinokeros, ANTONIS R.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 19:45 #168827

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Τελικά μέσα ο Μεγιάδο, έξω ο Γιαννούλης

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 02/10/2020 23:53 #168828

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Χμμμ δηλαδη θεωρεις οτι ο ΟΦΗ θα στησει το ματς...για να παρει τον Μπαλογιαννη. Μαλιστα!

Όχι φίλε δεν εννοούσα αυτό.Απλά το πως εμφανίζεται η ομάδα σε ένα παιχνίδι,αν δηλαδή παίξει δυνατά ή
πιο χαλαρά,είναι αποτέλεσμα της ψυχολογικής προετοιμασίας που έχει γίνει όλη την προηγούμενη εβδομάδα.
Αν στοχεύεις να πάρεις κάτι από αυτό το ματς πρέπει να τα δώσεις όλα,διαφορετικά θα χάσεις από μια έτσι
και αλλιώς ανώτερη ομάδα.Όλα αυτά βέβαια είναι απόψεις και υποθέσεις.Μακάρι και εύχομαι την Κυριακή να
δούμε κάτι άλλο.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 00:36 #168829

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Το θέμα είναι ότι χωρίς Γιαννούλη δε βολεύει το 541, γιατί δεν έχουμε άλλο αριστερό στοπερ.
Ενώ στο συγκεκριμένο ματς το 541 θα ήταν ότι έπρεπε σαν σύστημα.
Μπορεί να βάλει βέβαια Μαρινάκη αντί Βούρου και Διαμαντή αντί Γιαννούλη.
Προσωπικά θα προτιμούσα ένα 451, με Διαμαντή Σελίμοβιτς στοπερ, Ουες δεξί μπακ, Κοροβέση αριστερό μπακ.
Μεγιάδο 6αρι, δεξιά του Στάικος και αριστερά του Σακορ και Νέιρα, Ναμπί πίσω από Σαρδινέρο.
Και κατά τη διάρκεια του ματς, αναλόγως πως θα εξελιχθεί, μπορεί βάζοντας Μαρινάκη πίσω να το κάνει 541, πιο αμυντικό ή βάζοντας Γιάννου, Σταρζεον, Σολίς να το κάνει 4231, πιο επιθετικό.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 01:08 #168830

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:
Η το 0-1 στην κανονικη διαρκεια. Να τα λενε οι Αρειανοι αυτα αλλα να τα λεμε και εμεις;

Άσε μας ρε Γιάννη με τα πλέι οφ, που παίξαμε με πάθος και που ο ΠΑΟΚ καιγόταν για βαθμούς την ώρα που τον γαμούσαν από χίλιες μπάντες! Ναι και στο 0-1 Τιτίκες είδα.
Το ζήτημα είναι ότι τα τελευταία χρόνια με τον ΠΑΟΚ δε βγαίνουμε στο γήπεδο. Πρόσεξε! Δεν είπα να πάρουμε χι! Ούτε καν να σκοράρουμε! Αλλά εσένα δε σε ενοχλούν καθόλου αυτές οι εμφανίσεις????

Φυσικά και να τα λέμε εμείς! Η ομάδα μας είναι και λέμε "ξυπνήστε"! Δεν υπονοώ κάτι πέραν του αγωνιστικού. Μην τα μπερδεύεις και άσε τα "έτσι όπως το γράφεις". Για γεγονότα μιλάμε και όχι εικασίες.

Και ο Γιώργης (salvador) εννοεί "γουστάρω να κόψουμε τις μουρμούρες" σού είπε, δεν είναι ντροπή. Ντροπή είναι οι εμφανίσεις σαν τη μεθαυριανή!

Αφου σε παρεξηγησα, και δεν εννοεις κατι περα του αγωνιστικου, πως εξηγεις οτι με τον συγκεκριμένο αντιπαλο βγαινουμε σαν τιτικες; (κατα την αποψη σου) Για εξηγησε μου να καταλαβω και εγω πως το βλεπεις..Αλλα με γεγονοτα οχι με εικασίες..

omilitis4 έγραψε:
Το ζήτημα είναι ότι τα τελευταία χρόνια με τον ΠΑΟΚ δε βγαίνουμε στο γήπεδο. Πρόσεξε! Δεν είπα να πάρουμε χι! Ούτε καν να σκοράρουμε!

Δηλαδη στο 2-2 δεν σκοραραμε; Δεν πειραμε χι;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 01:10 #168831

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Salvador έγραψε:
Johnp έγραψε:

Όχι φίλε δεν εννοούσα αυτό.Απλά το πως εμφανίζεται η ομάδα σε ένα παιχνίδι,αν δηλαδή παίξει δυνατά ή
πιο χαλαρά,είναι αποτέλεσμα της ψυχολογικής προετοιμασίας που έχει γίνει όλη την προηγούμενη εβδομάδα.
Αν στοχεύεις να πάρεις κάτι από αυτό το ματς πρέπει να τα δώσεις όλα,διαφορετικά θα χάσεις από μια έτσι
και αλλιώς ανώτερη ομάδα.Όλα αυτά βέβαια είναι απόψεις και υποθέσεις.Μακάρι και εύχομαι την Κυριακή να
δούμε κάτι άλλο.

Αρα λες στην ουσια οτι το προπονητικο τιμ δεν προετοιμαζει ψυχολογικά με θέρμη την ομαδα για να παρει αποτελεσμα σε αυτο το ματς;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 02:43 #168832

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Συνονόματε1987... είπα εγώ ότι δεν είναι τόση η διαφορά δυναμικότητας; είσαι σίγουρος ότι εγώ το θεώρησα παράλογο να χάσουμε; Σίγουρα αυτό έγραψα; Μα συμφωνώ πάρα πολύ μαζί σου, ότι το τωρινό ρόστερ είναι για τρία γκολ (μη σου πω και παραπάνω)! Εγώ άλλο βλέπω να έγραψα, πάντως.

Johnp μου, το θεωρώ ξεκάθαρα σύμπτωση. Δεν υπάρχει κανένα περαιτέρω γεγονός να εξηγήσω.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 12:41 #168833

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:

Johnp μου, το θεωρώ ξεκάθαρα σύμπτωση. Δεν υπάρχει κανένα περαιτέρω γεγονός να εξηγήσω.

Οκ..Αφου ετσι σε συμφερει ετσι θα ειναι!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 12:42 #168834

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Εκτός αποστολής πάλι ο Σακορ. Έχει λέει ημικρανίες. Πάλι καλά που δεν έχει πόνους περιόδου. Αντε γιατί μου φαίνεται ότι εξαντλησαμε κάθε όριο υπομονής με το παλικάρι. Και ήμουν απ'αυτους που πίστευαν ότι μπορούσε να προσφέρει.
Αντε να φέρει μια οποιαδήποτε προσφορά και στο καλό.
Θέλουμε δύο μέσους οπωσδήποτε, ένα αντιΜεγιαδο και ένα για μπροστά του. Για να μην γίνει ότι έγινε με τον ατρόμητο που μετά το 70 κοιτούσες τον πάγκο για φρεσκάρισμα της μεσαίας γραμμής και έβλεπες μόνο αμυντικούς, επιθετικούς και τον Μιγγο. Δεν ξέρω βέβαια τι και πόσο μπορεί να προσφέρει ο Μπαλογιαννης εφόσον κλείσει τελικά;

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 12:57 #168836

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
ANTONIS R. έγραψε:
Εκτός αποστολής πάλι ο Σακορ. Έχει λέει ημικρανίες. Πάλι καλά που δεν έχει πόνους περιόδου. Αντε γιατί μου φαίνεται ότι εξαντλησαμε κάθε όριο υπομονής με το παλικάρι. Και ήμουν απ'αυτους που πίστευαν ότι μπορούσε να προσφέρει.

Και ομως ειναι σοβαρο το θεμα με της ημικρανιες. Ηταν στην αποστολη και τον εβγαλαν τελευταία στιγμή. Πιστεψε με το μαθημα του το εχει παρει. Ο ΟΦΗ δεν μπορει να απαξιωσει ετσι απλα ενα περιουσιακο του στοιχειο που του κοστισε αρκετα χρηματα και μπορει να του αποφερει ακομα πιο πολλα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 13:10 #168837

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Johnp έγραψε:
ANTONIS R. έγραψε:

Και ομως ειναι σοβαρο το θεμα με της ημικρανιες. Ηταν στην αποστολη και τον εβγαλαν τελευταία στιγμή. Πιστεψε με το μαθημα του το εχει παρει. Ο ΟΦΗ δεν μπορει να απαξιωσει ετσι απλα ενα περιουσιακο του στοιχειο που του κοστισε αρκετα χρηματα και μπορει να του αποφερει ακομα πιο πολλα.

Μακάρι να είναι έτσι Γιάννη και όχι μια εγωιστική αντίδραση λόγω του προηγούμενου αποκλεισμού του.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 14:18 #168838

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:
Συνονόματε1987... είπα εγώ ότι δεν είναι τόση η διαφορά δυναμικότητας; είσαι σίγουρος ότι εγώ το θεώρησα παράλογο να χάσουμε; Σίγουρα αυτό έγραψα; Μα συμφωνώ πάρα πολύ μαζί σου, ότι το τωρινό ρόστερ είναι για τρία γκολ (μη σου πω και παραπάνω)! Εγώ άλλο βλέπω να έγραψα, πάντως.

Συνονοματε 4... η αληθεια ειναι πως αρκετες φορες συμφωνω μαζι σου αλλα τη συγκεκριμενη οχι!
Ετσι οπως το εγραψες φανηκε οτι εννοησες οτι καθομαστε και χανουμε.

Σαφως το 2-2 των πλει οφ ειναι σοβαροτατο επιχειρημα οτι δεν ειμαστε στημενοι.

Αλλα ακομα πιο σαφες ειναι οτι δεν παιζουμε μονο με τον παοκ σαν τιτικες αλλα σε πολλα ακομα παιχνιδια κυριως εκτος εδρας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, zaxos4snakes

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 22:27 #168839

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Συμφωνώ, συνονόματε. Απλώς παραέπεσαν μαζεμένοι τιτικισμοί τα τελευταία χρόνια με τον ΠΑΟΚ και θα γουσταρα να δω λίγο πάθος επιτέλους. ΚΑΙ για να κλείσουμε στόματα (να αποδείξουμε δηλαδή αυτό που λέω, ότι είναι συμπτωματικό και απλά ένα... σύνδρομο μικρών παικτών)!
Το ξαναδιαβάζω πάντως και πουθενά δε βλέπω ότι είπα ότι το στήνουμε ή το κάνουμε επίτηδες. Το ίδιο λέμε όλοι, απλά εγώ βγαίνω έξω από τα ρούχα μου εκ των προτέρων, ενώ εσείς θα νιώθετε έτσι τη Δευτέρα. Μικρή διαφορά.

Υ.Γ. Μην αγχώνεσαι, ακόμα κι αν διαφωνείς ολοκληρωτικά μαζί μου. Δεν τρέχει τίποτα.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 03/10/2020 23:07 #168842

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ακόμα και τη Δευτέρα, το μπατζετ μας δεν θα υπερβαίνει τα 5 μύρια, μιλάω για την πρώτη ομάδα.
Το δικό τους θα υπερβαίνει τα 30.
Είτε βάλεις πάθος, είτε παίξεις με κάτω τη μπάλα-καθαρό μυαλό-υπομονή του Ιωβ,
αν παίξουμε 10 φορές, τις 7 θα κερδίσουν αυτοί, τις 2 θα έρθουμε ισοπαλία, άντε να κερδίσουμε τη 1.
Πιστεύω ότι σιγά σιγά θα φτιάξουμε ομάδα που θα χτυπάει και τις τεράστιες διαφορές στα μπατζετ, απλά θέλει ακόμα χρόνο, δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι.
Δεν μιλάω για Ατρόμητο και Βόλο, που πήγαν με έξυπνο τρόπο, τους πέτυχαν σε εκτεταμένο ροτέισιον και τους πήραν αποτέλεσμα.
Εμείς όταν θα τους παίρνουμε αποτελέσματα, θα τους τα πέρνουμε στα ίσια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis1987, ANTONIS R., gio4444

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 04/10/2020 09:15 #168844

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Εγώ είπα απλά παίξτε με πάθος και όχι σαν τιτίκες. Ούτε πάρτε αποτελέσμα ούτε τίποτα. Η αδιαφορία με ενοχλεί. Το "δε βγαίνω στο γήπεδο" είναι η άλλη παρουσίαση της λέξης σοφτ.

Τώρα γιατί μου συνεχίζετε τις ευνόητες και ΣΩΣΤΟΤΑΤΕΣ απαντήσεις, ποιος ξέρει...

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 04/10/2020 10:06 #168845

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Λοιπόν ας είμαστε ρεαλιστές. Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ δεν πρόκειται να τους "χτυπήσουμε" ποτέ υπό τις σημερινές συνθήκες. Ειδικά αν κάθε χρόνο μπαίνουν σε ευρωπαϊκούς ομίλους και αρμέγουν από εκεί δεκάδες εκατομμύρια, η διαφορά μας από αυτούς μόνο θα μεγαλώνει! Αυτό που λένε οτι τα μπάτζετ δεν παίζουν μπάλα είναι για τους επίγονους του Αλέφαντου και για τα μικρά παιδιά!
Αν ο Άρης ή ο Παναθηναϊκός πάρουν την τέταρτη θέση και κατά διαβολικό τρόπο προχωρήσουν σε ευρωπαϊκούς ομίλους ξεχάστε τους κι αυτούς..
Ο σκοπός είναι να καταφέρνουμε να κρατιόμαστ ένα σκαλί πάνω από Ατρόμητο, Αστέρα και Λάρισα. Τους άλλους δεν τους λογαριάζω ακόμα. Αυτό είναι δύσκολο γιατί αυτές οι ομάδες έχουν ανοιχτά κανάλια με τυς "μεγάλους" κι ενισχύονται και από εκεί (π.χ. ο Ατρόμητος με Ανδρύτσο, η Λάρισα με Ουάρντα κλπ)...

Αυτά για ενίσχυση από τις ακαδημίες που θα έλθει είναι για μικρά παιδιά. Αν έχουμε κάτι καλό στις ακαδημίες θα μας το αρπάξουν πριν κάν πάει 17 χρονών. Ο Γάβρος κάθε χρόνο κάνει παιδομάζωμα, φέτος πήρε 25 παιδιά από τις ακαδημίες άλλων ομάδων. Γι αυτό ας μην περιμένουμε από εκεί....

Υπάρχει μέλλον λοιπόν; Αν υπάρχει σίγουρα δεν βρίσκεται σε αποικιοκρατικές συμφωνίες σαν αυτή με τον ΠΑΟΚ από τον οποίο λέει πήραμε ως ελέυθερους (!!!) κάποιους νεαρούς, αλλά ο ΠΑΟΚ με ένα σχετικά χαμηλό αντίτιμο τους παίρνει πίσω όποτε θέλει!!!!!

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να ρίξουμε δίχτυα σε σχετικά παρθένες αγορές (το έκανε ο Ευγένιος με .. Μάλι, Κόστα Ρίκα κλπ) και να εντοπίσουμε ακατέργαστα διαμαντάκια. Να τα κάνουμε παικτάρες και να κονομήσουμε. Ο Αστέρας το έκανε για χρόνια με καραβιές βραζιλιάνους.
Ας μπούμε στις ζούγκλες του Αμαζονίου να βρούμε τους μπαλαδόρους των απογόνων των κανιβάλων (σαν τον Σαγώνια Σοάρες μια ολιά). Για να είμαστε δίκαιοι ο ΟΦΗ προσπάθησε να παίξει τέτοια μπάλα, σκάγοντας 600.000€ (έτσι γράφτηκε) για τον Φερέιρα.Στραβόκατσε όμως η φάση και τώρα φαίνεται να πηγαίνουν άκλαυτα τα λεφτά!

Για αυτό το ξαναλέω, ρεαλιστικός στόχος του ΟΦΗ είναι να είναι μέσα στους 6 του πρωταθλήματος με ταβάνι την 4η θέση, την οποία θα καταλαμβάνει εκ περιτροπής κάθε λίγα χρόνια......

Με την ίδια λογική κάθε χρονιά που η ομάδα θα κυλάει μέχρι την 8η θέση θα είναι μέτρια και κάθε χρονιά που θα βρίσκεται ακόμα πιο κάτω αποτυχημένη ή στη γλώσσα του γάτου του Ευγένιου "μεταβατική"...

Για σήμερα με τον ΠΑΟΚ δε θέλων να δω χέρι, σπρώξιμο, τάκλιν από πίσω , με τα δύο πόδια κλπ μέσα στην περιοχή μας! Δε θέλω να δω κοροϊδίστικα γκολ! Δε θέλω να περάσει ο αγώνας και να μην κάνουμε ούτε μία τελική.... Δε θέλω καμιά περιεργη κόκκινη στο πρώτο ημίχρονο.
Ας χάσουμε ,αλλά ας μη χάσουμε χωρίς να παίξουμε, ας μη χάσουμε μόνοι μας....

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 04/10/2020 15:06 #168848

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να ρίξουμε δίχτυα σε σχετικά παρθένες αγορές (το έκανε ο Ευγένιος με .. Μάλι, Κόστα Ρίκα κλπ) και να εντοπίσουμε ακατέργαστα διαμαντάκια. Να τα κάνουμε παικτάρες και να κονομήσουμε. Ο Αστέρας το έκανε για χρόνια με καραβιές βραζιλιάνους.

Μιλας για ρεαλισμο...αλλα δεν σε βλεπω και τοσο ρεαλιστη στην παραπανω παραγραφο. Στης υπολοιπες αυτα που γραφεις οχι απλα δεν ειναι ρεαλιστικα αλλα απαισιοδοξα μεχρι αηδιας.

Δεν μπαινω κανω στον κοπο να αναλυσω γιατι τα θεωρω απαισιοδοξα μεχρι αηδιας. Για εμενα ο ΟΦΗ και ο καθε ΟΦΗ εχει δικαιομα στην ελπιδα. Για εμενα ο ΟΦΗ μπορει και τριτη θεση και δευτερη.

Οσο αφορα τωρα αυτο που λες οτι εκανε ο Ευγενιος. Αλλες εποχες τοτε και αλλες τωρα. Τοτε οι μεγαλες ομαδες δεν κοιτουσαν καν προς Αφρικη και Ασια μερια. Τα τελευταία χρονια λοιπον εχουν στησει τεραστια δυκτια scouting και δεν τους ξεφευγη κουνουπι. Οποτε το να βρεις ενα Ντιαρα και αν τον φερεις ελλαδα στον ΟΦΗ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ.

Θελω να γραψω και και να απαντω ενα προς ενα στα γραφομενα σου παρουσιαζοντς την εντελως ανιτθετη αποψη, την πιο θετικη αλλα θα χρειαστω χρονο.Οποτε επιφυλάσομαι να επανλελω στο μελλον.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 04/10/2020 16:22 #168850

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
jeeper creeper έγραψε:
Αυτά για ενίσχυση από τις ακαδημίες που θα έλθει είναι για μικρά παιδιά. Αν έχουμε κάτι καλό στις ακαδημίες θα μας το αρπάξουν πριν κάν πάει 17 χρονών. Ο Γάβρος κάθε χρόνο κάνει παιδομάζωμα, φέτος πήρε 25 παιδιά από τις ακαδημίες άλλων ομάδων. Γι αυτό ας μην περιμένουμε από εκεί....

Δε χρειάζεται να πας μακριά,πρίν 2 χρόνια πήρε ο ΠΑΟΚ τον Κουτεντάκη που έβγαζε μάτια με τον ΟΦΗ 94
σε ηλικία 15 χρονών και φέτος έγινε επαγγελματίας πρίν κλείσει τα 17.Αυτό έγινε αν θυμάμαι καλά λίγες
μέρες αφότου άλλαξε το ιδιοκτησιακό καθεστώς στην ομάδα και πέρασε στο ντούκου γιατί είμασταν απασχο-
λημένοι με άλλα πράγματα.Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε στην πορεία πόσα χρήματα χάσαμε με την περίπτωση
αυτή.
Ας ελπίσουμε ότι στο μέλλον δε θα χάνουμε με αυτό τον τρόπο τα αξιολογότερα ταλέντα των ακαδημιών μας
και ότι αυτό συνέβη επειδή η ομάδα βρισκόταν σε μεταβατικό στάδιο.

Απ: 4η Αγ. ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 04/10/2020 16:30 #168851

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
ασχετο-βλεπω τα χαλια της βαζελας και ερεθιζομαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.42 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.