You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Τρίτη, 20 Απρ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 0 - 2

8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 0 - 2 04/11/2020 22:10 #169077

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
8η Αγωνιστική
Κυριακή 08 Νοεμβρίου 2020
Novasports 15:00
ΟΦΗ - Gayros
0 - 2
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 05/11/2020 12:37 #169082

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Μα δεν "υποσχέθηκες" ότι θα επαναφέρεις την ψηφοφορία προβλέψεων?

Υ.Γ. Άσε να δούμε σήμερα μήπως ανασταλεί και η Σούπερ Λιγκ 1 στο τέλος.

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 05/11/2020 13:08 #169084

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Μα δεν "υποσχέθηκες" ότι θα επαναφέρεις την ψηφοφορία προβλέψεων?

Υ.Γ. Άσε να δούμε σήμερα μήπως ανασταλεί και η Σούπερ Λιγκ 1 στο τέλος.

Δεν υποσχέθηκα πραμα. Εγω αυτο που ειδα ειναι οτι στο ματς με την ΑΕΚ που δεν εβαλα ψηφοφορία ο ΟΦΗ αν και εμ 9 παικτες off ηταν αρκετα καλος για μεγαλο χρονικο διαστημα. Οποτε το θεωρώ γουρι ...και θα το συνεχισω...Αν δεν παρουμε αποτελεσμα και απο αυτο το ματς (εγω θεωρω οτι θα παρουμε) τοτε θα το επαναφέρω!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 05/11/2020 15:53 #169090

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Για να διασφαλίσουν το αποτέλεσμα τα γαυρακια έβαλαν διαιτητή τον Παπαδόπουλο. Σιγά μην αφήναν έστω και 1% πιθανότητες στον ΟΦΗ για να πάρει αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά εγώ θέλω οι παίκτες μας να παίξουν την μπάλα της ζωής τους ώστε να εκθέσουν όσο το δυνατό τα λαμόγια τους διαιτητές και το ΒΑΡ. Να τους κάνουμε να πάρουν τραγικές αποφάσεις για να σπρώξουν τον γαύρο έναντι του ΟΦΗ...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 05/11/2020 16:04 #169091

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
"Αποφασίζομεν και διατάζομεν" με λίγα λόγια

Ας κάνουμε μια πρόχειρη αντιγραφή (όχι ότι θέλω το poll, κλάιν, εξάλλου ελάχιστοι ενδιαφέρονται, αλλά να γελάσουμε λίγο, γιατί πάλι...εγώ κατάλαβα λάθος! )

Johnp έγραψε:
Δεν το εβαλα μπας και δουμε καμια διαιτησια της προκοπής....

Johnp έγραψε:
Οχι ρε/ Για τι διαιτησια το εβαλα. Τι καλα να παιξουμε.

Μου ξεκαθαρίζεις, δηλαδή, ότι δεν το έβαλες για να παίξουμε καλά (ενώ τώρα το κρατάς επειδή παίξαμε -λέει- καλά), αλλά καθαρά μπας και έχουμε φυσιολογική διαιτήσια.

Και δες τώρα τι διατησία -υποστηρίζεις ότι- είχαμε:

Johnp έγραψε:
Και εκει που ειχαμε κατοχη μπαλας πριν διακοψει ο κορακας το ματς για να μπει ο γιατρος του ΟΦΗ γιατι ο Βαφεας ειχε χτυπησει στο κεφαλι, ως δια μαγειας εχει δοθει φαουλ υπερ της ΑΕΚ. Πραγματικα ρε παιδια, που σκατα εγινε φαουλ; Σε καμια περιπτωση δεν ειχε γινει φαουλ εκει απο εμας. Ο Κορακας επρεπε να δωσει ελευθερο με κατοχη της μπαλας στον ΟΦΗ και οχι φαουλ υπερ της ΑΕΚ. Αν κανω λαθος διωρθοστε με αλλα εγω φαουλ του ΟΦΗ σε παικτη της αεκ σε εκεινο το σημειο δεν ειδα. Εκτελειτε το φαουλ ενω ο ΟΦΗ ειναι με δεκα παικτες και ενω ακομα και στο βαρ φαινετε να ειναι μερικα εκατοστα πιο μπροστα ο παικτης της αεκ αρα και offside, το γκολ μετραει για την ΑΕΚ.

Και γινετε και ακομα μια φαση που διχνει ξεκαθαρα οτι τον ΟΦΗ τον σφυριζουν με δυο μετρα και δυο σταθμα. Γινετε εκτελεση κορνερ απο την ΑΕΚ και ενω διωχνουμε και φευγουμε αντεπιθεση με Σταρτζεον παει ο Μαχαιρας, τραβαει τον Σταρτζεον 2-3 φορες και αφου δεν καταφερνει να τον ριξει ωστε να κοψει την αντεπιθεση του ΟΦΗ του κανει δυνατο τακλιν και τον τραβαει κατω με τα χερια. Ο διαιτητης ενω δινει το φαουλ δεν δινει την κιτρινη καρτα. Αν την παικτης του ΟΦΗ στην θεση του Μαχαιρα θα του ειχε βγαλει κιτρινη χωρις δευτερη σκεψη αφου ειναι ο ορισμος της κιτρινης καρτας. ....αλλα ειναι παικτης της ΑΕΚ οποτε δεν τρεχει τιποτα.

ΥΓ Εχω μια υποψια επισεις οτι υπαρχει πεναλντι υπερ του Σακορ στο 44. Πηδαει για κεφαλια και τον παρεμποδιζει ο αμυντικος της ΑΕΚ αφου πεφτει κατω και μετα με το σωμα του του κραταει το ποδι κατω με αποτελεσμα να κυνδινεψει με τραυματισμο ο Σακορ.

Δεν εχω ιδιαιτερες ελπιδες για το δευτερο ημιχρονο. Ξερω οτι και μπαλαρα να παιξουμε κατι θα ανακαλυψει ο διαιτητης για να μας στερήσει βαθμους.

Johnp έγραψε:
Το πρωτο γκολ θεωρω οτι το χαριζει ο διαιτητης στην αεκ δινοντας στης ενα φαουλ που εγω πρωσοπικα δεν ειδα να γινετε πουθενα. Σε αυτη τη φαση ειμασταν με δεκα αφου ελειπε ο Βαφεας με αποτελεσμα να παρουν ευκολα την κεφαλιά.

Ο διαιτητης επαιξε παντως ρολο στην διαμόρφωση του αποτελεσματος. Θα μπορουσε βεβαια να ειχε μπει και τριτο γκολ της ΑΕΚ επειδη ο διαιτητης για ακομα μια φορα, μετα που σταματησε το ματς λογο τραυματισμου του Μεγιαδο στο κεφαλι, εδωσε την μπαλα στην ΑΕΚ με ελευθερο ενω η μπαλα ηταν ξεκαθαρα στα δικα μας ποδια πριν διακόψει το ματς. Αυτες οι λεπτομερειες ομως καθοριζουν και αποτελεσμα. Οπως και στην πρωτη φαση που τους εδωσε ανυπαρκτο φαουλ και ενω η μπαλα ηταν στα ποδια μας. Απο αυτο το φαουλ ηρθε και η ισοφάρηση και ενω στο πρωτο ημιχρονο δεν ειχαν κανει ουτε μια φαση της προκοπης εναντίων του ΟΦΗ.

Ο διαιτητής επίσεις χαρισε την κιτρινη καρτα σε τρεις περιπτώσεις στον Μαχαιρα που για εμενα θα μπορουσε να ειχε κοκκινιστεί.

Αλλά δεν το απαναφέρεις!

Τρελέ μου, μπορείς να πεις απλά ένα "omiliti μου, είπα - ξείπα"! Έτσι που το κάνεις, μοιάζεις ανακόλουθος (σου αρέσει αυτή η λέξη ), ενώ ξέρουμε ότι δεν είσαι.

Επιπλέον, δεν είπα ότι το υποσχέθηκες κυριολεκτικά, εννοώντας ότι πήρες κάνα βαρύ όρκο. Έβαλα εισαγωγικά. Τσέκαρέ το ξανά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Arteides91

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 05/11/2020 17:05 #169093

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Λολ...χαρας το κουραγιο σου να κανεις τοσες παραθέσεις...

Στο προηγουμενο ματς οντως το ειχα βαλει για την διαιτησια. Η διαιτησια για ενα ακομα ματς δεν μας πηγε...Αλλα ειδα ομως οτι η ομαδα πηγε καλυτερα στο αγωνιστικό κομμάτι...Οπότε ειχαμε ενα θετικο που προεκυψε για τον λογο οτι δεν εβαλα poll...(παντα με μεταφυσικα δεδομενα )...
Για αυτο κρατάω το θετικο που προεκυψε (το αγωνιστικό) και ας μην το περιμέναμε και συνεχιζω να μην βαζω το poll. Αν δω οτι στο ματς με γαυρο οτι δεν παιξαμε καλα συν οτι μας μαμησε η διαιτησια (για αυτο ειμαι σιγουρος), τοτε τα ματζουνια που εκανα μην βαζωντας το poll μπας και αλλαξει το γουρι, θα αποδειχτουν πλεων αχρηστα (και αφου πλεων θα εχουμε και απτα δεδομένα), οπότε θα επαναφέρω και το poll...

Νομιζω σε καλυψα!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 07/11/2020 11:46 #169094

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Πιστεύω στον Άσσο.
Μια του πούστη, δυό του πούστη..είπαμε!
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 07/11/2020 20:23 #169095

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Θα χαλάσω την ευφορία σε όσους γράφουν ότι ίσως πάρουμε θετικό αποτέλεσμα. Ξεχάσατε να υπολογίσετε τον αστάθμητο παράγοντα που από την αρχή της χρονιάς διαμορφώνει αποτελέσματα για τον ΟΦΗ...Τον διαιτητή και τους επόπτες. Μας έστειλαν Παπαδόπουλο που αν τυχών το ματς στραβώσει αγωνιστικά για αυτούς να επέμβει ο Παπαδόπουλος και να καθαρίσει...Θα μου πείτε αυτός ο γαύρος έχει ανάγκη την βοήθεια του διαιτητή για να πάρει αποτέλεσμα; ..Προφανώς ναι… το είπε ο Μαρτινς. Ότι οποίος θέλει να πάρει πρωτάθλημα πρέπει να περάσει από το γεντι κουλε Αυτό δείχνει ότι μας υπολογίζουν και φοβούνται στραβοπάτημα αγωνιστικό γνωρίζοντας ότι η ομάδα δεν θα είναι και τόσο φρέσκια μετά την 3αρα που έφαγαν από την MC.

Οπότε μην παραξενευτείτε αν ο ΟΦΗ αγωνιστικά τα δώσει όλα, να είναι καλύτερος του γαύρου και να έρθει ο κόρακας για να αποκαταστήσει την ισορροπία...φάλτσοσφυρίζοντας. Νομίζω ότι αν ο ΟΦΗ παίξει μπαλάρα τότε έχουμε να δούμε ρεσιτάλ από τον διαιτητή…
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 08/11/2020 01:31 #169097

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ντάξει..το διαβάσαμε και αυτο...Αν ο ΟΦΗ λεει δεν κερδίκει αυριο..παει για υποβιβασμο...ΡΕ ΤΙ ΠΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΤΕ;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 08/11/2020 17:23 #169098

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Με λίγα λόγια. Αν δεν βάλεις γκολ τις 2-3 ευκαιρίες που θα βρεις με γαύρο τότε μην ζητάς τίποτα από το ματς. Ίσως αν έμπαινε το δοκάρι τότε θα βλέπαμε άλλο ματς. Ο Μαρτίνς αλλά και οι παίκτες του γαύρου ήταν αγχωμένοι μέχρι αηδίας. Αν τους βάζαμε το γκολ στο 14 θα τους θολώναμε το μυαλό και ίσως να ελέγχαμε το ματς.

Ο ΟΦΗ έπαιξε μπάλα μέχρι το 30 και το πέναλτι που τελικά δεν πείρε. Απαράδεκτο το ότι έκαναν να αποφασίσουν σχεδόν 10 λεπτά για να δουν αν υπάρχει offside η όχι. Πάντως ήταν offside.
Εκεί που είχε ψιλό βρει ρυθμό ο ΟΦΗ και έπαιζε μπάλα, έγινε αυτή η φάση και μετά ο ΟΦΗ εξαφανίστηκε. Σε όλο το υπόλοιπο ματς απλά δεν είμασταν στο γήπεδο.

Τα δυο γκολ του γαύρου χορηγία τον παικτών μας. Στο πρώτο ο Γουές δεν μαρκάρει Καμαρά οπού βγάζει με άνεση την σέντρα και ο Σελίμοβιτς χάνει εύκολη κεφαλιά από τον Χασάν και ενώ ήταν σε καλύτερη θέση. Στο δεύτερο τραγικό και απαράδεκτο λάθος από Σελίμοβιτς που έκανε δώρο την μπάλα στον Φορτούνη που έβγαλε την σέντρα με όλη του την άνεση στον Μασούρα για να σκοράρει. Λάθη που δεν οφείλονται σε ενέργειες του γαύρου αλλά σε καθαρά μαλακισμένα λάθη δικά μας.
Λάθη δεν απέφυγε για ακόμα μια φορά ο Βατερμαν. Ενώ κάνει πάλι 2 καλές αποκρούσεις, πάει και χάνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, χωρίς καμία ουσιαστική πίεση αφού αυτός έπεσε πάνω στον αντίπαλο, κάνοντας δώρο άλλη μια φάση για γκολ στον γαύρο. Ευτυχώς έκοψε εκεί ο Σελίμοβιτς με Κοροβέση και γλιτώσαμε διασυρμό.

Στην επίθεση δε του ΟΦΗ τρικυμία. Κάθε φορά που πλησιάζαμε περιοχή δεν κοιτούσαμε να σουτάρουμε αλλά να βγάλουμε πασά σε συμπαίκτη με αποτέλεσμα να τα κάνουμε σκατά. 3-4 φορές είχαμε προϋποθέσεις για καλό σουτ και της πετάξαμε στα σκουπίδια αφού κοίταζαν να πασάρουν αντί να σουτάρουν. Επιπλέων δεν παίζουμε συνδυαστικό ποδόσφαιρο κοντά στην περιοχή. Ούτε για πλακά. Καμία σχέση με περισυ.
Γενικότερα υπάρχει φόβος και ατολμία στην ομάδα που δεν δικαιολογείτε.

Σε γενικές γραμμές η ομάδα σήμερα έκανε το χειρότερο της παιχνίδι εδώ και πάρα πολύ καιρό. Μαύρο χάλι.

Ο Διαιτητής δεν επηρέασε το αποτέλεσμα αν και έπαιζε 40-60 υπερ. του γαύρου μην δίνοντας φάουλ υπερ. μας και δίνοντας πολλά φάουλ στον γαύρο που δεν ήταν. Επισεις χαρίστηκε σε δυο τρεις περιπτώσεις σε κάρτες που έπρεπε να βγάλει. Μια ήταν στον Καμαρά που θα ήταν και η δεύτερη και η αλλά πιο τρανταχτή ήταν στον Ραφίνια που έκοψε αντεπίθεση μας κάνοντας σκληρό και εσκεμμένο φάουλ. Υπήρχαν βέβαια και αλλες περιπτώσεις για κάρτες που δεν έβγαλε. Ενώ έβγαλε για ακόμα μια φορά εύκολες κάρτες στους παίκτες του ΟΦΗ.
Κατά την άποψη μου το τρίτο γκολ του γαύρου έπρεπε να μετρήσει. Είναι μαλακια να δίνετε offside για μισό εκατοστό. Είμαι βέβαια σίγουρος ότι αν κρινόταν το ματς σε αυτό το γκολ τότε θα το μετρούσαν κανονικά.

Πάντως ο Βαλμπουενα πρέπει να διδάσκετε στην σχολή τον Μεγάλων βουτηχτών. Εκεί, μαζί με τον Αλεξανδρή. πρέπει να έκανε 3-4 βουτιές σήμερα κερδίζοντας φάουλ από το πουθενά.

Ο Γουές πρέπει να σταματήσει να είναι τόσο επιπόλαιος. Κάνει περιττά πράγματα που κοστίζουν στον ΟΦΗ. Πρέπει να καταλάβει ότι δεν παίζει Β εθνική και Πλατανια αλλά Σούπερ λίγκα και στον ΟΦΗ και αντίπαλους δεν έχει Εργοτέληδες αλλά ολυμπιακούς.

Ο Γκαργκαλατζίδης μου φάνηκε λίγος. Οπωσδήποτε θέλουμε επιθετικό στις χειμερινές μετάγραφες.

Ευτυχώς που υπάρχει η διακοπή για να επιστρέψουν οι τραυματίες και να δέσει η ομάδα όσο πιο πολύ μπορεί.
.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 08/11/2020 17:51 #169099

• vagelis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Περα απο το σημερινο ματς που δεν ειχα απαιτησεις απο αυτους τους παιχτες δε μου βγαζουν τη σιγουρια οτι θα παιξουν καλα.

Ακομα και ματς με Απολλωνα, ΠΑΣ, Λαμια, λαρισα Πανιτωλικο κλπ που επρεπε να τα τα εχουμε σιγουρα μεσα μας σνα οπαδοι, η φετινη ομαδα δε μου το βγαζει αυτο.

Εχει χαθει αυτο που ειχαμε περυσι στον 1ο γυρο ειτε απο τραυματισμους, ειτε απο ελλειπη προετοιμασια φετος ειτε οτι μας πηραν χαμπαρι ολοι πλεον και μας περιμενουν και παιζουν αλλιως. Περιμενω στα 3 επομενα ματς, Βολος εξω και ΠΑΣ με Απόλλωνα μεσα τουλαχιστον 7 ποντους. Αν δεν ερθει ετσι σκουρα τα πραγματα.

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 08/11/2020 18:47 #169100

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μέχρι τη φάση που ο Μπαλογιάννης κράτησε τη μπάλα στα χέρια του για να χτυπήσει το πέναλτι (που έγινε οφσάιντ) ο ΟΦΗ στεκόταν ικανοποιητικά στο γήπεδο. Μετά χάθηκε η μπάλα και ειδικά μετά το γκολ του Χασάν η ομάδα παρέδωσε το πνεύμα.

Ο αγώνας δεν αντέχει σε κριτική, η διαφορά των δύο ομάδων ήταν αβυσσαλέα.
Δεν μπορείς όμως να μην επισημάνεις την τραγική - για άλλη μια φορά - εμφάνιση του Σελίμοβιτς. Έχει ευθύνη και στα δύο γκολ, έκανε αρκετά πουλήματα ακόμα, ειδικά στο 1ο ημίχρονο, είχε και μια κίτρινη για χτύπημα καράτε σε πόδι αντιπάλου.
Με διάθεση, αγωνιστικό πνεύμα αλλά και επιπολαιότητα ο Ουές. Βελτιωμένος ο Λυμπεράκης, αλλά κοντός για στόπερ (δεν το είδε ο Σίμος το όνειρο;)
Κοροβέσης ο Κοροβέσης!
Άφαντος ο Στάρτζεον , φάνηκε σε λίγες φάσεις ο Γιάννου. Κάπως βελτιωμένος ο Μεγιάδο, αλλά ακόμα όχι όπως τον ξέρουμε. Φαίνεται να προσπαθεί περισσότερο ο Σακόρ, λίγα του βγαίνουν όμως.
Θετικός ο Μπαλογιάννης, καλύτερος της άμυνας ο Διαμάντης.
Λίγα πράγματα ο Ντε Γκούζμαν, ανέκδοτο ο Γκαργκαλατζίδης.

Με Βόλο και ΠΑΣ παίζεται όλη η χρονιά...

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 08/11/2020 18:56 #169101

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Μέχρι στιγμής, φαίνεται ότι, μάλλον, ιιισως λέω, δεν έχουμε τόσο καλή ομάδα φέτος. Πρέπει να δούμε θαύματα όταν επιστρέψουν οι απουσίες που λιβανίζουμε, αν και δε νομίζω ότι φταίει τόσο πια που αργεί ο...Φερέιρα και ο...Βαζ, ή που αποχώρησε και ο...Ναμπί.

Κουράγιο, αδέρφια. Βαστάτε γερά.

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - GayrΛυπάμos 14/11/2020 14:15 #169103

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Λυπάμαι που θα το πω, αλλά σας παραδέχομαι ότι είμαι αρκετά χαρούμενος που παίζει η Εθνική αύριο, διότι είχα ανάγκη μια ήρεμη και ευχάριστη Κυριακή έπειτα από καιρό. Και νομίζω όλοι μας, πέραν της ομάδος, είχαμε ανάγκη να πάρουμε μια ανάσα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Salvador, ANTONIS R.

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 16/11/2020 18:15 #169108

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder

Απ: 8η Αγων. ΟΦΗ - Gayros 19/11/2020 11:57 #169112

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:

Με καψες ρε, ωραίος ο Στάικος είχα διαβάσει στην αρχή
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, Johnp, ANTONIS R., Arteides91
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.37 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.