You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Τρίτη, 20 Απρ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ

26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 11:14 #169661

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
26η Αγωνιστική
Κυριακη 14/03/2021
NS 19:00
παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ
....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 11:20 #169662

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ας παρουμε ενα χ...Εκανα κατι βουντου στην ομαδα...και μετα την διακοπη για την εθνικη να δουλεψει ο Νιοπλας στην ψυχολογια και σε συνδιασμο με τις επιστροφες παικτων, να μπουμε στα επομενα ματς να τους πατησουμε. Νομιζω οτι Λαμια, Λαρισα, παναιτωλικος, Απολλωνας, Γιαννενα, Βολος και Ατρομητος δεν εχουν καλυτερη ομαδα απο εμας. Ειδικα Λαρισα, Παναιτωλικος, Ατρομητος και Λαμια σε καμιε περιπτωση δεν εχουν καλυτερη ομαδα απο εμας.

Στην ουσια ευτυχως που υπαρχουν τα playoff γιατι θα γινει το μαγειρεμα της χρονιας τελευταια αγωνιστικη. Θεωρω οτι η Λαρισα θα τσιμπισει βαθμους η βαθμο απο γαυρο, ο Παναιτωλικος απο τον Απολλωνα και η Λαμια απο τον Ατρομητο. Με αποτελεσμα να μας ριξουν στην τελευταια θεση. Αν δεν ειχαμε playoff θα πεφταμε το επομενο Σαββατο. Με τα playoff εχουμε πολλες ελπιδες και ολα ειναι στο χερι μας. Δεν θα εξαρτηθόμαστε απο τα αποτελεσματα αλλων ομάδων.

Η Βαθμολογία τωρα:
7.ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 30
8.Car.gr ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 28
9.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 27
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 25
11. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 20
12.Ο.Φ.Η. 19
13. ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 19
14.Α.Ε.Λ. 16

Η βαθμολογια που θεωρω οτι θα ειναι την επομενη αγωνιστική:
7. ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 30 (-)
8. Car.gr ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 28 (-)
9. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 27 (-)
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 25 (-)
11. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 23 (+3)
12. ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 22 (+3)
13. Ο.Φ.Η. 20 (+1)
14. Α.Ε.Λ. 17 (+1)

Η βαθμολογια που θεωρω οτι θα ειναι αφου παιξουν και το εξ αναβολης Λαμια- Λαρισα. Θα παμε στα playoffs με τους παρακατω βαθμους:
7. ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ 30 (-)
8. Car.gr ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 28 (-)
9. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 27 (-)
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 25 (-)
11. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 23 (-)
12. ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 22 (-)
13. Α.Ε.Λ. 20 (+3)
14. Ο.Φ.Η. 20 (-)

Και θα κανω και μια αισιοδοξη προβλεψη για τον ΟΦΗ:
Θα τερματισει στην 10η θεση. Θα πεσει απευθειας η Λαμια και στα μπαραζ θα παει η Λαρισα η ο Παναιτωλικος.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 12:36 #169663

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Γιάννη μου, αυτό που γράφεις:

Johnp έγραψε:
Νομιζω οτι Λαμια, Λαρισα, παναιτωλικος, Απολλωνας, Γιαννενα, Βολος και Ατρομητος δεν εχουν καλυτερη ομαδα απο εμας.

...είναι πιο αστείο ακόμα και από αυτό:

Johnp έγραψε:

Οπότε αποφάσισα να κρατάω της απόψεις περί διαιτησίας για τον εαυτό μου και να μην της πολύ αναλύω.

Ευελπιστώ ότι δε μας διαβάζουν οπαδοί άλλων ομάδων.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 16:13 #169664

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Τι να κανω..ειμαι φυση αισιοδοξος ανθρωπος και βλεπω το ποτηρι μισογεματο. Καλυτερα ετσι παρα α ειμαι στην μυρλα ολη μερα...Αλλωστε στο τελος θα κανουμε ταμειο και θα δουμε αν ειχα εγω δικιο η εσυ.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 17:06 #169665

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Βασικά, το ποτήρι είναι άδειο. Εγώ σου το ονομάζω άδειο και εσύ δε μου το ονομάζεις μισογεμάτο, αλλά γεμάτο.

Ακόμα και αν γεμίσει, όμως, ξαφνικά, ως εκ θαύματος, δε θα αποκτήσεις δίκιο, αφού το "μέχρι σήμερα" δεν αλλάζει.
Άσε που τότε, θα λέω κι εγώ ότι είναι γεμάτο. Και με πολλή χαρά.

Από 'κει και πέρα, το ότι μπορεί κάποιος να συγχέει την έννοια τής μίρλας με εκείνη του ρεαλισμού, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Arteides91

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 18:00 #169666

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
3-0 μέχρι 3-1

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 18:54 #169667

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Προσδοκώ Ανάσταση Νεκρών.

Θέλω να δω αντίδραση και ψυχή ώστε να μπούμε με ελπίδες στην πολύ δύσκολη μάχη τον πλέι άουτ. Η θέση μας είναι τόσο δύσκολη που δεν μας επιτρέπει να θεωρούμε χαμένο κανένα αγώνα ανεξάρτητα της δυναμικής του αντιπάλου. Δεν περιμένω νίκη, περιμένω προσπάθεια γι αυτήν. ΒΓΆΛΤΕ ΨΥΧΉ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΈΣΤΕ ΤΗ ΣΤΟ ΧΟΡΤΆΡΙ.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 19:01 #169668

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Βασικά, το ποτήρι είναι άδειο. Εγώ σου το ονομάζω άδειο και εσύ δε μου το ονομάζεις μισογεμάτο, αλλά γεμάτο.

Ακόμα και αν γεμίσει, όμως, ξαφνικά, ως εκ θαύματος, δε θα αποκτήσεις δίκιο, αφού το "μέχρι σήμερα" δεν αλλάζει.

Από 'κει και πέρα, το ότι μπορεί κάποιος να συγχέει την έννοια τής μίρλας με εκείνη του ρεαλισμού, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Οκ!

Ευτυχως που δεν εισαι εσυ προπονητης της ομαδας..γιατι δεν θα κατεβαιναν καν να παιξουν στα επομενα 8 ματς..Αφου κατα την αποψη σου ειναι ματαιο! Το ιδιο θα ελεγες και τοτε που η ομαδα ηταν στα χαλια της στην Β Εθνικη και την ανεβασε ο Παπαδοπουλος γιατι το πιστευευ...Σου ξανα λεω. Ευτυχως που δεν εισαι προπονητης...Εσυ και καλη ψυχολογια να ειχαν οι παικτες θα τους την χαλουσες...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 19:01 #169669

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
ANTONIS R. έγραψε:
Προσδοκώ Ανάσταση Νεκρών.

Θέλω να δω αντίδραση και ψυχή ώστε να μπούμε με ελπίδες στην πολύ δύσκολη μάχη τον πλέι άουτ. Η θέση μας είναι τόσο δύσκολη που δεν μας επιτρέπει να θεωρούμε χαμένο κανένα αγώνα ανεξάρτητα της δυναμικής του αντιπάλου. Δεν περιμένω νίκη, περιμένω προσπάθεια γι αυτήν. ΒΓΆΛΤΕ ΨΥΧΉ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΈΣΤΕ ΤΗ ΣΤΟ ΧΟΡΤΆΡΙ.

Ετσι!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 10/03/2021 20:45 #169671

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Η Λαμία τελικα κερδισε τον τακουνοκοντο. Η Λαρισα παρεμεινε στην 14η θεση. Και εμεις στην 13 ενα βαθμο πισω απο την 12η και 3 πισω απο την 11η. Εμεις κυνηγαμε Λαμια και Παναιτωλικο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 03:23 #169673

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

Οκ!

Ευτυχως που δεν εισαι εσυ προπονητης της ομαδας..γιατι δεν θα κατεβαιναν καν να παιξουν στα επομενα 8 ματς..Αφου κατα την αποψη σου ειναι ματαιο! Το ιδιο θα ελεγες και τοτε που η ομαδα ηταν στα χαλια της στην Β Εθνικη και την ανεβασε ο Παπαδοπουλος γιατι το πιστευευ...Σου ξανα λεω. Ευτυχως που δεν εισαι προπονητης...Εσυ και καλη ψυχολογια να ειχαν οι παικτες θα τους την χαλουσες...

Αν ήταν προπονητής της ομάδας παίζει να τους είχε διώξει όλους τους παίκτες και να παίζαμε τώρα με την κ19
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 10:46 #169674

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Θέλει κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει αυτός ο Ευθύμης Κυπριανού που πήραμε; Μπήκε στο τεχνικό team ως Assistant και Head Of Performance. Τι είναι το τελευταίο; Assistant πού;

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 12:14 #169676

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:

Αν ήταν προπονητής της ομάδας παίζει να τους είχε διώξει όλους τους παίκτες και να παίζαμε τώρα με την κ19

Ετσι!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 12:16 #169677

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
Θέλει κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει αυτός ο Ευθύμης Κυπριανού που πήραμε; Μπήκε στο τεχνικό team ως Assistant και Head Of Performance. Τι είναι το τελευταίο; Assistant πού;

Ειναι head στο τμημα Performance αλλα παραλληλα ειναι και assistant του εαυτου του στο ιδιο τμημα...Αρχισαν τις περικοπες του μπατζετ. Γιατι να πληρωνουν δυο ατομα ενω μπορουν να πληρωνουν ενα και να κανει και τις δυο δουλειες; ...Μας προετοιμαζουν για β εθνικη...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 17:11 #169679

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Mnemotechnics έγραψε:

Δεν ξέρω τι σημαίνει ο τίτλος ως προς τις αρμοδιότητές του, αλλά με βάση το παρακάτω λινκ, μάλλον θα αναλάβει να βελτιώσει τη φυσική κατάσταση των παικτών μας, η οποία βρίσκεται σε μαύρο χάλι.
Αν μαζί με την ψυχολογία, φτιάξει και η φυσική κατάσταση και επανέλθουν και κάποιοι τραυματίες, μπορούμε να κάνουμε πιστεύω το καμ μπακ, γιατί τώρα βρισκόμαστε με την πλάτη στον τοίχο.

capitano.gr/articles/toys-kanei-toyrmpo-...MxDjDPHAmOGW6XRXBdzE

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 19:28 #169681

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:

Πάλι συγχέεις έννοιες (οπαδός-προπονητής). Ας είναι, όμως, γιατί εξυπηρετεί το συμπέρασμά σου, όπως τον αστυνόμο και το μπουζούκι, που σου έλεγα παλιά ότι χρησιμοποιείς συχνά.

Έχουμε, λοιπόν, τη συζήτηση που εγώ, σαν οπαδός, όταν βλέπω την ομάδα να είναι κακή, λέω "έχουμε κακή ομάδα". Ανεξάρτητα αν η οπτική μου είναι βάσιμη, η απάντηση σε αυτό είναι "η ομάδα δε θα πήγαινε καλά αν σε είχε προπονητή". Σωστά? Mindblowing!
Ωραίος!

Άσε που για να έβαζα εγώ λόγια στο στόμα σου, όπως εσύ λες ότι εγώ έγραψα (ή υπονόησα) να μην ξανακατέβουμε να παίξουμε, θα σε έπιανε κάτι σαν τον Γιαννούλη και τον Κοροβέση όταν κατεβαίνει ο αντίπαλος για επίθεση: τρικυμία!
Είδες, όμως, ότι εγώ δεν το κάνω. Ίσα-ίσα, αναρωτιέμαι καμιά φορά: μωρέ λες να τα είπα όλα αυτά?

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 19:29 #169682

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
zaxos4snakes έγραψε:

Αν κρίνω από το παιδομάζωμα τελευταία, μάλλον θα έδιωχνα και την Κ19, να το φχαριστηθώ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, zaxos4snakes

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 21:29 #169684

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:

Πάλι συγχέεις έννοιες (οπαδός-προπονητής). Ας είναι, όμως, γιατί εξυπηρετεί το συμπέρασμά σου, όπως τον αστυνόμο και το μπουζούκι, που σου έλεγα παλιά ότι χρησιμοποιείς συχνά.

Έχουμε, λοιπόν, τη συζήτηση που εγώ, σαν οπαδός, όταν βλέπω την ομάδα να είναι κακή, λέω "έχουμε κακή ομάδα". Ανεξάρτητα αν η οπτική μου είναι βάσιμη, η απάντηση σε αυτό είναι "η ομάδα δε θα πήγαινε καλά αν σε είχε προπονητή". Σωστά? Mindblowing!
Ωραίος!

Άσε που για να έβαζα εγώ λόγια στο στόμα σου, όπως εσύ λες ότι εγώ έγραψα (ή υπονόησα) να μην ξανακατέβουμε να παίξουμε, θα σε έπιανε κάτι σαν τον Γιαννούλη και τον Κοροβέση όταν κατεβαίνει ο αντίπαλος για επίθεση: τρικυμία!
Είδες, όμως, ότι εγώ δεν το κάνω. Ίσα-ίσα, αναρωτιέμαι καμιά φορά: μωρέ λες να τα είπα όλα αυτά?

Δεν συγχέω πραμα...απλα ειπα οτι με την νοοτροπια σου γενικοτερα θα εκανες και γαμώ τους προπονητες....Οι παικτες θα ειχαν συνεχώς καταθλιψη...Ουτε λογος για ψυχολογικη αναταση...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 21:32 #169686

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Κοιταξτε τωρα ενα παραδοξο...Τι λενε οι στατιστικες..που ειμαστε εμεις και που ειναι ο Αρης...βαση στατιστικων θα επρεπε να ειμασταν κοντα στην βαθμολογια!

capitano.gr/articles/arhs-ofh-ki-omos-oi-arithmoi-lene-psemata
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 11/03/2021 21:35 #169687

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
ΟΚ. Αν και δε φαίνεται να με έχουν και πολλή ανάγκη. Και τώρα σαν καταθλιπτικοί παίζουν.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes, ANTONIS R.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 12/03/2021 11:21 #169688

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
ΟΚ. Αν και δε φαίνεται να με έχουν και πολλή ανάγκη. Και τώρα σαν καταθλιπτικοί παίζουν.

Και εσυ θα τους εριχνες στην παρανοια αντι να τους βοηθησεις να το ξεπερασουν. Θα τους εδινες δηλαδη ενα πιστολι να «αυτοκτονησουν». Θα του εβγαζες οτι ειναι ματαιο να παλεψουν! Ενω τωρα θελουν καποιον να τους βοηθησει στο ψυχολογικο κομματι.Να τους δωσει καποια ελπιδα τονιζοντας οτι δεν ειναι η χειροτερη ομαδα της κατηγοριας. Ακομα και αν τους λεει ψεματα που σιγουρα θα σκεφτηκες μολις διαβασες αυτη την προταση. Στην προπονητικη παιζει μεγαλο ρολο και το ψυχολογικο κομματι. Κατι που εσυ νομιζω οτι σνομπαρεις και δεν το θεωρεις σημαντικο. Ειναι αυτο το κλισε που λενες πολλοι παικτες και προπονητες..Να κανεις τους παικτες να δινουν το 120%.

Αυτο ειναι η ουσια των παραπάνω που γραφω!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 12/03/2021 15:02 #169692

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Μα γιατί με αφορά τι θα συνέβαινε αν ήμουν προπονητής? Και γιατί κρίνονται τα λεγόμενά μου ως προπονητής?
Επίσης, γιατί είμαστε σίγουροι ότι επειδή λέω στους συνοπαδούς μου αυτό που βλέπω, δε θα είχα την ευελιξία να προσαρμόσω άλλη συμπεριφορά εφόσον κατείχα θέση προπονητή και καλόμουν να διαχειριστώ μία κατάσταση επί πληρωμή?

Θες να μου πεις ότι όταν αράζεις με ένα φιλαράκι σου και τον ρωτήσεις "πως βλέπεις την ομάδα, άντρα μου?" και σου απαντήσει "αρκετά καλά, οι παίκτες είναι πολύ καλοί", το πρώτο πράγμα που θα αποκριθείς είναι "ε, λοιπόν, φιλαράκι, εσύ θα ήσουν πολύ καλός στη θέση του προπονητή!"

Κι επειδή ΔΕ θα καταλάβεις για ποιον λόγο μοιάζεις συγχυσμένος, ακόμα και να σου αναφέρω τη λέξη, θα σου το πω αλλιώς: Πράγματι, αν ήμουν προπονητής τώρα και έλεγα στα παικτάκια την αλήθεια για την αξία τους, δε θα τους βοηθούσα και δε θα επακολουθούσε η πολυπόθητη ψυχολογική ανάταση. Γιατί, όμως, συζητάμε για το πόσο αρνητικό είναι σε αυτήν την περίπτωση αυτό που λέω, όταν κάλλιστα θα ήμουν αρνητικός αν το έλεγα και σε ένα ερευνητικό κέντρο αστροφυσικής, μιας και δε θα τους χρησίμευε πουθενά στην αναζήτηση που θα κάνουν οι άνθρωποι εκεί. Δε σε είδα όμως να ασχοληθείς με το "καλά, φίλε, άμα σε έπαιρναν σε γκρουπ αστροφυσικών και τα έλεγες αυτά, δε θα προσέφερες τίποτα"!! Αφού δίκιο θα είχες κι εκεί!!!!

Εν ολίγοις, παρατηρείς την ανάγκη σου να υποτιμήσεις αυτό που γράφω, όπως-όπως??? Νομίζεις ότι διαφώνησες κιόλας με επιχείρημα!

"Omiliti4, καμία ανάγκη δεν έχω να υποτιμήσω τίποτα και σου είπα απλά ότι αυτή η γνώμη δε βοηθάει τους παίκτες! Ήταν μια χαρά επιχείρημα και μια χαρά καταλαβαίνω".
(εεεεετσι μου απαντας πάντοτε...)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Arteides91

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 12/03/2021 19:23 #169694

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Μα γιατί με αφορά τι θα συνέβαινε αν ήμουν προπονητής? Και γιατί κρίνονται τα λεγόμενά μου ως προπονητής?
Επίσης, γιατί είμαστε σίγουροι ότι επειδή λέω στους συνοπαδούς μου αυτό που βλέπω, δε θα είχα την ευελιξία να προσαρμόσω άλλη συμπεριφορά εφόσον κατείχα θέση προπονητή και καλόμουν να διαχειριστώ μία κατάσταση επί πληρωμή?

Θες να μου πεις ότι όταν αράζεις με ένα φιλαράκι σου και τον ρωτήσεις "πως βλέπεις την ομάδα, άντρα μου?" και σου απαντήσει "αρκετά καλά, οι παίκτες είναι πολύ καλοί", το πρώτο πράγμα που θα αποκριθείς είναι "ε, λοιπόν, φιλαράκι, εσύ θα ήσουν πολύ καλός στη θέση του προπονητή!"

Κι επειδή ΔΕ θα καταλάβεις για ποιον λόγο μοιάζεις συγχυσμένος, ακόμα και να σου αναφέρω τη λέξη, θα σου το πω αλλιώς: Πράγματι, αν ήμουν προπονητής τώρα και έλεγα στα παικτάκια την αλήθεια για την αξία τους, δε θα τους βοηθούσα και δε θα επακολουθούσε η πολυπόθητη ψυχολογική ανάταση. Γιατί, όμως, συζητάμε για το πόσο αρνητικό είναι σε αυτήν την περίπτωση αυτό που λέω, όταν κάλλιστα θα ήμουν αρνητικός αν το έλεγα και σε ένα ερευνητικό κέντρο αστροφυσικής, μιας και δε θα τους χρησίμευε πουθενά στην αναζήτηση που θα κάνουν οι άνθρωποι εκεί. Δε σε είδα όμως να ασχοληθείς με το "καλά, φίλε, άμα σε έπαιρναν σε γκρουπ αστροφυσικών και τα έλεγες αυτά, δε θα προσέφερες τίποτα"!! Αφού δίκιο θα είχες κι εκεί!!!!

Εν ολίγοις, παρατηρείς την ανάγκη σου να υποτιμήσεις αυτό που γράφω, όπως-όπως??? Νομίζεις ότι διαφώνησες κιόλας με επιχείρημα!

"Omiliti4, καμία ανάγκη δεν έχω να υποτιμήσω τίποτα και σου είπα απλά ότι αυτή η γνώμη δε βοηθάει τους παίκτες! Ήταν μια χαρά επιχείρημα και μια χαρά καταλαβαίνω".
(εεεεετσι μου απαντας πάντοτε...)

Μου αρέσει που πάντα μου γράφεις από κάτω τι θα σου πω....και ανάθεμα το και αν ποτέ έχεις καταλάβει τι σου γράφω η τι εννοώ τέλος πάντων!

Πάντα πιάνεσαι από το οτιδήποτε γράψω για να το υπεραναλυσεις , να το διαστρέψεις να ειρωνευτείς και να βγεις από πάνω! Αν δεν το κάνεις θα σκάσεις...

Το νόημα των γραφόμενων μου σχετικά με το θέμα ήταν απλά για να καταδείξω ότι αυτή την νοοτροπία, να βλέπεις την ομάδα ένα μαύρο χάλι, την έχεις από πέρυσι και ότι αυτή τι στιγμή είναι το μόνο που δεν χρειάζεται η ομάδα.. Το ότι έγραψα «ευτυχώς που δεν είσαι εσύ προπονητής» ήταν τρόπος του λέγειν.

Ακόμα και όταν η ομάδα έπαιζε κάτ ομολογία την καλύτερη μπάλα στην Ελλάδα στο πρώτο μισό του πρωταθλήματος εσύ παικτάκια τους ανεβάζεις παικτάκια τους κατέβαζες....

Τώρα η ομάδα εχει ανάγκη από ανθρώπους που θα την βοηθήσουν να αναταθεί ψυχολογικά. Αυτό ισχύει και για αυτούς που είναι μέσα στην ομάδα αλλά και για όσους είναι έξω από την ομάδα, τους φίλαθλους. Οπότε από την μια καταριέμαι την μαμημένη κατάσταση με τον κορονοιό που δεν μας αφήνει να πάμε στο γήπεδο...αλλά από την άλλη λέω πάλι καλά γιατί η γιούχα από ανθρώπους με το δικό σου σκεπτικό, θα είχε πάει σύννεφο με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ακόμα χειρότερο κλίμα στην ομάδα. Κλίμα που σε καμία περίπτωση δεν εχει ανάγκη η ομάδα. Και για να μην πιαστείς πάλι. Δεν εννοώ ότι εσύ θα γιούχαρες…αλλά υπάρχουν πολλοί που έχουν τις ίδιες απόψεις με εσένα όσο αφορά το έμψυχο δυναμικό, που δεν θα δίστασαν να γιουχάρουν η και να τραβήξουν καντήλια σε παίκτες μέσα στο γήπεδο…

ΥΓ Το παράδειγμα σου σχετικά με την αστροφυσική είναι εντελώς άκυρο. Μα εντελώς; Από ποδόσφαιρο όλοι κάτι γνωρίζουμε και έχουμε άποψη…Από αστροφυσική δεν νομίζω…πως κατάφερες αυτά τα δυο να τα βάλεις στην ίδια κατηγορία ώστε να μπορέσεις να κάνεις σύγκριση για να μου «αποδείξεις» ότι ντε και καλά έχω λάθος;

Και τι σκατά ρολό παίζει το ψυχολογικό κομμάτι σε κάποιον αστροφυσικό; Έψαχνε πχ μια συγκεκριμένη μαύρη τρύπα σε συγκεκριμένο τεταρτημόριο του γαλαξία μας και δεν την βρήκε, θα βγω εγώ και θα του την πω και θα τον γιουχάρω λέγοντας του πόσο άχρηστος είναι…και θα πέσει ψυχολογικά χάνοντας κάθε ελπίδα, ενώ αν ήταν ανεβασμένος ψυχολογικά θα την εύρισκε ανεξάρτητου αν τα data που είχε βάλει ήταν λανθασμένα οπότε είχε στρέψει το τηλεσκόπιο σε λάθος μεριά;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 12/03/2021 21:24 #169695

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στην πολύ ωραία κουβέντα σας.
Θέλω να γράψω ότι δεν ξέρω αν αλλάξει η ψυχολογία των παικτών μας ή έστω αν αποτυπωθεί αυτή η αλλαγή στην ψυχολογία και στον αγωνιστικό χώρο, πάντως η δικιά μας ψυχολογία σαν κόσμος έχω την αίσθηση ότι έχει αλλάξει προς το καλύτερο.
Βλέπω ας πούμε και από τον εαυτό μου, μου ξαναήρθε η όρεξη να δω μπάλα γενικά.
Ήταν τέτοια η ξενέρα μου ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες με την αγωνιστική εικόνα της ομάδας, που δεν έβλεπα άλλες ομάδες εκτός από ΟΦΗ.
Την τελευταία εβδομάδα είδα και άλλους αγώνες, τσαμπιονς λινγκ κτλ.
Και γενικά στα σόσιαλ μίντια κάτι φαίνεται ότι έχει αλλάξει προς το καλύτερο.
Αν όχι αισιοδοξία, έχει φύγει τουλάχιστον όλο αυτό το κλίμα απαισιοδοξίας και απελπισίας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, ANTONIS R.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 12/03/2021 23:27 #169697

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ό,τι να 'ναι, Γιάννη.
Καλώς. Είναι μάταιο.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 13/03/2021 13:10 #169700

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Ό,τι να 'ναι, Γιάννη.
Καλώς. Είναι μάταιο.

Το ιδιο ακριβως λεω και εγω για τα δικα σου γραφωμνα..Οτι να ειναι..ειναι ματαιο να κανω συζητηση για οτιδηποτε μαζι σου και να συμφωνησουμε. Εχεις τα δικα σου κολληματα και εγω τα δικα μου.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 13/03/2021 13:14 #169701

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Συγγνώμη που μπαίνω σφήνα στην πολύ ωραία κουβέντα σας.
Θέλω να γράψω ότι δεν ξέρω αν αλλάξει η ψυχολογία των παικτών μας ή έστω αν αποτυπωθεί αυτή η αλλαγή στην ψυχολογία και στον αγωνιστικό χώρο, πάντως η δικιά μας ψυχολογία σαν κόσμος έχω την αίσθηση ότι έχει αλλάξει προς το καλύτερο.
Βλέπω ας πούμε και από τον εαυτό μου, μου ξαναήρθε η όρεξη να δω μπάλα γενικά.
Ήταν τέτοια η ξενέρα μου ειδικά τους τελευταίους 2 μήνες με την αγωνιστική εικόνα της ομάδας, που δεν έβλεπα άλλες ομάδες εκτός από ΟΦΗ.
Την τελευταία εβδομάδα είδα και άλλους αγώνες, τσαμπιονς λινγκ κτλ.
Και γενικά στα σόσιαλ μίντια κάτι φαίνεται ότι έχει αλλάξει προς το καλύτερο.
Αν όχι αισιοδοξία, έχει φύγει τουλάχιστον όλο αυτό το κλίμα απαισιοδοξίας και απελπισίας.

Ειναι λογικο γιατι ολοι μας θεωρουμε οτι κατι θα αλλαξει ο Νιοπλιας στο αγωνιστικο οποτε ελπιζουμε για κατι καλυτερο. Αυτο βεβαια το πιστευουμε ολοι οσοι θεωρουμε οτι η ομαδα αξιζει, βαση ροστερ, να ειναι πιο ψηλα στην βαθμολογια. Για τον φιλο omilitis4 δεν θα αλλαξει κατι αφου εχει καταταξει το ροστερ της ομαδας στην Β κατηγορια..
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 18:35 #169706

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Σήμερα ανασταίνουμε Μητρογλου...

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 18:52 #169707

• zaxos4snakes
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
omilitis1987 έγραψε:

Εμείς πότε θα αναστηθούμε είναι το θέμα.
Έχουμε ξεχάσει πως είναι να κερδίζεις και εμείς και οι παίκτες μας.
Μας έτυχε και αυτό το δύσκολο ματς σήμερα, αν ήταν με Λάρισα ή Απόλλωνα ή Γιάννενα ή Παναιτωλικό, που παίξαμε τώρα τελευταία ματς, πιστεύω με την αλλαγή στην ψυχολογία μπορεί να το παίρναμε.
Αλλά με αυτό τον Άρη και εκτός, πάρα πολύ δύσκολο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ANTONIS R.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 19:10 #169708

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zaxos4snakes έγραψε:
omilitis1987 έγραψε:

Εμείς πότε θα αναστηθούμε είναι το θέμα.
Έχουμε ξεχάσει πως είναι να κερδίζεις και εμείς και οι παίκτες μας.
Μας έτυχε και αυτό το δύσκολο ματς σήμερα, αν ήταν με Λάρισα ή Απόλλωνα ή Γιάννενα ή Παναιτωλικό, που παίξαμε τώρα τελευταία ματς, πιστεύω με την αλλαγή στην ψυχολογία μπορεί να το παίρναμε.
Αλλά με αυτό τον Άρη και εκτός, πάρα πολύ δύσκολο.

Εμεις αγαπητε δεν ανασταινομαστε.... φετος πεφτουμε με ανεση.
Πραγματικα εκτος απο την αγαπη για την ομαδα τι ακριβως σε κανει να ελπιζεις οτι θα μπορουσαμε εστω να παρουμε Χ απο τον παναιτωλικο τη λαρισα η τη λαμια;;;

Εν τω μεταξυ το εβαλε ο Μητρογλου στο 5... γουαου τι εκπληξη!!!
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.55 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.