You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Τρίτη, 20 Απρ 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 19:57 #169709

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Κλασικες μαλακιες παλι στην αμυνα...4 λαθη τεσσερεις φασεις ο Αρης οπου σε μια σκοραρε και στην αλλη ειχε δοκαρι.

Ο Μεγιαδο συνεχιζει να κανει τις ιδιες μαλακιες. Οποτε παρει την μπαλα και πιεστεί αντι να την διωξει προς την μερια του αντιπαλου, τη σηκωνει ψηλα προς τα πισω με αποτελεσμα να χανουμε την μπαλα και να τρωμε γκολ. Ετσι μπηκε και το σημερινο, ετσι εχουμε φαει αλλα 5-6 φετος. Το ιδιο και ο Σταικος. Αρχιζει να τρεχει με την μπαλα προς τον αντιπαλο και ενω βλεπει οτι εχει μπροστα του 2-3 αντιπαλους που τον κλεινουν αυτος ακαθεκτος παει και πεφτει επανω τους με αποτελεσμα να χανει την μπαλα και να τρωμε αντεπιθεσεις. Ετσι φαγαμε την αντεπιθεση με το δοκαρι του Σιλβα.

Ο Διαμαντης συνεχιζει να κανει αβιαστα λαθη. Το ιδιο και ο Γιαννουλης...

Ο Βατερμαν ασταθεστατος στα στημενα...Ολο μπουνιες δινει..δεν μπλοκαρει σχεδον ποτε.

Το μονο θετικο ειναι η διαθεση που δειχνει η ομαδα να πιεση μπροστα με αποτελεσμα να εχουμε κλεψει 3-4 φορες την μπαλα αλλα στο τελος να το χαραμιζουμε. Θετικος ο Καστανιος και Σαρδινερο, Ντε Γκουσμαν. Σταρζεον ανυπαρκτος.

Ο Διαιτητης παιζει αρκετα εδρα μεχρι τωρα. Σε ποσοστο 70-30..Φυσιολογικο για τον φετινο Αρη και τον φετινο ΟΦΗ, οπου ο Αρης παει σπρωχτος και ο ΟΦΗ καροτσάκι. Πχ ο Σιλβα επρεπε να μας κοψει 4 φορες αντικανονικα την αντεπιθεση για να παρει κιτρινη...οχι μια η δυο αλλα τεσσερεις φορες.

Οι καθηστερήσεις επισεις δεν ηταν σε καμια περιπτωση 1 λεπτο μονο...Μονο ο τραυματισμος του Μητρογλου εφαγε 3 λεπτα με το ρολοι μετρημενα.

Παμε να δουμε δευτερο ημιχρονο μπας και καταφερουμε να κανουμε πραμα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 21:13 #169710

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Βαρέθηκα να βλέπω να τρώμε γκολ στο 5λεπτο και να ξέρω ότι εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Απλά βαρέθηκα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Nauro, zaxos4snakes, ANTONIS R.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 21:14 #169711

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Αναμενόμενο αποτέλεσμα...αναμενομένη εμφάνιση. Η μόνη διαφορά του ΟΦΗ με Νιόπλια η μεγαλύτερη ένταση ένταση που έβγαζαν οι παίκτες...Τίποτα περισσότερο.

Επιθετικά εξαφανιστήκαμε στο δεύτερο. Και η ατυχία με τραυματισμούς συνεχίζετε βέβαια. Εκεί που ο ΟΦΗ με την είσοδο του Νέιρα άρχισε να παίρνει μετρά μεσοεπιθετικά τραυματίζετε στο καπάκι ο Ντε Γκουσμάν…Τι να πεις για την γάμο χρονιά….

Κακός ο Μαρινάκης. Έδωσε στον αντίπαλο πάνω από 10 φορές την μπάλα και ενώ προσπαθούσαμε να βγούμε σε αντεπίθεση. Οι σέντρες του Επισεις τραγικές. Χάλασε 2-3 επιθέσεις με καλές προϋποθέσεις. Απαράδεκτος και ο Μεγιάδο οπού έκανε και το τραγικό λάθος που έδωσε το γκολ στον Άρη…και με τον Διαμαντή και σε αυτή τη φάση σε εντελώς λάθος τοποθέτηση. Αντί να μαρκάρει Μήτρογλου πάει για ακόμα μια φορά να καλύψει την γραμμή του τέρματος…Τι διάολο; Τερματοφύλακας νομίζει ότι είναι;. Πολύ κακός ο Διαμαντής όπως Επισεις κάκιστος ο Γιάννουλης και ο Στάικος…

Να σημειώσω κάτι σχετικά με την διαιτησία. Ο διαιτητής έδωσε κρεσέντο ανάποδων σφυριγμάτων και ανυπάρκτων φάουλ υπερ. του Άρη. Ειδικά στα τελευταία 15 λεπτά που φάνηκε ότι ο Άρης ξέμενε από δυνάμεις ο διαιτητής σφύριζε φάουλ παικτών του Άρη που έπεφταν με τον αέρα...Έδωσε και 2-3 ανάποδα πλάγια και η σεμνή τελετή τέλειωσε. Άλλο ένα χαρακτηριστικό της φετινής χρονιάς είναι ότι ο ΟΦΗ για να πάρει φάουλ πρέπει οι παίκτες να βγάλουν αίμα…και πάλι μπορεί να μην μας το δώσουν. Χαρακτηριστική φάση του πρώτου ημίχρονου οπού ο Ντε Γκουσμάν διέσχισε όλο το γήπεδο, έφτασε λίγο έξω από την περιοχή για να φάει ένα περιποιημένο μπασκετικο μπλοκ από Δεληζηση και Σουντγκρεν μου τον έκαναν σάντουιτς..…Ο διαιτητής κλασικά έδειξε παίζετε…Δυο μέτρα και δυο σταθμά και στα έμμεσα…Σε κάθε προέκταση ποδιού διεκδίκησής μπάλας από παίκτη του ΟΦΗ ο διαιτητής έδινε έμμεσο. Σε κάθε προέκταση παίκτη του Άρη ο διαιτητής έδινε παίζετε…

Επισεις Ακόμα διερωτώμαι αν η φάση που έβγαινε ο Ντε Γκουσμάν μόνος απέναντι από τον Κουεστα ήταν offside...Η νόβα δεν έδειξε ούτε μια φορά σε ριπλέι την φάση.

Επισεις πρέπει να κόψουμε το fair play όταν ο αντίπαλος δεν σε σέβεται πρώτος.. Είναι αδιανόητο ο Καστανιος να μένει κάτω από μπουνιά στο κεφάλι που έφαγε από τον Ρόουζ με εάν διαιτητή να μην σφυρίζει φάουλ, να μην βγάζει κάρτα ως όφειλε και μην διακοπή καν το ματς λόγο χτυπήματος στο κεφάλι όπως επιβάλει ο κανονισμός…και με τον Άρη να κρατάει και να παίζει την μπάλα 2 λεπτά μετρά τον τραυματισμό Καστανιος… Έπρεπε να κερδίσουμε την μπάλα εμείς για να την βγάλουμε έξω ώστε να παρασχεθεί ιατρική βοήθεια στον ποδοσφαιριστή...Από την άλλη πλευρά σε στραβοπάτημα του Δεληζητση και ενώ ο ΟΦΗ ήταν σε καλή επιθετικά θέση πέταξε την μπάλα έξω ενώ ο τραυματισμός του Δεληζηση δεν ήταν στο κεφάλι. Και αυτό πέντε λεπτά μετά την μη τήρηση fair play από τους παίκτες του Άρη. Όταν δεν σε σέβονται πρέπει να ανταποδίδεις με τον ίδιο τρόπο…

ΥΓ Ο Μάντζιος παίζει να είναι ότι πιο σιχαμερό από συμπεριφορά προπονητή υπάρχει στην Ελλάδα…

Πάμε τώρα για 8 τελικούς….Θέλουμε τουλάχιστον 4 νίκες…

Τα μονα θετικα της σημερινης αγωνιστικής ηταν η αναμενόμενη ηττα της Λαρισας, του Παναιτωλικο και το Χ της Λαμιας..
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 14/03/2021 23:07 #169712

• Nauro
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ευχομαι να τη γλιτωσουμε φετος..Εγω παντως ακομη ελπιζω παρολα αυτα που βλεπω καθε Κυριακη.

Το ερωτημα ομως ειναι το εξης. Θα μαθουν απο τα λαθη τους οι Διοικουντες??

Αν κρινουμε το ροστερ της φετινης χρονιας θα πρεπει το καλοκαιρι να φυγουν τουλαχιστον 15 παικτες... Θα εχει τα κοτσια η διοικηση να τους διωξει ή εγωιστικα, οπως στο θεμα Σιμου και χειμερινης ενισχυσης, θα μεινει στο πλανο που εχει ορισει το οποιο εχει αποτυχει μεχρι στιγμης...

-Σωτηριου
-Κοροβεσης
-Γιανουλης
-Σελιμοβιτς
-Μιγγος
-Βαφεας
-Γκαργκαλατζιδης
-Φερειρα (δανεικος)
-Σακορ
-Βαζ

καποιοι απο αυτους που θα πρεπει να μας χαιρετησουν ... ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ και να φερει σοβαρο τερματοφυλακα, αριστερο μπακ και παικτες οχι γυαλινους??

Ο κοροβεσης παλι σημερα (+ Γιανουλης και Διαμαντης) απελπιστικα κακοι!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, ANTONIS R.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 15/03/2021 00:25 #169713

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Nauro έγραψε:

-Σωτηριου
-Κοροβεσης
-Γιανουλης
-Σελιμοβιτς
-Μιγγος
-Βαφεας
-Γκαργκαλατζιδης
-Φερειρα (δανεικος)
-Σακορ
-Βαζ

Λογικα οι παρακατω φευγουν μιας και ληγουν τα συμβολαια τους:
Βάτερμαν, Σακόρ, Σολίς.

Ληγει και του Βαζ, Ναμπι αλλα αυτοι κατα πασα πιθανοτητα θα ανανεωσουν λογο του οτι υπστησαν τραυματισμο στην ομαδα..Οποτε θα τους εχουμε για ακομα ενα χρόνο.

Απο εκει και περα λογικα θα στηριχτουν παικτες οπως ο Γκαρκα, Σελιμοβιτς, Φερειρα.
Γιαννουλης και Κοροβεσης θα εξαντλησουν τα συμβολαια τους.

Η ομαδα καλως η κακος δεν ειναι σωστο καθε χρονια να διωχνει 15 παικτες και να φερνει αλλους 15..Αυτο που θα βλεπουμε ειναι να φευγουν ορισμενοι παικτες με την ληξει τον συμβολαιων τους και ορισμενοι με πωληση. Δεν θα δεις πολλους παικτες να λυνονται τα συμβολαια τους εκτος και αν εχουν κανει τραγικα πραγματα.

Θεωρω οτι θα παμε σε ενα βασικο τερματοφυλακα, ενα μεσοεπιθετικο, ενα μεσοαμυντικο, ενα αριστερο μπακ και ενα κεντρικο αμυντικο συν ενα η δυο επιθετικους.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 15/03/2021 00:28 #169714

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Κάνω μεγάλη προσπάθεια να πιστεύω ότι με κάποιο μαγικό τρόπο θα σωθούμε. Έχω όμως και όραση και καταγράφει αυτά που βλέπει. Και αυτό που βλέπω είναι μια κακή ομάδα. Ναι παίζαμε με μια πολύ καλύτερη ομάδα. Όμως τα δείγματα μας είναι μαύρα χάλια. Τον μόνο που θα κρατούσα αν τελικά σωθούμε από αυτούς που "αγωνίστηκαν" σήμερα είναι ο de Guzman άντε και τον Ουές.
Μακάρι να καταφέρουμε να κρατήσουμε από κάτω μας τη Λάρισα και να περάσουμε τον Παναιτωλικό τον οποίο δεν έχουμε στην ισοβαθμία.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 15/03/2021 01:26 #169715

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp για Βατερμαν νομίζω κάνεις λάθος, η πλευρά ΟΦΗ ήθελε 1 χρόνο συμβόλαιο αλλά ο Βάτερμαν ήθελε 2 χρόνια.
Αν δεν θυμάμαι λάθος, τα βρήκαν κάπου στη μέση, 1+1 χρόνια, άρα λογικά θα τον έχουμε και του χρόνου.
Για το ματς τώρα, διάβασα ένα πολύ πετυχημένο σχόλιο πριν λίγο, ήταν λέει σαν να έπαιζαν Λιοντάρια εναντίον Χριστιανών.
Βασικά αυτό είναι τα 10 τελευταία ματς που βλέπουμε τον ΟΦΗ, ξέρουμε ότι τα πεινασμένα Λιοντάρια στο τέλος θα φάνε τους καημένους τους Χριστιανούς, αλλά εμείς εκεί πιστεύουμε έστω και μια φορά να γίνει το θαύμα.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ANTONIS R.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 15/03/2021 12:10 #169716

• Nauro
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
[quote="Johnp" post=169713]Nauro έγραψε:

Η ομαδα καλως η κακος δεν ειναι σωστο καθε χρονια να διωχνει 15 παικτες και να φερνει αλλους 15..Αυτο που θα βλεπουμε ειναι να φευγουν ορισμενοι παικτες με την ληξει τον συμβολαιων τους και ορισμενοι με πωληση. Δεν θα δεις πολλους παικτες να λυνονται τα συμβολαια τους εκτος και αν εχουν κανει τραγικα πραγματα.

Φυσικα και δεν ειναι σωστο..Υπαρχει ομως ενα τεραστιο αλλα. Παικτες οπως οι Τσιλια, Μεγιαδο, Διαμαντης, Βουρος (ελπιζω οτι ειναι μια ασχημη χρονια τραυματισμων), Στραζεον, Σαρδινερο, Ουες, Μαρινακης ειναι οι παικτες που απαρτiζουν την βαση της ομαδας! Σε αυτους που ανεφερα τους δοθηκε η ευκαιρια να γινουν βαση αλλα απετυχαν παταγωδως οποτε ναι για μενα πρεπει να γινει μια καλη εκκαθαριση και η ομαδα να ξεκινησει απο το μηδεν με την υπαρχουσα βαση στελεχωνοντας την λιγο καλυτερα σε θεσεις καιριες οπως αυτη του αριστερου μπακ του 10 του επιθετικου.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 15/03/2021 19:05 #169717

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Ενόψει πλέι άουτ έχουμε κανένα σαν τους παρακάτω στην ομάδα;

Καλή σαρακοστή σε όλους και με το καλό την Ανάσταση!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 15/03/2021 20:42 #169718

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Στο απευκταίο σενάριο του υποβιβασμού πάντως,αν υποθέσουμε ότι κρατάμε ένα βασικό κορμό και αποχωρούν 6-7
ποδοσφαιριστές που μπορούν να παίξουν σε μεγαλύτερη κατηγορία,τότε με αυτούς που έχουμε μπορούμε να απο-
δώσουμε ποδόσφαιρο κατοχής και μάλιστα να πρωταγωνιστήσουμε και να δούμε καλή μπάλα.Αν έχουν ανοίξει και
τα γήπεδα που δε το βλέπω,τέλεια!
Ας μη τα βλέπουμε όλα μαύρα,σε όλα υπάρχει η θετική πλευρά.Το project έτσι και αλλιώς θα συνεχίσει να
προχωράει κανονικά και ακόμα και η superleague 2 έχει λεφτά αν έχεις το know how.Δε νομίζω ο άλλος του
Εργοτέλη να βάζει από τη τσέπη του λεφτά τόσα χρόνια.
Σκέψη θετική που λέει και ο μικρός Σαμ!Πάντως συνεχίζω να είμαι αισιόδοξος ότι θα σωθούμε.

Υ.Γ./ Η αλήθεια είναι ότι είμαι συνομωσιολόγος,δηλαδή έχω αποκτήσει τη τάση να βλέπω περίεργα πράγματα
με τα χρόνια και όσα έχουν δεί τα μάτια,αλλά από την άλλη και το στοίχημα πια είναι αναπόσπαστο κομμάτι
του αθλήματος.Δεν είναι πια δραστηριότητα του υποκόσμου,ούτε ελέγχεται από καμιά μαφία.Ειδικά από τότε
που έγινε διαδικτυακό και live έχω την εντύπωση ότι υπάρχουν φτιαγμένα ματς σε όλες τις διοργανώσεις και
σε όλα τα πρωταθλήματα και νομίζω ότι είναι περισσότερες οι ομάδες που συμμετέχουν από αυτές που απέχουν.
Δε θέλω να σπιλώσω τη διοίκηση μας δηλαδή ούτε να την κατηγορήσω,απλά δε το θεωρώ πια και τόσο κατακρι-
ταίο.Ίσως φταίει που κάνω παρέα με άτομα που στοιχηματίζουν,γιατί εγώ δεν ασχολούμαι.Όπως και να έχει
πάντως σίγουρα κάποιες σκέψεις είναι καλύτερο να μη δημοσιοποιούνται και να τις κρατάμε για τον εαυτό
μας.Πράκτορας της CIA πάντως δεν είμαι,ούτε βαλτός.Ίσα ίσα που στηρίζω τη διοίκηση παρά τις ξενέρες που
έχω φάει και πιστεύω ότι η δημιουργία υποδομών και μια υγιής οικονομικά ομάδα είναι το άλφα και το ωμέγα.
Συγνώμη για την αναστάτωση και επιφυλάσσομαι να επανέλθω με νέες ιστορίες συνομωσίας,αλλά θα το τονίζω
από την αρχή ότι είναι του κεφαλιού μου και δεν υπάρχουν αποδείξεις

Αααα και κάτι άλλο.Όταν έλεγα ότι ο Βαρδινογιάννης έχει ακόμα λόγο στα ζητήματα του ΟΦΗ μου λέγατε ότι
βλέπω οράματα,ότι κυνηγάω φαντάσματα και τέτοια.Όταν τον είδα αγκαζέ με το Μπούση σε εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ
και όταν άκουσα το νυν πρόεδρο ότι μίλησε πρώτα με το καπετάνιο για να μπεί στην ομάδα και να του πλέκει
το εγκώμιο και σε αυτόν και σε όλη οικογένεια,ομολογώ ότι ένιωσα μια δικαίωση.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 10:51 #169719

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Salvador έγραψε:

Αααα και κάτι άλλο.Όταν έλεγα ότι ο Βαρδινογιάννης έχει ακόμα λόγο στα ζητήματα του ΟΦΗ μου λέγατε ότι
βλέπω οράματα,ότι κυνηγάω φαντάσματα και τέτοια.Όταν τον είδα αγκαζέ με το Μπούση σε εμφανίσεις στο ΟΑΚΑ
και όταν άκουσα το νυν πρόεδρο ότι μίλησε πρώτα με το καπετάνιο για να μπεί στην ομάδα και να του πλέκει
το εγκώμιο και σε αυτόν και σε όλη οικογένεια,ομολογώ ότι ένιωσα μια δικαίωση.

Καλα ο Μπουσης και με Μαρινακη ειχε σχεσεις και με Μελισανίδη κλπ..Τον Βαρδιονογιαννη προφανος τον ρωτησε για να παρει την αποψη του για την επιχειρηματική δυναμικη της ομαδας αλλα και το αν υπαρχον περιθωρια εξελιξης και προοπτικες μιας και αυτος σιγουρα ξερει καλυτερα. Η αποψη του εχει μεγαλυτερη βαρυτητα γιατι ο κοσμος του ΟΦΗ τους πολεμησε για να του διωξει...Οποτε το να ακους θετικα λογια απο αυτων εχουν μεγαλυτερη σημασια απο το να τα ακους απο τους Σαμαραδες πχ..
Το να εχει απο εκει και περα οποιοδηποτε λεγειν οι οικογενεια Βαρδινογιαννη στον ΟΦΗ δεν παιζει με την καμια.

Οσο αφορα για το στοιχειμα..Εννοειτε οτι ειναι κατακριτεο. Το οτι το κανουν και αλλοι δεν σημανει οτι ειναι και σωστο. Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο οι Σαμαραδες και ο ΜΠουσης να ειναι μπλεγμενοι με τετοιες αηδιες.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 12:48 #169720

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Nauro έγραψε:
Αν κρινουμε το ροστερ της φετινης χρονιας θα πρεπει το καλοκαιρι να φυγουν τουλαχιστον 15 παικτες... Θα εχει τα κοτσια η διοικηση να τους διωξει ή εγωιστικα, οπως στο θεμα Σιμου και χειμερινης ενισχυσης, θα μεινει στο πλανο που εχει ορισει το οποιο εχει αποτυχει μεχρι στιγμης...

-Σωτηριου
-Κοροβεσης
-Γιανουλης
-Σελιμοβιτς
-Μιγγος
-Βαφεας
-Γκαργκαλατζιδης
-Φερειρα (δανεικος)
-Σακορ
-Βαζ

καποιοι απο αυτους που θα πρεπει να μας χαιρετησουν ... ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ και να φερει σοβαρο τερματοφυλακα, αριστερο μπακ και παικτες οχι γυαλινους??

Ώπα, ρε φίλε! Εσύ θα τους διώξεις όλους έτσι όπως πας, συν την Κ19! Πως θα κατεβαίνουμε μετά στους αγώνες?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 13:28 #169721

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Nauro έγραψε:

-Σωτηριου
-Κοροβεσης
-Γιανουλης
-Σελιμοβιτς
-Μιγγος
-Βαφεας
-Γκαργκαλατζιδης
-Φερειρα (δανεικος)
-Σακορ
-Βαζ

Ώπα, ρε φίλε! Εσύ θα τους διώξεις όλους έτσι όπως πας, συν την Κ19! Πως θα κατεβαίνουμε μετά στους αγώνες?

Καλά μην θεωρείς ότι κάποιος συμφωνεί απολυτά μαζί σου γιατί τα φαινόμενα απατούν..

Από τους παραπάνω που αναφέρει ο Nauro αυτοί που είναι βασικοί φέτος και ουσιαστικά μπορείς να πεις ότι δεν προσέφεραν είναι οι:
Σωτηρίου, Κολόβωσης, Γιαννούλης...από τους 31 ποδοσφαιριστές δηλαδή της ομάδας αυτοί οι 3 που ήταν βασικοί και στα περισσότερα ματς δεν είχαν την εικόνα που έπρεπε για να παραμείνουν στο ροστερ. Και δεν είναι ότι έπαιζαν βασικοί αυτοί επειδή η ομάδα δεν εχει καλυτέρους στο ροστερ…αλλά γιατί για χ ψ λόγους δεν είχε άλλους διαθέσιμους η λόγο κολλημάτων του coach.

Από εκεί και πέρα Σελίμοβιτς έπαιξε 7-8 ματς...Ας βάλουμε και αυτόν μέσα γιατί όντως έκανε πολλές πατάτες... Οπότε φτάνουμε στους 4.

Οι παρακάτω δεν έπαιξαν λόγο μη επιλογής τους από τον Σιμό:
Γκαργκαλατζιδης, Βαφεας, Μιγγος. Λογικά για να μην τους επέλεξε σημαίνει ότι δεν του γέμιζαν το μάτι.

Χοντρικά δηλαδή φτάνουμε στους 7.

Οι υπόλοιποι εννοείτε ότι δεν μπορούν να επωμιστούν το χάλι της ομάδας γιατί ήταν τραυματίες:
Φερειρα, Βαζ, Σακορ. Οι Βαζ και Σακόρ μάλιστα πριν τον τραυματισμό τους είχαν θετικότατη εικόνα. Ειδικά ο Βάζ.

Άρα από τους 10 που μας λέει Ο Nauro οι 7 όντως κριθήκαν ανεπαρκείς για τον ΟΦΗ..

Το ροστερ όπως είπαμε εχει 31 παίκτες...αρά 7-31 ίσών 24. Αυτό απέχει πολύ από την δικιά σου λογική ότι πρέπει να φύγουν όλοι.

Ο Nauro ζητάει να αποχωρήσουν παίκτες σε λογικά πλαίσια και που πραγματικά δεν έδειξαν κάτι. Εσύ ζητάς να αποχωρήσει όλη η ομάδα...Ξέρεις υπάρχει μια διαφορά...Αυτό που λεμέ ότι εσύ τα ισοπεδώνεις όλα; Αυτό ακριβως είναι...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 13:52 #169722

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ντάξει, τουλάχιστον δεν είμαι αιθεροβάμων, να θεωρώ ότι σε αυτούς που "μπορούν να προσφέρουν και είχαν θετικότατη εικόνα" είναι ο...Βαζ, ο...Φερέιρα και ο...Σακόρ. Το ότι δε βολεύομαι με τους παίκτες που βολεύεσαι εσύ, δεν ξέρω αν με κάνει ισοπεδωτή, πάντως, ναι, διαφέρουν οι προσδοκίες μας για την ομάδα.

Αν όσοι θεωρούμε ότι το παρόν ρόστερ δεν αρμόζει σε δυόμισι χρόνια ΜπουσοΣαμαράδων, με λυμένο διοικητικό/οικονομικό πρόβλημα, είμαστε ισοπεδωτές, τότε ναι, είμαι ισοπεδωτής! Δεν το βλέπω κακό.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 15:32 #169723

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Ντάξει, τουλάχιστον δεν είμαι αιθεροβάμων, να θεωρώ ότι σε αυτούς που "μπορούν να προσφέρουν και είχαν θετικότατη εικόνα" είναι ο...Βαζ, ο...Φερέιρα και ο...Σακόρ. Το ότι δε βολεύομαι με τους παίκτες που βολεύεσαι εσύ, δεν ξέρω αν με κάνει ισοπεδωτή, πάντως, ναι, διαφέρουν οι προσδοκίες μας για την ομάδα.

Αν όσοι θεωρούμε ότι το παρόν ρόστερ δεν αρμόζει σε δυόμισι χρόνια ΜπουσοΣαμαράδων, με λυμένο διοικητικό/οικονομικό πρόβλημα, είμαστε ισοπεδωτές, τότε ναι, είμαι ισοπεδωτής! Δεν το βλέπω κακό.

Ούτε εγώ είπα ότι το ροστερ στο σύνολο του αξίζει για τον σημερινό ΟΦΗ. Μην προσπαθείς να με βάλεις στην εντελώς απέναντι πλευρά. Εμένα πέρα από το άσπρο και μαύρο μου αρέσει και το γκρίζο..
Δεν είμαι αιθεροβάμων επειδή δεν τα βλέπω όλα μαύρα όπως εσύ αλλά βάζω και λίγο γκρι στης απόψεις μου.
Όσο αφορά για τους τρεις παίκτες που αναφέρεις. Δεν έγραψα πουθενά ότι ο Φερειρα περισυ είχε θετική εικόνα μιας και ήταν τραυματίας σε μεγάλο μέρος του περσυνού πρωταθλήματος.. Για καλή εικόνα έγραψα ότι είχαν ο Βαζ και Σακόρ. Αντικειμενικά ο Βαζ περισυ είχε ορισμένα πολύ καλά παιχνίδια και μάλιστα σε ορισμένα από αυτά είχε προσφέρει και ουσιαστικά στην διαμόρφωση θετικού αποτελέσματος. Το ίδιο και ο Σακόρ μέχρι που τραυματίστηκε στο ζυγωματικό.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 17:45 #169724

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Μια χαρά αιθεροβάμων είσαι (δεν είπαμε κάτι πολύ διαφορετικό), αλλά τέλος πάντων.

Καλώς. Εσύ είσαι γκρι κι εγώ μαύρος, ενώ η κατάσταση είναι γκρι. Ναι?

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 16/03/2021 18:36 #169725

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ο Κοροβέσης όντως φέτος είναι απογοήτευση, αλλά δεν είναι και βασικός και αναντικατάστατος όπως ήταν πέρυσι.
Στην ουσία 1 ημίχρονο έπαιζε αυτός και 1 ο Λυμπεράκης.
Αν ο Λυμπεράκης αρπούσε την ευκαιρία και ξεχώριζε και έδινε το κάτι παραπάνω, ο Κορο θα έτρωγε πάγκο.
Αλλά είδατε εσείς ο Λυμπε να ξεχωρίζει;
Σε κάποια ματς ήταν και χειρότερος.
Ο Γιαννούλης, επίσης απογοήτευση φέτος, δεν θα έπαιζε τόσα ματς αν τραυματίζονταν ο Βούρος, ή ακόμα και ο Σελίμοβιτς, που οκ δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, αλλά όσο έπαιξε ήταν έστω ένα κλικ καλύτερος του Γιαννούλη.
Στάικος, Μπαλογιάννης θα είχαν παίξει τόσα ματς αν είχαμε σε καλή κατάσταση Νέιρα, Ντε γκουζμαν, Σακορ, Ναμπί;
Ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα;
Ή ο Γρίβας θα έπαιζε τόσα ματς, αν δεν είχαμε τόσες απουσίες μπροστά;
Αμέσως αμέσως 5 παίχτες που έχουν παίξει σε τόσα ματς βασικοί, ενώ υπό κανονικές συνθήκες θα ήταν απλά για το ροτέισον, για να δώσουν ανάσες στους βασικούς.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 17/03/2021 00:13 #169726

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:

Εσύ είσαι γκρι κι εγώ μαύρος, ενώ η κατάσταση είναι γκρι. Ναι?

Λολ..Παλια ποιανεσε στης λεξεις χωρις να θελεις να καταλαβεις τι θελω να σου πω...

Εγω εκ φυσεως ειμαι θετικος ανθρωπος...και δεν τα βλεπω ολα απολυτα στην ζωη και στα δυο ακρα..υπαρχει και η μεσαία κατασταση. Δεν ειναι ολα ροδινα αλλα δεν ειναι και ολα χαλια...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 17/03/2021 00:16 #169727

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Ο Κοροβέσης όντως φέτος είναι απογοήτευση, αλλά δεν είναι και βασικός και αναντικατάστατος όπως ήταν πέρυσι.
Στην ουσία 1 ημίχρονο έπαιζε αυτός και 1 ο Λυμπεράκης.
Αν ο Λυμπεράκης αρπούσε την ευκαιρία και ξεχώριζε και έδινε το κάτι παραπάνω, ο Κορο θα έτρωγε πάγκο.
Αλλά είδατε εσείς ο Λυμπε να ξεχωρίζει;
Σε κάποια ματς ήταν και χειρότερος.
Ο Γιαννούλης, επίσης απογοήτευση φέτος, δεν θα έπαιζε τόσα ματς αν τραυματίζονταν ο Βούρος, ή ακόμα και ο Σελίμοβιτς, που οκ δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, αλλά όσο έπαιξε ήταν έστω ένα κλικ καλύτερος του Γιαννούλη.
Στάικος, Μπαλογιάννης θα είχαν παίξει τόσα ματς αν είχαμε σε καλή κατάσταση Νέιρα, Ντε γκουζμαν, Σακορ, Ναμπί;
Ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα;
Ή ο Γρίβας θα έπαιζε τόσα ματς, αν δεν είχαμε τόσες απουσίες μπροστά;
Αμέσως αμέσως 5 παίχτες που έχουν παίξει σε τόσα ματς βασικοί, ενώ υπό κανονικές συνθήκες θα ήταν απλά για το ροτέισον, για να δώσουν ανάσες στους βασικούς.

Καλα αν ειχες γραψει αυτο που γραφεις για Σελιμοβιτς στον oficrete πριν βαλουν την συνδρομη θα ειχες φαει το κραξιμο της αρκούδας....

Ο Μπαλογιάννης δεν εχει παιξει πολυ. Θα ηθελα να τον δω περισσοτερο..και στην θεση του Σταικου. Πχ στο επομενο ματς θα μπορουσε πχ να βαλει Μπαλογιαννη - Ντε Γκουσμαν και Μεγιαδο στο κεντρο. Η αν δεν ειναι ετοιμος ο Ντε Γκουσμαν και δεν θελουν να ρισκαρουν ας βαλουν Μπαλογιαννη, Σακορ, Μεγιαδο στο κεντρο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 17/03/2021 12:26 #169728

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Καλα αν ειχες γραψει αυτο που γραφεις για Σελιμοβιτς στον oficrete πριν βαλουν την συνδρομη θα ειχες φαει το κραξιμο της αρκούδας....

Πώς να τολμούσα κάτι τέτοιο;
Ακόμα και το τρομερό αυτό λάθος να είχα κάνει, αν δεν άρεσε στον OFIMONO ή στον LoGiSe, θα αναγκαζόμουνα να το σβήσω από μόνος μου, αλλιώς θα έπρεπε να κάθομαι να γράφω τα αυτονόητα για μέρες ολόκληρες.

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 17/03/2021 15:58 #169729

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
Johnp έγραψε:

Πώς να τολμούσα κάτι τέτοιο;
Ακόμα και το τρομερό αυτό λάθος να είχα κάνει, αν δεν άρεσε στον OFIMONO ή στον LoGiSe, θα αναγκαζόμουνα να το σβήσω από μόνος μου, αλλιώς θα έπρεπε να κάθομαι να γράφω τα αυτονόητα για μέρες ολόκληρες.

Και το πιο εκνευριστικο της υποθεσης ηταν οτι ελεγαν δεξια και αριστερα οτι εμεις τους καναμε μπουλινγ...ενω στην ουσια ηταν αυτοι που το εκαναν παντα..και οχι μονο αυτο αλλα συνεχως προσεβαλαν κοσμο και χαρακτήριζαν..και αν τολμουσε κανεις και διαφωνούσε μαζι τους τοτε ηταν πληρωμενο παπαγαλακι της παε...Μιλαμε σκετη τρομοκρατια οι τυποι. Εγω ειχα σταματησει να γραφω γιατι βαριομουν να τους απανταω στης ασυναρτησίες τους..ασε που πολλες φορες με εβγαζαν απο τα ρουχα μου με της παπαριες που εγραφαν και μετα η μερα μου πηγαινε σκατα...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 17/03/2021 19:12 #169730

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

Λολ..Παλια ποιανεσε στης λεξεις χωρις να θελεις να καταλαβεις τι θελω να σου πω...

Εγω εκ φυσεως ειμαι θετικος ανθρωπος...και δεν τα βλεπω ολα απολυτα στην ζωη και στα δυο ακρα..υπαρχει και η μεσαία κατασταση. Δεν ειναι ολα ροδινα αλλα δεν ειναι και ολα χαλια...

Τώρα σορυ που παρεμβαίνω στο διάλογο σας, αλλά.... δεν είναι όλα χάλια αγωνιστικά;;;
Δηλαδή τι μπορεί να πάει χειρότερα από το να έχεις 10 σερί ήττες, 4 βαθμούς σε ένα γύρο και να είσαι σε θέση υποβιβασμού;;;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 17/03/2021 20:18 #169731

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis1987 έγραψε:
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

Τώρα σορυ που παρεμβαίνω στο διάλογο σας, αλλά.... δεν είναι όλα χάλια αγωνιστικά;;;
Δηλαδή τι μπορεί να πάει χειρότερα από το να έχεις 10 σερί ήττες, 4 βαθμούς σε ένα γύρο και να είσαι σε θέση υποβιβασμού;;;

Να πέσεις.
Πάντα υπάρχουν και χειρότερα.
Ναι, καταλαβαίνω πως το λες, όντως ντροπιαστική χρονιά και οι ίδιοι οι παίκτες θα έπρεπε να ντρέπονται και πολλοί από αυτούς όντως θα ντρέπονται.
Αλλά τουλάχιστον ρε φίλε, εδώ που φτάσαμε ας σώσουν την κατηγορία.
Τον κόσμο έτσι κι αλλιώς τον έχουν ξενερώσει, ας παίξουν σκιάς για τους απατούς τους.
Για την ποδοσφαιρική τους και μη, αξιοπρέπεια, αν φυσικά έχουν, όσοι από αυτούς έχουν.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis1987

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 18/03/2021 01:46 #169732

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
[quote="omilitis1987" post=169730][quote="Johnp" post=169726]omilitis4 έγραψε:

Όχι δεν είναι όλα χάλια αγωνιστικά...Η ομάδα εχει παίξει και καλά παιχνίδια οπού είτε τα έχασε από παιδικά λάθη είτε από παιδικά λάθη σε συνδυασμό με κακές διαιτησίες...Σε πολλά ματς ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο και τα έχασε από τραγικά λάθη όπως το ματς με Απόλλων εκτός και εντός αλλά και αλλά ματς που δεν πείρε τι νίκη όπως και με Ατρόμητο εντός και εκτός αλλά και με Βάζελο εντός….

Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι δεν τολμούμε να πούμε οτιδήποτε θετικό για οποιοδήποτε παίκτη χωρίς να φοβόμαστε ότι θα μας την πέσουν σαν τα κοράκια να μας φανέ. Ορισμένοι βγάζουν απίστευτο μίσος για αυτή την ομάδα αλλά κυρίως για αυτή την διοίκηση. Κάτ. αυτούς, απαγορεύετε να πούμε οτιδήποτε θετικό για οποιοδήποτε παίκτη η για οτιδήποτε κάνει η ομάδα αγωνιστικά η έξω αγωνιστικά. Αυτομάτως μας χαρακτηρίζουν πληρωμένα τρολ της διοίκησης.

Το να τα βλέπουμε όλα χάλια είναι ο ορισμός αυτού που λέω τόσο καιρό…ο ορισμός της ισοπέδωσης.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 18/03/2021 11:59 #169736

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Οσο αφορα το παραπανω που ειπα για το οτι φοβόμαστε να πουμε οτιδηποτε καλο για την ομαδα...

Σε ενα απο τα αρθρα του Μυρωνα στο oficrete στα οποια λεει οτι εχουμε χασει πολλους βαθμους απο δικα μας λαθη αλλα και διαιτητων..αυτο που λεω δηλαδη και εγω, τολμησα στα σχολια να συμφωνησω μαζι του και τα dislikes επεσαν βροχη...Μιλαμε οτι πολλοι απο αυτους εχουν μεγαλο προβλημα...εχουν πολυ μισος για την διοικηση..Επειδη τωρα δεν μπορουν να μας αρχισουν στα καντιλια και στης προσβολες, ξεχαρμανιαζουν στα downvotes...Τραγικο!

Το αρθρο:
www.oficrete.gr/arthrografia/myron-kanak...gular-season-tou-ofi

ΥΓ Απο -5 που ηταν τωρα εχει παει στο -2..
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 18/03/2021 19:55 #169739

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
[quote="Johnp" post=169732][quote="omilitis1987" post=169730]Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

Όχι δεν είναι όλα χάλια αγωνιστικά...Η ομάδα εχει παίξει και καλά παιχνίδια οπού είτε τα έχασε από παιδικά λάθη είτε από παιδικά λάθη σε συνδυασμό με κακές διαιτησίες...Σε πολλά ματς ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο και τα έχασε από τραγικά λάθη όπως το ματς με Απόλλων εκτός και εντός αλλά και αλλά ματς που δεν πείρε τι νίκη όπως και με Ατρόμητο εντός και εκτός αλλά και με Βάζελο εντός….

Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι ότι δεν τολμούμε να πούμε οτιδήποτε θετικό για οποιοδήποτε παίκτη χωρίς να φοβόμαστε ότι θα μας την πέσουν σαν τα κοράκια να μας φανέ. Ορισμένοι βγάζουν απίστευτο μίσος για αυτή την ομάδα αλλά κυρίως για αυτή την διοίκηση. Κάτ. αυτούς, απαγορεύετε να πούμε οτιδήποτε θετικό για οποιοδήποτε παίκτη η για οτιδήποτε κάνει η ομάδα αγωνιστικά η έξω αγωνιστικά. Αυτομάτως μας χαρακτηρίζουν πληρωμένα τρολ της διοίκησης.

Το να τα βλέπουμε όλα χάλια είναι ο ορισμός αυτού που λέω τόσο καιρό…ο ορισμός της ισοπέδωσης.

10 σερι ηττες και δεν τα βλεπεις ολα χαλια;;;
ΟΚ! Εισαι ο ορισμος της biased κριτικης!

Μοναδικη δικαιολογια ειναι οι τραυματισμοι, ουσιαστικα εχουμε παιξει χωρις τους καλυτερους μας παικτες ολη τη χρονια, αυτο δεν ειναι αμελητεα δικαιολογια. Ατυχια δεν το δεχομαι, οι διατησιες ναι μας εχουν στερησει βαθμους.

Πες οσα θετικα θελεις για τους παικτες μας, για εμενα το 80% απεδειξε φετος οτι δεν αξιζει να βρισκεται στον ΟΦΗ.

Μακαρι να γινει ενα θαυμα και να σωθουμε, δυστυχως μονο σε θαυματα ελπιζουμε...

Απ: 26η Αγ. παραρτηματΑΡΗΣ - ΟΦΗ 18/03/2021 23:56 #169740

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
[quote="omilitis1987" post=169739][quote="Johnp" post=169732]omilitis1987 έγραψε:
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

10 σερι ηττες και δεν τα βλεπεις ολα χαλια;;;
ΟΚ! Εισαι ο ορισμος της biased κριτικης!

Μοναδικη δικαιολογια ειναι οι τραυματισμοι, ουσιαστικα εχουμε παιξει χωρις τους καλυτερους μας παικτες ολη τη χρονια, αυτο δεν ειναι αμελητεα δικαιολογια. Ατυχια δεν το δεχομαι, οι διατησιες ναι μας εχουν στερησει βαθμους.

Πες οσα θετικα θελεις για τους παικτες μας, για εμενα το 80% απεδειξε φετος οτι δεν αξιζει να βρισκεται στον ΟΦΗ.

Μακαρι να γινει ενα θαυμα και να σωθουμε, δυστυχως μονο σε θαυματα ελπιζουμε...

Ειμαι ο ορισμος της biased κριτικής αλλα στην ουσια συμφωνεις απολυτα μαζι μου αναφεροντας οτι οι τραυματισμοι και οι διαιτητες εχουν παιξει ρολο στης ηττες. Αυτο που λεω και εγω δηλαδη. Μαλιστα!

Το να χανουμε δεν σημαινει οτι ολα στην ομαδα ειναι χαλια αγωνιστικα. Υπαρχουν και θετικα. Αλλα δυστυχως τα αποτελεσματα δεν μας αφηνουν να τα δουμε...θετικη εικονα ειχε η ομαδα σε πολλα ματς τα οποια εχασε αλλα δυστυχως το τελικο αποτελεσμα τα καλυπτει ολα. Επισεις θετικο ειναι το οτι ο ΟΦΗ παροτι εχει μονιμος απο 7-12 παικτες βασικους τραυματιες αλλα και κοντρα διαιτησια σε ολα μα ολα σχεδον τα ματς μπορεσε σε πολλα ματς να εμφανισει καλη εικονα και να παιξει καλο ποδοσφαιρο που ακομα και οι αντιπαλοι εχουν αναγνωρισει. Το εχουν αναγνωρίσει ολοι εκτος απο πολλους δικους μας οπαδους!

Φαντασου τωρα ο ΟΦΗ να ηταν πληρης και χωρις τοσους τραυματισμους ποσα ματς θα ειχαμε κερδισει! Και οχι γιατι ο ΟΦΗ εχει ομαδαρα αλλα γιατι, στο χαλια πρωταθλημα μας ειναι καλυτερος απο τους περισσοτερους αντιπαλους που θα αντιμετωπίσει στα playout.
Και θα ξανα πω, οτι ο ΟΦΗ σε καμια περιπτωση δεν ειναι χειροτερος απο Παναιτωλικο, Απολλωνα, Λαμια Λαρισα, Ατρομητο και Βόλο..αλλα ακομα και απο τον Αστερα τριπολης που ειναι στην εξαδα. Η μονη ομαδα που θα μπορουσα να πω οτι ειναι καλυτερη απο εμας στα playout ειναι τα Γιαννενα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

• Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.45 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.