You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Σάββατο, 05 Δεκ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 13:11 #167956

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Πως αλλαξαν τα πραγματα και γυρισε ο τροχος ομως...

Ο Βούρος χάρισε στο ΑΠΟΕΛ όλα τα δεδουλευμένα για να έρθει στον ΟΦΗ!
Βούρος: Χαρίζει λεφτά και έρχεται ελεύθερος στον ΟΦΗ λένε στην Κύπρο

απο εποχες που ο ΟΦΗ ανάστενε παικτες και εκεινοι εκαναν προσφυγη για να φυγουν και να πανε στον Βαζελο ενω πριν λιγους μηνες ειχαν υπογραψει τριετες συμβολαιο ( Μπουρμπους) φτασαμε στο σημειο αξιολογος και με πολλες προοπτικές παικτης (Βουρος) να χαριζει δεδουλευμενα και μπονους στην ομαδα τους ΑΠΟΕΛ, για να τον αφησει να ερθει στον ΟΦΗ ωστε ο ΟΦΗ να μην χρειαστει να καταβαλει ευρω στον ΑΠΟΕΛ για να τον παρει, και ενω παραλληλα ο παικτης εχει προταση απο τον βαζελο....οπου την αρνείτε για να ερθει στον ΟΦΗ...

Και μετα ορισμενοι γκρινιαζετε γιατι στην ομαδα δεν βαζει βασικο τον Νοικοκυρακη και εχει βασικο Βαζ....κλπ

Ανοιξτε τα ματια και δειτε την μεχαλη εικονα. Ο ΟΦΗ ηδη φανταζει για ολους τους ποδοσφαιριστες ΟΑΣΗ στο ελληνικο πρωταθλημα. Ο ΟΦΗ μεγαλωσε σε ολα τα επιπεδα μεσα σε ενα χρονο οσο δεν φανταζόμασταν, και το καλυτερο απο ολα; Οτι ειναι ακομα η αρχη.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 13:41 #167958

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:
Johnp, οι παίκτες μας είναι άχρηστοι.

Ψαχνοντας το τοπικ για τις περισυνες μεταγραφες επεσα πανω σε αυτο που ειχες γραψει περυση για Μεγιαδο και Νειρα...Πραγματικα...Ολα τα λεφτα:

omilitis4 έγραψε:
Μακάρι, επίσης, να φύγουν σύντομα και οι Μεγιάδο-Νέιρα (δε θυμάμαι, έτσι λέγονται??)

Ηθελες να φυγει ενας απο τους καλυτερους αμυντικους μεσους της Σουπερ λιγκς.....και τωρα παρακαλαμε και αγωνιουμε να τον ανανεώσουμε μην μας φυγει η τον παρει αλλος...

Άντρα μου, επειδή δεν έπαιζαν είχα πει να φύγουν, όχι επειδή δεν έπαιζαν καλά, ξαναδές το.
Ο Νέιρα ήρθε, έπαιξε την πρώτη αγωνιστική τέλη Αυγούστου (Νέα Σμύρνη 2-2), τον κάναμε θεό και μετά τον ξαναείδαμε μετά τα Χριστούγεννα! Και, γενικά, έτσι συνέχισε στο μεγαλύτερο μέρος της θητείας του. Πέντε λεπτά έπαιζε, τρεις μήνες αποθεραπευόταν, αν θυμάσαι. Παρομοίως και ο Μεγιάδο, για τον οποίο, μάλιστα, ακόμα και φέτος, έλεγα "καλός, αλλά αν δε γιατρευτεί να μην παραμείνει" (έκανε το πολυπόθητο χειρουργείο, ας ελπίσουμε ότι θα είναι κομπλέ).

Οπότε, όπως λες κι εσύ, άκυρο το σχόλιό σου για τα λεφτά.

Υ.Γ. Μεταξύ μας πάντως και για να τα λέμε όλα, ο Μεγιάδο έχει αρκετά αρνητικά στο παιχνίδι του και δε διαθέτει κάποια -μικρά- στοιχεία που τη σήμερον ημέρα είναι απαραίτητα για ένα σύγχρονο εξάρι. Επειδή, όμως, σε μια τόσο σοφτ ομάδα που έχουμε, είναι ο ΜΟΝΟΣ που βγάζει λίγο πάθος και μαρκάρει σαν τον άνθρωπο, δεν το πολυλέμε, γιατί θα πάθετε αμόκ ορισμένοι, νομίζοντας ότι...ισοπεδώνουμε (sic)!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 13:45 #167959

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Και μετα ορισμενοι γκρινιαζετε γιατι...εχει βασικο Βαζ....κλπ

Ανοιξτε τα ματια και δειτε την μεχαλη εικονα. Ο ΟΦΗ ηδη φανταζει για ολους τους ποδοσφαιριστες ΟΑΣΗ στο ελληνικο πρωταθλημα. Ο ΟΦΗ μεγαλωσε σε ολα τα επιπεδα μεσα σε ενα χρονο οσο δεν φανταζόμασταν, και το καλυτερο απο ολα; Οτι ειναι ακομα η αρχη.

Άρα τρώμε στη μάπα Βαζ και δεν ξαναλέμε τίποτα, ειδάλλως χάνουμε τη μεγάλη εικόνα?

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 15:14 #167961

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:

Άρα τρώμε στη μάπα Βαζ και δεν ξαναλέμε τίποτα, ειδάλλως χάνουμε τη μεγάλη εικόνα?

Αυτο καταλαβες εσυ; Οτι να μην λες τιποτα; Που ακριβως διαβασες οτι εγραψα να μην λες τιποτα;

Αυτο που λεω ειναι οτι με τον ασχολουμαστε και να δινουμε τοση μεγαλη βαση στον Βάζ και τον κάθε Βάζ...χάνουμε την μεγάλη εικόνα. Η μεγάλη εικόνα είναι οτι ο ΟΦΗ μεγαλώνει κάθε μέρα, λίγο λίγο σε όλα τα επίπεδα. Και αν είδες την συνέντευξη τύπου του Σαμαρά θα κατάλαβες πολλά όσο αφορά και το αγωνιστικό, και το εξωαγωνιστικο αλλά και σε σχέση με το τι παίκτες πλέων μπορεί να φέρει ο ΟΦΗ σε σχέση με περισυ.

Από εκεί και πέρα αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να σχολιάζεις τα κακώς κείμενα τα αγωνιστικά. Αλλά μέτρον άριστον και χωρίς να τα ισοπεδώνουμε όλα!

ΥΓ Πάντα προσπαθείς να παρουσιάσεις τα γραφόμενα μου ως προσπάθεια φίμωσης την αντίθετης άποψης με την λογική να μην κάνουμε κακό στην ομάδα. Κάτι που δεν ισχύει με την καμία!
Και όχι μόνο αυτό αλλά σιχαίνομαι αυτή την λογική που προσπαθείς να μου προσάψεις.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": slsnakes4

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 15:17 #167962

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:
Johnp, οι παίκτες μας είναι άχρηστοι.

Ψαχνοντας το τοπικ για τις περισυνες μεταγραφες επεσα πανω σε αυτο που ειχες γραψει περυση για Μεγιαδο και Νειρα...Πραγματικα...Ολα τα λεφτα:

omilitis4 έγραψε:
Μακάρι, επίσης, να φύγουν σύντομα και οι Μεγιάδο-Νέιρα (δε θυμάμαι, έτσι λέγονται??)

Ηθελες να φυγει ενας απο τους καλυτερους αμυντικους μεσους της Σουπερ λιγκς.....και τωρα παρακαλαμε και αγωνιουμε να τον ανανεώσουμε μην μας φυγει η τον παρει αλλος...

Άντρα μου, επειδή δεν έπαιζαν είχα πει να φύγουν, όχι επειδή δεν έπαιζαν καλά, ξαναδές το.
Ο Νέιρα ήρθε, έπαιξε την πρώτη αγωνιστική τέλη Αυγούστου (Νέα Σμύρνη 2-2), τον κάναμε θεό και μετά τον ξαναείδαμε μετά τα Χριστούγεννα! Και, γενικά, έτσι συνέχισε στο μεγαλύτερο μέρος της θητείας του. Πέντε λεπτά έπαιζε, τρεις μήνες αποθεραπευόταν, αν θυμάσαι. Παρομοίως και ο Μεγιάδο, για τον οποίο, μάλιστα, ακόμα και φέτος, έλεγα "καλός, αλλά αν δε γιατρευτεί να μην παραμείνει" (έκανε το πολυπόθητο χειρουργείο, ας ελπίσουμε ότι θα είναι κομπλέ).

Οπότε, όπως λες κι εσύ, άκυρο το σχόλιό σου για τα λεφτά.

Υ.Γ. Μεταξύ μας πάντως και για να τα λέμε όλα, ο Μεγιάδο έχει αρκετά αρνητικά στο παιχνίδι του και δε διαθέτει κάποια -μικρά- στοιχεία που τη σήμερον ημέρα είναι απαραίτητα για ένα σύγχρονο εξάρι. Επειδή, όμως, σε μια τόσο σοφτ ομάδα που έχουμε, είναι ο ΜΟΝΟΣ που βγάζει λίγο πάθος και μαρκάρει σαν τον άνθρωπο, δεν το πολυλέμε, γιατί θα πάθετε αμόκ ορισμένοι, νομίζοντας ότι...ισοπεδώνουμε (sic)!

Νέιρα και Μεγιάδο σε όσα ματς έπαιζαν ξεχώριζαν σαν την μύγα μέσα στο γάλα σε σχέση πάντα με τους υπολοίπους παίκτες σε ομάδες ιδίας δυναμικότητας με τον ΟΦΗ. Ήταν και παραμένουν παίκτες που πραγματικά κάνουν την διαφορά. Όπως έκανε και ο Ντρούλιτς την εποχή που είχε έρθει στον ΟΦΗ. Που 2-3 ματς έπαιζε 1-2 έμενε έξω. Και όμως έκανε την διαφορά και ο ΟΦΗ την πρώτη χρονιά του Ντρούλιτς έπαιζε μπαλάρα. Σε φαντάζομαι να έλεγες τα ιδιά και για τον Ντρουλιτς !!!.

Οπότε το «όλα τα λεφτά» που έγραψα παραπάνω παραμένει εγκυρότατο!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 15:57 #167963

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Ναι όταν ασχολείσαι με τον Βάζ και τον κάθε Βάζ...χάνεις την μεγάλη εικόνα. Η μεγάλη εικόνα είναι τοι ο ΟΦΗ μεγαλώνει κάθε μέρα, λίγο λίγο σε όλα τα επίπεδα. Και αν είδες την συνέντευξη τύπου του Σαμαρά θα κατάλαβες πολλά όσο αφορά και το αγωνιστικό, και το εξωαγωνιστικο αλλά και σε σχέση με το τι παίκτες πλέων μπορεί να φέρει ο ΟΦΗ σε σχέση με περισυ.

Από εκεί και πέρα αυτό δεν σημαίνει τοι δεν πρέπει να σχολιάζεις τα κακώς κείμενα τα αγωνιστικά. Αλλά μέτρον άριστον και χωρίς να τα ισοπεδώνουμε όλα!

Γιάννη μου, ερμηνεύεις τη λέξη "ισοπέδωση" κατά το δοκούν. Εκεί νομίζω έχουμε θέμα και όχι τόσο σε αυτά που λέμε. Πάμε να δούμε τι θα πει αυτό πρακτικά.
Σε πέντε χρόνια η ομάδα θα παίζει μπαλάρα (σου το έχω πει κι εγώ πολλές φορές) και το ρόστερ τότε θα μοιάζει να πετάει εν σχέσει με το σημερινό. ΜΑΖΙ ΣΟΥ! Αν, όμως, μέχρι εκείνη την ημέρα χαροπαλεύουμε ή τα πράγματα δεν πάνε τόσο καλά ή πονάνε τα ματάκια μας (όπως πολύ συχνά πέρσι και φέτος), ε, τότε για 4,5 χρόνια θα βγαίνουμε (έστω λίγοι) και ΘΑ ΤΟ ΛΕΜΕ. Δε χάνουμε καμιά μεγάλη εικόνα, δεν κάνουμε κακό λέγοντας την αλήθεια, δε μιλάμε για να ισοπεδώσουμε ή να προάγουμε τη μιζέρια δίχως να μας στεναχωρούν τα κακώς κείμενα της ομάδος μας ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΤΙΘΕΜΕΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΤΖΕΚΤ!!!!
Αφενός, λοιπόν, ίσως να έχεις δίκιο ότι ορισμένοι από εμάς πρέπει να χωνέψουμε ότι είναι όλα τέλεια και ρόδινα (μεταφορά χρησιμοποιώ, μη μου γράψεις "εγώ, omiliti4, δεν το είπα ποτέ αυτό, μη βάζεις λόγια στο στόμα μου!"), ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΟΜΩΣ ίσως πρέπει κι εσύ να χωνέψεις ότι η ομάδα αν δεν είναι καλή, ΘΑ ΤΟ ΛΕΜΕ βρε Γιάννη μου. Για 4,5 χρόνια άμα λάχει, ναι! Πρόσεξε, δεν υπονοώ να αλλάξεις γνώμη, ούτε θέλω να σε πείσω. Να χωνέψεις ότι υπάρχει και η διαφορετική, θέλω να τονίσω!

(ε, άμα τώρα, ρε φίλε, το λέμε με το "οι παίκτες είναι άχρηστοι", κατάλαβες τι εννοούμε, οπαδοί είμαστε, κλάιν, μην τα αναλύουμε όλα λες και είμαστε στο φάσμα του αυτισμού! κούλαρε λίγο με το ξεψείρισμα)

[quote="Johnp" post=167962]omilitis4 έγραψε:
Νέιρα και Μεγιάδο σε όσα ματς έπαιζαν ξεχώριζαν σαν την μύγα μέσα στο γάλα σε σχέση πάντα με τους υπολοίπους παίκτες σε ομάδες ιδίας δυναμικότητας με τον ΟΦΗ. Ήταν και παραμένουν παίκτες που πραγματικά κάνουν την διαφορά. Όπως έκανε και ο Ντρούλιτς την εποχή που είχε έρθει στον ΟΦΗ. Που 2-3 ματς έπαιζε 1-2 έμενε έξω. Και όμως έκανε την διαφορά και ο ΟΦΗ την πρώτη χρονιά του Ντρούλιτς έπαιζε μπαλάρα. Σε φαντάζομαι να έλεγες τα ιδιά και για τον Ντρουλιτς !!!.

Οπότε το «όλα τα λεφτά» που έγραψα παραπάνω παραμένει εγκυρότατο!

Κατ' αρχάς, όσο ισοπέδωση κι αν ακούγεται στα αυτιά σου, οι δύο Αργεντίνοι "εξυψώνονται" διότι περιτριγυρίζονται από πολύ κακής πάστας συμπαίκτες, που καταδεικνύουν το "γάλα" που αναφέρεις. Η γνώμη μου είναι ότι σαν τον Νέιρα μπορείς να βρεις εξίσου αξιόλογους παίκτες πολύ εύκολα (οικονομικά εννοώ), διότι δεν είναι τόσο εξεζητημένος όσο αναφέρεις και, μάλιστα, χωρίς τα...πνευματικά του αρνητικά (θεωρεί ντροπή να βοηθήσει ανασταλτικά σε μία θέση που απαιτεί να προσφέρει βοήθεια στους συμπαίκτες του, έχει ακραίες αυξομειώσεις στην απόδοσή του σαν να αδιαφορεί και σέρνεται σε αρκετούς αγώνες, εκνευρίζεται και κάνει τον μάγκα συνεχώς προσπαθώντας να αφήσει την ομάδα με δέκα παίκτες, κτλ).
Το ξέρω ότι διαφωνείς, αλλά μπορούμε να το αντιπαρέλθουμε και να μην επιστρέφουμε στο ίδιο σημείο έως το 2030, με το κουμπί "παράθεση" κάθε τόσο.
Παρομοίως και για Μεγιάδο, ξαναλέω. Του λείπουν στοιχεία, ειδικά σύγχρονου ποδοσφαίρου (ανάπτυξης, επιθετικoύ transition, κ.ά.), ΟΜΩΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΠΩΣ ΟΜΟΛΟΓΩ ότι είναι ένας από τους 4-5 (μάξιμουμ) παίκτες που θα κρατούσα προς το παρόν (ΕΦΟΣΟΝ πλέον έχει γιατρευτεί).

Επομένως, μια χαρά δικαιολόγησα τη γνώμη μου, αρά βάσει τακτικής επιχειρημάτων που συνηθίζεις, ξαναχρήζω τα "λεφτά" άκυρα.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 16:06 #167964

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

Johnp έγραψε:

Αυτο καταλαβες εσυ; Οτι να μην λες τιποτα; Που ακριβως διαβασες οτι εγραψα να μην λες τιποτα;

Αυτο που λεω ειναι οτι με τον ασχολουμαστε και να δινουμε τοση μεγαλη βαση στον Βάζ και τον κάθε Βάζ...χάνουμε την μεγάλη εικόνα.

Ώπα τώρα. Με ρωτάς πού διάβασα να το λες (ενώ σ'το παρέθεσα) και αμέσως από κάτω μού γράφεις ακριβώς αυτό? Ή μήπως η διαφορά είναι το "γκρινιάζετε" με το "λέμε τίποτα"? Όντως τώρα, άντρα μου? Τι σύγχυση είναι αυτή?

Johnp έγραψε:
ΥΓ Πάντα προσπαθείς να παρουσιάσεις τα γραφόμενα μου ως προσπάθεια φίμωσης την αντίθετης άποψης με την λογική να μην κάνουμε κακό στην ομάδα. Κάτι που δεν ισχύει με την καμία!
Και όχι μόνο αυτό αλλά σιχαίνομαι αυτή την λογική που προσπαθείς να μου προσάψεις.

Σου ζητώ συγγνώμη, αν δεν ισχύει. Ειλικρινά.
Απλά μου δίνεις την αίσθηση ότι περιμένεις στη γωνία όποιον γράψει κάτι..."ισοπεδωτικό", με πολλή αγωνία. Και με μπερδεύεις.
Αντιθέτως, δεν έχω δει κανέναν "ισοπεδωτή" να κάθεται με τόσο άγχος και να ζητάει τα ρέστα από εσένα όταν λες κάτι διαφορετικό.
Συγγνώμη και πάλι, πάντως, για την πρεμούρα που αντιλήφθηκα λανθασμένα ότι -συνεχώς- έχεις και σ'το επεσήμανα.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 16:50 #167966

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:
omilitis4 έγραψε:

Johnp έγραψε:

Αυτο που λεω ειναι οτι με τον ασχολουμαστε και να δινουμε τοση μεγαλη βαση στον Βάζ και τον κάθε Βάζ...χάνουμε την μεγάλη εικόνα.

Ώπα τώρα. Με ρωτάς πού διάβασα να το λες (ενώ σ'το παρέθεσα) και αμέσως από κάτω μού γράφεις ακριβώς αυτό? Ή μήπως η διαφορά είναι το "γκρινιάζετε" με το "λέμε τίποτα"? Όντως τώρα, άντρα μου? Τι σύγχυση είναι αυτή?

Καμία σύγχυση. Αν εσύ στο «γκρινιάζετε» αποδίδεις το ίδιο νόημα με το «μην λεμε τίποτα» δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

Άλλο είναι να κάνεις κριτική ρε φίλος, που είναι επιθυμητή, και άλλο να γκρινιάζεις με το παραμικρό…Νομίζω είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα.

omilitis4 έγραψε:
Σου ζητώ συγγνώμη, αν δεν ισχύει. Ειλικρινά.
Απλά μου δίνεις την αίσθηση ότι περιμένεις στη γωνία όποιον γράψει κάτι..."ισοπεδωτικό", με πολλή αγωνία. Και με μπερδεύεις.
Αντιθέτως, δεν έχω δει κανέναν "ισοπεδωτή" να κάθεται με τόσο άγχος και να ζητάει τα ρέστα από εσένα όταν λες κάτι διαφορετικό.
Συγγνώμη και πάλι, πάντως, για την πρεμούρα που αντιλήφθηκα λανθασμένα ότι -συνεχώς- έχεις και σ'το επεσήμανα.

Εγώ από την άλλη έχω την εντύπωση ότι εχεις μια πρεμούρα το ποτέ θα πει κάποιος θετικά πράγματα για αυτή την ομάδα, ώστε να πεταχτείς και να τα καταρρίψεις αρνούμενος να δεχτείς αντίθετη άποψη από την δικιά σου!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/07/2020 16:53 #167967

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Καλώς.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, kostis4444

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 23/07/2020 11:54 #167968

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ρε σεις... Ο Σαμαράς είπε ότι για τον Μεγιάδο (και Σεμέντο) ότι θα έχουμε εξελίξεις από Αύγουστο. Το buy out μας δεν είναι μέχρι 31/7; Έχασα κι άλλο επεισόδιο;

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 23/07/2020 12:20 #167969

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ναι θα έχουμε εξελίξεις πιστεύω με μεγιάδο μέχρι τέλη Ιουλίου αλλά για σεμέδο θα ξέρουμε μέσα στον Αύγουστο επειδή θα γυρίσει στην ομάδα του και εκεί λογικά θα γίνει επαφή για ανανέωση δανεισμού και καλύτερα οικονομικά οφέλη ίσως, αν πωληθεί του χρόνου. Οπότε χονδρικά είπε σε 2-3 βδομάδες. Πάντως αν δεν δώσουμε τα χρήματα για μεγιάδο δε νομίζω να μας τον ξαναδώσουν δανεικό. Όσον αφορά το σεμέδο καλιά να κοιτάξουμε κάτι άλλο μου φαίνεται ασταθής και κακός χαρακτήρας. Και είναι και δανεικός πάλι.
Εδώ στη Μεγαλόνησο λατρεύουμε τον Όμιλο...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mnemotechnics

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 24/07/2020 12:52 #167970

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.oficrete.gr/podosfairo/ofi/apoel-pros-ofi-ferte-protasi

Είναι η υπομονή που είπε ο Γιάννης Σαμαράς. Πρέπει να κάνουμε υπομονή. Φέτος θα πάει μέχρι Οκτώβρη η φάση.

υγ Αυτός μένει ελέυθερος; Μας ενδιαφέρει λέτε;
capitano.gr/articles/sygkinhtiko-antio-t...fxr5j0JGg8deThunVp5M
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 24/07/2020 20:11 #167971

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Είναι 21 με δύο σοβαρούς τραυματισμούς. Έχουμε εκτός ήδη τους Φερέιρα και Τσιλιανίδη, ενώ φέτος ολοκληρώσαμε το πρωτάθλημα με Δεληγιαννίδη και Μίγγο εκτός στο 95% του πρωταθλήματος (μιλάω για τραυματίες γενικα, όχι για τη θέση του Ιατρούδη).

Αν δεν πατάει ήδη χόρτο, είναι "όχι" από 'μένα. Βέβαια, οι υπόλοιποι (και ο Σαμαράς) θα σου πουν ότι τον θέλουν.

Edit: www.enwsi.gr/pros-ofi-odeyei-o-iatroydis/ (4/6 η ημερομηνία του άρθρου αλλά το google δείχνει ότι υπέστη επεξεργασία στις 12/7)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 25/07/2020 10:44 #167972

• vagelis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
capitano.gr/articles/petridhs-sto-capita...rchei-kati-gia-boyro

Ποιος δουλευει ποιον; Ο σαρρης εμας; Οι κυπριοι εμας; Ο ενας τον αλλο; δε μπορω να καταλαβω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes, Mnemotechnics

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 25/07/2020 11:26 #167973

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εμείς από ό,τι διαβάζω δε δίνουμε χρήματα αλλά χαρίζει ο παίκτης δεδουλευμένα. Πριν από πολύ καιρό είχα διαβάσει ότι ήθελαν 150.000 για να αποδεσμεύσουν τον παίκτη. Πιστεύω ότι θέλουν 100-150k συν το χάρισμα των δεδουλευμένων και ένα ποσοστό μεταπώλησης για να μας τον δώσουν. Εμείς λογικά τους προτείνουμε υψηλότερη μεταπώληση αντί για cash, αλλά αυτοί θέλουν και το κατιτίς τους. Λογικό πάντως, κανείς δε δίνει τσάμπα έναν παίκτη του. Εφόσον θέλουμε παίκτες με συμβόλαιο θα πρέπει πάντα να καταβάλουμε ένα αντίτιμο όπως έγινε και με Σακόρ, Γουόλι.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 26/07/2020 11:39 #167975

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
newspao.gr/tessera-talenta-toy-panathinaikoy-stin-exodo/

Τέσσερα ταλέντα του Παναθηναϊκού στην… έξοδο

Η νέα σεζόν είναι προ το πυλών και ο Παναθηναϊκός κινείται με ταχύτατα βήματα για τον σχεδιασμό του ρόστερ.

Όπως όλα δείχνουν θα υπάρξουν κάποιες αλλαγές, στους νεαρούς ποδοσφαιριστές, καθώς τέσσερις από αυτούς βρίσκονται με το ένα πόδι… εκτός.

Πρόκειται για τους Αργύρη Καμπετσή, Χουάν Περέα, Δημήτρη Σερπέζη και Ανδρέα Αθανασακόπουλος, σύμφωνα με το talentabout.gr.

Ο Αργύρης Καμπετσής (γεννημένος στις 06/05/1999) έχει ενημερωθεί να ψάξει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του, ενώ ο Χουάν Περέα (γεννημένος στις 23/05/2000) αναμένεται να δοθεί δανεικός.

Ο Δημήτρης Σερπέζης (γεννημένος στις 14/03/2001) έχει αποφασιστεί να δοθεί δανεικός για να μαζέψει εμπειρίες, όπως και ο Ανδρέας Αθανασακόπουλος (γεννημένος στις 27/11/2001) που έχει ενδιαφέρον στα “χέρια” του από τον ΟΦΗ, σύμφωνα με το ίδιο δημοσίευμα.

Οι επόμενες ημέρες θα κρίνουν ξεκάθαρα το μέλλον τους, εκτός του Καμπετσή που έχει αποφασιστεί.

Ούτε βδομάδα δεν έχει περάσει από τη λήξη του πρωταθλήματος και ήδη έχουν ακουστεί δύο πράσινοι για εμάς. Ξενόπουλος, Αθανασακόπουλος. Το σταματάω εδώ για να μη μαλώσω με το μισό φόρουμ.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 26/07/2020 14:43 #167977

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
[quote="Mnemotechnics" post=167975]newspao.gr/tessera-talenta-toy-panathinaikoy-stin-exodo/

Ούτε βδομάδα δεν έχει περάσει από τη λήξη του πρωταθλήματος και ήδη έχουν ακουστεί δύο πράσινοι για εμάς. Ξενόπουλος, Αθανασακόπουλος. Το σταματάω εδώ για να μη μαλώσω με το μισό φόρουμ.

Ακομα δεν εχεις μαθει να μην διαβαζεις, ακους αυτα που γραφονται απο εδω και απο εκει;

Τοσα και τοσα ονοματα ακουγονται απο περισυ με την καινουργια διοικηση αλλα κανενα απο αυτα δεν ηρθε στην ομαδα. Αντιθετος η ΟΦΗ υπεγραφε παικτες που ουτε καν ειχαν ακουστει για τον ΟΦΗ...Το ιδιο και με τον προπονητή.

Να σου θυμισω οτι και για προπονητες μας τα ειχαν πρηξει...Ειχαν δεδομενο ολοι αυτοι οτι ο επομενος προπονητης του ΟΦΗ θα ηταν ο Δελλας και οτι ειχε κλεισει ηδη στην ομαδα. Και τελικα ηρθε ο Σιμος που ουτε καν ειχε ακουστει.

Και μονο με την λογικη να το δεις...ο Ξενοπουλος ειναι νεαρος τερματοφυλακας. Ο ΟΦΗ σε αυτη τη θεση εχει 3 ικανοτατους τερματοφυλακες. Να παρει τον Ξενοπουλο και σαν δανεικο κιολας για πιο λογο; Να τον κανει ακριβως τι; Δεν υπαρχει λογικη σε μια τετοια μεταγραφη.

Τωρα οσο αφορα τους αλλους παικτες απο παναθηναικο που ακουγονται και μενουν ελευθεροι. Ο Καμπετσης δεν θα με χασουλε στο ελαχιστο να ερχοταν στον ΟΦΗ. Παρα πολυ καλος παικτες και σε καλη ηλικία.

Ο Περεα ειναι χαζος και χωρις καμια συναισθηματικη σταθεροτητα. Οποτε οχι μονο σαν δανεικος δεν πρεπει να ερθει αλλα ουτε καν σαν ελευθερος.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 27/07/2020 11:48 #167979

• ANTONIS R.
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, zaxos4snakes

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 27/07/2020 18:16 #167981

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ελα να ψηφίζουμε την Καραφλή δυναμη....Φιγκειρεντο!

vote.slgr.gr/vote-for-the-mvp
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 27/07/2020 18:19 #167982

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ανησυχώ που δεν εχουμε νεα για την παραμονη Μεγιαδο. Αν δεν κανω λαθος εχει συμβολαιο μεχρι και της 31 Ιουλιου. Οποτε απομενουν ακομα 4 μερες για να ξεκαθαρίσει το θεμα. Ελπιζω να παραμεινει αλλιως θα ειναι μεγαλο πλήγμα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ANTONIS R.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 27/07/2020 19:32 #167983

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Θα μας βγει η ψυχή πάλι φέτος με τα μυστικά και τις καθυστερήσεις! Για Μεγιάδο όντως δε γνωρίζουμε τίποτα, αν και είχα διαβάσει ότι έχει κλείσει θετικά η υπόθεση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 28/07/2020 12:54 #167988

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.oficrete.gr/podosfairo/ofi/ofi-anane...ai-o-nikos-korovesis

Μετά τον Σωτηρίου, ανανέωσε και ο Κοροβέσης.
Νομίζω οι 2 παίκτες μας από το 2018 με τη μεγαλύτερη βελτίωση.
Είναι φανερό ότι στην ομάδα μας επιβραβεύεται η προσπάθεια, η δουλειά και η βελτίωση.
Πολύ σημαντικό για τους υπόλοιπους παίκτες μας, να το καταλάβουν αυτό, να προσπαθούν συνεχώς να βελτιώνονται, να υπάρχει το κίνητρο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, ANTONIS R.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 14:01 #168000

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Αν προκειτε για Χριστοδουλοπουλο...Μακρια.
Δεν εχει και τον καλυτερο χαρακτηρα, ειναι ακριβως και εχει να παιξει μπαλα τις προκοπης απο τοτε που τραυματιστηκε στους χιαστους..Αλλος ενας δηλαδη με προβλημα χιαστών στον ΟΦΗ;

Επιπλεων δεν ταιριαζει και τοσο με τα χαρακτηριστικα της ομαδας.
Αποκάλυψη: Ο ΟΦΗ θέλει Έλληνα διεθνή!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 14:33 #168003

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ναι αυτός είναι αλλά ευτυχώς μάλλον θα πάει Κύπρο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Mnemotechnics

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 15:06 #168006

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 17:51 #168009

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ο ΟΦΗ ανανεώνει με τους ελληνες που θα αποτελεσουν τον κορμο για τα επομενα 2-3 χρονια.

Υπαρχει ενδιαφέρων για τον Ναμπι απο αγγλία....200 χιλ και τους κανουμε δωρο και την κορδέλα!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 18:35 #168012

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ώστε ανανέωσε ο Νοικοκυράκης...

Οταν ούρλιαζα εγώ στα φόρουμ, εδώ και στο oficrete ότι δε γίνεται αυτός ο παίκτης να παίζει 3 λεπτά στις καθυστερήσεις μόνο, κάτι ψυχές απαντούσαν "Για να μην τον βάζουν Σίμος και Σαμαράς, κάτι ξέρουν". Και τρώγαμε Μάνο που πήγαινε σύννεφο...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 19:28 #168014

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
οχι ξερεις εσυ καλυτερα απο αυτους(οι ιδιοι τον ανανεωσαν),πηγενε και στην προπονηση να τους κανεις υποδηξεις ποιον να βαζουν και ποση ωρα να παιζει...ρε τι τραβαμε εδω μεσα

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 21:45 #168015

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
rinokeros έγραψε:
οχι ξερεις εσυ καλυτερα απο αυτους(οι ιδιοι τον ανανεωσαν),πηγενε και στην προπονηση να τους κανεις υποδηξεις ποιον να βαζουν και ποση ωρα να παιζει...ρε τι τραβαμε εδω μεσα

Αμέσως το 'πιασες για ποιον πήγαινε...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/07/2020 23:36 #168019

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
rinokeros έγραψε:

Αμέσως το 'πιασες για ποιον πήγαινε...

Να σου πω την αληθεια παντως σε οσα ματς τον ειδα, ακομα και σε αυτα που πειρε αρκετο χρονο συμμετοχης δεν μου εκανε κανενα κλικ. Απο εκει και περα τον οτι τον ανανεωσαν δεν σημανει οτι εκαναν λαθος που δεν τον εβαζαν. Προφανος θεωρουν οτι εχει τα προσοντα αλλα δεν ηταν ετοιμος να παρει φετος περισσοτερα παιχνιδια στα ποδια του οποτε ευελπιστουν οτι θα εξελιχθει σε καλυτερο παικτη το επομενο διαστημα και για αυτο το λογο του ανανέωσαν το συμβολαιο.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": slsnakes4, zaxos4snakes
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.57 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.