You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Παρασκευή, 18 Σεπ 2020
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 18/06/2020 19:47 #167598

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis1987 έγραψε:

Αν διαβασες λιγο παραπανω ο @jeeper χαρακτηριζει το προτζκετ ΓΤΠ, ε αυτο λοιπον ειναι εκτος τοπου και χρονου σχολιο.

Ένσταση ! Ποτέ δεν είπα ότι το πρότζεκτ είναι ΓΤΠ.
Η άποψή μου για το πρότζεκτ είναι η παρακάτω:
Ετυμολογικά η λέξη project ενέχει το στοιχείο της πρόβλεψης. Μια πρόβλεψη στηρίζεται σε ήδη υπάρχοντα δεδομένα. Το project στηρίζεται θεωρητικά στο ότι η ομάδα ως σύστημα θα παράγει παίκτες ή θα αγοράζει παίκτες νέους και θα τους κάνει παικταράδες και θα τους μεταπωλεί. Το πρώτο (η παραγωγή παικτών) θέλει βάθος πεντατετίας, γιατί όπως λέει και ο Τσατσάκης που τα παρακολουθεί αυτά, μόνο από τη Κ15 μας μπορούμε να αναμένουμε καλά πράγματα! Το δεύτερο μέχρι στιγμής δεν δουλεύει καθόλου. Αν νομίζαμε ότι θα κάνουμε τον Πέερσον και τον Σακόρ και τον Γουάλι και τον Nαμπί παικταράδες που θα μας φέρουν λεφτά μένουμε μεταξεταστέοι.

Ή μήπως θα ανεβάσουμε την αξία του Δεληγιαννίδη, του Στάικου, του Μίγγου;

Για να μη μπω ότι το πρότζεκτ παραβιάζεται με κάθε συμβόλαιο παίκτη ηλικίας 30+ που κάνουμε!

Και εν πάσει περιπτώσει πότε να κρίνουμε το πρότζεκτ, ποιος είναι ο χρονικός του ορίζοντας; 5 χρόνια, 10 χρόνια, 20 χρόνια; Πείτε μας να ξέρουμε!

Να ξαναπώ λοιπόν ότι δε με αφορά το πρότζεκτ. Με ενδιαφέρει βασικά η αγωνιστική εικόνα της ομάδας. Μου αρέσουν πολλά πράγματα όπως γίνονται στην ΠΑΕ αλλά δεν είμαι μέλος ΜΚΟ. Είμαι οπαδός ποδοσφαιρικής ομάδας και βασικά με ενδιαφέρει να χαίρομαι την ομάδα στο γήπεδο, όπου ενίοτε θα φέρνει και κάνα αποτέλεσμα. Αυτά.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 18/06/2020 21:29 #167599

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Δεν το πες ΓΤΠ αλλά το είπες φούμαρο

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 18/06/2020 21:51 #167601

• gio4444
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Καλό είναι να μη χάνουμε το μέτρο. Ακόμα και υπερβολές να λέει κάποιος είναι στα πλαίσια μια κουβέντας πάλι. Αλλά με το να καθόμαστε να τους βγάζουμε όλους άχρηστους και ότι κοστίζουν 40€ χάνει το νόημα η οποία κουβέντα. Φιλικά.
Εδώ στη Μεγαλόνησο λατρεύουμε τον Όμιλο...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 07:46 #167603

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Γαμήστε πλάνα, σχεδιασμούς, πρόζτεκτ και ξε-προτζεκτ..

ΟΦΗ 2020: Έξοδος στο ΟΥΕΦΑ, μηδενικά χρέη, προπονητής Σίμος, πρόεδρος Γ.Σαμαρά, ποδοσφαιρικό επιτελείο Σωτηρίου, Κουτρουμπής, Μίγγος, Νάστος..Μπάτζετ 3.000.000!

ΟΦΗ 10 χρόνια πριν: 10η θέση, 10.000.000 χρέη, πρπονητής Αναστόπουλος, πρόδερος Κουράκης-Μάνθος, ποδοσφαιρικό επιτελείο Μάτζιος, Λόπεζ, Κάρολ, Ταυλαρίδης..Μπάτζετ 6.000.000!
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, Duhan, ANTONIS R.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 11:31 #167604

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
omilitis1987 έγραψε:

Αν διαβασες λιγο παραπανω ο @jeeper χαρακτηριζει το προτζκετ ΓΤΠ, ε αυτο λοιπον ειναι εκτος τοπου και χρονου σχολιο.

Ένσταση ! Ποτέ δεν είπα ότι το πρότζεκτ είναι ΓΤΠ.
Η άποψή μου για το πρότζεκτ είναι η παρακάτω:
Ετυμολογικά η λέξη project ενέχει το στοιχείο της πρόβλεψης. Μια πρόβλεψη στηρίζεται σε ήδη υπάρχοντα δεδομένα. Το project στηρίζεται θεωρητικά στο ότι η ομάδα ως σύστημα θα παράγει παίκτες ή θα αγοράζει παίκτες νέους και θα τους κάνει παικταράδες και θα τους μεταπωλεί. Το πρώτο (η παραγωγή παικτών) θέλει βάθος πεντατετίας, γιατί όπως λέει και ο Τσατσάκης που τα παρακολουθεί αυτά, μόνο από τη Κ15 μας μπορούμε να αναμένουμε καλά πράγματα! Το δεύτερο μέχρι στιγμής δεν δουλεύει καθόλου. Αν νομίζαμε ότι θα κάνουμε τον Πέερσον και τον Σακόρ και τον Γουάλι και τον Nαμπί παικταράδες που θα μας φέρουν λεφτά μένουμε μεταξεταστέοι.

Ή μήπως θα ανεβάσουμε την αξία του Δεληγιαννίδη, του Στάικου, του Μίγγου;

Για να μη μπω ότι το πρότζεκτ παραβιάζεται με κάθε συμβόλαιο παίκτη ηλικίας 30+ που κάνουμε!

Και εν πάσει περιπτώσει πότε να κρίνουμε το πρότζεκτ, ποιος είναι ο χρονικός του ορίζοντας; 5 χρόνια, 10 χρόνια, 20 χρόνια; Πείτε μας να ξέρουμε!

Να ξαναπώ λοιπόν ότι δε με αφορά το πρότζεκτ. Με ενδιαφέρει βασικά η αγωνιστική εικόνα της ομάδας. Μου αρέσουν πολλά πράγματα όπως γίνονται στην ΠΑΕ αλλά δεν είμαι μέλος ΜΚΟ. Είμαι οπαδός ποδοσφαιρικής ομάδας και βασικά με ενδιαφέρει να χαίρομαι την ομάδα στο γήπεδο, όπου ενίοτε θα φέρνει και κάνα αποτέλεσμα. Αυτά.

Το πρότζεκτ είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την αγωνιστική εικόνα της ομάδας. Όταν λέμε για πρότζεκτ πενταετίας δεν αφορά μόνο της υποδομές και παραγωγή παικτών αλλά και την εμφάνιση της πρώτης ομάδας αγωνιστικά. Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική τα ξεχωρίζεις αυτά τα δυο πράγματα; Το καθαρά αγωνιστικό της ομάδας εξαρτάτε από το τι γίνετε στα οργανωτικά της ομάδας και της ακαδημίες scouting..

Ο ΟΦΗ αυτή τι στιγμή έκανε άλμα μπροστά βγαίνοντας στην Ευρώπη. Οπότε και που κριτικάρουμε την αγωνιστική εικόνα της ομάδας ενώ ήδη έχουμε κάνει υπέρβαση για εμένα δεν έχει λογική και απλά το χαρακτηρίζω μανούρα…να είχαμε να λέγαμε δηλαδή.

Όσο αφορά τους παίκτες και την κριτική που γίνετε. Επειδή από ότι έχω καταλάβει (και στο έχω ξανά γράψει) είσαι φύση απαισιόδοξος άνθρωπος, η όποια κριτική που κάνεις είναι μέσα σε αυτά τα πλαίσια. Επιπλέων όσο αφορά την αξία των ποδοσφαιριστών η άποψη μας είναι υποκειμενική. Δεν έχουμε ούτε τις γνώσεις ούτε το τι κάνουν οι παίκτες στην προπόνηση για να μπορούμε να τους κρίνουμε. Τους κρίνουμε εκ του αποτελέσματος και βάση των γνώσεων που έχει ο κάθε ένας μας, βάση το τι βλέπουμε στο γήπεδο ή στην τηλεόραση και το οποίο επιπλέων εξαρτάται και από την ψυχοσύνθεση του κάθε ένα από εμάς...Εσύ τα βλέπεις όλα μαύρα εγώ τα βλέπω γκρι.

Εσύ βλέπεις όλο το ροστερ άχρηστο, εγώ από την άλλη το βλέπω ικανοποιητικό προς καλό.

Για εμένα έχουν μεγάλη μεταπολιτική αξία οι Ναμπί, Σακόρ, Τσιλιανίδης, Φερέιρα, Φιγκειρέντο, Μεγιάδο και ο Γουάλι...ναι ακόμα και ο Γουάλι. Μιλάμε δηλαδή για μια αρκετά δυνατή 7αδα που οι περισσότερες , (αν όχι όλες) ομάδες της σούπερ λίγκα θα λιγουρευόντουσαν να έχουν. Ειδικά Τσιλια, Φερειρα, Φικγειρεντο και Μεγιάδο θεωρώ ότι την επόμενη χρονιά θα γίνουν ανάρπαστοι.

Σε συνδυασμό λοιπόν και με την έξοδο στην Ευρώπη όλα τα βλέπω πάρα πάρα πάρα πολύ καλά και θετικά. Και ότι τα playoff τα βλέπουμε σαν ευκαιρία για προετοιμασία με χαλάει γιατί αυτό φέρνει και κακές εμφανίσεις αλλά δεν θα κάτσω να σκάσω από τι στιγμή που φέτος η χρονιά έκλεισε με καραθετικό πρόσημο σε όλα τα επίπεδα. Και ειδικά το αγωνιστικό που εσένα δεν σου αρέσει.

ΥΓ γιατί παραβιάζεται το προτζεκτ με κάθε παίκτη 30+ που υπογράφουμε; Έχει γραφτεί κάπου ότι ο ΟΦΗ θα παίρνει μόνο 20αρηδες; Πουθενά δεν έχει γραφτεί και θα ήταν και αδιανόητο. Δεν μπορείς να κάνεις ομάδα χωρίς να πάρεις και παίκτες με εμπειρία οι οποίοι επιπλέον θα λειτουργούν και σαν δάσκαλοι για τους νεότερους παίκτες. Δεν ξέρω αν έχεις παίξει ποτέ FM αλλά ένα από τα πιο σημαντικά κομμάτια ανάδειξης ταλέντων είναι να βάλεις παίκτες με εμπειρία να κάνουν μεντορινκγ στα ταλέντα που θέλεις να αναδείξεις. Αυτό ισχύει παντού, είτε σε πανεπιστήμια είτε στο ποδόσφαιρο, ειτε στης δουλειές μας κλπ. Οπότε παίκτες με παραστάσεις πάνω από 30 ετών εξυπηρετούν δυο ρόλους. Αυτό του παίκτη και αυτό το δάσκαλου.

Σε αυτό το πλαίσιο αλώστε γίνετε και η μεταγραφή του κατά την άποψη μου, πολύ καλού παίκτη, Σαρδινερο. Η άποψη μου έχει διαμορφωθεί απλό τα στατιστικά που τον συνοδεύουν συν απλό βίντεο με γκολ και ενέργειες του αλλά και απλό όλα αυτά που βγαίνουν απλό την Κύπρο που γνωρίζουν τον παίκτη. Φτάνει όλα αυτά να τα επιβεβαιώσει και στο γήπεδο.
Στο Ηράκλειο ο Σαρδινέρο για τον ΟΦΗ
“Παίκτης – στρατιώτης – τακτικά άγγιζε το τέλειο”
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Maze και ΟΦΗ γυαλιά ηλίου-οράσεως www.wooden-eyeware.eu
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 11:33 #167605

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
axinos έγραψε:

ΟΦΗ 2020: Έξοδος στο ΟΥΕΦΑ, μηδενικά χρέη, προπονητής Σίμος, πρόεδρος Γ.Σαμαρά, ποδοσφαιρικό επιτελείο Σωτηρίου, Κουτρουμπής, Μίγγος, Νάστος..Μπάτζετ 3.000.000!

ΟΦΗ 10 χρόνια πριν: 10η θέση, 10.000.000 χρέη, πρπονητής Αναστόπουλος, πρόδερος Κουράκης-Μάνθος, ποδοσφαιρικό επιτελείο Μάτζιος, Λόπεζ, Κάρολ, Ταυλαρίδης..Μπάτζετ 6.000.000!

Τα είπες ολα...λολ.
Μονο μια παρατήρηση...τα χρεη ξεπερνουσαν τα 14 μυρια. Επιπλεων τοτε ειμασταν και παραρτημα του γαυρου...Τωρα ειμαστε ελευθεροι απο αρματα και προσδέσεις...Το πιο σημαντικό απο ολα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 12:15 #167606

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ρε θα με τρελάνετε ρε? Κατακρίνω ΟΛΟ το πρότζεκτ ή είμαι αντίθετος με αυτό γενικότερα, επειδή λέω ότι ΑΥΤΗΝ τη στιγμή έχουμε κακούς παίκτες? Ή προτιμώ διοίκηση Βατσινά ή Πουλινάκη με χρέη? Ρε είμαστε καλά?

Συνονόματε1987, έγραψα πουθενά "όχι υπομονή"? Δεν το επαναλαμβάνω συνεχώς? Έχω τονίσει μάλιστα, ότι χρειάζεται ΠΑΡΑΠΑΝΩ και απ'όσο νομίζουμε, διότι η νέα διοίκηση ήρθε σε πραγματικό πάτο! Και με κακό ρόστερ, που φυσικά και δεν αλλάζει μονοκοπανιάς!

Γιώργο (gio4), είσαι σίγουρος ότι η συζήτηση "χαλάει με χρήση μιας υπερβολής"? Είσαι σίγουρος ότι δε γίνεται συζήτηση αν κάνουμε και λίγο χαβαλέ μέσω υπερβολής? Το πόιντ χάνεται? Όντως???

Γιώργη (axine), το ότι τα πράγματα -σε ΠΟΛΛΑ επίπεδα- είναι βγαλμένα από τα πιο τρελά μας όνειρα πλέον, μας καθιστά να κάνουμε γενικότερα "μόκο", εν ολίγοις? Έχουμε διακρίνει και λέμε καθημερινά εκατό καλά των ανθρώπων που έχουν έρθει στην ομάδα μας! Και δε μπορούμε να πούμε απλά ότι το ρόστερ δεν είναι καλό? Για να μην κακοκαρδίσουμε ποιον? Τα παικτάκια? Τον Μπούση, μη φύγει? Τους συνοπαδούς που θένε ντε και καλά να μη λέμε ότι κάποιοι παίκτες δεν είναι καλοί? Σίγουρα είναι τόσο ντροπή??? Ελα Χριστέ κι Απόστολε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, zaxos4snakes, Arteides91

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 13:12 #167607

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
axinos έγραψε:

Τα είπες ολα...λολ.
Μονο μια παρατήρηση...τα χρεη ξεπερνουσαν τα 14 μυρια. Επιπλεων τοτε ειμασταν και παραρτημα του γαυρου...Τωρα ειμαστε ελευθεροι απο αρματα και προσδέσεις...Το πιο σημαντικό απο ολα.

Τα χρέη και τα μπάτζετ ήταν υποθετικά.

Αλεξ(omiliti), ρε φίλε αφού ξέρεις ότι η διοίκηση θα πορευτεί μ'αυτό το σύστημα, δηλαδή από την πίτα δίνει ένα μεγάλο μέρος στην στις εγκαταστάσεις για να οχυρώσει το κάστρο(ΒΑΚ).Οπότε κάνεις υπομονή και τουμπεκί ταυτόχρονα.Φιλικά.

Η διοίκηση αυτή δεν βλέπει το αύριο, αλλά το μεθαύριο. Και είπε το πλάνο είναι 5ετίας,δηλαδή αποτελέσματα ΜΕΤΑ το 2024!

ΥΓ Εμένα πάλι ο μοναδικός μου προβληματισμός είναι αν περάσουμε στον 3ο προκρηματικό, πως θα πάμε στο Μάντσεστερ λόγω κορονοιού
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, zaxos4snakes

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 13:18 #167608

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
Η κουβεντα ειναι καλη και μακαρι να εχουμε παντα τετοια προβληματα για τον ΟΦΗ οπως τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.
Μοκο εννοειται πως δεν πρεπει να κανουμε αλλα να μην ξεχναμε που ημασταν και που προσπαθουμε να βρεθουμε.

Ξεχναμε τον καθε μπουση και παλυβο, πρωτη φορα προχτες τους ακουσαμε αλλα σαμαρα, τσινο κτλ απλα ρισπεκτ και εμπιστοσυνη.

Το οτι βγηκαμε ευρωπη φετος ειναι αφενος συμπτωματικο (τιμωρια παο, ανυπαρκτοι ανταγωνιστες) αλλα εν μερει οφειλεται και στις καταπληκτικες εμφανισεις του πρωτου γυρου.

Νομιζω οτι πλεον, λιγο πριν το τελος της χρονιας, οποιος δε βαζει θετικο προσημο στην προσπαθεια ειναι λαθος.

Εννοειται οτι ολοι θελουμε να σηκωσουμε το europa αλλα βημα βημα θα γινουμε καλυτεροι, εκτος κι αν ερθουν στην κρητη οι αραβες της σιτυ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 15:08 #167609

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
axinos έγραψε:
Αλεξ(omiliti), ρε φίλε αφού ξέρεις ότι η διοίκηση θα πορευτεί μ'αυτό το σύστημα, δηλαδή από την πίτα δίνει ένα μεγάλο μέρος στην στις εγκαταστάσεις για να οχυρώσει το κάστρο(ΒΑΚ).Οπότε κάνεις υπομονή και τουμπεκί ταυτόχρονα.Φιλικά.

Η διοίκηση αυτή δεν βλέπει το αύριο, αλλά το μεθαύριο. Και είπε το πλάνο είναι 5ετίας,δηλαδή αποτελέσματα ΜΕΤΑ το 2024!

Μα 100% συμφωνώ! Μακάρι το εν λόγω κλάσμα να είχε και πάνω από εκατό, δηλαδή. ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ στην ερώτηση αν έχουμε καλούς παίκτες ή όχι, προσωπικά απαντώ όχι. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Ούτε είπα "Μπούση φύγε", ούτε ότι "θα πάω στον Χαλκιαδάκη στην παραλιακή και θα χτυπήσω τα κουδούνια να ανέβω στα γραφεία της ΠΑΕ από πάνω να φωνάζω". ΕΙΤΕ όμως βγαίναμε πλέι άουτ ΕΙΤΕ παίρναμε πρωτάθλημα, είτε κερδίσουμε 0-6 τον ΠΑΟΚ αύριο, το ίδιο θα έλεγα, δίχως ύψη και βάθη: ότι το ρόστερ είναι πολύ κακό. Και μακάρι να πάρουμε το Γιουρόπα Λιγκ, το 2024. Όμως και τότε θα λέω ότι η αλήθεια είναι ότι το 2020 είχαμε κακούς παίκτες. Πως να το κάνουμε τώρα??

Γενικότερα, περίμενα ΤΟΣΑ χρόνια να μπορώ να μιλήσω για το αγωνιστικό, να μπορώ να χαρώ με μια καλή ντρίπλα ενός παίκτη μας και να "κάνω μανούρα" (γεια σου, τζόναρεΠΙ) με την αχρηστία. ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΚΟ??? Ρε είναι ό,τι πιο υγιές στον κόσμο λέμε αυτό που ζούμε τώρα! Σιγά μην κάτσω να επαναπαυθώ και να μη θέλω το καλύτερο! Οπαδός είμαι και μιλάμε για μπάλα μρε!

Μιλώντας σφαιρικά, πάντως, δε θέλω να πείσω κανέναν (και δε χρειάζεται). Ο καθένας έχει την οπτική του και όλοι ΟΦΗ είμαστε. Οπότε οι "έγκυρες" και οι "άκυρες" απόψεις νομίζω πως δε χωράνε σαν χαρακτηρισμοί. Και ο μόνος λόγος που -μοιάζει να- εμμένω είναι διότι θεωρώ απαράδεκτο το "μόκο, φίλε" ή "είστε μόνο γκρίνια και μίρλα" ή έστω "αφού η ομάδα δεν έχει πια χρέη, βολευτείτε με Στάικο και Μπράοουν και τουμπεκί, αφού πριν λίγα χρόνια είχαμε και χειρότερους". Δεν το θεωρώ δίκαια λογική και δε θα συνέχιζα με ένα απλό "omiliti, εγώ διαφωνώ, ο Μάνος και ο Βαζ είναι όνειρο".

Υ.Γ. Αλήθεια, σας λέω εγώ "μόκο, σταματήστε τα συνεχή παλαμάκια διότι δεν κάνουν καλό, αφού θα νομίζουν τα παικτάκια ότι είναι...κάποιοι και η διοίκηση/τεχνική ηγεσία ότι δεν επιδεχόμεθα βελτίωση"???
(τονίζω ότι η ερώτηση εμπεριέχει χαβαλέ, για όσους έχουν θέμα με την κυριολεξία...γελάστε και λίγο χωρίς αντιπαράθεση)

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 16:29 #167610

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
ΕΙΤΕ όμως βγαίναμε πλέι άουτ ΕΙΤΕ παίρναμε πρωτάθλημα, είτε κερδίσουμε 0-6 τον ΠΑΟΚ αύριο, το ίδιο θα έλεγα, δίχως ύψη και βάθη: ότι το ρόστερ είναι πολύ κακό. Και μακάρι να πάρουμε το Γιουρόπα Λιγκ, το 2024. Όμως και τότε θα λέω ότι η αλήθεια είναι ότι το 2020 είχαμε κακούς παίκτες. Πως να το κάνουμε τώρα??

Το αν ένα ρόστερ είναι επιτυχημένο η όχι, αν έχει καλούς παίκτες η κακούς κρίνετε εκ του αποτελέσματος στο περιβάλλον που αγωνίζεται. Δεν υπάρχει υποκειμενική άποψη σε τέτοια θέματα για αξία ποδοσφαιριστών από τι στιγμή που έχεις απτά αποτελέσματα.

Το ρόστερ μας λοιπόν, αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά, κρίνετε εκ του αποτελέσματος επιτυχημένο στο περιβάλλον που αγωνίζεται και για τους στόχους που έχουμε θέση. Ο στόχος αν δεν κάνω λάθος ήταν η άνετη παραμονή…Και όμως η ομάδα πήγε μερικά βήματα παραπάνω και βγήκε Ευρώπη. Αυτό από μονο του λεει πολλα.

omilitis4 έγραψε:
Γενικότερα, περίμενα ΤΟΣΑ χρόνια να μπορώ να μιλήσω για το αγωνιστικό, να μπορώ να χαρώ με μια καλή ντρίπλα ενός παίκτη μας και να "κάνω μανούρα" (γεια σου, τζόναρεΠΙ) με την αχρηστία. ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΟΚΟ??? Ρε είναι ό,τι πιο υγιές στον κόσμο λέμε αυτό που ζούμε τώρα! Σιγά μην κάτσω να επαναπαυθώ και να μη θέλω το καλύτερο! Οπαδός είμαι και μιλάμε για μπάλα μρε!

Μα όλοι μας το ίδιο περιμέναμε τόσα χρονια. Να μιλάμε για μπάλα. Αλλά και παράλληλα να χαμογελάσει και λίγο το χειλάκι μας. Κάτι που πολλές φορές εμένα μου το έχει στερήσει η μυρλα ορισμένων. (δεν αναφέρομαι σε εσένα. Η μόνο σε εσένα λολ ).

Όσο αφορά εμένα. Ποτέ δεν σου είπα να κάνεις μόκο. Απλά αυτό που μου την βιδώνει είναι το «όλοι άχρηστοι είναι». Δεν μπορώ την ισοπέδωση. Επιπλέων δε γίνετε να τους βγάζεις άχρηστους ενώ έφεραν εις πέρας και με το παραπάνω τι δουλειά που είχαν αναλάβει. Είναι οξύμωρο.

omilitis4 έγραψε:
Μιλώντας σφαιρικά, πάντως, δε θέλω να πείσω κανέναν (και δε χρειάζεται). Ο καθένας έχει την οπτική του και όλοι ΟΦΗ είμαστε. Οπότε οι "έγκυρες" και οι "άκυρες" απόψεις νομίζω πως δε χωράνε σαν χαρακτηρισμοί. Και ο μόνος λόγος που -μοιάζει να- εμμένω είναι διότι θεωρώ απαράδεκτο το "μόκο, φίλε" ή "είστε μόνο γκρίνια και μίρλα" ή έστω "αφού η ομάδα δεν έχει πια χρέη, βολευτείτε με Στάικο και Μπράοουν και τουμπεκί, αφού πριν λίγα χρόνια είχαμε και χειρότερους". Δεν το θεωρώ δίκαια λογική και δε θα συνέχιζα με ένα απλό "omiliti, εγώ διαφωνώ, ο Μάνος και ο Βαζ είναι όνειρο".

Το αν μια άποψη είναι άκυρη δεν έχει να κάνει πως το βλέπει ο κάθε ένας μας αλλά το τι ισχύει και τι όχι, αλλά και πως την εμπεριστατώνεις αυτή την άποψη. Εγώ κρίνω εκ του αποτελέσματος ότι η άποψη σου δεν είναι εμπεριστατωμένη και βασιζόμενη σε πραγματικά γεγονότα. Αντί αυτού είναι εντελώς υποκειμενική και αστήριχτη. Απλά χαρακτηρίζεις όλους τους παίκτες άχρηστους παρότι, όπως έγραψα και παραπάνω, έφεραν εις πέρας και με το παραπάνω την αποστολή τους. Για αυτό χαρακτηρίζω την άποψη σου άκυρη. Και όχι επειδή δεν μου αρέσει αλλά απλά επειδή είναι εκ τον πράγματων και του αποτελέσματος, αστήριχτη!

Παρόλα αυτά δικαιούσαι να την έχεις όπως και εμείς δικαιούμαστε να την βγάζουμε άκυρη για τους παραπάνω λογους. Το ίδιο θα μπορούσες να πεις και για την δικιά μου άποψη αν το αιτιολογούσες, όπως κάνω εγώ για την δικιά σου άποψη … Δεν θα στράβωνα!

omilitis4 έγραψε:
Υ.Γ. Αλήθεια, σας λέω εγώ "μόκο, σταματήστε τα συνεχή παλαμάκια διότι δεν κάνουν καλό, αφού θα νομίζουν τα παικτάκια ότι είναι...κάποιοι και η διοίκηση/τεχνική ηγεσία ότι δεν επιδεχόμεθα βελτίωση"???

Εγώ πάντως παλαμακιστης δεν ήμουν και δεν θα γίνω ποτέ!!!!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 19/06/2020 16:41 #167611

• omilitis4
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Καλώς, Γιάννη. Απλώς στα περισσότερα που γράφεις "δε γίνεται", εγώ θεωρώ ότι...γίνεται!

Johnp έγραψε:
Εγώ πάντως παλαμακιστης δεν ήμουν και δεν θα γινώ ποτέ!!!!

Αυτό να λέγεται!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/06/2020 18:20 #167632

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.oficrete.gr/podosfairo/ofi/paiktis-t...-o-antrian-sardinero

Καλορίζικος! Μετά τον Ουες, η 2η μας μεταγραφή για φέτος.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/06/2020 18:42 #167633

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:
www.oficrete.gr/podosfairo/ofi/paiktis-t...-o-antrian-sardinero

Καλορίζικος! Μετά τον Ουες, η 2η μας μεταγραφή για φέτος.

2 ποιοτικότατες μεταγραφές μεχρι τωρα!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 22/06/2020 19:05 #167634

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μιας και έχουν γίνει αναλύσεις επί αναλύσεων, να επισημάνω ότι το πράγμα είναι πολύ απλό.
Κάποιοι θα φύγουν, κάποιοι θα έρθουν, το θέμα είναι αν αυτοί που έρχονται είναι καλύτεροι από αυτούς που φεύγουν, η ομάδα θα γίνεται καλύτερη.
υγ Μπήκε και στις προπονήσεις ήδη. Ο Ουές ακόμα, αλλά αφού έληξε το πρωταθλημα και της σουπερλιγκ2, στις επόμενες μέρες θα μπει και ο Ουές.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 23/06/2020 09:50 #167637

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Το buy-out της Τσιτσικίτας είναι 265,000 ευρώ για τον Μεγιάδο, εμείς δίνουμε 180,000...

Το βλέπω να κλείνει στα 220,000...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 23/06/2020 12:55 #167639

• Duhan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εγω προβλεπω να πληρωνουμε ολοκληρη την ρητρα.
Δεν νομιζω να ειναι τοσο κοροιδα εκει στην Αργεντινη.
Αν δεν ενεργοποιησουμε την ρητρα τον πουλανε ανετα 500+.
Win or lose we get on the booze
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, zaxos4snakes

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 23/06/2020 15:40 #167642

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
Το buy-out της Τσιτσικίτας είναι 265,000 ευρώ για τον Μεγιάδο, εμείς δίνουμε 180,000...
Το βλέπω να κλείνει στα 220,000...

Αμα χαθεί ο παικτης για 40 χιλ γαμησε τα.

Ηδη τον λιγουρευετε ο Παναθηναικος...αλλα και ο Αρης....ανεκδοτο της χρονιάς.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 24/06/2020 14:43 #167649

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
Μακάρι να μπορούσαμε να πάρουμε τον Μιχογεβιτς. Τον ξέρουμε μας ξέρει ...και θα ταίριαζε απόλυτα στο προτζεκτ του ΟΦΗ...

Αλλά πέρα ότι είναι απλησίαστος, ο ΠΑΟΚ τον δίνει για 800 χιλ., έχει και υψηλό κασέ.

Ουπς ξέχασα. Το σημαντικότερο είναι ότι Θα ξεσηκωθούν και οι προπονηταραδες τις κερκίδας γιατί δεν θα τους κάνει...όπως τότε που τον έβγαζαν άχρηστο....
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 24/06/2020 17:18 #167650

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Για τους προπονητάρες της εξέδρας ο λόγος;;;;
Μη πούμε για τον Νίκο Παπαδόπουλο που στους 17 αγώνες πρωταθλήματος που κοούτσαρε την ομάδα έβαλε τον Μιχόγεβιτς στην ενδεκάδα μόλις 8 φορές!!

Εδώ που τα λέμε η διοίκηση μπορούσε να κάνει την υπέρβαση πέρυσι και με τόσα λεφτά να έπαιρνε τον παίκτη από τον ΠΑΟΚ. Ήταν σίγουρο ότι σε δύο χρόνια θα άξιζε τα διπλάσια!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 24/06/2020 22:07 #167651

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Για τους προπονητάρες της εξέδρας ο λόγος;;;;
Μη πούμε για τον Νίκο Παπαδόπουλο που στους 17 αγώνες πρωταθλήματος που κοούτσαρε την ομάδα έβαλε τον Μιχόγεβιτς στην ενδεκάδα μόλις 8 φορές!!

Ναι και καθε φορα που τον εβαζε επεφτε το κραξιμο της αρκουδας για το ποσο «αμπαλος» ηταν!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 25/06/2020 17:24 #167652

• Duhan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
* Ρικάρντο Φαν Ράιν. Αυτός ο υπερπαικτούρας. Μαθαίνω πως ο δίαυλος με τον Παναθηναϊκό συντηρείται. Περισσότερο όμως από την πλευρά του Ολλανδού δεξιού μπακ (όπως ήταν εξ αρχής δηλαδή), παρά από την πλευρά του Ρόκα. Και για την ιστορία, η πρόταση, μόνη σοβαρή πρόταση που έχει στα χέρια του ο ποδοσφαιριστής από την Ελλάδα είναι από τον ΟΦΗ. Και μάλιστα, πολύ καλή...

www.sdna.gr/podosfairo/734282_fimes-25/6...ioannoy-ston-mantzio
Win or lose we get on the booze
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes, ANTONIS R., Mnemotechnics

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 25/06/2020 18:55 #167653

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.transfermarkt.com/ricardo-van-rhijn/profil/spieler/124883

Δεξί μπακ; Έχουμε Ουές και Μαρινάκη ήδη εκεί... Βέβαια παίζει και αριστερά...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 26/06/2020 01:21 #167654

• headbone
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Gold Boarder
Παίζει και στις 2 θέσεις των στοπερ.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/06/2020 07:36 #167666

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.gentikoule.gr/podosfairo/203857-o-of...-tou-to-echei-deixei

Πάλι της τελευταίας στιγμής είμαστε. Δε θα βάλουμε ποτέ μυαλό.

Επίσης, Σαρρή, ο Ιούνιος πάει μέχρι 30.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/06/2020 13:17 #167669

• vagelis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αυτό με το Σαρρη και το 31 Ιουνίου έχει γίνει ανέκδοτο. Όσες φορές και να τον διορθώσουν δε καταλαβαίνει

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/06/2020 14:31 #167671

• Johnp
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
Mnemotechnics έγραψε:
www.gentikoule.gr/podosfairo/203857-o-of...-tou-to-echei-deixei

Πάλι της τελευταίας στιγμής είμαστε. Δε θα βάλουμε ποτέ μυαλό.

Επίσης, Σαρρή, ο Ιούνιος πάει μέχρι 30.

Δεν εχει να κανει με μυαλο. Εχει να κανει με το αν η ομαδα μπορει να δωσει τα 270 χιλ. Ενα παρα πολυ μεγαλο ποσο για τα δεδομενα του ΟΦΗ αλλα και τον ομαδων κατω απο την 3η θεση στο ελληνικο πρωταθλημα. Εδω βλεπουμε οτι ουτε η αεκ δινει γενικος τοσα λεφτα για μεταγραφες. Ποσο μαλλον ο ΟΦΗ που εχει σωστα σφιχτή πολιτικη και δεν πεταει χρημα απο εδω και απο εκει. Ειδικα και μετα τον corona που τα εσοδα ειναι πολυ λιγοτερα απο αυτα που ειχαν υπολογίσει. Κριμα να χασουμε τον παιχτη για 30-40 χιλ...αλλα υπαρχει ιδιοκτήτης που χωνει χρημα που μπορει, και οικονομικο πλανο απο το οποιο δεν πρεπει να ξεφύγουμε.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/06/2020 17:02 #167672

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Γιάννη, εγώ είμαι της άποψης ότι αν καλυφθεί η διαφορά, μπορούμε να κάνουμε μια μεταγραφή λιγότερη για αντιστάθμιση. Δεν είναι τόσο φοβερό. Είτε είναι μικρό είτε μεγάλο το ποσό που διαπραγματευόμαστε, έπρεπε να είχε ολοκληρωθεί η διαδικασία κι όχι να περιμένουμε τελευταία στιγμή.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/06/2020 17:59 #167673

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
270.000 μπορεί να είναι πολλά για τον ΟΦΗ , δεν είναι πολλλά όμως για μια ομάδα της Ισπανίας ή άλλης χώρας, από τις οποίες μπορεί να προσδοκά πρόταση η Τσακαρίτα.
Στην ουσία ο ΟΦΗ βάζει τον Μεγιάδο να διαπραγματευτεί με την Τσακαρίτα, κάνοντας μια καλή πρόταση στον παίκτη.....
Η ουσία είναι μία : ο παίκτης ανήκει στην Τσακαρίτα που έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο.

Επίσης αν κατάλαβα σωστά ο παίκτης δεν υπολογίζεται για τον γάβρο ή κάνω λάθος;;;;

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 29/06/2020 18:44 #167674

• gio4444
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Ακόμα και μια πολωνική ή τουρκική ομάδα αυτά τα χρήματα τα δίνει άνετα όποτε αυτοί σίγουρα δεν θα χάσουν. Πιστεύω ότι θα τα δώσουμε τα χρήματα. Αν δεν τα δώσουμε πρέπει να ψάχνουμε πάλι καλό αμυντικό χαφ συν τις οποίες άλλες μεταγραφές που θα γίνουν. Και οι πιθανότητες να βρούμε φτηνό η ελεύθερο καλύτερο του Μεγιάδο είναι πολύ λίγες.
Εδώ στη Μεγαλόνησο λατρεύουμε τον Όμιλο...
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.55 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.