You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Πέμπτη, 20 Ιαν 2022
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 14:37 #168481

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
zaxos4snakes έγραψε:

Λοιπόν, Ζάχο, επειδή είσαι μερακλής και άνθρωπος με σαρκασμό, σού αξίζει να μοιραστώ μαζί σου την παρακάτω "βόμβα" μου, παρόλο που αρκετοί ξινίζουν, γιατί ξέρω ότι με νιώθεις:

Από την ομάδα, ΚΑΤ' ΕΜΕ, πρέπει επιπλέον να φύγουν άμεσα οι: Βαφέας, Μαρινάκης, Σουρνάκης, Κοροβέσης, Σακόρ, Στάικος, Βαζ, Μίγγος, Νοικοκυράκης και Ναμπί!
Σε δεύτερη φάση, φυσικά ακολουθούν κι άλλοι.

Για να προλάβω τους υπόλοιπους που θα γράψουν από κάτω τετριμμένες φράσεις, το ξέρω ότι κάποιοι από τους παραπάνω ανανέωσαν για εκατό χρόνια, το ξέρω ότι δε γίνεται να διώξεις όλην την ομάδα μονομιάς (κρίμα) και το ξέρω ότι κάποιοι είναι και επένδυση της ομάδας και "πρέπει" να στηριχτούν όσο πάει (δυστυχώς)...

Ισχύει, πάντως, Ζάχο μου, ότι έγινε πολύ καλύτερη αρχή από αυτήν που περίμενα και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τους αποχωρήσαντες, διότι είχα την εντύπωση ότι τα ζώα πάνε πολύ αργά στο εν λόγω ζήτημα, στο βωμό της περίφημης φράσης "ο κορμός δεν πρέπει να αλλάζει απότομα, ομοιογένεια, συνοχή, κτλ".

Μεταξύ μας, δυο-τρεις ακόμα προλαβαίνουμε να σουτάρουμε και εύχομαι να συνεχίσουμε με τον ίδιο ζήλο.

Υ.Γ. Κράξτε όσο θέτε οι υπόλοιποι τώρα.
Υ.Γ.2. Που 'σαι, blackviper, να δεις τι γράφω για τα παικτάκια...
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Salvador, Arteides91

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 15:49 #168482

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:

Από την ομάδα, ΚΑΤ' ΕΜΕ, πρέπει επιπλέον να φύγουν άμεσα οι: Βαφέας, Μαρινάκης, Σουρνάκης, Κοροβέσης, Σακόρ, Στάικος, Βαζ, Μίγγος, Νοικοκυράκης και Ναμπί!

Αυτη τι στιγμή εχουμε 26 παικτες μαζι με τους τερματοφύλακες. Αν φυγουν και αυτοι οι 10 θα μεινουμε με 16 παικτες (με 3 τερματοφύλακες και 2 τραυματίες) Δηλαδή στην ουσια θα μεινουν 14 παικτες που μπορουν να παιξουν, εκ των οποίων οι τρεις ειναι τερματοφυλακες.... Αν φυγουν ολοι αυτοι που λες, τοτε με το ζόρι θα βγαινει μια ενδεκάδα συν 2 αναπληρωματικους τερματοφυλακες.

Λες οτι σε δευτερη φαση πρεπει να φυγουν και αλλοι...Δηλαδη κατα την αποψη σου θα πρεπει να φυγουν και παικτες που ηρθαν τωρα. Παικτες που δεν εχουμε προλάβει καν να δουμε τι αξιζουν.

Για αλλη μια φορα υπερβολικος. Οχι απλα υπερβολικος, αλλα το τερμάτισες

Για να μην αγχωνεσαι, απο τους παραπανω αυτοι που θα φυγουν ειναι ο Μιγγος ως δανεικος η με ποσοστό μεταπώλησης, ο Βαφέας ως ελευθερος και ισως ο Σουρνακης και αυτος δανεικος η με ποσοστο μεταπώλησης.
Μικρή εκπληξη θα ειναι αν φυγει και ο Νοικοκυράκης ως δανεικος η με ποσοστό μεταπώλησης, η ακομα και ελευθερος.

Εγω αν ειμουν στην ομαδα θα εψαχνα να βρω 2 κανονικά αριστερα μπακ γιατι αλλος κοροβεσης δεν βλεπετε απο εκει.... Κατι που δυστυχως δεν παιζει αυτη τη στιγμή.

Οποτε ισως φυγουν ακομα 2 με 3 παικτες και θα πρεπει να φέρουμε ενα αριστερό μπακ και εναν επιθετικο και κλεισαμε το ρόστερ. Το αριστερο μπακ ειναι απαραιτητο να ερθει. Ο Επιθετικος μπορει να ερθει και λιγο πριν το κλεισιμο του παραθυρου των μεταγραφών.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 16:21 #168483

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
"Άμα φύγουνε", λέει, "όλοι αυτοί, η αφαίρεση βγάζει αυτό το νούμερο, άρα δε γίνεται"... Κλασσικός υπερβολικός εγώ, κλασσικός Johnp εσύ, ε?

Johnp έγραψε:
Μιλας και για δευτερη φαση οτι πρεπει να φυγουν και αλλοι...Δηλαδη κατα την αποψη σου θα πρεπει να φυγουν και παικτες που ηρθαν τωρα και δεν εχουμε δει αν αξιζουν για τον ΟΦΗ η οχι;

Όχι, δεν εννοούσα όσους δεν έχουμε δει ακόμα. Όμως, δε σε νιώθω έτοιμο να το αντέξεις χωρίς παράκρουση, οπότε το αφήνω για μεταγενέστερο στάδιο.

Johnp έγραψε:
απο τους παραπανω αυτοι που θα φυγουν ειναι ο Μιγγος (Δανεικος η με ποσοστό μεταπώλησης), ο Βαφέας ως ελευθερος και ισως ο Σουρνακης και αυτος δανεικος η με ποσοστο μεταπώλησης.

Οποτε στην ουσια θα φυγουν ακομα 2 με 3 παικτες

Από το στόμα σου και στου θεού τ' αυτί, Γιάννη μου. Κάτι (θα) είναι κι αυτό. Μακάρι.

Υ.Γ. Το αρχικό μου ποστ ήταν αφιέρωση σε Ζάχο, επειδή απλά με νιώθει, αλλιώς δε θα το έγραφα ποτέ. Τη "ζήτησε", την άξιζε, την πήρε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 16:30 #168484

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
"Άμα φύγουνε", λέει, "όλοι αυτοί, η αφαίρεση βγάζει αυτό το νούμερο, άρα δε γίνεται"... Κλασσικός υπερβολικός εγώ, κλασσικός Johnp εσύ, ε?

Κανω καπου λαθος υπολογισμούς; Το οτι εσυ σε καθε αγωνιστικη σαιζόν θελεις να φευγουν 20 και να ερχονται 20 δεν σημαινει οτι ειναι και λογικο. Ποσο μαλλον οταν αυτοι που θελεις να φυγουν σε εβγαλαν ευρωπη ανεξαρτήτων συνθηκών και καταστασης ανταγωνιστών.

omilitis4 έγραψε:

Johnp έγραψε:
Μιλας και για δευτερη φαση οτι πρεπει να φυγουν και αλλοι...Δηλαδη κατα την αποψη σου θα πρεπει να φυγουν και παικτες που ηρθαν τωρα και δεν εχουμε δει αν αξιζουν για τον ΟΦΗ η οχι;

Όχι, δεν εννοούσα όσους δεν έχουμε δει ακόμα. Όμως, δε σε νιώθω έτοιμο να το αντέξεις χωρίς παράκρουση, οπότε το αφήνω για μεταγενέστερο στάδιο.

Λολ..Δηλαδη εσυ σε εναμιση φιλικο και χωρις να εχει ολοκληρωθει το ροστερ και η προετοιμασία μπορεσες να κρινεις τους παικτες αν αξιζουν η οχι; Πες στην ΠΑΕ να σε παρει scouter...μονο το ονομα των παικτων θα ακους και θα βγαζεις το συμπερασμα αν αξιζουν να παιζουν στον ΟΦΗ η οχι...

ΥΓ Εν το μεταξύ εσκασε και πρόταση για τον Φιγκειρεντο απο την Αραβιά!!!! Τους ειπαμε οχι..Ας βρουμε καλυτερο επιθετικο μεσα στο χειμωνα και τους τον στελνουμε τον Ιανουάριο με καμια 600αρια χιλιαρικα. Θα τους κανουμε δώρο και την κορδέλα!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 17:06 #168485

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Δηλαδη εσυ σε εναμιση φιλικο και χωρις να εχει ολοκληρωθει το ροστερ και η προετοιμασία μπορεσες να κρινεις τους παικτες αν αξιζουν η οχι; Πες στην ΠΑΕ να σε παρει scouter...μονο το ονομα των παικτων θα ακους και θα βγαζεις το συμπερασμα αν αξιζουν να παιζουν στον ΟΦΗ η οχι...

Βρε συ. Έγραψα ή δεν έγραψα ότι ΔΕΝ εννοούσα όσους δεν έχουμε δει ακόμα (δηλαδή τους νεοαποκτηθέντες)? Τσάμπα παραληρείς.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 20:33 #168488

• leonard4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • OMILARA EIMAI LIWMA
Προσωπικά ο Μιγγος δεν μου γεμίζει το ματι αλλα με 2 φιλικά θα τον σουταρουνε; Γιατι τον πηρανε δηλαδή να του πληρώσουν την ανάρρωση του τραυματισμού του και μετα γεια σας;
[/url]

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 21:05 #168489

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
leonard4 έγραψε:
Προσωπικά ο Μιγγος δεν μου γεμίζει το ματι αλλα με 2 φιλικά θα τον σουταρουνε; Γιατι τον πηρανε δηλαδή να του πληρώσουν την ανάρρωση του τραυματισμού του και μετα γεια σας;

Ναι
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 11/09/2020 23:58 #168490

• gio4444
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ο μίγγος τραυματίστηκε Φεβρουάριο του 19 και μπήκε σε αποστολή στα πλέι οφ Μάιο του 20. Όταν ήρθε, έγραφε ο Σαρρής ότι θα είναι έτοιμος το Σεπτέμβρη (19). Τον περίμεναν πίσω πιο γρήγορα και ίσως δε δούλεψε κι αυτός όσο έπρεπε. Παίζει στην ίδια θέση με το Σουρνάκη οπότε αναγκαστικά ένας από τους δύο θα πάει δανεικός ώστε να πάρει μερικές ευκαιρίες παραπάνω ο άλλος. Από την άλλη το Βαφέα τον βλέπω σα χαμένη υπόθεση. Πολύ αργός και δε βλέπω κάποια δυναμική βελτίωσης για το μέλλον. Ο Διαμαντής φαίνεται πολύ καλύτερος. Αυτός που με έχει απογοητεύσει πάντως είναι ο Νοικοκυράκης. Όμως είναι πολύ μικρός και ελπίζω φέτος να δείξει καλύτερα πράγματα στα λίγα λεπτά που θα πάρει.
Εδώ στη Μεγαλόνησο λατρεύουμε τον Όμιλο...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 00:06 #168491

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:
"

Υ.Γ. Το αρχικό μου ποστ ήταν αφιέρωση σε Ζάχο, επειδή απλά με νιώθει, αλλιώς δε θα το έγραφα ποτέ. Τη "ζήτησε", την άξιζε, την πήρε.

Θενξ.
Εσύ θες πρώτα να τους διώχνουμε και μετά να βρίσκουμε καλύτερους, ενώ εγώ νιώθω μια ανασφάλεια, θέλω πρώτα να βρίσκουμε καλύτερους και μετά να τους διώχνουμε.
Επίσης, μαρέσει που δίνονται ευκαιρίες σε όλους, το θεωρώ ηθικό και είμαι σίγουρος ότι καρμικά θα μας βγει σε καλό.
Συγκεκριμένα τώρα για τους παίκτες που ανέφερες, θα διαφωνήσω για Ναμπί και Σακόρ, που μπορεί ο καθένας τους να έχει τα θέματά του, ο μεν Ναμπί προβλήματα χαρακτήρα και ομαδικότητας, ο δε Σακόρ ψιλοαργούτσικος, δεν παίρνει εύκολα μπρος, δε γκεντά, αλλά και οι 2 είναι μακράν οι καλύτεροι μας παίκτες σε τεχνική κατάρτιση.
Θα διαφωνήσω και με το Στάικο, ο οποίος με τη διαρκή βελτίωσή του μου άλλαξε την πρώτη αρνητική άποψη που είχα σχηματίσει για αυτόν και με γέμισε με ελπίδες, φρούδες; δεν ξέρω, πάντως οκ θέλει αρκετή δουλειά ακόμα.
Μίγγο έχω δει πάρα πάρα πολύ λίγο, αλλά με έχει εντυπωσιάσει με την αντίληψή του και ότι βλέπει γήπεδο, οκ φαίνεται πολύ αργός, πιο αργός κι από Σακόρ, θέλω να ξαναδώ Μίγγο, αν προλάβω γιατί ακούγεται ότι αποχερετά.
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, slsnakes4

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 02:17 #168493

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
leonard4 έγραψε:

Δεν θα τον σουτάρουν. Λογικα θα τον δωσουν δανεικό.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 07:26 #168494

• axinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αμά ο Ναμπί είναι να σου κάνει ένα καλό ματς στα 5, άστα να παν στο διάολο.
Τον ευχαριστούμε για το φάουλ στο 90φεύγα και ας πάει στην ευχή!
Αν χωρά η βαλίτσα ας πάρει Βαζ με Κοροβέση.
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 10:44 #168495

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ρε συ omilitis4 διαβάζω αυτά που γράφεις και σκέφτομαι πότε τα έγραψα και δεν το θυμάμαι!!!!
Για μένα, έχεις δίκιο: και οι δέκα που αναφέρεις δεν κάνουν για τον ΟΦΗ που θέλουμε! Και θα πρόσθετα και τον Γρίβα τουλάχιστον. Πολλοί έχουν την εντύπωση ότι πρέπει να δούμε και να ξαναδούμε ένα παίκτη και να τον δοκιμάσουμε από δω κι από κει για να κρίνουμε εκ του ασφαλούς. Εγώ πιστεύω ότι δύο φορές να τον δεις φθάνουν. Από τη στάση του σώματος και από τις κινήσεις μέσα στο γήπεδο, καταλαβαίνεις αμέσως αν ένας πάικτης το κατέχει το τόπι ή όχι. Βλέπω τον Σακόρ που στέκεται σαν αγγούρι στο γήπεδο, κάνει και τα 100 μέτρα σε 20'' . Άντε γεια....

Να πω εδώ ,για να μην αλλάζω τόπικ, ότι σπάνια είμαι τόσο ανυπόμονος να δω τον ΟΦΗ όσο σήμερα με το Αγρίνιο. Δεν αισιοδοξώ, γιατί βάζω κάτω τα δεδομένα που έχουμε, τα γνωστά. Ελπίζω η ομάδα να είναι μεταμορφωμένη. Ελπίζω όπως είχαν κάνει ο Ναμπί κι ο Νέιρα στο ντεμπούτο τους να βάλει ο Σαρδινέρο κάνα τεμάχιο. Ελπίζω και στον Νέιρα. Χθες το βράδυ είδα όλο το ματς σε όνειρο - μου έχει ξανασυμβεί, ναι ξέρω είμαι άρρωστος - αλλά μόλις ξύπνησα έχασα το σκορ. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ο Σακόρ έβαλε γκολάρα.
Και το έλεγα στη γυναίκα μου χθες ότι έχει πολυκαιρίσει η τσικουδιά....

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 10:46 #168496

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
leonard4 έγραψε:

Ε ναι, όπως έκαναν και με τον Δεληγιαννίδη ....

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 10:59 #168497

• sAviO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Εγώ πάντως είμαι αθώος και ακόμα βλέπω τον Σακόρ σαν ακατέργαστο διαμάντι. Λίγο το anticipation και το fitness πρέπει να φτιάξει.
Του Μίγγου μάλλον του πληρώνουμε συμβόλαιο επειδή είναι καλό παιδί.
=-=
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 11:12 #168498

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
sAviO έγραψε:
Εγώ πάντως είμαι αθώος και ακόμα βλέπω τον Σακόρ σαν ακατέργαστο διαμάντι. Λίγο το anticipation και το fitness πρέπει να φτιάξει.

Σωστός, συμφωνώ απόλυτα.
Όσο για το Μίγγο, όπως και ο Βαφέας ή ο Δεληγιαννίδης, μην νομίζετε ότι παίρνουν κανένα τρελό συμβόλαιο.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 12:47 #168499

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:
Δηλαδη εσυ σε εναμιση φιλικο και χωρις να εχει ολοκληρωθει το ροστερ και η προετοιμασία μπορεσες να κρινεις τους παικτες αν αξιζουν η οχι; Πες στην ΠΑΕ να σε παρει scouter...μονο το ονομα των παικτων θα ακους και θα βγαζεις το συμπερασμα αν αξιζουν να παιζουν στον ΟΦΗ η οχι...

Βρε συ. Έγραψα ή δεν έγραψα ότι ΔΕΝ εννοούσα όσους δεν έχουμε δει ακόμα (δηλαδή τους νεοαποκτηθέντες)? Τσάμπα παραληρείς.

Μονο Σολις δεν εχουμε δει..Ολους τους αλλους τους ειδαμε στα φιλικα...Οσο αφορα τους παλιους της ομαδας τους εχεις διωξει ηδη...Οποτε ποιους αλλους εχουμε να δουμε για να αποφασίσεις αν θα μεινουν η οχί;

Αρχικά, καταγγέλω χακάρισμα!
Τη δεύτερη παράγραφο δεν την έχω γράψει εγώ και, προφανώς, ο admin μού βάζει λόγια!

Για να σου απαντήσω κιόλας, ναι, παρόλο που τους έχουμε δει στα φιλικά, δεν τους αφορίζω ακόμα. Για κάποιους, όμως, μάλλον δε θα αργήσω. Ξέρω, ξέρω, είμαι υπέρτατος σκάουτερ που τολμάω να εκφέρω άποψη από νωρίς και πρέπει να δώσω το μέιλ μου στην ΠΑΕ!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 12:55 #168500

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Jeeper:

1) κι εγώ μας μπερδεύω καμιά φορά, μη νομίζεις.

2) Στους παίκτες που έγραψα ότι θέλω επιπλέον να φύγουν (όσο πιο άμεσα γίνεται, εν πάση περιπτώσει), φυσικά και δε συμπεριέλαβα τις τωρινές μεταγραφές (επειδή είπες για Γρίβα). Σύντομα θα προσθέσω κι από 'κει μερικούς, όπως το κόβω, απλά προς το παρόν κάνω ότι κρατάω τα προσχήματα.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 13:08 #168501

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ζάχο:

Δεν -μου αρέσει να- είμαι από τους οπαδούς που λέει "γουστάρω τον τάδε παίκτη, φέρτε τον" ή "θέλω πολλούς επιθετικούς, άρα απαιτώ να σπαταληθούν δύο εκατομμύρια να πάρουμε άλλους τρεις", κτλ. Όχι. Στην τσέπη κανενός δεν κάνω κουμάντο.
Όμως, -μου αρέσει να- είμαι από τους οπαδούς που όταν βλέπουν ότι ένας παίκτης δεν κάνει, θέλω να λέω "δεν κάνει". Μέχρι εκεί.
Άν τώρα το λέω με τρόπο "δρόμο όλοι" και χρειάζεται να αποσαφηνίσω ότι δεν εννοώ να κατέβει η ομάδα με δυόμιση ποδοσφαιριστές την επόμενη σεζόν για να συνεννοηθούμε, συγγνώμη αλλά έχουμε στοιχειώδη ζητήματα επικοινωνίας. Εξάλλου, σε οπαδικό φόρουμ είμαστε.

Πάμε πάλι, λοιπόν, για όσους δεν κατανοούν τον μεταφορικό λόγο και τα θένε πενηνταράκια:
Πούλο τα παικτάκια που ΕΠΑΙΞΑΝ και ΕΙΔΑΜΕ ότι δεν κάνουν. Σήμερα? Σε έναν μήνα? Τον Γενάρη? Του χρόνου? Δεκάρα δε δίνω. Τους ευχαριστούμε, λυπούμεθα, αλλά πούλο. Οσο πιο σύντομα, τόσο το καλύτερο.

Και για να προλάβω και το κλασσικό "φίλε, αυτή είναι η γνώμη σου, εγώ βλέπω ότι οι περισσότεροι είναι πολύ καλοί (και αξίζουν δεύτερη ευκαιρία, κτλ)" απαντώ προκαταβολικά: ΟΚ, άντρα μου, καλώς. τη γνώμη μου λέω.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 13:20 #168502

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ρε φίλε, αν δεν ήθελα να διαβάσω τη γνώμη σου, δεν θα σε τζιγκλούσα.
Για να σε τζιγκλάω και εσένα και το Τζίπερ πχ, πάει να πει ότι μου αρέσει ο τρόπος που τα γράφετε και ας διαφωνούμε σε αρκετά θέματα.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 14:01 #168503

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Το ξέρω, Ζάχο μου. Μην αγχώνεσαι. Παρομοίως.
Η τελευταία πρόταση δεν πήγαινε σε 'σένα.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 14:20 #168504

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:

Μονο Σολις δεν εχουμε δει..Ολους τους αλλους τους ειδαμε στα φιλικα...Οσο αφορα τους παλιους της ομαδας τους εχεις διωξει ηδη...Οποτε ποιους αλλους εχουμε να δουμε για να αποφασίσεις αν θα μεινουν η οχί;
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 14:26 #168505

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis4 έγραψε:
omilitis4 έγραψε:
Johnp έγραψε:

Αρχικά, καταγγέλω χακάρισμα!
Τη δεύτερη παράγραφο δεν την έχω γράψει εγώ και, προφανώς, ο admin μού βάζει λόγια!

Για να σου απαντήσω κιόλας, ναι, παρόλο που τους έχουμε δει στα φιλικά, δεν τους αφορίζω ακόμα. Για κάποιους, όμως, μάλλον δε θα αργήσω. Ξέρω, ξέρω, είμαι υπέρτατος σκάουτερ που τολμάω να εκφέρω άποψη από νωρίς και πρέπει να δώσω το μέιλ μου στην ΠΑΕ!

Λολ...έχεις δίκιο...όσο αφορά τη παράγραφο που δεν έγραψες. Αντί να κάνει παράθεση έκανα επεξεργασία στο μνήμα σου...Αποκατέστησα την αλήθεια όμως παρακάτω.

Όσο αφορά τώρα την ουσία αυτών που γράφεις...Ξανά έχεις δίκιο. Δώσε το email σου να σε πάρουν scouter...Απλά θα σου λένε το όνομα του παίκτη και θα αποφασίζεις αν είναι κάλος η όχι. Να γλιτώσουν τα έξοδα ενός παραδοσιακού scouter...Και στο βιογραφικό που θα τους στείλεις να γράψεις ότι είσαι Guru Scouter...Έχει πλέων ανοίξει νέα ειδικότητα αφού πολλοί στα Social Media είναι πλέων Guru...Απλά ακούνε το όνομα του ποδοσφαιριστή και βγάζουν άμεσα συμπέρασμα αν ο παίκτης κάνει για την ομάδα η όχι...Κάτι αντίστοιχο με Αστρονόμους (παραδοσιακοί scouters) με Αστρολόγους (Guru Scouters)...
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 14:31 #168506

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Πολλοί έχουν την εντύπωση ότι πρέπει να δούμε και να ξαναδούμε ένα παίκτη και να τον δοκιμάσουμε από δω κι από κει για να κρίνουμε εκ του ασφαλούς. Εγώ πιστεύω ότι δύο φορές να τον δεις φθάνουν.

Δεν το θεωρούμε αυτό...έτσι γίνετε το scouting...Δεν αποφασίζεις σε εάν φιλικό αν αξίζει ο παίκτης η όχι...Σε εάν φιλικό που οι παίκτες δεν έχουν κίνητρο. Μπορεί να έχουν χίλια δυο αλλά μικροπροβλήματα κλπ...Πρέπει να τους δεις σε τουλάχιστον πέντε - έξι ματς και σε διαφορετικές περιόδους...

Το ίδιο ισχύει και για το αντίθετο. Δεν μπορείς να κρίνεις αν ένας παίκτης είναι παικταράς από εάν και μόνο ματς. Αν ήταν έτσι και βλέπαμε το ματς του Βάζ στο περσυνό ΟΦΗ - Άρης τότε ο Βάζ θα έπρεπε να χαρακτηριστεί παικταράς...Έλα ντε που δεν είναι έτσι. Και έλα ντε που δεν μπορείς να βγάλεις κανένα συμπέρασμα για παίκτες απλά επειδή είδες εάν φιλικό..
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 15:09 #168507

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
Όσο αφορά τώρα την ουσία αυτών που γράφεις...Ξανά έχεις δίκιο. Δώσε το email σου να σε πάρουν scouter...Απλά θα σου λένε το όνομα του παίκτη και θα αποφασίζεις αν είναι κάλος η όχι. Να γλιτώσουν τα έξοδα ενός παραδοσιακού scouter...Και στο βιογραφικό που θα τους στείλεις να γράψεις ότι είσαι Guru Scouter...Έχει πλέων ανοίξει νέα ειδικότητα αφού πολλοί στα Social Media είναι πλέων Guru...Απλά ακούνε το όνομα του ποδοσφαιριστή και βγάζουν άμεσα συμπέρασμα αν ο παίκτης κάνει για την ομάδα η όχι...Κάτι αντίστοιχο με Αστρονόμους (παραδοσιακοί scouters) με Αστρολόγους (Guru Scouters)...

Κι όλα αυτά ενώ υπερτόνισα ότι "άαααντε, προς το παρόν δεν τους προσθέτω στη λίστα, επειδή δεν υπολογίζω τα φιλικά και θέλω να τους δω σε κάποια ματς πρώτα"...! Ξαναδές ότι έχω βάλει ΜΟΝΟ προϋπάρχοντες παίκτες!

Μάλλον εγώ φταίω, γιατί δε βάζω μπολντ ή δεν τα γράφω κεφαλαία και...χάνονται.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 16:25 #168510

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ρε Γιάννη, ποιος είπε για φιλικά; Για κανονικούς αγώνες μιλάμε...
Αλλά ας πάμε στα φιλικά. Ένας παίκτης σαν τον Νέιρα, τον Ναμπί κλπ δεν νοιάζεται για φιλικά, δεκτό.
Αλλά οι Γρίβες, οι Γκάργκες κλπ αν δεν παίξουν και δεν δείξουν πραγματα στα φιλικά πώς ελπίζουν να παίξουν σε κανονικούς αγωνες, άρα έχουν κίνητρο...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 17:56 #168513

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
jeeper creeper έγραψε:
Ρε Γιάννη, ποιος είπε για φιλικά; Για κανονικούς αγώνες μιλάμε...
Αλλά ας πάμε στα φιλικά. Ένας παίκτης σαν τον Νέιρα, τον Ναμπί κλπ δεν νοιάζεται για φιλικά, δεκτό.
Αλλά οι Γρίβες, οι Γκάργκες κλπ αν δεν παίξουν και δεν δείξουν πραγματα στα φιλικά πώς ελπίζουν να παίξουν σε κανονικούς αγωνες, άρα έχουν κίνητρο...

Οποτε θελεις να μου πεις οτι εχεις δει Σαρδινερο, Βουρο, Βατερμαν, Σελιμοβιτς, Σολις κλπ σε αγωνες με της προηγουμενες τους ομαδες και δεν σου αρεσαν...Δεκτο! Ο χρονος θα δειξει αν εχεις δικιο.

Ο Γκαργκα στο ενα φιλικο που επαιξε παντως ηταν εξαιρετικος.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 12/09/2020 19:39 #168521

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αν διαβάσεις όσα έχω γράψει, δεν αναφέρω πουθενά το όνομά τους. Μόνο του Γρίβα αναφέρω, αφού μόνο αυτόν έχει τύχει να έχω δει...

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 13/09/2020 08:26 #168527

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δεν ξέρω αν το έχετε δει:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, ANTONIS R.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 13/09/2020 16:06 #168530

• Mnemotechnics
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
www.gentikoule.gr/podosfairo/211926-eggr...ktis-zitise-na-fugei

Φέτος, θα παίζουμε μόνο με στόπερ! ...Το έγγραφο έχει το καινούργιο σήμα, άρα είναι φετινό σίγουρα.

Edit

www.gentikoule.gr/podosfairo/211929-ames...to-den-ischuei-pleon

Κι η διάψευση τελικώς.

Απ: Μεταγραφές Ανανεώσεις Αποχωρήσεις 2020-2021 14/09/2020 15:36 #168539

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:

Φέτος θα είναι η χρονιά σου αδερφέ,ήρθε η στιγμή της δικαίωσης
Εμένα με προβληματίζει που δεν ακούγεται να ψάχνουμε για χαφ ενώ αν εξαιρέσεις Μεγιάδο,Νεϊρα όλοι οι
υπόλοιποι μέσοι που έχουμε είναι β' εθνικής.
Επίσης το ότι δυο χρόνια με τη νέα διοίκηση και οι δυο ποδοσφαιριστές βαρόμετρα είναι αυτοί που είχε
φέρει ο Καζανάκης τότε είναι κάτι που καταδεικνύει ότι κάτι δεν έχει πάει καλά με τις μεταγραφές.
Η ομάδα συνεχίζει να είναι νωθρή από τον Ιανουάριο,ας ελπίσουμε να μη μπούμε σε περιπέτειες και να
ξεκινήσει επιτέλους κάτι στην αναβάθμιση του ΒΑΚ,να μπεί έστω ένα μικρό λιθαράκι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4, Johnp
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.53 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.