You are here: Home » Αρχική Φόρουμ
Πέμπτη, 17 Ιουν 2021
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1

10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 24/11/2020 16:53 #169139

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
10η Αγωνιστική
Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2020
Novasports 17:00
ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα
2 - 1
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Η ομάδα ξαναγεννιέται απο τις στάχτες τις σαν τον Φοίνικα! Μία ομάδα ένα νησί.

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 24/11/2020 16:55 #169141

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Εκανα κατι βουντου και κατι αλλαγες στο φορουμ για γουρι.Οποτε θα κερδίσουμε!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 25/11/2020 15:38 #169145

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Από το ματς αυτό, περιμένω να παίξουμε 35' καλά (όχι σερί φυσικά) και 55' τα...γνωστά.

Τι θα επιθυμούσα να δω και πού θα ήθελα να υπάρξει βελτίωση:
α) Να μη δώσουμε πέναλτι.
β) Ο,τι γκολ δεχτούμε να είναι σε κανονική ροή και όχι στα τελευταία 6-9 λεπτά ενός ημιχρόνου.
γ) Να περιοριστούν τα εύκολα λάθη στα στόπερ και στη θέση 6 (ένα πρώτο βήμα είναι ο Μεγιάδο να καταφέρει να μην κάνει πάνω από 15-20 λανθασμένες πάσες).

Θεωρώ ότι δεν θέτω τον πήχυ τόσο ψηλά και, αν βάλουμε τα δυνατά μας, μπορούμε και τα τρία παραπάνω.

Τέλος, είμαι ευχαριστημένος με ισοπαλία.

Πάμε ΟΦΑΡΑ, γερά και ξύπνα λίγο!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 25/11/2020 16:11 #169146

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Εγω ελπίζω οτι η ομαδα μετα της 15 ημερες διακοπής και επιστροφών των τραυματίων οτι θα παρουσιαστει πολυ καλυτερη ειδικα αν γυρισει στο συστημα για το οποιο και εγιναν οι φετινες μεταγραφες. Δηλαδη με κανονικα εξτρεμ.

Πιθανή εντεκάδα:
ΒατερμανΣωτηρίου
Κοροβεσης Αριστ. Μπακ
Γουες. Δεξι Μπακ
Σελίμοβιτς ή Γιανούλης Κεντρικος αμυντικος
Διαμαντής Κεντρικός αμυντικος
Μεγιάδο 6αρι
Νειρα διπλα του λιγο πιο μπροστα 8αρι
Ντε Γκουσμαν μεσοεπιθετικος
Σταρτζεον Δεξιό εξτρέμ
Σαρδιντέρο Γρίβας Αριστερό εξτρέμ
Γιάννου Σαρδινέρο Κεντρικος Επιθετικος.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis4

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 26/11/2020 08:37 #169147

• axinos
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
Τζον, πιθανή εντεκάδα επρέπε να γράψεις, όχι φατσούλες. Χάλασε το γούρι!
ΜΙΑ ΖΩΗ Ο.Φ.Η
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 26/11/2020 13:11 #169148

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
axinos έγραψε:
Τζον, πιθανή εντεκάδα επρέπε να γράψεις, όχι φατσούλες. Χάλασε το γούρι!

Συμφωνώ..Το αλλάζω!
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 17:56 #169150

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Ρε μια καταρα αυτη η ομαδα να τρωει γκολ στης καθηστερήσεις. Εφαγαν γκολ απο ενα αντιπαλο που για 45 λεπτα δεν ειχε κανει ουτε μιση ευκαιρια. Περα απο το σουτ το Λεο στο 43 που εφυγε ψηλα. Τραγικη αντιδραση του Γουες σε αυτη τη φαση που δεν ακολουθαει τον παικτη που εξ αρχης μαρκαρε.

Ενα αλλο που παρατηρω ειναι οτι με το που τραυματιστει ενας παικτης και βγει (Ντε γκουσμαν σημερα) η ομαδα μετα πελαγοδρομει χωρις κανενα λογο. Ειδικα οταν ελεχγεις το ματς για 40 λεπτα απεναντι σε ενα αντιπαλο που δεν εχει πατησει ουτε μια φορα στην περιοχη σου ειναι απαραδεκτο..

Ελπιζω στο δευτερο ημιχρονο να σοβαρευτουμε και να τελειωνουμε την υποθεση νικη απο νωρις με κανα 2 γκολ διαφορα για να ειμαστε σιγουροι οτι δεν θα ισοφαριστουμε η ακομα και χασουμε στο 94' απο καμια απιθανη φαση παλι.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": omilitis1987

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 18:01 #169151

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Ο πας δυστυχώς είναι καλύτερος από εμάς σήμερα. Πιο πιθανό το 2πλο.
Ο διαιτητής όλο κιτρίνισε δυο παίκτες μας με χαρακτηριστική άνεση.

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 18:58 #169152

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Αιντε μωρή ομαδάρα!!! Μεγάλη νίκη (χωρίς πλάκα).
Τραγική εμφάνιση όσο άντεχε ο πας να πιέζει, μόλις κουράστηκαν έπεσαν στο επίπεδο μας και κάπου εκεί όλα τελείωσαν!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 18:59 #169153

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δεν θυμάμαι να έχω δει χειρότερο παιχνίδι τα τελευταία χρόνια.

Σίγουρα θα υπήρξαν.

Απλώς δεν τα έβλεπα.

Δεν νομίζω ότι μπορούμε να παίξουμε ακόμα χειρότερα, μάλλον το τερματίσαμε σήμερα.....

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 19:05 #169154

• rinokeros
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
εδω εχουμε δει παιχνιδια με μηδεν τελικες...μερικοι μας τρολαρετε μου φαινετε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zaxos4snakes

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 19:15 #169155

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
rinokeros έγραψε:

Δεν ήταν το χειρότερο παιχνίδι στην ιστορία μας εννοείται αυτό.
Αλλά από πχιοτητα 0 σήμερα...εκτός από ένα τεταρτακι στο πρώτο ημίχρονο όπου όντως αλλάξαμε μερικές πάσες κατά τα άλλα μόνο άμυνα και διώξιμο στο πουθενά ήταν η ιστορία σήμερα.
Όσο είχε δε δυνάμεις ο πας η κατάσταση ήταν πολυ δύσκολη, αλλά προφανώς και δε γίνεται μια ομάδα να πιέζει έτσι για 90 λεπτά, κάποια στιγμή ξεφούσκωσαν αυτοί, εμείς βάλαμε το γκολ στη μοναδική μας φάση στο β και δε φάγαμε γκολ στο 95 συνεπώς νίκη.
Δε νομίζω ότι τρολαρω τι λες;

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 19:30 #169156

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
και οι δυο ομάδες έπαιξαν κακά. Ο ΟΦΗ είχε ενα καλό 20λεπτο από το 10 έως και το 30 που τραυματίστηκε ο Ντε Γκουσμάν. Ο Πας είχε εάν καλό πεντάλεπτο σε όλο το ματς. Από το 40 έως και το 45...Συνολικά για 85 λεπτά ήταν εντελώς ανύπαρκτος. Σήμερα κέρδισε η λιγοτερη κακιά ομάδα και αυτός ήταν ο ΟΦΗ. ο Πας δεν άξιζε τίποτα περισσότερο από αυτό που στο τέλος πείρε. Και το εάν γκολ που έβαλε πολύ του πέφτει. Μια ομάδα που δεν έβγαλε ούτε μια καθετή σε όλο το ματς πάρα έκανε γεμίσματα από το κέντρο του γηπέδου είναι τραγικό να ζητάει κάτι παραπάνω. Απαράδεκτος τρόπος παιχνιδιού ο ΠΑΣ. Πιο ορθολογικός του ΟΦΗ που προσπάθησε να παίξει και με κάθετες. Τουλάχιστον όσο ήταν μέσα ο Γκουσμάν. Μετα πάλι ο Νέιρα το προσπάθησε αλλά κοπήκαν γιατί ο ΠΑΣ είχε γεμίσει το κέντρο με παίκτες για να κάνει ακριβως αυτό το πράγμα. Να μπλοκάρει το κέντρο του ΟΦΗ. Ο ΠΑΣ γενικότερα σήμερα στήθηκε για να χαλάσει το παιχνίδι του ΟΦΗ και όχι για να το κερδίσει η να δημιουργήσει. Αν κέρδιζε θα κέρδιζε από τραγική μαλακια δικιά μας. Ευτυχώς δεν την κάναμε.

Δεν μπορώ να καταλάβω Επισεις τι σημαίνει ότι ο ΟΦΗ έβαλε δυο κρύα γκολ...κόντρα λέει στην ροή του αγώνα; Μας πως ήταν κόντρα στην ροή του αγώνα; Ο ΠΑΣ δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία πέρα από το γκολ που έβαλε. ΟΥΤΕ ΜΙΑ. Ο ΟΦΗ έκανε 4 και της δυο της έβαλε γκολ. Αρά σε καμία περίπτωση δεν ήταν κόντρα στην ροή του αγώνα. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ θα μπορούσε να είχε βάλει και δεύτερο γκολ στο τετ α τετ του Νέιρα. ο ΠΑΣ μέχρι το 46 δεν είχε κάνει ούτε σουτ στην εστία. Είχε κάνει 2 τα οποία είχαν φύγει μακριά.

Βάζω στοιχειά ότι αν σήμερα ο ΠΑΣ έπαιζε όπως ο ΟΦΗ και μας κέρδιζε θα βγαίνατε και θα εκθειάζατε τον ΠΑΣ και τον προπονητή του γιατί ήταν αποτελεσματικός. Κέρδισε ο ΟΦΗ και απλά για ακόμα μια φορά «γκρινιάζετε»!
Ε ναι ο ΟΦΗ σήμερα κοίταξε την ουσία και κέρδισε το ματς. Απλά και λιτά.
Ατομικά τώρα. ο Ντε Γκουσμάν δεν πρέπει να λείπει από την εντεκάδα. Είναι ο παίκτης που μπορεί να σου ξεκλειδώσει άμυνες σαν αυτές του ΠΑΣ. Ελπίζω να μην εχει σοβαρό τραυματισμό.
Ο Σαρδινερο πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς με το γυριστό που έκανε. Αλλά το χάλασε ο τερματοφύλακας...Χαλάλι πάντως μιας και στην ουσία η απόκρουση του ήταν πασά στον Σταρτζεον για να βάλει το 4ο του γκολ.
Ο Μεγιάδο βελτιωμένος αλλά δεν απέφυγε πάλι τραγικά λάθη. Αν και λιγότερα. Ο Σακόρ ήταν κακός.
Ο Γουές φέρει 100% ευθύνη για το γκολ που φάγαμε. Θέλει βελτίωση για να μην χάνει την αυτοσυγκέντρωση του.

Το πέναλτι που κερδίσαμε ήταν ξεκάθαρο. Εκεί έπρεπε να βγει και κάρτα στον αμυντικό.

Γενικός για ακόμα εάν ματς έβγαζε πολύ ευκολά κάρτες για εμάς (ειδικά αυτή του Διαμαντή δεν υπάρχει πουθενά) και δεν έβγαζε κάρτες στον αντίπαλο. Σε τουλάχιστον 3 περιπτώσεις δεν έβγαλε κάρτες κατά των παικτών του ΠΑΣ. Σε γενικές γραμμές η διαιτησία και πάλι ήταν 50-50 με εξαίρεση της κάρτες όπως έγραψα.

ΥΓ Θεωρώ κακιά την αλλαγή του Σιμού να αλλάξει το σύστημα και να παίξει με 3 κεντρικούς αμυντικός. Το αποτέλεσμα ήταν να αφήσει τον ΠΑΣ να ανεβαίνει με ευκολία μέχρι το κέντρο του γηπέδου και να κάνει ανενόχλητος γεμίσματα και γιόμες. Δεν ήθελε πολύ να κάνουμε κανένα πέναλτι η λάθος διώξιμο και να φάμε γκολ. Κάθε γέμισμα του ΠΑΣ και χτυποκάρδι. Πολλά κερδισμένα κόρνερ μάλιστα τα δώσαμε λόγο γεμισμάτων του ΠΑΣ μέσα στην περιοχή μας.

Καναμε δευτερη σερι νικη, μπηκαμε στην εξάδα και παμε για την τριτη νίκη ώστε να εδραιθούμε. Ας είναι και με μισο γκολ η επομενη νίκη!!!!

ΥΓ Jeeper δεν ξερω αν λες για χειροτερο ματς που επαιζε ο ΟΦΗ αλλα εγω φετος εχω δει τρεις φορες χειροτερα ματς απο το σημερινο. Χθες Λαρισα - Ατρομητος...τραβουσα τα μαλλια μου. Εχει και στημενο ματς το μενου...χθες. Αρης - Γαυρο..πιο στημένο απλα πεθαίνεις.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 19:34 #169157

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis1987 έγραψε:
rinokeros έγραψε:

Αλλά από πχιοτητα 0 σήμερα...εκτός από ένα τεταρτακι στο πρώτο ημίχρονο όπου όντως αλλάξαμε μερικές πάσες κατά τα άλλα μόνο άμυνα και διώξιμο στο πουθενά ήταν η ιστορία σήμερα.
Όσο είχε δε δυνάμεις ο πας η κατάσταση ήταν πολυ δύσκολη, αλλά προφανώς και δε γίνεται μια ομάδα να πιέζει έτσι για 90 λεπτά, κάποια στιγμή ξεφούσκωσαν αυτοί, εμείς βάλαμε το γκολ στη μοναδική μας φάση στο β και δε φάγαμε γκολ στο 95 συνεπώς νίκη.

Ναι ηταν πολυ δυσκολη η κατασταση οσο ειχε δυναμης ο ΠΑΣ...Αφου ξεκοληθηκαν να κανουν την μια φαση μετα την αλλη...Ειδικα τα γεμισματα που εκαναν απο το κεντρο του γηπεδου προς την περιοχη μας ηταν καταπληκτικά. Ειχαν πολυ φαντασια ρε παιδι μου στο παιχνίδι τους.

Αν καποιος αξιζε τι νικη σημερα απο αυτο το κακο παιχνιδι και για τις δυο ομαδες αυτος ηταν ο ΟΦΗ. Ο ΠΑΣ εκανε μια φαση ενα γκολ. Ο ΟΦΗ εκανε 3 φασεις δυο γκολ...τελος. Ο ΠΑΣ κυριως ειχε στηθει για να καταστρεψει το παιχνιδι του ΟΦΗ και αυτο καταφερε εν μερει γιατι στο τελος εχασε. Απλα τα πραγματα.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 19:37 #169158

• jeeper creeper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Φίλε John, το γράφω καθαρά, χειρότερο ματς που έχω δει εγώ.
Βλέπω μόνο ΟΦΗ καi Premier League, οπότε .....

Κάτι Λάρισα - Ατρόμητος, Παναιτωλικός- Απόλλων και τα τοιαύτα να με πληρώνουνε δεν κάθομαι να τα δω....

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 20:21 #169159

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:
omilitis1987 έγραψε:
rinokeros έγραψε:

Ναι ηταν πολυ δυσκολη η κατασταση οσο ειχε δυναμης ο ΠΑΣ...Αφου ξεκοληθηκαν να κανουν την μια φαση μετα την αλλη...Ειδικα τα γεμισματα που εκαναν απο το κεντρο του γηπεδου προς την περιοχη μας ηταν καταπληκτικά. Ειχαν πολυ φαντασια ρε παιδι μου στο παιχνίδι τους.

Αν καποιος αξιζε τι νικη σημερα απο αυτο το κακο παιχνιδι και για τις δυο ομαδες αυτος ηταν ο ΟΦΗ. Ο ΠΑΣ εκανε μια φαση ενα γκολ. Ο ΟΦΗ εκανε 3 φασεις δυο γκολ...τελος. Ο ΠΑΣ κυριως ειχε στηθει για να καταστρεψει το παιχνιδι του ΟΦΗ και αυτο καταφερε εν μερει γιατι στο τελος εχασε. Απλα τα πραγματα.

Οσο ηταν ξεκουραστοι και μας πιεζαν δεν εκαναν μονο γιομες, εχεις λαθος σε αυτο. Καθετηκαμια συμφωνω, στα πλαγια εβγαναν και καναν σεντρες, νταξει ο πας ηταν οχι η ρεαλ.
Δε νομιζω οτι γκρινιαζει κανεις παρα τη νικη, αντικειμενικα βλεποντας το ματσ δεν ηταν για να νικησουμε κι ομως το καναμε, μια χαρα, προχωραμε κι ελπιζουμε σε νικη και καλυτερη εμφανιση στο επομενο.

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 21:33 #169160

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
omilitis1987 έγραψε:

Οσο ηταν ξεκουραστοι και μας πιεζαν δεν εκαναν μονο γιομες, εχεις λαθος σε αυτο. Καθετηκαμια συμφωνω, στα πλαγια εβγαναν και καναν σεντρες, νταξει ο πας ηταν οχι η ρεαλ.
Δε νομιζω οτι γκρινιαζει κανεις παρα τη νικη, αντικειμενικα βλεποντας το ματσ δεν ηταν για να νικησουμε κι ομως το καναμε, μια χαρα, προχωραμε κι ελπιζουμε σε νικη και καλυτερη εμφανιση στο επομενο.

Μονο γιομες και γεμισματα. Πιεζαν χωρις κανενα αποτελεσμα αφου βγαζαμε την μπαλα μια χαρα απο την περιοχη μας τουλαχιστων μεχρι το 35 με Ντε Γκουσμαν. Συνολικα εκαναν καμια 20αρια γεμισματα. Αυτο ηταν το παιχνιδι τους. Ουτε φαντασια ουτε καθετες ουτε τιποτα. Απλα πιεση μπροστα για να κανουμε λαθος εμεις ωστε να το εκμεταλευτουν και μετα γιομες επανω στις γιομες.

Αντικειμενικοτητα βλεποντας το ματς αν καποια ομαδα αξιζε τι νικη ηταν ο ΟΦΗ. Σιγουρα παντως οχι ο ΠΑΣ και αν επαιρνε το χ θα ηταν υπερ ευχαριστημένος ετσι οπως επαιξε.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 29/11/2020 21:57 #169161

• omilitis1987
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Μέχρι το 35 συμφωνώ μαζί σου

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 30/11/2020 16:04 #169162

• Nauro
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Δυσκολο παιχνιδι...να πω την αληθεια το περιμενα λιγο πιο ευκολο χωρις ωστοσο να εχω δει ιδιαιτερα τον ΠΑΣ. Επιτελους πηραμε νικη με χαλια αγωνιστικη παρουσια...Η ομαδα μετα που βγηκε ο ντε γκουσμαν σαν να εχασε την αυτοσυγκεντρωση της...Δεν ειχαμε κεντρο με αποτελεσμα να μην μπορει η μπαλα να κατεβει στην αντιπαλη αμυνα παρα μονο με μεγαλες μπαλιες στα πλαγια.. Κοροβεσης και Ουες πιεστηκαν αρκετα και δεν βοηθησαν καθολου επιθετικα με εξαιρεση την σεντρα του Ουες για το 1-0. Επαγγελματικη νικη! Επιτελους γρηγορες αλλαγες απο το Σιμο που εδωσαν λιγο ωθηση και φρεσκαδα!!

Προχωραμε!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 30/11/2020 16:34 #169163

• omilitis4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Κατανοώ ότι είναι χοντρό και άσχημο αυτό που θα πω, αλλά η ομάδα φέτος είναι μία κλασσική ομάδα...ελληνικού πρωταθλήματος, όσο προσβλητικό κι αν ακούγεται. Θέλει ψυχραιμία. Ναι, είναι αλήθεια ότι ΔΕ χαίρεσαι να τη βλέπεις, όπως υπόσχονταν κάποιοι ένα φεγγάρι. Θέλω να αισιοδοξώ πως την επόμενη χρονιά δε θα είναι τόσο χάλια τα πράγματα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Salvador

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 30/11/2020 18:55 #169164

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
omilitis4 έγραψε:
Κατανοώ ότι είναι χοντρό και άσχημο αυτό που θα πω, αλλά η ομάδα φέτος είναι μία κλασσική ομάδα...ελληνικού πρωταθλήματος, όσο προσβλητικό κι αν ακούγεται. Θέλει ψυχραιμία. Ναι, είναι αλήθεια ότι ΔΕ χαίρεσαι να τη βλέπεις, όπως υπόσχονταν κάποιοι ένα φεγγάρι. Θέλω να αισιοδοξώ πως την επόμενη χρονιά δε θα είναι τόσο χάλια τα πράγματα.

Κλασσική μικρομεσαία ομάδα ελληνικού πρωταθλήματος θα πρόσθετα,τους τελευταίους 12 μήνες.Καμία σχέση
με τον περσινό πρώτο γύρο και την ενέργεια,τα τρεξίματα,το πρέσινγκ,το πάθος που έβγαζε η ομάδα εκείνη
την περίοδο.Μετά περάσαμε στο άλλο άκρο,να είμαστε η πιο άνευρη και νωχελική ομάδα της κατηγορίας.Άκουγα
τότε το νεοφερμένο Σίμο να ευχαριστεί τους ποδοσφαιριστές,για τη σκληρή δουλειά που κάνουν στις προπο-
νήσεις προφανώς (για τι άλλο θα μπορούσε ε?) και σκέφτομαι τι άλλαξε από τότε.Δε δουλεύουν πια καλά στις
προπονήσεις οι ποδοσφαιριστές?Μάλλον..τι άλλο θα μπορούσε να είναι?Η ελλιπής προετοιμασία και οι ιδιαί-
τερες συνθήκες του φετινού πρωταθλήματος σίγουρα προσφέρουν μια δικαιολογία,αλλά δε νομίζω οφείλονται
εκεί τα χάλια της ομάδας.

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 30/11/2020 23:37 #169165

• zaxos4snakes
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Τι κι αν σε αντίκρυσα στη γάμα εθνική...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Johnp, ANTONIS R.

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 03/12/2020 11:40 #169166

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
zaxos4snakes έγραψε:

Πόσο μαλακία πραγματικά είναι να εκθειάζουν την ομάδα του ΟΦΗ, να την ξεχωρίζουν από τον σωρό οι δημοσιογράφοι εξ Αθηνών και όλοι οι ανεξάρτητοι φίλαθλοι του ποδοσφαίρου, και εμείς οι ίδιοι, οι οπαδοί της ομάδας μας, να την υποβιβάζουμε και να μιλάμε για μετριότητες, να την υποβιβάζουμε στην μετριότητα του ελληνικού πρωταθλήματος....Τραγικό πραγματικά και είναι να απορεί κανείς με την νοοτροπία μας! (για να μην πω αχαριστία).

Η ομάδα σε καμία περίπτωση δεν είναι κλασική μικρομεσαία ομάδα του ελληνικού πρωταθλήματος. Δεν χρειαζόταν να μας το πει ο Σαμπράκος νομίζω…Το βλέπουμε όλοι.
Το ότι δεν εχει κάνει σερί καλά παιχνίδια δεν σημαίνει ότι γίναμε Λαμία και Παναιτωλικός. Νομίζω είναι άδικο και κρίμα να το ισχυριζόμαστε αυτό. Η ομάδα σαφώς και εχει επηρεαστεί από τους τραυματισμούς αλλά κυρίως από την ελλιπή προετοιμασία. Ομάδες που παίζουν πιεστικό και δημιουργικό ποδόσφαιρο πάντα επηρεάζονται περισσότερο όταν δεν εχει γίνει σωστή προετοιμασία σε σχέση με τις ομάδες τύπου Άρη που παίζουν μονάχα για το αποτέλεσμα παίζοντας πίσω από τι σέντρα και κλέβοντας τα ματς και πολλές φορές με βοήθεια από διαιτησία. Και ο ΟΦΗ είδαμε ότι μπορεί να πάρει αποτελέσματα τέτοιου τύπου, να κάθετε δηλαδή πίσω και να περιμένει τον αντίπαλο να κάνει λάθος για να σκοράρει σε αντεπίθεση η από στημένα, αλλά επιλεγεί, της περισσότερες φορές, αν όχι πάντα, να μην το κάνει.

Διαβάστε τα σχόλια που συνοδεύουν το βίντεο από κάτω για να καταλάβετε πως μας βλέπουν οι άλλοι και πως εμείς....Κρίμα.

Αλλά ξέχασα...τι να μας πει και ο Σαμπράκος τώρα.... Εμείς ξέρουμε καλύτερα!

ΥΓ Ο ΟΦΗ πάντως εγώ ξέρω ότι και σε δυο ματς (τουλαχιστων) που ήταν καλύτερος, με Ατρόμητο και με Βάζελο, του έκλεψαν συνολικά 4 βαθμούς οι διαιτητές. Αν είχαμε πάρει και αυτούς τους βαθμούς, τώρα θα είχαμε 16 και τότε θα μιλούσαμε από άλλη βάση... αλλά ας όψεται.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 03/12/2020 22:54 #169170

• Salvador
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
Johnp έγραψε:

ΥΓ Ο ΟΦΗ πάντως εγώ ξέρω ότι και σε δυο ματς (τουλαχιστων) που ήταν καλύτερος, με Ατρόμητο και με Βάζελο, του έκλεψαν συνολικά 4 βαθμούς οι διαιτητές. Αν είχαμε πάρει και αυτούς τους βαθμούς, τώρα θα είχαμε 16 και τότε θα μιλούσαμε από άλλη βάση... αλλά ας όψεται.

Για το ματς με τον Ατρόμητο θα συμφωνήσω.Για το ματς με τον Παναθηναϊκό θα συμφωνήσω εν μέρη,δηλαδή ναι
μεν έπαιξε το ρόλο της η διαιτησία αλλά θεωρώ ότι γενικά οι άλλοι ήταν λίγο καλύτεροι.Πάμε τώρα στα παι-
χνίδια που έχουμε κερδίσει.Με Λαμία και ΠΑΣ κερδίσαμε αν και δεν είμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο και
αφού μας αρέσει να μιλάμε για τη διαιτησία να σημειώσουμε ότι πρίν γίνει η ανατροπή του Νεϊρα και δοθεί
το πέναλντι είχε προηγηθεί εκτός φάσης χτύπημα του Μεγιάδο σε παίχτη του ΠΑΣ κάτι που αν είχε αντιληφθεί
ο διαιτητής θα είχε διακόψει τη φάση και θα είχε αποβάλει τον παίχτη μας.Με το Βόλο εκμεταλευτήκαμε το
αριθμητικό πλεονέκτημα που είχαμε επί 60 λεπτά και πάλι σε πολλές φάσεις τα χρειαστήκαμε,το τελικό σκόρ
είναι τελείως πλασματικό.
Είναι προφανές ότι δε μπορούμε να παίξουμε το ποδόσφαιρο που θέλουμε,αλλά ακόμα και στα παιχνίδια που
επικρατεί η σκοπιμότητα η ομάδα δεν πείθει.Δέχομαι ότι οι πολλοί τραυματισμοί είναι πρόβλημα,αλλά δε
δέχομαι το γεγονός ότι έχουμε τόσους πολλούς τραυματισμούς.Κάποιοι φέρουν ευθύνη για αυτό.

Απ: 10η Αγ. ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννενα 2 - 1 04/12/2020 00:37 #169172

• Johnp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Salvador έγραψε:
Johnp έγραψε:

Για το ματς με τον Ατρόμητο θα συμφωνήσω.Για το ματς με τον Παναθηναϊκό θα συμφωνήσω εν μέρη,δηλαδή ναι
μεν έπαιξε το ρόλο της η διαιτησία αλλά θεωρώ ότι γενικά οι άλλοι ήταν λίγο καλύτεροι.Πάμε τώρα στα παι-
χνίδια που έχουμε κερδίσει.Με Λαμία και ΠΑΣ κερδίσαμε αν και δεν είμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο και
αφού μας αρέσει να μιλάμε για τη διαιτησία να σημειώσουμε ότι πρίν γίνει η ανατροπή του Νεϊρα και δοθεί
το πέναλντι είχε προηγηθεί εκτός φάσης χτύπημα του Μεγιάδο σε παίχτη του ΠΑΣ κάτι που αν είχε αντιληφθεί
ο διαιτητής θα είχε διακόψει τη φάση και θα είχε αποβάλει τον παίχτη μας.Με το Βόλο εκμεταλευτήκαμε το
αριθμητικό πλεονέκτημα που είχαμε επί 60 λεπτά και πάλι σε πολλές φάσεις τα χρειαστήκαμε,το τελικό σκόρ
είναι τελείως πλασματικό.
Είναι προφανές ότι δε μπορούμε να παίξουμε το ποδόσφαιρο που θέλουμε,αλλά ακόμα και στα παιχνίδια που
επικρατεί η σκοπιμότητα η ομάδα δεν πείθει.Δέχομαι ότι οι πολλοί τραυματισμοί είναι πρόβλημα,αλλά δε
δέχομαι το γεγονός ότι έχουμε τόσους πολλούς τραυματισμούς.Κάποιοι φέρουν ευθύνη για αυτό.

Και με Ατρομητο και με Παναθηναικο ειμασταν καλυτεροι. Με κτυπημα Μεγιαδο εκτος φασης στο ματς με τα Γιαννενα εγω δεν το ειδα και πουθενα δεν το αναφερει καποιος.

Με Λαμια και Γιαννενα κερδισαμε χωρις να ειμαστε καλοι αλλα ειμαστε καλυτεροι απο τους αντιπαλους και στα δυο ματς, Εστω και λιγο καλυτεροι. Ειδικα με τα Γιαννενα οπου ο αντιπαλος εκανε μιση φαση και εμεις καναμε τεσσερεις ειναι αδικο να λεμε οτι δεν ειμασταν καλυτεροι. Σχεδον μοιραζμενο ματς αλλα εμεις πιο αποτελεσματικοι.

Το σκορ με βολο ειναι πλασματικο οσο αφορα την εκταση. Οχι την νικη. Και η αποβολη παικτη του Βολου προηλθε απο την προσπαθεια του ΟΦΗ...Δεν ηταν ουρανοκατεβατη. Οποτε το οτι ο Βολος επαιζε με 10, οφειλετε στον ΟΦΗ.

Για τους τραυματισμους δεν φταιει κανεις. Σχεδον ολοι οι τραυματισμοι ειναι τραυματισμοι που δεν οφειλονται στην εκγυμναση αλλα στην κακια στιγμή η σε τραυματισμους εν ωρα αγωνα. Μην ψαχνουμε να αποδοσουμε ευθυνες με το ετσι θελω.

Η ομαδα εχει χασει πολλους βαθμους ενω ηταν καλυτερη απο τον αντιπαλο. Ε ας κερδισει και μερικους χωρις να ειναι καλυτερη.
H Λευτεριά κοστίζει!!!!

• Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.53 δευτερόλεπτα

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.